Przedszkole nr 2
Strona głowna  /  Galeria
 
 

 

 

 

 

Galeria wydarzeń
6 czerwca w  naszym przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny. W tym roku motywem przewodnim były piosenki i tańce ludowe z różnych regionów nasego kraju. Na zakończenie części artystycznej wszystkie dzieci wyraziły swoją miłość do rodziców w piosence pt. "Dziękuję Mamo, dziękuję Tato". Oczywiście nie zabrakło także  konkursów dla rodziców. Wsparciem dla podniebienia były stoiska z domowymi wypiekami, lemoniadą, koktajlem jogurtowo - owocowym oraz tradycyjnym chlebem ze smalcem. Dziękujemy rodzicom za obecność, wspaniałą zabawę oraz ogromne zaangażowanie w przygotowanie i przebieg naszego rodzinnego spotkania.
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-16

28 maja przedszkolaki ze wszystkich grup wyruszyły autokarami na wycieczkę do „Wioski pod Kogutem” w miejscowości Krępa.

Miejsce to okazało się bardzo ciekawe, pięknie położone, było tam wiele atrakcji. Dzieci wzięły udział w lekcji edukacyjnej pt „Farmer”:

- zwiedzanie mini zoo ( zobaczyliśmy m.in. lamy, ostronosy rude, pawia. Dzieci oglądały różnego rodzaju pióra ptaków oraz odgadywały do kogo należą jaja, które pokazywała nam pani prowadząca),

- animacje sportowe – braliśmy udział w różnego rodzaju konkurencjach sprawnościowych z rekwizytami ( m.in. slalom z przeszkodami, skoki w workach, chodzenie na szczudłach),

- zostaliśmy zapoznani ze starą ręczną metodą robienia masła (każde dziecko mogło spróbować swoich sił w ręcznym ubijaniu masła),

- był czas na zjedzenie z plecaków smakołyków, zaserwowano nam zupę pomidorową, kiełbaski, herbatę,

- dzieci mogły również pobawić się na placu zabaw.

Wycieczka bardzo się udała, wszyscy w dobrych humorach wróciliśmy do przedszkola.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-06

W poniedziałek nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość - to tata Mai z grupy Elfy, który jest strażakiem. W ciekawy sposób opowiedział o strój strażaka – ratownika oraz wyposażeniu, którego używa w trakcie akcji ratowniczej. W trakcie spotkania przedszkolaki były bardzo aktywne, chętnie zabierały głos. Dzieci zaprezentowały swoje wiadomości dotyczące zasad zachowania bezpieczeństwa w domu i przedszkolu. Omawiały tematy zagrożenia pożarami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami, podawały numer alarmowy do straży pożarnej. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną oraz,  że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych i innych zdarzeń. Dziękujemy panu Kamilowi za spotkanie i czekamy na kolejne.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-06

W czwartek 30 czerwca odbył się w przedszkolu „Konkurs wiedzy o Wołominie” dla grup starszych. Krasnale, Żabki oraz Smerfy rywalizowały ze sobą w quizie wiedzy o naszym mieście, który był zakończeniem i podsumowaniem zdobytych wiadomości. Dzieci, podzielone na trzyosobowe drużyny,  odpowiadały na pytania oraz wykonywały konkurencje na czas. Dodatkowe punkty drużyny zdobyły dzięki pomocy publiczności, która też musiała wykazać się wiedzą o Wołominie. Nagrodą były pamiątkowe dyplomy oraz zdjęcia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-02

Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci. Dla naszych przedszkolaków był to 31 maja - aktywny dzień spędzony na świeżym powietrzu. Każde dziecko miało okazję sprawdzić się w wielu konkurencjach sportowych. Było dużo zabawy i uśmiechu, wszyscy bawili się wspaniale.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-02

Dnia 21 maja przedszkolaki z najstarszych grup uczestniczyły w V OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu”, którego organizatorem jest miesięcznik BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, wygranym gratulujemy a pozostałym dzieciom dziękujemy za doping.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-26

