Przedszkole nr 2
Strona głowna  /  Grupa VII
Grupa VII
     ŻABKI
                               
Grupa VII -  SZEŚCIOLATKI
 
Nauczycielki: Beata Bajurska
                        Karolina Wysota
                     
 
Woźna oddziałowa: Sylwia Przybysz
 
 

 

Serdecznie dziękujemy Panu Rafałowi, tacie Nikodema za przeprowadzenie bardzo ciekawej lekcji o pszczołach. Dowiedzieliśmy się dlaczego pszczoły są tak bardzo potrzebne w przyrodzie. Oglądaliśmy jak wyglądają: królowa, robotnica i larwy. Dotykaliśmy wosku pszczelego i wiemy jak wydostać miód z plastra. A miód z pyłku kwiatowego smakuje wybornie.

 

 

Piękne kwiaty cieszą oczy osób odwiedzających przedszkole. Postanowiliśmy zadbać o otoczenie i posadziliśmy pelargonie w naszej skrzynce przy schodach wejściowych do przedszkola. Wiemy, jak ważna w życiu roślin jest woda i odpowiednie nasłonecznienie, dlatego będziemy o nie dbać.

 

 

  W ramach obchodów 100 lecia nadania Wołominowi praw miejskich, uczestniczyliśmy w lekcji edukacyjnej w muzeum Zofii Nałkowskiej. Z zainteresowaniem słuchaliśmy historii, legend i opowieści związanych z powstaniem naszego miasta. Oczywiście, nie mogliśmy się oprzeć zabawie na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody.

 

 

Przygody Pinokia Carla Collodiego znają wszyscy. Podczas wizyty w teatrze Capitol w Warszawie przypomnieliśmy sobie historię, która uczy i bawi jednocześnie. Pinokio to piekna opowieść o dorastaniu, szacunku do osób starszych, docenianiu czyjejś pracy a także o tym, że nic w życiu nie jest za darmo. Po spektaklu uczetniczylismy w warsztatach teatralnych. Poznaliśmy kulisy pracy aktora teatralnego, jak moduluje głos oraz ćwiczy dykcję. Dowiedzieliśmy się, jak ważną w pracy rolę odgrywa właściwa postawa ciała oraz mimika i gesty. 

 

 

Na początku kwietnia Żabki uczestniczyły w warsztatach w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Kultury w Wołominie. Poznały zwyczaje i obrzędy ludowe związane z Wielkanocą, uczestniczyły w zabawie pt. "Króliczek i lis". Na koniec tworzyły pisanki poprzez rozdmuchiwanie farby za pomocą słomki a także wykonały karty świąteczne.

 

 

Chcąc przyśpieszyć przyjście wiosny  postanowiliśmy założyć w sali zielony ogródek. Zgromadziliśmy potrzebne przybory ( pojemniczki, doniczki, konewki), ziemię i nasionka. Przed przystąpieniem do pracy przypomnieliśmy sobie, jakie warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Będziemy obserwować ich wzrost pamiętając o podlewaniu.

 

 

W lutym utrwalaliśmy wiadomości o kosmosie, Układzie Słonecznym, planetach i galaktykach. Wizyta w "Planetarium", które oodwiedzilo nasze przedszkole była inspiracją do wykonania ufoludków.

 

 

Żabki bardzo lubią cykliczne spotkania w bibiotece. Tym razem pani Bibliotekarka zaprezentowała książkę pt."Jestem kotem" G. Bernstein. Dzieci dowiedziały się, że zawsze można znaleźć coś, co nas łączy, nawet jeśli na pierwszy rzut oka bardzo się różnimy. Żabki sprawdzały także swoją zwinność a na koniec wykonały kolorowe koty.

 

 

Swój program artstyczny z okazji dnia Babci i Dziadka, Żabki zaprezentowały także Seniorom. Spotkanie odbyło się w Miejskim Domu Kultury. Niejednej Babci i Dziadkowi łezka kręciła się w oku, a na ustach można było zobaczyć uśmiech. Publiczność nie żałowała również pochwał dla małych artystów i nagrodziła ich gromkimi brawami.

 

 

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są Oni szczególnymi dowodami miłości. Jak zawsze zaproszeni goście z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Żabki podziękowały Dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków.  Wręczyły ukochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki.W dalszej części uroczystości goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez Rodziców.

 

 

Spotkania w "Galerii przy Fabryczce" są zawsze ciekawe. Tym razem uczestniczyliśmy w lekcji edukacyjnej z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Mieliśmy różne zadania do wykonania i poznaliśmy dawne zwyczaje bożonarodzeniowe. Na zakończenie spotkania wykonaliśmy ozdoby choinkowe z pociętych na małe części plastikowych słomek i papieru ... czyli kolorowe ptaszki i łańcuchy.

