Strona głowna  /  Grupa VII

Nauczycielki: Agnieszka Paciorek
                       Anna Rychta

Woźna oddziałowa: Iwona Perzanowska

adres e-mail naszej grupy: biedronkiwprzedszkolu@gmail.com

15 lutego w grupie Biedronki odbył się długo wyczekiwany dzień... Dzień świętego Walentego. Dzieci wręczały sobie wzajemnie przygotowane Walentynki. I to przeszło nasze oczekiwania... Pomysłowość i kreatywność, estetyka prac, ilość oraz pyszności, babeczki i lizaki dodatkowo wprowadziły radosny nastrój. Miłość, koleżeństwo, odpowiedzialność, szacunek i przyjaźń to podstawa Kodeksu Przedszkolaka w naszej grupie. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie . Wiemy, że zawsze możemy na Was liczyć.

Bal karnawałowy w przedszkolu to dzień na który przedszkolaki czekają z niecierpliwością. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek i nie tylko.... Do tańca, zabaw i konkursów porywała nas rytmiczna muzyka. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym Biedronkom, a to było głównym celem tego balu.

Na dzisiejszych zajęciach Biedronki nauczyły się konstruowania gier planszowych metoda E. Gruszczyk- Kolczyńskiej. Dużo radości sprawiało im projektowanie poszczególnych pól i nadawanie im konkretnego znaczenia. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że potrafiły zgodnie współdziałać w zespole. Bardzo zdolne są te nasze Biedronki!!!

Nastała zima!!! Biedronki na kreatywnym zajęciu plastycznym postanowiły wykonać narciarza, saneczkarza i bobsleistę. Znają zasady bezpiecznej zabawy na śniegu.

Nasze Biedronki nareszcie doczekały się białego szaleństwa... Zabawa była przednia, ruch na świeżym powietrzu to jest to, co Dzieci uwielbiają!!!

W naszym przedszkolu obchodziliśmy imieniny naszej patronki Pyzy. Z tej okazji grupa Biedronek wystawiła przedstawienie dla starszaków nie obyło się bez uroczystego Sto lat i słodkiego poczęstunku.

Biedronki poznały sposób życia zwierząt w lesie. Wspólnie zadecydowały, że wykonają myszkę. Zobaczcie co udało nam się zrobić.

Biedronki lubią ćwiczenia gimnastyczne, dzisiaj były według metody C. Orffa. Jak widać wszyscy bawili się doskonale.

No i się stało... przyszła Pani Jesień. Biedronki po obserwacji przyrodniczej w naszym ogrodzie namalowały Jesień farbami. Starannie dobierały kolory oraz uwzględniały wielkość krzewów i drzew tworząc parkowy krajobraz.

We wrześniu Biedronki były w Teatrze Capitol w Warszawie na przedstawieniu pt. :"Wanna Archimedesa". Dzieci poznały prawa fizyki np. Archimedesa, Newtona. Uczyły się poprzez uczestnictwo w wykonywanych doświadczeniach przez aktorów. Zachowując wszelkie środki ostrożności w dobie korona wirusa bezpiecznie wróciliśmy do Przedszkola.

Ostatnia aktualizacja: 2021-02-16