Przedszkole nr 2
Menu
Strona głowna  /  Galeria
 
 

 

GALERIA WYDARZEŃ

Dnia 6 maja nasze przedszkolaki wzięły udział w VIII OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu”. Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Każdy z uczestników otrzymał numer startowy tak, jak na prawdziwych zawodach sportowych. Przed biegiem odbyła się oczywiście rozgrzewka. Dzieci w skupieniu rozpoczynały bieg, starając się jak najszybciej dobiec do mety. Jednak w naszym maratonie nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze, promującej zdrowy styl życia. Gratulujemy naszym wspaniałym biegaczom! Wszyscy byli zwycięzcami!

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-06-12

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w przedszkolu na dzieci czekała niespodzianka. Było to przedstawienie teatralne pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnolódków" w wykonaniu Rodziców. Interesujący scenariusz, piękna scenografia, ciekawa gra aktorska bardzo zaciekawiła dzieci. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie, świetne przygotowanie, poświęcenie czasu oraz ogromną niespodziankę. Było nam wszystkim bardzo miło, wielkie brawa dla aktorów!

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-06-03

14 maja w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbył się festyn pt. "Na ludową nutę" - podsumowanie realizacji Wołomińskiego Grantu Oświatowego. Dzieci w pięknych, kolorowych strojach wprowadziły zaproszonych gości w świat ludowej muzyki i tańca. Było barwnie, wesoło, miło, wyjątkowo... Dziękujemy zaproszonym gościom za tak liczne przybycie a rodzicom za zangażowanie i pomoc w realizacji festynu.

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2022-05-17

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie, a na tej fladze – biel jest i czerwień…” -  2 maja obchodzony jest w naszym kraju Dzień Flagi. By uczcić to święto, w piątek 29 kwietnia, przedszkolaki z grupy Motylki przygotowały razem ze swoimi ciociami uroczysty poranek. Zaprezentowały montaż słowno – muzyczny, w którym znalazły się okolicznościowe wiersze, znane piosenki oraz piękny taniec. Wszystkie dzieci były ubrane w strój galowy, w ręku trzymały flagę biało - czerwoną...było bardzo uroczyście. Wspólne spotkanie i obejrzenie występu stało się dla nas wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że jesteśmy Polakami, że Polska to nasza Ojczyzna i jakie są nasze symbole narodowe.

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-05-03

Powitanie Wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. W tym roku także było wesoło, kolorowo i radośnie. Uroczystość powitania wiosny rozpoczęła się od obejrzenia przez wszystkie przedszkolaki przedstawienia pt. „Wiosno, czy to ty?” w wykonaniu dzieci z grupy Pszczółki. Podczas spotkania wszystkie dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat wiosny, wymieniały nazwy owadów, ptaków, zgadywały odpowiedzi na najtrudniejsze zagadki. Następnie udaliśmy się do ogrodu...odtańczyliśmy taniec na pożegnanie zimy, Marzannę umieściliśmy na drzewie aby wiatr zabrał ją do Wisły, niech płynie jak najdalej od nas. Na koniec spotkania dzieci umieściły w koszach kwiaty, które wykonały z rodzicami, teraz ozdabiają wejście do naszego przedszkola. 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To także Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. My też świętujemy go, nosząc kolorowe skarpetki nie do pary i w ten sposób okazując symboliczne wsparcie dotkniętych nim osobom.

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-03-21

Dziękujemy serdecznie dzieciom oraz rodzicom za udział w konkursie „Zimowe zabawy na śniegu i lodzie”. Otrzymaliśmy ciekawe zdjęcia w pięknych papierowych ramkach, które można oglądać na wystawie w przedszkolu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody niespodzianki. Brawo za pomysły i kreatywność.

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-03-08

Na pokazowych zajęciach tanecznych było dużo śmiechu, ruchu, tańca. Pan prowadzący w niezwykle wesoły sposób zachęcał dzieci do pląsów w rytm muzyki. Dzieci natychmiast poddały się rytmiczno- muzycznym zabawom i prosiły o więcej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-03-02

Bal karnawałowy to dla  przedszkolaków dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 25.02.2022r, w którym nasze przedszkole odwiedził Kubuś Puchatek i prosiaczek. Dzieci już od rana pojawiały się przebrane za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider - Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy, która przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom.

