Przedszkole nr 2
Strona głowna  /  Grupa IV
Grupa IV
    
ELFY
 
Grupa IV - CZTERO, PIĘCIOLATKI  
 
Nauczycielki:  Antonina Flis
                              Ewa Walachnia
                        
 
Woźna oddziałowa: Zofia Ziółkowska
 
 
         
 

Na zajęciach kulinarnych robiliśmy najłatwiejsze i zarazem zdrowe ciasto marchewkowe. Było pyszne, bo przecież samodzielnie przez nas wykonane. Obiecujemy zrobić następnym razem więcej i poczęstować rodziców.

 
 

W poniedziałek był w naszym  przedszkolu niecodzienny gość. Odwiedził nas tata Mai, który jest strażakiem. Dowiedzieliśmy się, jak ciężka i niebezpieczna jest praca strażaka, co trzeba robić, żeby nie było pożaru oraz jak reagować i dzwonić po pomoc straży. Po takim spotkaniu nie tylko chłopcy marzą o zawodzie strażaka...

 
 
1 marca wyruszyliśmy na wycieczkę do Warszawy. Celem naszej podróży było obejrzenie spektaklu „Krzesiwo” w teatrze „Lalka”. Z zapartym tchem śledziliśmy przygody żołnierza, który dzięki odwadze i wytrwałości spełnia swoje marzenia. Na zakończenie nagrodziliśmy aktorów brawami. W drodze do teatru spacerując alejkami parku świętokrzyskiego odwiedziliśmy pomnik Janusza Korczaka – doktora, przyjaciela i opiekuna dzieci.
 
 
W ubiegłym tygodniu w grupie Elfów, tematem przewodnim był karnawał. Malowaliśmy karnawałowe obrazy  kolorami, które powstawały poprzez zmieszanie barw podstawowych. Były również "zawody balonowe"oraz piękne przebrania na bal.
 

 

Przyszła długo oczekiwana zima a wraz z nią białe "szaleństwo". Do wspaniałej zabawy wystarczy nawet niewielka ośnieżona górka.
 
 

Oj  dużo się działo w grudniu w grupie Elfy . Szóstego grudnia  znaleźliśmy worek z prezentami, który koło kominka zostawił nam Mikołaj. Gdy mieliśmy ubierać ubrać choinkę w sali, okazało się, że potrzebujemy nowe lampki. Następnego dnia wybraliśmy się do sklepu, a w drodze powrotnej pobawiliśmy się chwilę na świątecznie przystrojonym placu  Gdy już zaświeciły nowe lampki na choince, wspólnie z grupą Biedronek wieszaliśmy ozdoby. Jeszcze tylko łańcuch papierowy do dekoracji szatni i możemy czekać na Mikołaja...

 
 

Ćwiczenia gimnastyczne to jedno z ulubionych zajęć w naszej grupie. Na dzisiejszych zajęciach wykorzystujemy metodę Weroniki Shernorne. Na zdjęciach prezentujemy ćwiczenia w parach. 

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne polega na  posługiwaniu się ruchem jako narzędziem wspomagania rozwoju psychoruchowego dziecka. Podstawowe założenia metody to rozwijanie ruchem trzech aspektów:

  • Świadomości własnego ciała i usprawniania ruchowego.
  • Świadomości przestrzeni i działania w niej.
  • Dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu.
 
 

Mijający tydzień upłynął nam na poznawaniu przyrody nieożywionej. Poprzez doświadczenia dowiedzieliśmy się, czy można zobaczyć powietrze, poznaliśmy właściwości wody oraz co to jest magnes i jakie ma właściwości.

 
 

Przygotowania do obchodów 100 rocznicy odzyskania Niepodległości rozpoczęliśmy od warsztatów na których rodzice - przeważnie mamy wykonały dla nas piękne kotyliony. Odświętnie ubrani uczestniczyliśmy w uroczystości wraz z całym przedszkolem. Na uroczystości były wręczane także nagrody dla uczestników konkursów. Gratulujemy Oli, Mai i Dawidkowi.

 
 

W ubiegłym tygodniu rozmawialiśmy o naszym rodzinnym mieście – Wołominie. Jest to element wychowania patriotycznego w przedszkolu. Oglądaliśmy ilustracje i albumy o Wołominie, aby następnie porównać zdjęcia z miejscami , które oglądaliśmy na spacerze. Były to główne miejsca: Plac 3-go maja, Ławeczka upamiętniająca założyciela Wołomina Henryka Wojciechowskiego, Urząd Miasta. Byliśmy również w Bibliotece Publicznej, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji edukacyjnej. Odwiedziliśmy także Pocztę, skąd wysłaliśmy pocztówkę do przedszkola. Po drodze obejrzeliśmy nowa fontannę - kulę. Ale największą frajdę sprawił spacer po alejkach zasypanych jesiennymi liśćmi w Parku im. B. Wodiczki. Bardzo lubimy takie spacery

 
 

W wolnych chwilach zajmujemy się tym, co najbardziej lubimy robić - zabawą. Rozgrywamy mecz piłkarski, rysujemy i malujemy.

 
 

W środę byliśmy na imieninach u Pyzy Wędrowniczki, patronki naszego przedszkola. Ubrani w piękne stroje ludowe i patriotyczne śpiewaliśmy Pyzie piosenki: „Jadą goście, jadą”, „Łowiczanka jestem” oraz „Piękna nasza Polska cała”. Solenizantka otrzymała od naszej grupy bukiet kwiatów.

 
 

Oj, dzieje się w naszej grupie w ostatnich dniach. W poniedziałek odwiedziła nas pani policjantka. Opowiadała o zasadach bezpieczeństwa w czasie spacerów, bezpiecznej jeździe na rowerze oraz bezpiecznej podróży autem.

 

Następnego dnia było jeszcze więcej pracy. Robiliśmy sałatkę jarzynową. Wszystkie warzywa pokroiliśmy w drobna kosteczkę. Ale takim zdolnym kucharzom nie sprawiło to najmniejszych problemów. Sałatka wszystkim smakowała wyśmienicie... przecież zrobiliśmy ją sami.

 
 
Jesień obfituje w warzywa i owoce.Są smaczne,  jedzone na surowo ale również gotowane. My też je bardzo lubimy jeść. W czasie zajęć kulinarnych my, wspaniali kucharze kroiliśmy jabłka, z których panie kucharki ugotowały pyszny kompot.
 
 

W tym roku Dzień Przedszkolaka obchodziliśmy na sportowo, pod hasłem "Biało - czerwoni".  A oto nasi sportowcy....

 

 
Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na wycieczkę. Leszczynowy Zakątek to urocze gospodarstwo agroturystyczne w Rozalinie. Było dużo zabawy, warsztaty kulinarne, na których poznawaliśmy warzywa i sami wykonaliśmy sałatkę i surówkę warzywną. Były to zdrowe dodatki do kiełbasek z grilla oraz pysznego kompotu. Jednak najwięcej radości było z zabawy w stodole.
 
 
 
 
 
 


Ostatnia aktualizacja: 2019-06-06