Przedszkole nr 2
Strona głowna  /  Grupa I
Grupa I
 
 
SŁONECZKA
 
 
 
Grupa I - TRZYLATKI
 
Nauczycielki: Katarzyna Matuszewska
                        Iwona Guziuk
                     
 
Pomoc nauczyciela: Marzena Łubnicka
Woźna oddziałowa: Katarzyna Gorączkowska
 
 
 
Ostatnio odwiedził nas wyjątkowy gość... pani Intendentka, która opowiadała nam o zdrowym odżywianiu. Słuchaliśmy z zaciekawieniem i braliśmy czynny udział w rozmowie. Na koniec wykonaliśmy sok z pysznej i zdrowej marchewki oraz jabłka. Smakowało nam wyśmienicie.
 
 
Pół roku temu zaczęła się nasza przygoda z przedszkolem. Od tego czasu dużo się nauczyliśmy i jak widać, nasza inwencja twórcza nas nie opuszcza.
 
 
15 stycznia w naszym przedszkolu została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały program artstyczny, a niejednej Babci i Dziadkowi zakręciła się łezka w oku. Szczęśliwe i rozporomienione twarze naszych gości po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
 
 
Zima płata nam figle...raz jest ciepło a raz mroźno. Dlatego, korzystamy z jej uroku i bawimy się na śniegu w przedszkolnym ogrodzie.
 
 
10 grudnia w naszej grupie odbyły sie warsztaty świąteczne, na których rodzice wspólnie z dziećmi wykonywali ozdoby choinkowe. Warsztaty porzedził występ artystyczny w wykonaniu dzieci. Przepiękne ozdoby dzieci wieszały na naszej choince. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i twórcze pomysły.
 
 
Dziś w przedszkolu odwiedził nas Św. Mikołaj... Sprawił nam niespodziankę i wiele radości, co widać....
 
 
Dzień Pluszowego Misia... na ten dzień czekają wszystkie przedszkolaki. Słoneczka też swiętują, tulą swioch pluszowych przyjaciół i tworzą portrety misiów, wykorzystując kaszę i kawę.
 
 
9 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dzień. Po uroczystości ogłoszono wyniki konkursów plastycznych "Moja mała ojczyzna" i "Drzewo genealogiczne". Gratulujemy - Oliwce B. i Zuzi Z. zajęcia I i III miejsca, Zuzi R. wyróżnienia a Oliwce G. i Franiowi udziału w konkursie.
 

Dnia 24.10.2018r. w naszej grupie odbyło się "Pasowanie na Przedszkolaka". To wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dzieci z uśmiechem na twarzy recytowały wiersze i śpiewały piosenki, otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Pani Dyrektor za pomocą czarodziejskiego ołówka dokonała uroczystego pasowania i nadała naszej grupie nazwę Słoneczka. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort i słodki poczęstunek. Był to niezapomniany dzień pełen emocji i miłych wrażeń dla wszystkich.

 

 
 
W piątek, 12 października, po raz pierwszy nasza grupa wybrała się na wycieczkę do kina Helios na bajkę pt. "Przedszkolak przyjacielem, moc przyjaźni". Można śmiało powiedzieć, że to prawdziwe zuchy!
 
 
 
W środę, 10 października, w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość - Imieniny Pyzy, naszej Patronki. Dzieci miały przepiękne  stroje, wyglądały wyjątkowo, i tak też się bawiły.
 
 
Dni adaptacyjne przebiegły pomyślnie. Jak widać dzieci w naszym pzedszkolu czują się jak w domu.
 

 

Dzień Przedszkolaka obchodziliśmy na sportowo, pod hasłem biało - czerwoni. Były emocje i radość małych spotrowców.

 

 

 

 
 
 
 
 
 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 
 
 
 
 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnia aktualizacja: 2019-03-24