Przedszkole nr 2
Menu
Strona głowna  /  Grupa V
Grupa V
                     
ŻABKI   
 
 
Grupa V - PIĘCIOLATKI
 
Nauczycielki: Karolina Wysota
                        Antonina Flis
 
Woźna oddziałowa: Marzena Łubnicka
 
 
 
 

adres e-mail naszej grupy: zabkip2@gmail.com

 
 
 
 
Oj,dużo się działo ostatnio w grupie Żabki.Byliśmy w muzeum J.Pilsudskiego w Sulejówku, odwiedził nas pan leśnik,który opowiadał ciekawostki o lesie i żyjących tam zwierzętach. Na gimnastyce ćwiczyliśmy według metody W.Sherborne. W dniu dziecka otrzymaliśmy piękne kwiatowe balony. Na zajęciach matematycznych uczyliśmy się o liczebnikach porządkowych.
 
 
Dzień Dziecka w grupie Żabek obchodzimy od wtorku ponieważ wtedy byliśmy na wycieczce w Dolinie bobrów. Mogliśmy tam sprawdzić się podczas realizacji następujących zadań: konkurencje sportowe z elementami rywalizacji, wypiekanie pysznego chleba, robienie kaczek z siana, poszukiwanie skarbów. Wszystkie zadania sprawiły nam wiele radości. W środę oprócz słodkich niespodzianek mieliśmy spotkanie z animatorem, który wykonywał dla nas kwiaty z balonów. Po obiedzie byliśmy miło zaskoczeni przedstawieniem pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" w wykonaniu rodziców. W czwartek byliśmy ogrodnikami, nasze kwiaty ozdobią wejście do przedszkola.
 
 
Piątek u Żabek był dniem pełnym atrakcji. Z okazji Dnia Pszczoły bawiliśmy się w zbieranie nektaru, robiliśmy plastry miodu z folii bąbelkowej.Odwiedził nas również Pan pszczelarz, który opowiadał o życiu pszczół. Po obiedzie przyszła mama Marcelinki.Przeczytala bajkę. Przyniosla również instrument, na którym dzieci mogly spróbować zagrać.
 

10 maja dniem optymisty. Kolor żółty jest kolorem oznaczającym sukces dziecka, dlatego było go widać na naszych ubraniach, wykonaliśmy także latawce w tym kolorze, którymi bawiliśmy się w ogrodzie. Nasze Żabki wiedzą już kto to jest optymista.

Zawsze cieszymy się z odwiedzin rodziców, którzy czytają nam ciekawe książki Odwiedził nas tata Piotrusia. Przeczytał nam książkę i jeszcze pokazał jak się robi samolot Zabawa była doskonała

Tydzień przed świętami w Żabkach upłynął pracowicie. Dowiedzieliśmy się o zwyczajach Wielkanocnych, przygotowaliśmy prace plastyczne, piekliśmy pyszne babeczki, zrobiliśmy pisanki i koszyczki. Gimnastyka rozwinęła nasza koordynację i wzmocniła mięśnie, poza tym to fajna zabawa. Mieliśmy uroczyste urodziny Basi i Zosi. Żabkom, dużym i małym, życzymy pogodnych Świąt Wielkanocnych, radosnego, wiosennego nastroju oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół - ciocie Karolina, Tosia i Marzenka.

W tym tygodniu w grupie Żabki tematem głównym były zmysły. Poznaliśmy zmysł wzroku, słuchu, węchu, smaku oraz dotyku. Wykonaliśmy pracę plastyczną "Świat widziany przez dziurkę od klucza". Wysialiśmy także rzeżuchę na stół wielkanocny i bawiliśmy się w podawanie krążka rurką.

 
Dzieci z grupy Żabki wspólnie z rodzicami wykonali na warsztatach piękne wielkanocne palmy. Będą wspaniałą świąteczną ozdobą przedszkolnego kącika ludowego.
 

Serdecznie dziękujemy rodzicom za tak ogromne zaangażowanie w życie naszej grupy. Popołudniowe czytanie cieszy się coraz większą popularnością. W tym tygodniu gościliśmy mamę Piotrka, tatę Marcelinki oraz mamę i siostrę Zosi i Basi.

Chociaż to dopiero początek tygodnia w grupie Żabki juz się wiele wydarzyło Z całym przedszkolem powitaliśmy wiosnę, obchodziliśmy Dzień Korowej Skarpety, założyliśmy zielony ogródek w sali. Malowaliśmy oznaki wiosny- gałązki forsycji

Dziękujemy mamie i siostrze Marcelinki za przeczytanie ciekawych opowiadań. Zapraszamy chętnych rodziców na popołudniowe czytanie dzieciom.

