Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Przedszkole nr 2
Strona głowna  /  Grupa IV
Grupa IV
   
SŁONECZKA
 
Grupa IV - CZTERO, PIĘCIOLATKI  
 
Nauczycielki:  Katarzyna Matuszewska
                              Ewa Pabian
                        
 
Woźna oddziałowa: Marzena Łubnicka
 
 
         
 

adres e-mail naszej grupy: sloneczkakasia3@gmail.com

 

 

10.02.2021r. podczas zajęć Słoneczka poznawały eksperymenty z wykorzystaniem powietrza. Dzieci dowiedziały się,  że powietrze jest wszędzie

 

 

4 lutego w naszym przedszkolu, odbył się bal karnawałowy.Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek lub zwierzątka. Tę wspaniałą zabawę poprowadziły Panda i Tygrysem. Dzieci świetnie się bawiły, uczestnicząc wspólnie że swoimi paniami w zabawach prowadzonych przez aktorów.  Rytmy samby, walczyka, porywały wszystkich do tańca, na przerwę od szaleństwa na parkiecie umilały nam konkursy. Bal karnawałowy to miły akcent w czasie zimowych dni. Pozwolił nam wszystkim spędzić czas w miłej i radosnej atmosferze. 

 

 

Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno. Dlatego korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie.

 

 

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, na spotkaniu pojawił się 21 grudnia,  długo oczekiwany przez dzieci gość- Mikołaj – kochany przez wszystkich.  Cały rok czekał na ten dzień, aby wręczyć prezenty, dzieci  bardzo ucieszyły z tego spotkania. Zabawa była bardzo udana

 

 

Jak co roku w Mikołajki z niecierpliwością czekaliśmy na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Mikołaj nie mógł tego dnia spotkać się z Nami, ale zostawił dla nas list oraz worek pełen prezentów, które bardzo nam się spodobały. Dziękujemy.

 

 

W naszym przedszkolu świetnie się bawimy i z naszymi paniami ważnych zasad się uczymy.

 

 

7 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Imieniny Pyzy Wędrowniczki. Z tej okazji  ubraliśmy się odświętnie i przygotowaliśmy prezent w formie piosenki i bukiet kwiatów. 

 

 

Spotkanie ze strażakiem, zawody sportowe na świeżym powietrzu...a wszystko z okazji Dnia Przedszkolaka

 

 

                                                                                                                 

 

Ostatnia aktualizacja: 2021-02-14