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-03-02

14 lutego w naszym przedszkolu odbył sie koncert walentynkowy. Anna Banaszek, Jagienka Kaczmarek oraz Krzysztof Procajło to wyjątkowe osoby, które zaprezentowały nam romantyczne utwory muzyczne. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki ze znanych i lubianych bajek. Dziękujemy bardzo za przybycie i miło spędzony czas. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-02-14

W czwartek 16-tego grudnia nasze przedszkole odwiedzili długo wyczekiwani goście: Święty Mikołaj z Aniołkiem. Spotkanie z niezwykłym gościem sprawiło dużo przyjemności, uśmiechu i zabawy. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, a Mikołaj obiecał, że odwiedzi dzieci już za rok! Po wspólnej zabawie z Mikołajem w każdej sali pod choinką na dzieci czekały wspaniałe prezenty. Dziękujemy Święty Mikołaju!

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-12-27

"Zaczarowany świat bajek" to konkurs plastyczny zorganizowany przez Przedszkole nr 5 im. Kota w butach w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Udział w nim wzięli: Natalka z grupy Smerfy, Jaś z grupy Pszczółki oraz Klara z grupy Motylki. 19 grudnia osobiście odebrali dyplomy i nagrody. Gratulacje dla naszych zwycięzców!
komentarzy: (0)
data dodania: 2021-12-21

W naszym przedszkolu pielęgnujemy tradycje oraz patriotyzm, dlatego też każdego roku obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku akademię z tej okazji przygotowały dzieci z grupy Sloneczka, zaprezentowały nam pieśni oraz wiersze patrityczne. Wszystkie przedszkolaki ubrane w stroje w barwach biało-czerwonych uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień.
 
 
 
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2021-11-14

Dnia 11.10.2021r zakończyliśmy zbiórkę orzechów i żołędzi dla zwierząt z Warszawskiego ZOO. Przed przekazaniem naszych zbiorów dzieci posegregowany i spakowały je w worki, które zostały przekazane do Wołomińskiego Hufca. Dziękujemy przedszkolakom i rodzicom za tak aktywne włączenie się w zbiórkę. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-13

W październiku,  nasza Pyza Wędrowniczka kolejny raz obchodziła imieniny. Dla młodszych dzieci ciocia Ania przygotowała krótkie opowiadanie, skąd ta nasza Pyza pojawiła a Smerfy zaprezentowały piosenki i taniec ludowy. Zaproszone Biedronki i Krasnale w prezencie podarowały solenizantce laurki. Grupy starsze przygotowały dla solenizantki upominki. Motylki zaprezentowały swoim gościom montaż słowno - muzyczny. Jak zawsze było miło, wesoło i kolorowo.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-13

Wyniki konkursu fotograficznego zorganizowanego w Przedszkolu nr 2 im. Pyzy Wędrowniczki w Wołominie „Jak kreatywnie bawię się z rodzicami”

 

   Dnia 07.06.2021 roku zebrała się komisja konkursowa w składzie:  Beata Bajurska –  nauczyciel, Iwona Guziuk – nauczyciel, Grażyna Ziółkowska – pomoc nauczyciela. Przedmiotem konkursu były zdjęcia ukazujące dziecko z rodzicami podczas zabawy. Na konkurs  wpłynęły 23 zdjęcia ze wszystkich grup wiekowych. Dokonując oceny jury brało pod uwagę: walory artystyczne i estetyczne zdjęcia, merytoryczność i zgodność pracy z przedmiotem konkursu oraz oryginalność, pomysłowość wykonania zdjęcia.

