POWITANIE WIOSNY

Powitanie Wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. W tym roku także było wesoło, kolorowo i radośnie. Uroczystość powitania wiosny rozpoczęła się od obejrzenia przez wszystkie przedszkolaki przedstawienia pt. „Wiosno, czy to ty?” w wykonaniu dzieci z grupy Pszczółki. Podczas spotkania wszystkie dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat wiosny, wymieniały nazwy owadów, ptaków, zgadywały odpowiedzi na najtrudniejsze zagadki. Następnie udaliśmy się do ogrodu...odtańczyliśmy taniec na pożegnanie zimy, Marzannę umieściliśmy na drzewie aby wiatr zabrał ją do Wisły, niech płynie jak najdalej od nas. Na koniec spotkania dzieci umieściły w koszach kwiaty, które wykonały z rodzicami, teraz ozdabiają wejście do naszego przedszkola. 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To także Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. My też świętujemy go, nosząc kolorowe skarpetki nie do pary i w ten sposób okazując symboliczne wsparcie dotkniętych nim osobom.