WALENTYNKI

Dzisiejszy dzień był doskonałym czerwonym dniem przyjaźni dla wszystkich przedszkolaków z naszego przedszkola. 14 lutego to nie tylko dzień zakochanych, to przede wszystkim dzień miłości, sympatii, przyjaźni, okazywania pozytywnych emocji i dzielenia się nimi z innymi.  Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowanego przez Radę Rodziców, pokaz tańca towarzyskiego?to nie jedyne atrakcje. Ogrom radości wszystkim sprawiła Walentynowa fotobudka przygotowana przez dzieci i Rodziców z grupy Żabki. Był to dzień niespodzianek, miłych wrażeń oraz pięknych gestów?

BAL KARNAWAŁOWY

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas we wtorek 6 lutego br. Od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie, rozpoznać dzieci było bardzo trudno, przebrane były za  bohaterów znanych bajek i nie tylko. Zabawy, humoru i radości było co niemiara. Na koniec odbył się pokaz mody, każde dziecko mogło prezentowało swój strój. Zabawa udała się na 102! Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

WARSZTATY LUDOWE

W piątek, 09.02.24r. gościliśmy p. Karolinę Czarkowską oraz Adama Dębińskiego, tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca BezWianka. Spotkanie było okazją do wspólnego śpiewu i tańca w ludowym klimacie.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

14 grudnia, z workiem pełnym prezentów, do naszego przedszkola przyjechał Święty Mikołaj. Tego wyjątkowego gościa powitaliśmy piosenką i wesołą zabawą. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe i radosne. Dziękujemy Mikołajowi za spotkanie i prezenty, do zobaczenia w przyszłym roku!

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Miękki, puchaty i taki z łatką, najlepszy przyjaciel dzieci, niezastąpiony. Jak co roku, w ostatni weekend listopada obchodziliśmy święto Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem. Był to dzień pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Można było również wykonać zdjęcie w przygotowanej na tę specjalną okazję fotobudce. Pomimo wielu atrakcyjnych, kolorowych zabawek - moda na misie nie przemija!

TEATRZYK DLA DZIECI

W czwartek, 16 listopada gościliśmy aktorów z teatru Kalejdoskop z przedstawieniem pt. Na kraj świata. To była bardzo pouczająca bajka dotycząca bezpieczeństwa na drodze, przestrzegająca przed innymi zagrożeniami.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dzień, każde miało kotylion w barwach ojczystych. Nasze Słoneczka wystąpiły z programem artystycznym, przyjmując właściwą postawę, odśpiewały hymn Polski Mazurek Dąbrowskiego. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki. Przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, zabytków, wydarzeń historycznych naszej ojczyzny. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

TRENERZY PIŁKI NOŻNEJ

17 października gościliśmy trenerów piłki nożnej. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jakie korzyści płyną z aktywnie spędzanego czasu i uprawiania sportu. Trener wskazał, jakie cechy powinien mieć dobry piłkarz oraz zachęcał do trenowania piłki nożnej i innych dyscyplin sportu. Zwrócił uwagę na systematyczne trenowanie, które przynosi wiele satysfakcji i radości, przede wszystkim, gdy zaczyna się odnosić sukcesy. Dzieci były bardzo zainteresowane i chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi sportu i znanych sportowców. Spotkanie zakończył wspólny trening i mini zawody sportowe. Serdecznie dziękujemy za wizytę.

PANI PLACIONKA

Ostatnio nasze przedszkole odwiedziła Pani Plecionka. Nasz gość, pani Ania zajmuje się wyplataniem, poznaliśmy tajniki tradycyjnego rzemiosła jakim jest plecionkarstwo .

DZIEŃ MODY

Dzień mody w naszym przedszkolu był okazją do pokazania kreatywnych strojów, w których przedszkolaki zaprezentowały się przed swoimi koleżankami i kolegami, a także zaproszonym gościem, p. Iwoną Jankowską - ekspertem wizerunku osobistego. Pokaz przebiegał w bardzo miłej atmosferze a nasi mali modele i modelki z gracją naśladowali znane modelki.