 

Wyniki konkursu:

I miejsce – Marysia Muzal grupa VI Elfy

II miejsce – Natalia Kwiatkowska grupa II Pszczółki

III miejsce – Aleksander Pierzchała grupa VII Biedronki

 

Wyróżnienia:

Ada Matys – grupa I Smerfy

Dawid Buczek – grupa IV Motylki

Maja Krauze  – grupa VI Elfy

 

Komisja ustaliła, że ze względu na różnorodność i pomysłowość przy wykonywaniu zdjęć wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-10

Wyniki konkursu plastycznego zorganizowanego w Przedszkolu nr 2 im. Pyzy Wędrowniczki w Wołominie

„Mam prawo do…”

 

    Na konkurs  wpłynęło 33 prace  ze wszystkich grup wiekowych. Dnia 26.05. 2021 roku zebrała się komisja konkursowa  w składzie:  Ewa Walachnia –  dyrektor przedszkola, Anna Tucin – nauczyciel prowadzący kółko plastyczne, Emilia Tymińska – nauczyciel prowadzący kólko plastyczne. Kryterium oceny jury była: samodzielność, pomysłowość i walory artystyczne. Ocenie podlegały tylko prace zgodne z regulaminem konkursu. Komisja przyznała trzy  wyróżnienia w kategorii -  dzieci młodsze   i dziesięć wyróżnień w kategorii – dzieci starsze

 

Wyróżnienia dzieci młodsze (3-4 latki):

 

Ada Matys- grupa Smerfy

Jaś Muzal -   grupa Pszczółki

Irmina Wycech- grupa Żabki

 

Wyróżnienia dzieci starsze ( 5-6 latki):

 

Oliwia Borucka , Oliwia Grzelak– grupa Słoneczka

Weronika Jeżak, Hania Skóra – grupa Motylki

Marysia Muzal, Maja Krauze, Mikołaj Rychta – grupa Elfy

Ignacy Kwiatkowski, Bartek Milewski, Milosz Tucin- grupa Biedronki

 

  Gratulujemy!!!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-01

Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Jest to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W tym roku do super zabawy zaprosili nas goście: Truskawka i Truskolek. Dzieci wykazały się wiedzą na temat zdrowego żywienia, umiejętnościami tanecznymi, wokalnymi i tężyżną fizyczną. Były zabawy taneczne i konkursy sportowe. Najwięcej rdości sprawiło dzieciom przeciąganie liny i bańki mydlane, czarowane przez Truskolka. Wszystkie przedszkolaki spędziły radosny czas, o czym świadczą ich uśmiechnięte buzie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-01

7 maja obchodziliśmy Dzień Optymisty, jak co roku dzieci ubrane były w kolorach tęczy. W tym dniu obowiązywał tylko dobry humor i przyjemne emocje. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu przedszkola oraz Hymnu Optymisty. Czas upłynął nam na zabawie i radości. Z okazji Dnia Optymisty Biedronki napisały i narysowały optymistyczną bajkę pt. ,,Mój kolega". (link: http://bajka-optymistyczna-biedronki(1).pdf )

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-05-12

 W środę 28.05. odbył się w przedszkolu uroczysty apel patriotyczny z okazji Dnia Flagi. Dzieci tego dnia przyszły ubrane na galowo. Każde miało ze sobą małą flagę Polski. Elfy swój występ artystyczny pt.: „Jesteśmy Polakami” zaprezentowały przedszkolakom z innych grup w specjalnie udekorowanej na tą okazję sali gimnastycznej. Były wiersze o ojczyźnie, piosenki oraz  taniec z biało-czerwonymi paseczkami z krepiny.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-05-04

Z okazji Dnia Ziemi starszaki z grup Elfy i Biedronki sprzątały ogród przedszkolny. Zbierały znalezione na terenie ogrodu śmieci, następnie je segregowały i wrzucały do odpowiednich kolorowych pojemników. Podczas omawiania tematu kompleksowego „Ziemia – nasza planeta”  dzieci utrwalały pojęcia „ekologia” oraz „segregacja”, wymieniały sposoby dbania   o środowisko oraz wykonały pracę plastyczną „Dzień Ziemi”.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-04-29

