Strona głowna  /  Galeria  /  UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
data dodania: 2019-11-10

W naszym przedszkolu 8 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Nasze Przedszkole włączyło się w akcję „Szkoła do hymnu”, której celem było punktualnie o godzinie 11:11 dumnie odśpiewać 4-zwrotkowy hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Spotkanie było także okazją do rorozstrzygnięcia konkursu literackiego dla dzieci i rodziców - bajkę podkreślającą następujące wartości: uczciwość, miłość, szacunek, dobroć, odpowiedzialność i inne.