SPRINTEM DO MARATONU

Jak co roku, nasze przedszkolaki uczestniczyły w zawodach biegowych SPRINTEM DO MARATONU. To już IX edycja tego wydarzenia, jest to promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, zwłaszcza na świeżym powietrzu

WYCIECZKA DO ARGO CITY

Z okazji Dnia Dziecka, 30 maja wszystkie przedszkolaki z Pyzy wybrały się na wycieczkę autokarową do Gospodarstwa Agroturystycznego "Argo City" w Głęboczycy. W tym pięknym miejscu, na skraju lasu i łąk czekały na nas różnorodne, ciekawe atrakcje.

SZTUKI TEATRALNE

Z okazji Dnia Dziecka dzieci z najstarszych grup wystawiły dwa przedstawienia dla całej społeczności przedszkolnej. Smerfy przedstawiły sztukę pt. Kopciuszek natomiast Pszczółki zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu o tematyce ekologicznej pt. Eko - Dzieciaki. Dziękujemy małym artystom za wspaniały występ i odwagę!

DZIEŃ FLAGI

W miniony piątek w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Flagi. Tego dnia przedszkolaki wspaniale prezentowały się w strojach galowych z flagami. Dzieci z grupy Słoneczka przygotowały montaż słowno-muzyczny. W programie znalazły się okolicznościowe wiersze, znane piosenki. W postawie na baczność cała społeczność zaśpiewała wspólnie Mazurka Dąbrowskiego oraz Hymn Przedszkola. Było bardzo uroczyście. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami a Polska to ich Ojczyzna. Uroczystość miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych i promowanie polskich symboli narodowych.

PRZEDSZKOLAKI BUDUJĄ EKOWIATRAKI

W piątek, 28 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród za udział w konkursie Przedszkolaki budują ekowiatraki. Dzieciom i Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie oraz super pomysły. Gratulacje dla Was!

MARSZ EKOLOGICZNY

26 kwietnia Słoneczka i Pszczółki włączyły się do happeningu ekologicznego pod hasłem Akcja Stop Zmianom Klimatu. Nasze hasło przewodnie brzmiało Gdy powietrze czyste jest, my żyjemy zdrowo też. Organizatorem wydarzenia było Przedszkole nr 5 im. Kota w Butach w Wołominie, w ramach projektu Gminy Wołomin Zielone klasy i grupy. Ta zorganizowana akcja miała szczytny cel - zwrócenie uwagi dorosłych na problemy dotyczące zmian klimatycznych.

SPRZĄTAMY DLA POLSKI

Sprzątamy dla Polski 2023 - V Edycja Porządkowania Świata, objęta honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Organizatorem Akcji jest Stowarzyszenie Dla Polski. Odpady na terenie ogrodu przedszkolnego segregowały Biedronki, Słoneczka, Smerfy i Żabki.

WARSZTATY TEATRALNE

W poniedziałek, 27 marca, pan Artur Endler (Teatr Maksyma) przeprowadził w naszym przedszkolu warsztaty teatralno - lalkarskie. Dzieci z zachwytem, jak zaczarowane słuchały opowieści o lalkach. Nie zabrakło także przedstawienia pt. Kołaczyk w wykonaniu starszaków. Spotkanie odbyło się z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.