W październiku, jak co roku nasza Pyza Wędrowniczka obchodziła imieniny. Tym razem spotkanie z tej okazji odbyło się w ogrodzie przedszkolnym. Grupy młodsze w prezencie dla Pyzy przygotowały piosenki i tańce, Biedronki zaprezentowały montaż słowno - muzyczny. Grupy starsze przygotowały dla solenizantki upominki. Choć trochę inaczej, to jednak jak zawsze było miło, wesoło i kolorowo.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-13

21 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na placu przedszkolnym odbyły się zawody sportowe dostosowane do możliwości dzieci z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Tego dnia najważniejsza była wspólna, wesoła zabawa a przede wszystkim aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-04

21 września odbyło się spotkanie z przedstawicielami  Straży Pożarnej. Nasi goście przybliżyli  dzieciom, na czym polega ich praca.  Okazało się, że nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna nie tylko pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych ale prowadzi także wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Dzieci dowiedziały się jak  bezpiecznie zachować się w czasie wypadku, pożaru czy burzy. Utrwaliły numery alarmowe 998 i 112 i wiedzą już, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Nasi goście zaprezentowali umundurowanie i ekwipunek, umożliwili zwiedzenie wozu strażackiego oraz zademonstrowali jak należy gasić pożar. Dziękujemy, zapraszamy częściej!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-04

Dla dzieci bal karnawałowy to niezwykłe wydarzenie, często wyczekiwane przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu taki bal odbył się 7 lutego. Przedszkolaki zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, batmanów, piratów, rycerzy czy policjantów, pojawiły się również postacie z ulubionych bajek. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała wszystkich do tańca. Bal przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-19

Wizyta Świętego Mikołaja w  Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. W tym roku Święty Mikołaj odwiedził nas 16 grudnia. Zabawie przy muzyce towarzyszyła spontaniczna radość dzieci. Święty Mikołaj obdarował przedszkolaki prezentami i pozował do wspólnych zdjęć. Wizyta naszego gościa minęła w miłej atmosferze, do zobaczenia za rok.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-27

Jak co roku, 25 listopada w naszym przedszkolu jest wielka uroczystość - "Dzień Pluszowego Misia". Wszystkie dzieci ze swoimi Misiami wesoło się bawiły. I była jeszcze niespodzianka!!!! Teatrzyk o Złotowłosej i trzech misiach.....Na koniec imprezy spotkaliśmy Wróżkę, która wróżyła Nam z kapelusza, serca i magicznej kuli. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-01

Wyniki przedszkolnego konkursu literackiego zorganizowanego w Przedszkolu nr 2

im. Pyzy Wędrowniczki w Wołominie

pt.„Opowiadamy bajki”

    

   Na konkurs  wpłynęło 19 prac, bajek napisanych przez dzieci z różnych grup wiekowych, wraz z rodzicami lub rodzeństwem.  

       Dnia 29.10. 2019 roku zebrała się komisja konkursowa  w składzie: Ewa Walachnia –  dyrektor przedszkola, Anna Tucin – nauczyciel przedszkola, Aniela Sycik – nauczyciel przedszkola. Kryterium oceny jury była: pomysłowość i walory artystyczne. Ocenie podlegały tylko prace zgodne z regulaminem konkursu.

      

  Jury uznało, że wyróżnienia otrzymają:

  1. Szymon Choromański z mamą i siostrą, za bajkę pt. „ Wujek Kot”
  2. Marysia Muzal z mamą, za bajkę pt.”Marzenia Jednorożca”
  3. Jaś Muzal z mamą, za bajkę pt.”Przygody czerwonego traktorka”
  4. Michalina Dąbrowska – Ciupa z rodzicami i siostrą za bajkę pt. „Pomocna Tosia pomaga leśnym zwierzętom”

      

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

        Dyplomy i nagrody zostały wręczone podczas apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości,  w Przedszkolu nr 2 im. Pyzy Wędrowniczki w Wołominie, dnia 08. 11. 2019 r

