Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Przedszkole nr 2
Strona głowna  /  Grupa I
Grupa I
 
 

adres e-mail naszej grupy: smerfy2@o2.pl

 
Grupa I - TRZYLATKI
 
Nauczycielka: Anna Tucin
                               Iwona Guziuk
                     
 
Pomoc nauczyciela: Grażyna Ziółkowska
Woźna oddziałowa: Beata Ciecierska
 
 
 

„Kocham mocno babcię, dziadka, to nie żarty  moi mili. Dzisiaj im życzenia składam, by sto latek sobie żyli.”

Nasze maluszki chętnie uczyły się wierszyka o babci i dziadku, malowały kolorowe serca oraz wykonały piękne laurki, które wraz z życzeniami wręczyły swoim kochanym babciom i dziadkom.

 
 

"Zima, zima, zima, pada, pada śnieg "....  a my korzystamy z pięknej pogody i uroków zimy bawiąc się na terenie ogrodu przedszkolnego. Z naszej przedszkolnej górki zjeżdżamy na jabłuszkach, lepimy bałwana i wspaniale się bawimy. A na zajęciach wykonaliśmy samodzielnie wspaniałe bałwanki. Prawda że ładne?

 
 

W grudniu wszystkie nasze działania związane były z przygotowaniem do wizyty Mikołaja w przedszkolu oraz przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia. Poniższe zdjęcia pokazują co robiliśmy w związku z powyższymi zadaniami.

 

 

Przez cały tydzień maluszki poznawały postać naszej patronki. Najpierw odbyła się inscenizacja na podstawie książki pt.” Pyza na polskich dróżkach” – Hanny Januszewskiej. Następnie projektowaliśmy kolorową spódniczkę. W środę, w ogrodzie przedszkolnym odbyły się Imieniny Pyzy dla grup młodszych. Podczas tej uroczystości, dzieci śpiewały piosenki, tańczyły oraz wesoło bawiły się przy muzyce ludowej. W kolejnych dniach bawiliśmy się razem z naszą Pyzą, która zamieszkała w naszej sali.

 
 

Urodziny są ważnym wydarzeniem w życiu dziecka, w naszej grupie obchodził je Adaś. To wspaniałe chwile, dziecko czuje się wyjątkowo, jest  szczęśliwe, że może świętować wspólnie z kolegami i koleżankami.

 

 

Proces adaptacji jest trudny dla dziecka. W naszej grupie przebiega wyjątkowo łagodnie. Poranki bywają trudne, ale dzieci  już bardzo chętnie bawią się i w ciągu dnia. Chętnie słuchają bajek,  piosenek i tańczą przy muzyce.

 

 

Pierwsze dni w przedszkolu...

 

 
 

Ostatnia aktualizacja: 2021-01-26