14 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wołominie odbył się VII Gminny Konkurs Recytatorski “Wołomin – moje miasto, mój mały świat”. Konkurs zorganizowany został wspólnie z Przedszkolem nr 6 im. Bajka w Wołominie pod patronatem Burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan. Nasze przedszkole reprezentowały: Ola z grupy Żabki i Julia z grupy Smerfy. Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, wszystkim uczestnikom wręczył wiceburmistrz Łukasz Marek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-21

Dnia 10 maja 2019 roku w naszym przedszkolu, już po raz kolejny, uroczyście obchodziliśmy Dzień Optymisty. W tym roku odbywało się ono pod hasłem „Van Gogh w przedszkolu”.  Dzieci ubrane były w kolory niebieski, żółty i biały. Nasza wspólna uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu Przedszkola i Optymisty. Następnie każda grupa zaprezentowała swoje talenty wokalno – taneczne, Smerfy napisały optymistyczny wiersz a Żabki bajkę. Oczywiście, były też  „Słoneczniki” Van Gogha . To był wspaniały dzień, pełen radości, niespodzianek i optymizmu.   

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-21

Z okazji Dnia Optymisty dzieci z grupy Biedronki i Żabki udały się do Urzędu Miasta na spotkanie z Panią Burmistrz - Elżbietą Radwan.  Wizyta rozpoczęła się od powitania w sali konferencyjnej, gdzie dzieci poczuły się jak prawdziwi radni podczas sesji.  Podczas spotkania przedszkolaki  poznały bliżej sylwetkę naszej burmistrz, dowiedziały się jak ważną rolę wypełnia w życiu społecznym miasta. Chętnie zadawały pytania z wielu dziedzin, na które Pani Burmistrz cierpliwie odpowiadała. Spotkanie było bardzo radosne a dzieci mile zaskoczyła słodka niespodzianka od gospodarzy. W podziękowaniu przedszkolaki wręczyły ręcznie wykonane motylki z optymistycznymi sentencjami. Biedronki i Żabki odwiedziły także ławeczkę Henryka Konstantego Woyciechowskiego - założyciela naszego miasta. W drodze powrotnej do przedszkola  obdarowały mieszkańców optymistycznymi motylkami. Oczywiście, nie mogło zabraknąć odwiedzin w parku B. Wodiczki...

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-16

30 kwietnia odbył się w przedszkolu uroczysty apel z okazji Dnia Flagi, który przypada na dzień 2 maja.  Dzieci tego dnia przyszły ubrane w stroje galowe oraz przyniosły ze sobą małe flagi. O godz. 10.00, w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej spotkały się wszystkie grupy. W tematykę wprowadziła nas Ola z grupy Żabki, czytając historię powstania święta flagi. Następnie wszystkie dzieci odśpiewały z powagą i w pozycji na baczność Mazurka Dąbrowskiego oraz Hymn Przedszkola. Razem z Lidią z grupy Krasnale dzieci recytowały wiersz W. Bełzy pt. "Katechizm Polskiego Dziecka". Na zakończenie wszyscy razem odśpiewaliśmy piosenkę „Jestem Polką i Polakiem” i  udaliśmy  się na spacer z flagami. Przedszkolaki w czasie okolicznościowego spotkania miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-04

Dnia 2 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jak głosi hasło przewodnie, tego dnia nie byliśmy zieloni w temacie Autyzmu. Wszyscy byliśmy niebiescy. Każdy z nas jest inny, ale każdy tak samo chce być kochany.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-08

Kolejny raz, 21 marca włączyliśmy się do akcji Światowego Dnia Zespołu Downa. Włożyliśmy kolorowe skarpetki aby pokazać, że  różni nas tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza dodatkowa niepasująca skarpetka!

