Strona głowna  /  Galeria  /  ŚWIĘTO FLAGI
ŚWIĘTO FLAGI
data dodania: 2019-05-04

30 kwietnia odbył się w przedszkolu uroczysty apel z okazji Dnia Flagi, który przypada na dzień 2 maja.  Dzieci tego dnia przyszły ubrane w stroje galowe oraz przyniosły ze sobą małe flagi. O godz. 10.00, w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej spotkały się wszystkie grupy. W tematykę wprowadziła nas Ola z grupy Żabki, czytając historię powstania święta flagi. Następnie wszystkie dzieci odśpiewały z powagą i w pozycji na baczność Mazurka Dąbrowskiego oraz Hymn Przedszkola. Razem z Lidią z grupy Krasnale dzieci recytowały wiersz W. Bełzy pt. "Katechizm Polskiego Dziecka". Na zakończenie wszyscy razem odśpiewaliśmy piosenkę „Jestem Polką i Polakiem” i  udaliśmy  się na spacer z flagami. Przedszkolaki w czasie okolicznościowego spotkania miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

Strona: 1 2