Przedszkole nr 2

Grupa V

 
 
 
                SMERFY                    
 
 
 
Grupa V - PIĘCIOLATKI
 
Nauczycielki: Anna Tucin
                       Aneta Przywoźna
 
Woźna oddziałowa: Beata Ciecierska
 
 
 
 

 

adres e-mail naszej grupy: smerfy2@o2.pl

 
 

KONSULTACJE Z RODZICAMI (INDYWIDUALNE LUB TELEFONICZNE):

CZWARTEK - 10.30 - 12.30

 
 
 
 
 
Nasz solenizant Kubuś. Wszystkiego najlepszego!
 
 
Podróż do Wielkiej Brytanii, z wykorzystaniem metody projektu, okazała się bardzo atrakcyjna. Podczas różnorodnych działań poznawaliśmy symbole, zwyczaje i atrakcje Zjednoczonego Krolestwa. Ropoczęliśmy od kącika tematycznego, w którym znalazły się przeróżne pamiątki. Sami przygotowaliśmy angielskie śniadanie, piekliśmy pyszne babeczki, poznawaliśmy Londyn i zwyczaje na królewskim dworze. Bardzo podobała nam się Szkocja. Tworzyliśmy zamki, mosty i wieżę z Big Benem. Zaprosiliśmy rodziców na Wieczorek Angielski, podczas którego delektowaliśmy się herbatką i upieczonymi babeczkami. Wspólnie z rodzicami uczestniczyliśmy w aktywnościach ruchowych z wykorzystaniem Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne.
 
 
Podczas zajęć "Mój robot" dzieci wykazały się wielką wyobraźnią. Miały dużo pomysłów, co mógłby robić i jak wyglądać ich robót. Podczas zajęć matematycznych doskonale radziły sobie z przeliczaniem i rozpoznawaniem cyfr.
 
 
Przed samymi feriami nasza grupa miała okazję udać się do Biblioteki Miejskiej w Wolominie na lekcję biblioteczną pt." Franciszek z kompastu". Wysłuchaliśmy bajki o pewnej dżdżownicy, która zastanawia się kim zostanie jak dorośnie.
 
 
Miniony tydzień pełen był atrakcji. W poniedziałek cieszyliśmy się powrotem zimy. We wtorek graliśmy na instrumentach, największym zainteresowaniem cieszyła się mini perkusja. W środę zabawy z wiatrakiem matematycznym, a w czwartek i sami robiliśmy pizzę, z okazji Dnia Pizzy. Tydzień zakończyliśmy wspaniałym balem karnawałowym i urodzinami Helenki. Teraz możemy odpoczywać... Nareszcie zimowe ferie.
 
 
Dzieci z grupy Smerfy reprezentowały Przedszkole nr 2 im. Pyzy Wędrowniczki podczas 31 Finału WOŚP, w Miejskim Domu Kultury. Zaprezentowały piosenki i tańce ludowe. Po występach zostały zaproszone do obserwacji aukcji. To były nowe doświadczenia i wielkie przeżycia. Wiktoria otrzymała w prezencie Misia Krzysia, który został wylicytowany na 500 zł. Gratulacje dla Smerfów, za występy w tak szczytnym celu.
 
 
W październiku braliśmy udział w konkursie pt.,, Bezpieczny internet z Wydrą Wydronetka". Długo czekaliśmy na wizytę, aż wreszcie Wydra pojawiła się w naszej grupie. Przyniosła nam fajne upominki, chętnie opowiadała o różnych komputerach i bardzo prosiła abyśmy rozważnie korzystali z internetu. Potem jeszcze spotkała się z pozostałymi przedszkolakami.
 
 
Podczas ostatnich zajęć muzycznych nasze Smerfy poznały zabawy z wykorzystaniem Bum bum rurek
 
W styczniu urodziny obchodziła Nikolka. Jako pierwsza skończyła 6 lat. Życzymy jej dużo uśmiechu i radości.
 
 
Taneczne życzenia Dzieci z grupy Smerfy wzięły udział w Dniu Babci i Dziadka zorganizowanym przez Wołomińskie Przedszkola. Uroczystość odbyła się w Miejskim domu Kultury. Było bardzo pięknie, wzruszająco. Przedszkolaki naprawdę z całego serca zatańczyły i zaśpiewały dla swoich Dziadków i wszystkich zaproszonych gości.
 
 
19 grudnia zaprosiliśmy Rodziców na Wieczór kolęd i pasroralek. Było bardzo uroczyście i wzruszająco. Najbardziej podobał się wszystkim taniec Śnieżynek i Mikołajów. Po części artystycznej wspólnie ozdabialismy bombki. Wszyscy wrócili do domu pełni emocji i szczęśliwi.
 