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-30

Każdy lubi zabawy z klockami...nam ogromną radość sprawiły warsztaty pt. "Mali architekci" z wykorzystaniem drewnianych klocków  Linden.  Była to wciągająca, kreatywna  zabawa, poprzez którą dzieci rozwijały wiele praktycznych umiejętności – koncentrację, skupienie, logiczne myślenie, widzenie przestrzenne oraz zdolności manualne.  Powstały interesujące budowle różnej wysokości i wielkości. Radość z tworzenia była ogromna.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-30

W piątek 22 marca nasze przedszkole odwiedziła wołomińska pisarka  Pani Irena Rybak.  Napisała kilkaset wierszy i 40 rymowanych opowiadań dla najmłodszych czytelników. Jej utwory docierają do wielu miast w Polsce  i za granicą. Autorka pisze wiersze i bajki dla dzieci od serca,  pouczające, z morałem, pełne ciepła, mądrości  ale i z humorem. Dzieci ze starszych grup  wysłuchały  wybranych wierszy czytanych przez gościa. Pani Irena napisała wiersz o naszym przedszkolu i zostawiła nam na pamiątkę kilka swoich  książek. Wizytę będziemy bardzo miło wspominać a do twórczości pisarki chętnie wracać.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-30

21 marca, jak każdego roku świętowaliśmy nadejście wiosny. Był to bardzo kolorowy i wesoły dzień, dzieci ubrane były na żółto i zielono. Podczas przedstawienia, przy muzyce i śpiewach pożegnaliśmy zimę  i przywitaliśmy wiosnę. Wesołym korowodem przeszliśmy do ogrodu przedszkolnego, gdzie przedszkolaki pożegnały zimę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-27

We wtorek 26 lutego nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze policji. Goście zaprezentowali swoje mundury, opowiadali czym zajmują się na co dzień, jak należy przewozić dzieci w samochodzie. Przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz najważniejszy numer alarmowy 112. Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się oglądanie policyjnego radiowozu. Dzieci miały okazję usiąść w środku samochodu a także włączać syrenę policyjną. Dziękujemy za spotkanie i przybliżenie nam tak odpowiedzialnego zawodu policjanta.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-03

Jak co roku w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Karnawałowy”. Tym razem motywem przewodnim była Wyprawa w Kosmos. Jak zawsze pomysłowość rodziców nie miała granic. Na balu pojawiły się między innymi księżniczki, wróżki, rycerze, a także żołnierze, policjanci, komandosi i różne postacie z bajek. Były tańce, zabawy i korowody przy rytmach wesołej muzyki a humor nie opuszczał nikogo.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-21

"Pajacyk, dzieci i św. Mikołaj" -  to spotkanie ze św. Mikołajem, w którym 18 grudnia przeplotły się fabuła, muzyka, taniec, animacje oraz konkursy i zabawy. Czy św. Mikołaj naprawdę potrafi wszystkich uszczęśliwić? Spełnić wszystkie marzenia? Była doskonała okazja, aby to sprawdzić. Dziewczynka o imieniu Kasia ma małego pajacyka i chciałaby mieć dokładnie takiego samego Pajacyka, ale żeby był duży, grzeczny, umiał mówić, tańczyć i mógł stać się jej najlepszym przyjacielem. To bardzo trudne zadanie… Ale – jak się okazało - nie dla św. Mikołaja! Dzieci podczas balu świetnie się bawiły, a gość dnia - św. Mikołaj został mile przywitany, za co odwdzięczył się prezentami, które Smerfy znalazły pod choinką.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-29

21 listopada odbył się konkurs recytatorsko – wokalny pt. „Moja Ojczyzna – malowana wierszem i piosenką” w Przedszkolu im. Pszczółki Mai w Duczkach. Konkurs był przeznaczony dla dzieci 5 i 6 – letnich, a warunkiem udziału była recytacja wybranego wiersza lub zaśpiewanie piosenki o tematyce patriotycznej. Jury oceniło zgodność z tematem, opanowanie pamięciowe, intonację i artykulację oraz dodatkowe walory estetyczne. Nasze przedszkole godnie reprezentowały dzieci z grupy „Smerfy” i „Krasnale”, zdobyły dyplomy, nagrody oraz ogromne brawa.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-06

