Strona głowna  /  Grupa I

Iwona Guziuk

Pomoc nauczyciela: Marzena Łubnicka
Woźna oddziałowa: Katarzyna Gorączkowska

Ostatnio odwiedził nas wyjątkowy gość... pani Intendentka, która opowiadała nam o zdrowym odżywianiu. Słuchaliśmy z zaciekawieniem i braliśmy czynny udział w rozmowie. Na koniec wykonaliśmy sok z pysznej i zdrowej marchewki oraz jabłka. Smakowało nam wyśmienicie.

Pół roku temu zaczęła się nasza przygoda z przedszkolem. Od tego czasu dużo się nauczyliśmy i jak widać, nasza inwencja twórcza nas nie opuszcza.

15 stycznia w naszym przedszkolu została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały program artstyczny, a niejednej Babci i Dziadkowi zakręciła się łezka w oku. Szczęśliwe i rozporomienione twarze naszych gości po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Zima płata nam figle...raz jest ciepło a raz mroźno. Dlatego, korzystamy z jej uroku i bawimy się na śniegu w przedszkolnym ogrodzie.

10 grudnia w naszej grupie odbyły sie warsztaty świąteczne, na których rodzice wspólnie z dziećmi wykonywali ozdoby choinkowe. Warsztaty porzedził występ artystyczny w wykonaniu dzieci. Przepiękne ozdoby dzieci wieszały na naszej choince. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i twórcze pomysły.

Dziś w przedszkolu odwiedził nas Św. Mikołaj... Sprawił nam niespodziankę i wiele radości, co widać....

Dzień Pluszowego Misia... na ten dzień czekają wszystkie przedszkolaki. Słoneczka też swiętują, tulą swioch pluszowych przyjaciół i tworzą portrety misiów, wykorzystując kaszę i kawę.

9 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dzień. Po uroczystości ogłoszono wyniki konkursów plastycznych "Moja mała ojczyzna" i "Drzewo genealogiczne". Gratulujemy - Oliwce B. i Zuzi Z. zajęcia I i III miejsca, Zuzi R. wyróżnienia a Oliwce G. i Franiowi udziału w konkursie.

Dnia 24.10.2018r. w naszej grupie odbyło się "Pasowanie na Przedszkolaka". To wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dzieci z uśmiechem na twarzy recytowały wiersze i śpiewały piosenki, otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Pani Dyrektor za pomocą czarodziejskiego ołówka dokonała uroczystego pasowania i nadała naszej grupie nazwę Słoneczka. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort i słodki poczęstunek. Był to niezapomniany dzień pełen emocji i miłych wrażeń dla wszystkich.

W piątek, 12 października, po raz pierwszy nasza grupa wybrała się na wycieczkę do kina Helios na bajkę pt. "Przedszkolak przyjacielem, moc przyjaźni". Można śmiało powiedzieć, że to prawdziwe zuchy!

W środę, 10 października, w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość - Imieniny Pyzy, naszej Patronki. Dzieci miały przepiękne  stroje, wyglądały wyjątkowo, i tak też się bawiły.

Dni adaptacyjne przebiegły pomyślnie. Jak widać dzieci w naszym pzedszkolu czują się jak w domu.

Dzień Przedszkolaka obchodziliśmy na sportowo, pod hasłem biało - czerwoni. Były emocje i radość małych spotrowców.

Ostatnia aktualizacja: 2019-03-24