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-13

W naszym przedszkolu 8 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Nasze Przedszkole włączyło się w akcję „Szkoła do hymnu”, której celem było punktualnie o godzinie 11:11 dumnie odśpiewać 4-zwrotkowy hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Spotkanie było także okazją do rorozstrzygnięcia konkursu literackiego dla dzieci i rodziców - bajkę podkreślającą następujące wartości: uczciwość, miłość, szacunek, dobroć, odpowiedzialność i inne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-10

W naszym przedszkolu kolejny raz odbyły się warsztaty małego architekta zorganizowane przez Agencję Kreatywny Pinokio. Tym razem pod hasłem Miasto mostów, dzieci z grup starszych uczyły się budowania przestrzennego oraz współpracy z moderatorem i grupą. Jak zawsze było mnóstwo wspaniałej, twórczej zabawy z klockami Lindkeln.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-13

9 października to ważna data dla nas...Pyza obchodziła swoje imieniny. W tym roku w uroczystości uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 5 im. Kota w Butach. Elfy przygotowały przedstawienie, w którym przybliżyły historię powstania Mazowieckiej Pyzy. Nie obyło się bez piosenek i tańców na ludowa nutę, które zaprezentowały dzieci z pozostałych grup. A w prezencie nasza Jubilatka otrzymała od dzieci upominki - karty imieninowe, bukiety z liści, wianki, korale oraz album.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-13

Jak co roku 20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to ustanowiono, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. W tym roku nasze przedszkolaki rano wybrały się do kina Kultura na film pt. „Kubuś Puchatek i przyjaciele”. Po południu dzieci z grup starszych uczestniczyły w konkurencjach sportowych w ogrodzie przedszkolnym. Wszyscy bawili się znakomicie, a na twarzach przedszkolaków widoczne było zadowolenie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-25

6 czerwca w  naszym przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny. W tym roku motywem przewodnim były piosenki i tańce ludowe z różnych regionów nasego kraju. Na zakończenie części artystycznej wszystkie dzieci wyraziły swoją miłość do rodziców w piosence pt. "Dziękuję Mamo, dziękuję Tato". Oczywiście nie zabrakło także  konkursów dla rodziców. Wsparciem dla podniebienia były stoiska z domowymi wypiekami, lemoniadą, koktajlem jogurtowo - owocowym oraz tradycyjnym chlebem ze smalcem. Dziękujemy rodzicom za obecność, wspaniałą zabawę oraz ogromne zaangażowanie w przygotowanie i przebieg naszego rodzinnego spotkania.
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-16

28 maja przedszkolaki ze wszystkich grup wyruszyły autokarami na wycieczkę do „Wioski pod Kogutem” w miejscowości Krępa.

Miejsce to okazało się bardzo ciekawe, pięknie położone, było tam wiele atrakcji. Dzieci wzięły udział w lekcji edukacyjnej pt „Farmer”:

- zwiedzanie mini zoo ( zobaczyliśmy m.in. lamy, ostronosy rude, pawia. Dzieci oglądały różnego rodzaju pióra ptaków oraz odgadywały do kogo należą jaja, które pokazywała nam pani prowadząca),

- animacje sportowe – braliśmy udział w różnego rodzaju konkurencjach sprawnościowych z rekwizytami ( m.in. slalom z przeszkodami, skoki w workach, chodzenie na szczudłach),

- zostaliśmy zapoznani ze starą ręczną metodą robienia masła (każde dziecko mogło spróbować swoich sił w ręcznym ubijaniu masła),

- był czas na zjedzenie z plecaków smakołyków, zaserwowano nam zupę pomidorową, kiełbaski, herbatę,

- dzieci mogły również pobawić się na placu zabaw.