 

 

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia to wspaniały czas... Pod czujnym okiem babci Agatki i Oli przygotowaliśmy pierniczki: wyrabialiśmy ciasto, wałkowaliśmy i wycinaliśmy różne wzory. A gdy się upiekły, ozdabialiśmy je. Pierniczki były świątecznym przezentem dla naszych rodziców. Babciom dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w wykonanie zadania.

 

 

Chociaż niewidoczny...to jednak skuteczny...w tym roku Św. Mikołaj także nie zapomniał o nas. Był list, wskazówki i...prezent odnaleziony...

 

 

Na warsztatach, w ramach Klubu Optymistycznych Rodziców, zostały wykonane przepiękne wycinanki ludowe. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pracę...już szukamy inspiracji na następne spotkanie:-)

 

 

W czwartek wybraliśmy się do Miejskiego Domu Kultury na sztukę w wykonaniu aktorów Teatru Huta pt. „Bladolandia”. Ta baśń musicalowa opowiadała o księciu Pryzmacie, przemierzającym pozbawioną koloru i szczęścia krainę Bladolandię w celu odnalezienia siedmiu księżniczek – królowych koloru. Legenda głosi, że tylko zjednoczenie siedmiu sióstr może przywołać biel, która rozproszy mroki złego Kaszmara panującego w Krainie.

 

 

Realizując Międzynarodowy Projekt "Piękna nasza Polska cała" wykonaliśmy pyszne bułeczki z przepisu babci i dziadka. Działanie to połączyliśmy z Dniem Chleba. Wszystko było pyszne i smakowało wybornie.

 

 

W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości przedszkolaki z wołomińskich przedszkoli przygotowały krótki pokaz artystyczny. Nasze przedszkole na Placu 3-go Maja reprezentowały dzieci z grupy Krasnale. Odtańczyły Poloneza, prezentując piękne stroje ludowe z kolekcji naszego przedszkola. Program artystyczny bardzo nam się podobał a Krasnalom gratulujemy pięknego występu.

 

 

We wtorek, 16 października uczestniczyliśmy w lekcji bibliotecznej. Tym razem poznaliśmy przygody wiewiórek, które nie chciały się dzielić. Była to przezabawna historia. Dowiedzieliśmy się, że prawdziwe szczęście można odnaleźć, tylko dzieląc je z innymi.

 

 

W środę, 10 października świętowaliśmy kolejne imieniny naszej patronki. Śpiewaliśmy ludowe piosenki, wspólnie tańczyliśmy, a także zaprezentowaliśmy różne stroje. Było wesoło i ciekawie.

 

 

Wyklejanie, rysowanie, wycinanie... wszystko nam sprawia przyjemność, ponieważ lubimy prace plastyczne. Tym razem tworzymy Pyzy z okazji zbliżającej się uroczystości przedszkolnej.

 

 

Spotkanie z policjantem zawsze jest interesujące. Tak też było tym razem. Utrwaliliśmy swoje wiadomości dotyczące bezpieczeństwa i z ogromnym zainteresowaniem słuchaliśmy rad oraz wskazówek zaproszonego gościa.

 

 

Łapiemy ostatnie, wrześniowe  promienie słońca! W parku im. Bogdana Wodiczki korzystamy ze sprzętu terenowego i doskonalimy naszą sprawność fizyczną w siłowni na powietrzu!

 

 

 Przed 100 rocznicą nadania praw miejskich naszemu miastu, odsłoniona została Ławka Henryka Woyciechowskiego - założyciela Wołomina. Ponieważ nic nie umknie naszej uwadze, postanowiliśmy osobście poznać postać człowieka, który zapisał się na kartach historii pracowitością i pomysłowością.

 

 

W piatek, 28 września, braliśmy udział w uroczystości pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Spotkanie było podsumowaniem tematu kompleksowego "Polska - Niepodległa". Pod pomnikem spotkaliśmy się z dziećmi z wołomińskich przedszkoli, odśpiewaliśmy hymn oraz pieśń I Brygady Legionów Polskich, złożyliśmy kwiaty . Dodatkowym przeżyciem było spotkanie z samym Marszałkiem Piłsudskim, który opowiadał nam o historii.

 

 

Lubimy spacery, tym razem odwiedziliśmy najważniejsze miejsca naszego miasta.

 

 

W czwatrek - 27 września odwiedziliśmy Pałac w Wilanowie. Zwiedzaliśmy komnaty pełne wspaniałych eksponatów. Z zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści pani przewodniczki o malowidłach na sufitach, które przedstawiały pory roku. Po ciekawej lekcji historii, na warsztatach malowaliśmy medaliony ze znakami zodiaku.

 

 

W czwartek Żabki uczestniczyły w turnieju sportowym „Biało – czerwoni” z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Sportowe wyzwania sprawiły dzieciom dużo radości.

 


Ostatnia aktualizacja: 2019-05-28