SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

W poniedziałek nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość - to tata Mai z grupy Elfy, który jest strażakiem. W ciekawy sposób opowiedział o strój strażaka – ratownika oraz wyposażeniu, którego używa w trakcie akcji ratowniczej. W trakcie spotkania przedszkolaki były bardzo aktywne, chętnie zabierały głos. Dzieci zaprezentowały swoje wiadomości dotyczące zasad zachowania bezpieczeństwa w domu i przedszkolu. Omawiały tematy zagrożenia pożarami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami, podawały numer alarmowy do straży pożarnej. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną oraz,  że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych i innych zdarzeń. Dziękujemy panu Kamilowi za spotkanie i czekamy na kolejne.