Dzień Kobiet u Żabek...były kwiaty, życzenia i drobne upominki

 
Realizując temat o artystach zapoznaliśmy się z pracą malarza, garncarza, poety i muzyka. Wykonaliśmy i ozdobiliśmy naczynia z gliny. Oglądaliśmy obrazy znanych malarzy, poznaliśmy pojęcie portret. Wspólnie z rodzicami nasze Żabki stworzyły wierszyki i w większości zaprezentowały je przed całą grupą. Dziękujemy za napisanie z dziećmi takich pięknych wierszyków. Podczas spotkania z muzykiem graliśmy na instrumentach do utworu „Rondo Alla Turca Mozarta, stworzyliśmy również kącik muzyczny w naszej sali który cieszy się ogromnym zainteresowaniem.
 
https://wierszyki-zabek.pdf
 

Przygotowania do balu u Żabek...maski karnawałowe już gotowe.

Przygotowania do świąt w grupie Żabki…zrobiliśmy łańcuch na choinkę, choineczki, Mikołaje oraz słodki prezent dla bliskich. Wesołych Świąt!

 
Zimowe zabawy w przedszkolnym ogrodzie...może śniegu nie za wiele ale zabawa świetna.
 

W ubiegłym tygodniu realizując temat : "Poznajemy zawody " byliśmy na poczcie. Obejrzeliśmy wygląd poczty, napisaliśmy i wysłaliśmy pocztówkę z życzeniami do naszych kolegów z grupy Pszczólki.

Pod koniec października obchodziliśmy urodziny Juliana, życzymy mu stu lat. Odwiedził nas bardzo miły pan policjant który przypomniał zasady bezpieczeństwa obowiązujące na drodze. W ogrodzie podczas zabawy ozdobiliśmy huśtawki jesiennymi liśćmi. Zabawa była przednia. Podczas poznawania upływającego czasu wykonaliśmy w zespołach piękne prace przedstawiające dzień i noc.

W piątek byliśmy na lekcji bibliotecznej w Bibliotece im. Zofii Nałkowskiej, podczas której poznawaliśmy czytelnię, zasady jej pracy na koniec zostały zorganizowane warsztaty plastyczne.

We wtorek pojechaliśmy do Zamku Królewskiego w Warszawie na lekcję muzealną "Zwierzęta Króla Jegomościa "Zwiedzaliśmy królewskie komnaty odnajdując zwierzęta na obrazach i rzeźbach. W pracowni plastycznej lepiliśmy z gliny figurki zwierząt.

W ramach realizacji projektu "Z kulturą mi do twarzy" byliśmy na wystawie malarskiej twórców ziemi wołomińskiej Obejrzeliśmy także wnętrze starodawnej izby mieszkalnej w świątecznych dekoracjach

Imieniny Pyzy Wędrowniczki
 

W minionym tygodniu tematem w naszej grupie były owoce z naszych sadów. Ogladaliśmy przez szkło powiększające budowę jabłka, ocenialiśmy smak i zapach, wykonaliśmy pracę plastyczną do wiersza Entliczek Pentliczek. Ostatniego dnia zrobiliśmy kompot wieloowocowy. Smakował wyśmienicie.

"Z wizytą w teatrze" - mieliśmy przyjemność oglądać przedstawienie pt. " Spaghetti" w teatrze Baj. Spektakl bardzo nas rozbawił i zaciekawił. Wracają do autokaru uwieczniliśmy ten spacer zdjęciem przy Pomniku Praskiej Kapeli Podwórkowej.

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania odwiedziła nas mama, która przeczytała piękne bajki. Zapraszamy chętnych rodziców na popołudniowe, głośne czytanie.

W „Dniu kropki” bawiliśmy się różnokolorowymi kropkami, a następnie wykonaliśmy z nich ciekawe prace.

Podczas  treningu, który prowadził trener Akademii Piłki Nożnej mogliśmy poczuć się jak prawdziwi sportowcy.

W poszukiwaniu jesieni udaliśmy się Parku Imienia Bohdana Wodiczki gdzie zbieraliśmy jesienne skarby do kącika przyrody, a następnie bawiliśmy się wesoło na placu zabaw.

Podczas wycieczki do  „Leszczynowego Zakątka” w Rozalinie,  czekało na nas wiele atrakcji tj. przejazd przyczepą z traktorem, pieczenie pizzy, obserwowanie i karmienie zwierząt gospodarskich oraz zabawy i przekąski.

Z okazji Dnia Przedszkolaka odwiedził nas niezwykły gość, bohater bajki. Nastepnego dnia byliśmy w kinie na filmie z naszym gościem pt. "Psi Patrol"

Witamy po wakacjach! Nasze pierwsze wyjście poza przedszkole. Uczymy się bezpiecznie przechodzić przez ulicę.

 

Ostatnia aktualizacja: 2022-06-26
BIP