 
W ostatnim czasie dzieci z naszego Przedszkola brały udział w różnych konkursach. Wiktoria K. oraz Natalia F. K.z grupy Smerfy otrzymały wyróżnienie w konkursie na Eko bombkę organizowanym przez Urząd Miasta Wołomin. Wiktoria K. dodatkowo otrzymała nagrodę indywidualną w konkursie,, Pomóż dzikom wrócić do lasu,, organizowanym przez Pana Starostę. Kornela otrzymała dyplom za udział w konkursie,, Ozdoby choinkowe,, organizowanym przez Miejską Bibliotekę w Wołominie. Gratulacje dla dziewczynek i podziękowania dla Rodziców za pomoc w przygotowaniu pięknych prac.
 
 
Smerfy z kolejną już wizytą w Bibliotece Miejskiej w Wołominie. Tym razem wysłuchaliśmy bajki o Guciu i Felusiu, którzy opowiadają o świętowaniu w przedszkolu i nie tylko, następnie pokonywaliśmy tor przeszkód, by na końcu stworzyć własne, ciepłe rękawice zimowe.
 
 
Kolejnym krajem, który poznaliśmy była Finlandia. Dzieci nauczyły się,, Jenki,, tańca fińskiego, poznały symbole narodowe, ulubione potrawy. Podczas realizacji tematu odwiedził nas Święty Mikołaj i opowiedział o swoim kraju Laponii.
 
 
Nasza Ada M. zwyciężyła w kategorii dzieci przedszkolnych, w konkursie "Opowieść o moim pupilu". Nagrody i dyplom otrzymała od samej Pani Burmistrz Elżbiety Radwan. Brawo!
 
 
W minionym tygodniu rozpoczęliśmy podróż po Europie. Pierwszym krajem były Niemcy. Dzieci aktywnie uczestniczyły i poznawały zwyczaje i tradycje naszych sąsiadów. Poznaliśmy hymn, flagę i Godlo, bawarski strój ludowy, sami zrobiliśmy niemiecką sałatkę ziemniaczaną. Tańczyliśmy przy muzyce L. V. Beethovena
 
 
Dzień Pluszowego Misia.
 
 
Nasz solenizant. Kubuś...wszystkiego najlepszego!!!
 

 

Niedawno naszą grupę odwiedzili Rodzice. Spotkaliśmy się aby dzieci mogły zaprezentować specjalnie dla nich montaż taneczno-muzyczny w strojach ludowych. Dzieci nie spodziewały się jednak niespodzianki jaką zorganizowali dla nich Rodzice. Odpowiednio przebrani, adekwatnie do przydzielonych ról, odegrali przedstawienie pt. "Rzepka" J. Tuwima. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom za obecność oraz udział w krótkiej improwizacji.

 

 
 
Święto Niepodległości
 
 
Finanse? Co to takiego? Dziś Smerfy podczas pogadanki i różnych zabaw dowiedziały się skąd biorą się pieniądze,gdzie je wydawać i jak można je oszczędzać. Na zakończenie lekcji edukacyjnej powstały ciekawe prace plastyczne, kilka z nich zostało wysłane na konkurs pod patronatem Ministerstwa finansów.
 
 
Zabawa w czytanie sprawia naszym Smerfom dużo przyjemności.
 
 
Basia i Tymek świętują urodziny w przedszkolu...
 
 
Jesienią, jesienią, sady się rumienią ...Smerfowy sad...
 
 
W czwartek odbyło się autorskie spotkanie z Zofią Stanecką, autorką książek dla dzieci. Pani Zosia na samym początku zainaugurowała nasz kącik Książka (dla) Przedszkolaka. Natomiast podczas spotkania opowiadała, w jaki sposób powstają jej książki, ile ich napisała oraz skąd czerpie literackie pomysły. Czytała urywki wybranych utworów, w tym fragmenty „Basi”. Odpowiadała na liczne, czasami zaskakujące, pytania uczestników. Rozmawiała z dziećmi o ich marzeniach i planach na przyszłość. Spotkaniu towarzyszyła wspaniała atmosfera. Serdecznie dziękujemy Pani Zofii za niezwykłe spotkanie, a uczestnikom za stworzenie fantastycznej atmosfery.
 
 
Wizyta z Bibliotece Miejskiej na lekcji edukacyjnej pt. "Dobry, przyjazny świat” Alison Green. Historia o tym, że bycie dobrym nie jest trudne. A wszystkie dobre uczynki można chować do magicznego słoika.
 
 
Dziś Smerfy ćwiczyły umiejętności interpretowania opowieści ruchem oraz rozwijały ekspresję twórczą podczas "Jesiennej opowieści ruchowej". Każdy wcielił się w rolę jesiennych listków, ale był też wietrzyk, sroczka oraz malarka, która kolorowała listki.
 