Wszystkie przedszkolaki od kilku dni czekały z niecierpliwością na Dzień Pluszowego Misia. I dzisiaj, 21 listopada, odbyła się uroczystość poświęcona ulubionemu przyjacielowi naszych Milusińskich. Dzieci obejrzały teatrzyk w wykonaniu nauczycielek. Przygody Misia i jego perypetie bardzo zaciekawiły nasze pociechy. Były też zabawy integracyjne, tańce oraz wokalne występy każdej grupy. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-25

"11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata". Obchody 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości stały się inspiracją do zainteresowania dzieci dziejami Polski i Polaków w ramach wychowania patriotycznego.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-15

Z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodleglości, w naszym przedszkolu ogłoszono konkursy plastyczne: "Moja mala ojczyzna" oraz "Drzewo genealogiczne". Celem konkursu było: uwrażliwienie na piękno i oryginalność naszego miasta i najbliższej okolicy oraz zainteresowanie historią własnej rodziny.

 

Wyniki konkursu:

 

"Moja mała ojczyzna"

 

I miejsce - Oliwia Borucka

 

II miejsce - Hania Skóra

 

III miejsce - Zuzanna Zawadzka

 

 

"Drzewo genealogiczne"

 

wszystkie prace wyróżnione

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, gratulujemy wygranym i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-11

Imieniny Pyzy Wędrowniczki, patronki naszego przedszkola, to święto zawsze hucznie obchodzone. W tym roku dzieci z grupy Smerfy przygotowały występ artystyczny, który uświetnił uroczystość przedszkolną. Dzieci w strojach ludowych prezentowały tańce oraz piosenki ludowe, a Pyza zabrała wszystkich w różne zakątki Polski, tak jak bohaterka książki H. Januszewskiej „Pyza na polskich dróżkach”. Były śpiewy, tańce, wspólna zabawa, pokaz mody ludowej i patriotycznej a Pyza otrzymała od dzieci – bukiety kolorowych kwiatów.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-13

W piątek,  28 września, Smerfy, Krasnale i Żabki uczestniczyły w uroczystości w ramach obchodów 100 lecia odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Była to okazja do zainteresowania dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych. Dodatkowym przeżyciem dla dzieci okazało się spotkanie z samym Marszałkiem Piłsudskim.
 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-01

W czwartek – 20 września nasze przedszkolaki uczestniczyły w turnieju sportowym „Biało – czerwoni” z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Miały okazję do wykazania swoich umiejętności w wielu konkurencjach sportowych dostosowanych do poszczególnych grup wiekowych. Ten dzień dał możliwość miłej zabawy, a także był doskonałą okazją do integracji dzieci z wszystkich grup przedszkolnych biorących w nim udział. Turniej był jednym z elementów realizacji projektu „Piękna nasza Polska cała”

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-23

21 marca, wszystkie nasze przedszkolaki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przyszły ubrane na zielono. Jak co roku, wszystkie dzieci miały także kolorowe skarpetki – nie do pary, jako symbol Światowego Dnia osób cierpiących na zespół Downa. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od teatrzyku w wykonaniu nauczycielek, następnie wszystkie grupy wyszły do ogrodu, gdzie zgodnie z tradycją, Marzanna umieszczona została na drzewie. Przedszkolaki pozegnały Zimę piosenką z nadzieję, że Wiosna zagości u nas na dobre....

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-15

data dodania: 2016-06-14

data dodania: 2015-12-03

 

data dodania: 2015-05-06

data dodania: 2015-03-15

        
data dodania: 2014-06-26

data dodania: 2013-09-24

data dodania: 2013-09-20