Przedszkole nr 2


GALERIA WYDARZEŃ

 
 

 


DNI WOŁOMINIA

Smerfy i Żabki na dużej scenie podczas Dni Wołomina. Wydarzenie miało miejsce 16 czerwca, dzieci zaprezentowały przyśpiewki i tańce ludowe oraz taniec szkocki. 

KIM BĘDĘ GDY DOROSNĘ...

Konkurs plastyczny pt. Kim będę gdy dorosnę?.. - rozstrzygnięty! Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej ilustrującej zawód, jaki dziecko chciałoby wykonywać w przyszłości. Gratulujemy wszystkim dzieciom, które wzięły w nim udział. Na konkurs zostały dostarczone 32 prace. 

Wyróżnienia otrzymali:  Julia Prędota (Żabki) -  Ogrodniczka; Marcelina Kaźmierska (Żabki) -  Lekarz; Hania Krauze (Żabki) -  Projektantka mody; Natalia Kwiatkowska (Pszczółki) -  Sprzedawca zwierząt; Alicja Szopa (Smerfy) -  Cukiernia; Basia Gutowska (Smerfy) - Opiekunka zwierząt; Zosia Jaworska (Słoneczka) - Malarka; Nikodem Piekut (Biedronki) - Policjant; Natalia Szydłowska (Biedronki) -  Nauczycielka; Bartosz Otrębiak (Krasnale) -  Opiekun zwierząt w zoo 

 

SPRINTEM DO MARATONU

Jak co roku, nasze przedszkolaki uczestniczyły w zawodach biegowych SPRINTEM DO MARATONU. To już IX edycja tego wydarzenia, jest to promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, zwłaszcza na świeżym powietrzu

WYCIECZKA DO ARGO CITY

Z okazji Dnia Dziecka, 30 maja wszystkie przedszkolaki z Pyzy wybrały się na wycieczkę autokarową do Gospodarstwa Agroturystycznego "Argo City" w Głęboczycy. W tym pięknym miejscu, na skraju lasu i łąk czekały na nas różnorodne, ciekawe atrakcje. 

SZTUKI TEATRALNE

Z okazji Dnia Dziecka dzieci z najstarszych grup wystawiły dwa przedstawienia dla całej społeczności przedszkolnej. Smerfy przedstawiły sztukę pt. Kopciuszek natomiast Pszczółki zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu o tematyce ekologicznej pt. Eko - Dzieciaki. Dziękujemy małym artystom za wspaniały występ i odwagę!

DZIEŃ FLAGI

W miniony piątek w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Flagi. Tego dnia przedszkolaki wspaniale prezentowały się w strojach galowych z flagami. Dzieci z grupy Słoneczka przygotowały montaż słowno-muzyczny. W programie znalazły się okolicznościowe wiersze, znane piosenki. W postawie na baczność cała społeczność zaśpiewała wspólnie Mazurka Dąbrowskiego oraz Hymn Przedszkola. Było bardzo uroczyście. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami a Polska to ich Ojczyzna. Uroczystość miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych i promowanie polskich symboli narodowych. 

PRZEDSZKOLAKI BUDUJĄ EKOWIATRAKI

W piątek, 28 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród za udział w konkursie Przedszkolaki budują ekowiatraki. Dzieciom i Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie oraz super pomysły. Gratulacje dla Was!

MARSZ EKOLOGICZNY

26 kwietnia Słoneczka i Pszczółki włączyły się do happeningu ekologicznego pod hasłem Akcja Stop Zmianom Klimatu. Nasze hasło przewodnie brzmiało Gdy powietrze czyste jest, my żyjemy zdrowo też. Organizatorem wydarzenia było Przedszkole nr 5 im. Kota w Butach w Wołominie, w ramach projektu Gminy Wołomin Zielone klasy i grupy. Ta zorganizowana akcja miała szczytny cel - zwrócenie uwagi dorosłych na problemy dotyczące zmian klimatycznych.