Przedszkole nr 2
Strona głowna  /  Grupa III
Grupa III
 
BIEDRONKI
 
Grupa III - CZTEROLATKI
 
Nauczycielki:  Agnieszka Paciorek
                        Anna Rychta
 
Woźna oddziałowa: Jadwiga Tryniszewska
 
 
 

Dzieci z grupy Biedronki odwiedził gość specjalny - p. Marysia, nasza intendentka. Opowiadała o sekretach zdrowego odżywiania, zasadach tworzenia przedszkolnego jadłospisu. Następnie dzieci przystąpiły do przygotowania smacznej sałatki owocowej. Efekt ich pracy był bardzo pyszny.....mniam!

 
 

Biedronki w oczekiwaniu na wiosnę zobaczyły pierwsze jej oznaki. Jesteście ciekawi? Zobaczcie sami kto odwiedził nasz ogródek

 

 

W naszej grupie mieliśmy niedawno niezwykłych gości. Przyjechał do Nas tata Zuzi że swoimi Ulubieńcami : papużką, legwanem, żółwikiem, wężem, królikiem i agamą. Na początku trochę się obawialiśmy tych naszych gości ale już chwilę później wiedzieliśmy o nich prawie wszystko. Dziękujemy panie Michale za cudowną podróż do świata zwierząt.

 
 

No i nadszedł długo wyczekiwany czas na... bal na zamku i wystawianie naszych przedstawień. Przez dwa tygodnie trwania projektu o książce czerpaliśmy moc inspiracji więc teraz przy przedstawieniach mogliśmy wykazać się naszą kreatywnością.

 
 

Tam gdzie są bajki tam często jest zamek. Ale to zadanie dla Nas było za trudne.... więc o pomoc poprosiliśmy naszych rodziców. W pewnym momencie to chyba Rodzice weszli do świata bajek bo bawili się jak dzieci. Popatrzcie sami... Oczywiście bardzo dziękujemy Wam za pomoc, zaangażowanie i kreatywność. 

 
 

Kiedy poznawalismy przygody Misia Uszatka, Reksia, Bolka i Lolka do naszego Przedszkola przyjechał teatrzyk z przedstawieniem "Przygody Koziołka Matołka". I poraz kolejny poznawaliśmy świat naszych bajkowych bohaterów. Były konkursy, zabawy a nawet nauka języka angielskiego, ponieważ okazało się że Koziołek Matołek nie potrafi liczyć w tym języku... więc Mu pomogliśmy. 

 
 

Na kolejnym zajęciu dowiedzieliśmy się jak powstaje kartka papieru na której autor pisze tekst a ilustrator tworzy obraz. Zobaczcie sami jak poradziliśmy sobie z ułożeniem wielkich puzzli z obrazem drzewa

 
 

Ostatnio cały czas coś się dzieje w naszej grupie. Dzisiaj byliśmy w Miejskim Domu Kultury w Wołominie ma muzycznym przedstawieniu "Bajki Disneya". Kiedy już się wszystko zaczęło... magia kina i muzyki zawitała do Nas. To było niesamowite przeżycie. 

 

 

Jak realizujemy projekt o książce... to na pewno będą bajki nasze ulubione. A jak bajka to najlepiej ta, którą można obejrzeć w teatrze. Pojechaliśmy do Teatru Maskarada w Warszawie na przedstawienie muzyczno- integracyjne "Tupu, tup". Ileż tam było radości i wspólnej zabawy.. Ale mimo dobrej zabawy Biedronki potrafią zachować się odpowiednio w takim miejscu. 

 
 

Po wycieczce do Księgarni poszliśmy do Biblioteki Miejskiej na lekcję biblioteczną aby poznać zasady wypożyczania książek. Było bardzo ciekawie bo poznaliśmy kolejne odpowiedzi na nasze pytania dotyczące projektu o książce. Wypożyczyliśmy kilka książek i wyruszyliśmy do naszego Przedszkola

 

 

Z początkiem marca Biedronki uczestniczyły w projekcie edukacyjnym "Z książką za pan brat". Na początku naszych zmagań dotyczących tematu udaliśmy się do Księgarni. Tam poznaliśmy odpowiedzi do części naszych pytań. Ciocia Ania kupiła książkę o przygodach Bolka i Lolka do naszego Kącika Książki. Te przygody są niesamowite....

 

 

Na zajęciach grupa Biedronki stworzyła…. „Bałwankową rodzinę”. Potrzebna nam była masa solna, którą musieliśmy wyrobić własnymi rękami. Formowanie kulek sprawiło nam dużo radości. Powoli, powoli i powstały piękne bałwanki.