W dniu 18 października nasze przedszkolaki miały przyjemność odwiedzić Seniorów w Domu Seniora w Wolominie. Z okazji Dni Seniora Smerfy przygotowały ludowy program artystyczny pt. "Pyza i Smerfy z wizytą u Seniora". Po przybyciu na miejsce dzieci zostały serdecznie powitane przez Gospodarzy, którzy już zebrani w sali oczekiwali na nasz występ. Po przywitaniu się dzieci z Seniorami, przedszkolaki rozpoczęły prezentację przygotowanego montażu muzyczno-tanecznego, który został nagrodzony owacjami na stojąco. Występ spotkał się z dużym uznaniem, a dla samych dzieci spotkanie z Seniorami było nowym doświadczeniem, które na pewno zapamiętają. Dzieci za swój występ zostały obdarowane słodkimi prezentami.

 
Nasi mali kucharze przygotowali pyszną, kolorowa sałatkę owocową,która smakowała doskonale....
 
 
Dziś urodziny obchodziła Ada. Wszyscy życzymy jej uśmiechu i samych radosnych chwil.
 
 
Lekcja edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych w ramach kampanii "Szlaban na ryzyko" przeprowadzona przez przedstawicielkę PKP.
 
 
Wiedzieliście, że w piątek obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu? A Wy, jak często się uśmiechacie? Co sprawia, by na Waszych buziach zagościł uśmiech?
 
 
W piątek nasze przedszkole odwiedziła Ochotnicza Straż Pożarna. Na spotkaniu w sali gimnastycznej Panowie Strażacy opowiedzieli mnóstwo ciekawych informacji związanych z ich pracą. Mogliśmy również obejrzeć wóz strażacki z bliska, a nawet zostaliśmy zaproszeni do jego środka.
 
 
 
 
Podczas uroczystych Imienin Pyzy, nasze Smerfy zatańczyły Szota i zaśpiewały mix piosenek ludowych pt. "W zielonym gaiku..."
 
 
 
Wesoło bawią się Smerfy podczas Dnia Chłopaka. Dziewczynki przygotowały laurki i upominki, były wspólne ćwiczenia, zabawy i tańce.
 
 
Od dziś wiemy, co zrobić aby mieć zdrowy uśmiech. Warsztaty z Fundajcą Wiewiórki Julii.
 
 
27 września wybraliśmy się do Teatru Lalka na przedstawienie pt. "Krawiec Niteczka". To spektakl, który został stworzony na podstawie opowiadania K. Makuszyńskiego. Dzieci poznały historię dzielnego krawca, który po wielu przygodach dociera do Pacanowa i ratuje miasteczko przed potopem. Po bohaterskim czynie Krawiec Niteczka zostaje królem Pacanowa i mężem pięknej królewny. Po spektaklu zostaliśmy zaproszeni na lekcję teatralną. Razem z aktorami teatru Lalka odwiedziliśmy kulisy czyli przestrzenie zwykle niedostępne dla widzów. Oglądaliśmy zaplecze sceny, garderoby aktorów, pracownie lalkarską i konstruktorską.
 
 
22 września to dzień wyjątkowy. Świętujemy urodziny Kazia, któremu życzymy dużo zdrowia i samych radosnych chwil! A także włączamy do akcji Sprzątania Świata...najpierw krótka lekcja ekologii a potem wspólne sprzątanie naszego ogrodu.
 
 

20 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszym przedszkolu Świeto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Z tej okazji wybraliśmy się do kina Kultura na bajkę pt. "Przygody Guliera". Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy z maskotką Olafem, wzięły udział w konkursach i tańcach przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Na koniec były medale i niespodzianki. Wszystkie ciocie złożyły dzieciom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Smerfy 19 września odwiedziły Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Braliśmy udział w lekcji muzealnej, która jest fantastyczną alternatywą tradycyjnego zwiedzania, przystosowaną merytorycznie i metodycznie do poziomu i potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym. W królewskim orszaku podążaliśmy po przepięknym Pałacu w poszukiwaniu członków królewskiej rodziny. Ukryte w dekoracjach pałacowych sfinksy, przyczajone na barokowych obrazach centaury oraz fantastyczne stwory czekały na odkrycie przez naszych dzielnych poszukiwaczy. Mogliśmy również przymierzać królewskie szaty. Podziwialiśmy przepiękne obrazy i malowidła sufitowe. A na zakończenie odwiedziliśmy ogrody pałacowe.

 

15 września Smerfy obchodziły „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Jest to święto odwagi, zabawy i kreatywności. Ma pomóc dzieciom budować pewność siebie i pobudzać wyobraźnię. Na zajęciach uważnie wysłuchaliśmy opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Są na skrzydełkach biedronki, w diamentowej koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Wspólnie bawiliśmy się z kropką, skakaliśmy po kropkach, z kropek powstały piękne obrazki.

 
W tym roku Smerfy obchodzą urodziny "po królewsku".