Strona głowna  /  Grupa I

Iwona Guziuk

Pomoc nauczyciela: Grażyna Ziółkowska
Woźna oddziałowa: Beata Ciecierska

W grudniu wszystkie nasze działania związane były z przygotowaniem do wizyty Mikołaja w przedszkolu oraz przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia. Poniższe zdjęcia pokazują co robiliśmy w związku z powyższymi zadaniami.

Przez cały tydzień maluszki poznawały postać naszej patronki. Najpierw odbyła się inscenizacja na podstawie książki pt.” Pyza na polskich dróżkach” – Hanny Januszewskiej. Następnie projektowaliśmy kolorową spódniczkę. W środę, w ogrodzie przedszkolnym odbyły się Imieniny Pyzy dla grup młodszych. Podczas tej uroczystości, dzieci śpiewały piosenki, tańczyły oraz wesoło bawiły się przy muzyce ludowej. W kolejnych dniach bawiliśmy się razem z naszą Pyzą, która zamieszkała w naszej sali.

Urodziny są ważnym wydarzeniem w życiu dziecka, w naszej grupie obchodził je Adaś. To wspaniałe chwile, dziecko czuje się wyjątkowo, jest  szczęśliwe, że może świętować wspólnie z kolegami i koleżankami.

Proces adaptacji jest trudny dla dziecka. W naszej grupie przebiega wyjątkowo łagodnie. Poranki bywają trudne, ale dzieci  już bardzo chętnie bawią się i w ciągu dnia. Chętnie słuchają bajek,  piosenek i tańczą przy muzyce.

Pierwsze dni w przedszkolu...

Ostatnia aktualizacja: 2020-12-27