Wycieczka bardzo się udała, wszyscy w dobrych humorach wróciliśmy do przedszkola.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-06

W poniedziałek nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość - to tata Mai z grupy Elfy, który jest strażakiem. W ciekawy sposób opowiedział o strój strażaka – ratownika oraz wyposażeniu, którego używa w trakcie akcji ratowniczej. W trakcie spotkania przedszkolaki były bardzo aktywne, chętnie zabierały głos. Dzieci zaprezentowały swoje wiadomości dotyczące zasad zachowania bezpieczeństwa w domu i przedszkolu. Omawiały tematy zagrożenia pożarami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami, podawały numer alarmowy do straży pożarnej. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną oraz,  że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych i innych zdarzeń. Dziękujemy panu Kamilowi za spotkanie i czekamy na kolejne.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-06

W czwartek 30 czerwca odbył się w przedszkolu „Konkurs wiedzy o Wołominie” dla grup starszych. Krasnale, Żabki oraz Smerfy rywalizowały ze sobą w quizie wiedzy o naszym mieście, który był zakończeniem i podsumowaniem zdobytych wiadomości. Dzieci, podzielone na trzyosobowe drużyny,  odpowiadały na pytania oraz wykonywały konkurencje na czas. Dodatkowe punkty drużyny zdobyły dzięki pomocy publiczności, która też musiała wykazać się wiedzą o Wołominie. Nagrodą były pamiątkowe dyplomy oraz zdjęcia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-02

Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci. Dla naszych przedszkolaków był to 31 maja - aktywny dzień spędzony na świeżym powietrzu. Każde dziecko miało okazję sprawdzić się w wielu konkurencjach sportowych. Było dużo zabawy i uśmiechu, wszyscy bawili się wspaniale.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-02

Dnia 21 maja przedszkolaki z najstarszych grup uczestniczyły w V OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu”, którego organizatorem jest miesięcznik BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, wygranym gratulujemy a pozostałym dzieciom dziękujemy za doping.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-26

14 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wołominie odbył się VII Gminny Konkurs Recytatorski “Wołomin – moje miasto, mój mały świat”. Konkurs zorganizowany został wspólnie z Przedszkolem nr 6 im. Bajka w Wołominie pod patronatem Burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan. Nasze przedszkole reprezentowały: Ola z grupy Żabki i Julia z grupy Smerfy. Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, wszystkim uczestnikom wręczył wiceburmistrz Łukasz Marek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-21

Dnia 10 maja 2019 roku w naszym przedszkolu, już po raz kolejny, uroczyście obchodziliśmy Dzień Optymisty. W tym roku odbywało się ono pod hasłem „Van Gogh w przedszkolu”.  Dzieci ubrane były w kolory niebieski, żółty i biały. Nasza wspólna uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu Przedszkola i Optymisty. Następnie każda grupa zaprezentowała swoje talenty wokalno – taneczne, Smerfy napisały optymistyczny wiersz a Żabki bajkę. Oczywiście, były też  „Słoneczniki” Van Gogha . To był wspaniały dzień, pełen radości, niespodzianek i optymizmu.   

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-21

Z okazji Dnia Optymisty dzieci z grupy Biedronki i Żabki udały się do Urzędu Miasta na spotkanie z Panią Burmistrz - Elżbietą Radwan.  Wizyta rozpoczęła się od powitania w sali konferencyjnej, gdzie dzieci poczuły się jak prawdziwi radni podczas sesji.  Podczas spotkania przedszkolaki  poznały bliżej sylwetkę naszej burmistrz, dowiedziały się jak ważną rolę wypełnia w życiu społecznym miasta. Chętnie zadawały pytania z wielu dziedzin, na które Pani Burmistrz cierpliwie odpowiadała. Spotkanie było bardzo radosne a dzieci mile zaskoczyła słodka niespodzianka od gospodarzy. W podziękowaniu przedszkolaki wręczyły ręcznie wykonane motylki z optymistycznymi sentencjami. Biedronki i Żabki odwiedziły także ławeczkę Henryka Konstantego Woyciechowskiego - założyciela naszego miasta. W drodze powrotnej do przedszkola  obdarowały mieszkańców optymistycznymi motylkami. Oczywiście, nie mogło zabraknąć odwiedzin w parku B. Wodiczki...