 
 

Od balu minęło już trochę czasu ale w naszej grupie nadal panuje taneczny nastrój. Przy muzyce i oczywiście kolorofonie bawimy się codziennie. Są tańce w parach, w kole ale są też popisy solowe. A najważniejsze jest to, że wszyscy naprawdę dobrze się bawimy w swoim towarzystwie.

 
 

Na zajęciu matematycznym rozwijaliśmy dzisiaj wyobraźnię i kreatywność. Z kolorowych figur geometrycznych układaliśmy "swoje dzieła". Wymagało to logistyki bo najpierw trzeba sobie "coś" wyobrazić a potem przełożyć to na układanie z płaskich kształtów. Zobaczcie nasze prace.

 
 

Czy pamiętacie państwo jak w listopadzie ogłosiliśmy akcję charytatywną "Miseczka dla pieseczka i koteczka"? Niedawno nastapił finał tej akcji. Pracownicy Fundacji Psoty i Koty z Tłuszcza przyjechali dzisiaj do naszego przedszkola żeby pokazać Nam swoich podopiecznych. Była para: pies i kot bez jednej łapki. Kiedy się wzajemnie poznaliśmy pod czujnym okiem opiekunów można było pogłaskać naszych małych gości. Każdy z przedszkolaków wie jak opiekować się zwierzętami. Zobaczcie jakie to było pouczające spotkanie. Dziękujemy za pomoc w gromadzeniu potrzebnych rzeczy dla bezdomnych zwierząt. 

 
 

Dzisiaj na zajęciach grupa „Biedroneczki” zrobiła piękne choineczki. Jedne ze stożków styropianowych, drugie zaś z szyszek. Te piękne prace przystroją stoły w domach naszych pociech w ten świąteczny czas.

 

 
Czy wiecie jak trudno jest pomóc królikom aby do ich domku nie wpadł lis? Aby szczelnie zamknąć drzwi trzeba je idealnie dopasować. Nie mogą być ani za szerokie ani zbyt wąskie, bo lis jest sprytny i sobie z tym poradzi. Zobaczcie jak poradziły sobie z tym problemem Biedronki. 
 
 

Grupa Biedronek i Elfów miała niezwykłą niespodziankę. Do naszych grup w Andrzejki przybyła Czarownica... i chyba była prawdziwa, bo niewiadomo było na początku czy się bać czy cieszyć . Kiedy zaczęła czarować i wróżyć radości dzieci nie było końca... Zresztą zobaczcie sami.

 
 

Na dzisiejszym zajęciu matematycznym Biedronki utrwalały kształty figur geometrycznych. Miały też ważne zadanie do wykonania - dopasować różne przedmioty, które kształtem pasują do figur geometrycznych umieszczonych na planszy zadań. To wcale nie było takie łatwe i proste.

 
 

Grupa Biedronki korzysta z ciepłych, słonecznych, jesiennych dni. Zabawy nigdy dość….spędzamy miło czas w ogrodzie, poznajemy liście po ich kształtach, robimy piękne bukiety, wzbogacamy kącik jesienny.

 
 

Do grupy Biedronek przybył dzisiaj niezwykły gość. To był jeż…taki...nieprawdziwy. Było bardzo wesoło i wiele ciekawostek dowiedzieliśmy się o nim. Nasz jeżyk...został u nas w kąciku przyrodniczym i spotkał w nim swoich kolegów. Zobaczcie spotkanie jeży.

 
 

Na dzisiejszym zajęciu rozmawialiśmy o czterech porach roku. Nie było wcale tak łatwo....ale o Pani Jesieni wiemy już wszystko. ,,Wiatrak matematyczny,, bardzo nam w tym pomógł....zobaczcie sami.

 

 

W dniu 02.10.2018 odbyły się warsztaty kulinarne pt. „Biedronkowe sałatki”. Dzieci z wielkim zapałem wzięły się do pracy i przygotowały pyszną sałatkę warzywną. Warzywa pokrojone, przyprawione, a na koniec ze smakiem zjedzone.

 
 

W środę - 26 września, odbyły się warsztaty pt. „Kasztanowe wariacje”. Rodzice wraz z dziećmi chętnie wykonywali swoje dzieła.

 
 

We wrześniu Biedronki pojechały na wycieczkę autokarową do gospodarstwa agroturystycznego w Rozalinie. Dzieci brały udział w warsztatach kulinarnych ,,Jem smacznie i zdrowo". Po degustacji sałatek samodzielnie wykonanych przez pociechy....zostało trochę czasu na przejazd wozem i zabawy na sianie oraz a podwórku. Jak widzicie kochani radości nie było końca.

 
 
 
 
 
 
 
 

Ostatnia aktualizacja: 2019-05-08