Strona głowna  /  Grupa VI

Emilia Tymińska

Woźna oddziałowa: Katarzyna Siedziewska

adres strony e-mail: grupa6elfy@interia.pl

Zabawy taneczne przy muzyce, wesoło, kolorowo i radośnie. Bal karnawałowy udany, dzieci zadowolone a stroje naprawdę zrobiły wrażenie.

Zajęcia języka angielskiego to wesoła nauka przez zabawę. W tym tygodniu dzieci utrwalały nazwy czynności (np. podskok, bieg, pływanie, śpiewanie, taniec), poznały nazwy niektórych zabawek ( lalka, piłka, auto, jojo, latawiec, rakieta) oraz uczestniczyły w zabawie ruchowej naśladując ciocię prowadzącą zajęcia.

Ostatni tydzień stycznia to u Elfów „Sporty zimowe”. Rozmawialiśmy o zimowych dyscyplinach sportowych oraz o bezpiecznych zabawach na śniegu i lodzie. Wykonaliśmy również pracę plastyczną pt. „Narciarz” ( dzieci rysowały postać narciarza, wycinały, naklejały na niebieską kartkę a następnie białą farbą malowały śnieg).

Elfy uwielbiają przebywać  na świeżym powietrzu. Zima to doskonała okazja do lepienia bałwana i zabaw na śniegu. Jak widać na zdjęciach, było przy tym dużo radości, wesołej zabawy i śmiechu.

Imieniny Pyzy Wędrowniczki to uroczyste święto w naszym przedszkolu. Tego dnia  śpiewaliśmy piosenki ludowe, rysowaliśmy naszą patronkę, oglądaliśmy przedstawienie o Pyzie w wykonaniu „Biedronek”. Były pamiątkowe zdjęcia i przepyszne pyzy na obiad.

28 września pojechaliśmy do Warszawy do Teatru  Capitol na muzyczny spektakl edukacyjny wprowadzający dzieci w świat najważniejszych dla ludzkości odkryć i wynalazków pt.: „Wanna Archimedesa”. Dzieci poznały dokonania Newtoona, Einsteina oraz odkrycia Kolumba. Dowiedziały się co to jest grawitacja i kto wymyślił koło. Oglądały zabawy z cieniem i tańczyły do wesołych piosenek.

Dzieci z gr. Elfy powitały jesień pracą plastyczną. Z kolorowych papierów odrysowały i wycięły różnych kształtów liście, nakleiły oczy oraz uśmiechy i w ten sposób powstały „Uśmiechnięte listeczki”.

Ostatnia aktualizacja: 2021-02-14