Strona głowna  /  Grupa V

Mariola Zakrzewska

Woźna oddziałowa: Sylwia Przybysz

adres e-mail naszej grupy: grupa4motylki.p2@gmail.com

We wtorek 23 lutego Motylki świętowały 6-te urodziny Dawida. Wszystkiego najlepszego i dużo zdrówka Dawidku!

W minionym tygodniu poznawaliśmy i omawialiśmy różne zawody, szczególnie te, które wykonują nasi rodzice. Dzieci z naszej grupy zamieniły się w małych krawców- projektantów mody oraz budowniczych. Za materiał budowlany posłużyły plastikowe klocki. Dzieci podzielone na dwie grupy (chłopcy i dziewczynki) ucząc się współpracy wybudowali wspaniałe budowle.

Ostatnio Motylki uczestniczyły w zabawach dydaktycznych z wykorzystaniem „Wiatraka matematycznego”. Jest to kolorowa, innowacyjna pomoc dydaktyczna, która służy do nauki matematyki poprzez ruch i aktywność własną dzieci. Podczas zabaw z wykorzystaniem „wiatraka”  doskonaliliśmy orientację w schemacie własnego ciała i przestrzeni, uczyliśmy się rytmów,  utrwalaliśmy kolory oraz pory roku.

Dziś w przedszkolu Kornelia miała urodziny. Zaśpiewaliśmy jubilatce sto lat, złożyliśmy życzenia urodzinowe: dużo uśmiechu, radości, zabawek i zdrowia oraz wręczyliśmy mały upominek. Kornelcia w podziękowaniu poczęstowała nas wszystkich cukierkami.

Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z tą tradycją w naszym przedszkolu w czwartek, 4 lutego odbył się bal karnawałowy, bal przebierańców. Dzieci z ochotą uczestniczyły w tańcach i zabawach. Na parkiecie królowały wróżki, księżniczki, policjanci i rycerze, ale nie zabrakło także innych oryginalnych pomysłów na strój karnawałowy. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów dla dzieci.

W ostatnim tygodniu rozmawialiśmy o tym, jak dbać o zdrowie.  Wiemy, że należy:  często przebywać na świeżym powietrzu, odpowiednio się ubierać do pogody oraz prawidłowo się odżywiać. Podczas spotkania z panią Kasią - naszą intendentką omówiliśmy  piramidę żywienia, z której dowiedzieliśmy się jakich produktów należy spożywać najwięcej, a jakich najmniej. Potem obiecaliśmy pani Kasi, że będziemy próbować wszystkiego oraz zjadać to, co znajdzie się na naszym talerzu. Na koniec  wykonaliśmy swoją piramidę zdrowego żywienia.

Jesteśmy kreatywni, rozwijamy swoją pomysłowość i wyobraźnię. Często bawimy się w zabawy parateatralne. Lubimy być aktorami - tym razem próbowaliśmy inscenizować wiersz J. Brzechwy pt. „Na straganie”. Było przy tym wiele radości i wspaniałej zabawy. Uczestniczymy w zajęciach rytmicznych, śpiewamy, tańczymy oraz gramy na instrumentach. Chętnie wykonujemy też prace plastyczne.

Kolejne święto w naszej grupie. Tym razem świętowaliśmy urodziny Mikołaja, który jako pierwszy miał swoje urodziny w tym roku. Wszystkiego najlepszego Mikołaju!

Motylki wiedzą, że śnieżna i mroźna zima może zachwycać widokami, ale dla ptaków to bardzo trudny czas i należy im pomagać. W ogródku przedszkolnym i przede wszystkim przed oknem naszej sali rozwiesiliśmy na drzewkach  dla nich pokarm - „ptasią pyzę”. Teraz mamy możliwość bezpośredniej obserwacji naszych skrzydlatych przyjaciół.

My się zimy nie boimy tylko świetnie się bawimy.

Niedawno swoje urodziny obchodziła Marysia.

Marysiu! - życzymy Ci wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Sto lat!

Grudzień dla dzieci z naszej grupy oraz całej społeczności przedszkolnej był bardzo pracowity i pełen niespodzianek. Były prezenty mikołajkowe, ubieranie choinki, własnoręczne ozdabianie pierników, których nie mogło zabraknąć w święta. Odwiedził nas również bardzo ważny gość, na którego dzieci czekały cały rok, Święty Mikołaj. Świętowaliśmy również wspólnie urodziny Filipa. Wszystkiego najlepszego Filipku!

Ostatnio świętowaliśmy urodziny Liliany. Nasza solenizantka poczęstowała nas pysznymi cukierkami. Motylki w prezencie dla Lili przygotowały wspólnie album ze swoich rysunków. Wszystkiego najlepszego Lilianko!

1,2,3,4… patyczki liczysz ty –ostatnio,  podczas zajęć Motylki bawiły się kolorowymi patyczkami. Zadanie polegało na układaniu - przeliczaniu patyczków według instrukcji słownej nauczyciela. Na zakończenie dzieci budowały różne  wzory, nazywały je i określały z ilu patyczków się składają.

7 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Imieniny Pyzy Wędrowniczki. Tego dnia dzieci odświętnie ubrane śpiewały piosenki ludowe oraz zrobiły zdjęcie pamiątkowe. Z tej też okazji Motylki przygotowały kolorowe portrety naszej Pyzy.

Poniedziałek - 21 września był wspaniałym dniem dla każdego dziecka – świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Czekało na Nas wiele atrakcji i wspaniałej zabawy! W ogrodzie przedszkolnym braliśmy udział w konkurencjach sportowych i zabawach integracyjnych oraz w spotkaniu ze strażakami.

"Nasza kolorowa i bezpieczna droga do przedszkola". Motylki poznają i utrwalają zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy.

Wspólnie obchodzimy urodziny

Ostatnia aktualizacja: 2021-03-02