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-16

30 kwietnia odbył się w przedszkolu uroczysty apel z okazji Dnia Flagi, który przypada na dzień 2 maja.  Dzieci tego dnia przyszły ubrane w stroje galowe oraz przyniosły ze sobą małe flagi. O godz. 10.00, w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej spotkały się wszystkie grupy. W tematykę wprowadziła nas Ola z grupy Żabki, czytając historię powstania święta flagi. Następnie wszystkie dzieci odśpiewały z powagą i w pozycji na baczność Mazurka Dąbrowskiego oraz Hymn Przedszkola. Razem z Lidią z grupy Krasnale dzieci recytowały wiersz W. Bełzy pt. "Katechizm Polskiego Dziecka". Na zakończenie wszyscy razem odśpiewaliśmy piosenkę „Jestem Polką i Polakiem” i  udaliśmy  się na spacer z flagami. Przedszkolaki w czasie okolicznościowego spotkania miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

 
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-04

Dnia 2 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jak głosi hasło przewodnie, tego dnia nie byliśmy zieloni w temacie Autyzmu. Wszyscy byliśmy niebiescy. Każdy z nas jest inny, ale każdy tak samo chce być kochany.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-08

Kolejny raz, 21 marca włączyliśmy się do akcji Światowego Dnia Zespołu Downa. Włożyliśmy kolorowe skarpetki aby pokazać, że  różni nas tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza dodatkowa niepasująca skarpetka!

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-30

Każdy lubi zabawy z klockami...nam ogromną radość sprawiły warsztaty pt. "Mali architekci" z wykorzystaniem drewnianych klocków  Linden.  Była to wciągająca, kreatywna  zabawa, poprzez którą dzieci rozwijały wiele praktycznych umiejętności – koncentrację, skupienie, logiczne myślenie, widzenie przestrzenne oraz zdolności manualne.  Powstały interesujące budowle różnej wysokości i wielkości. Radość z tworzenia była ogromna.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-30

W piątek 22 marca nasze przedszkole odwiedziła wołomińska pisarka  Pani Irena Rybak.  Napisała kilkaset wierszy i 40 rymowanych opowiadań dla najmłodszych czytelników. Jej utwory docierają do wielu miast w Polsce  i za granicą. Autorka pisze wiersze i bajki dla dzieci od serca,  pouczające, z morałem, pełne ciepła, mądrości  ale i z humorem. Dzieci ze starszych grup  wysłuchały  wybranych wierszy czytanych przez gościa. Pani Irena napisała wiersz o naszym przedszkolu i zostawiła nam na pamiątkę kilka swoich  książek. Wizytę będziemy bardzo miło wspominać a do twórczości pisarki chętnie wracać.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-30

21 marca, jak każdego roku świętowaliśmy nadejście wiosny. Był to bardzo kolorowy i wesoły dzień, dzieci ubrane były na żółto i zielono. Podczas przedstawienia, przy muzyce i śpiewach pożegnaliśmy zimę  i przywitaliśmy wiosnę. Wesołym korowodem przeszliśmy do ogrodu przedszkolnego, gdzie przedszkolaki pożegnały zimę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-27

We wtorek 26 lutego nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze policji. Goście zaprezentowali swoje mundury, opowiadali czym zajmują się na co dzień, jak należy przewozić dzieci w samochodzie. Przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz najważniejszy numer alarmowy 112. Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się oglądanie policyjnego radiowozu. Dzieci miały okazję usiąść w środku samochodu a także włączać syrenę policyjną. Dziękujemy za spotkanie i przybliżenie nam tak odpowiedzialnego zawodu policjanta.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-03

Jak co roku w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Karnawałowy”. Tym razem motywem przewodnim była Wyprawa w Kosmos. Jak zawsze pomysłowość rodziców nie miała granic. Na balu pojawiły się między innymi księżniczki, wróżki, rycerze, a także żołnierze, policjanci, komandosi i różne postacie z bajek. Były tańce, zabawy i korowody przy rytmach wesołej muzyki a humor nie opuszczał nikogo.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-21

"Pajacyk, dzieci i św. Mikołaj" -  to spotkanie ze św. Mikołajem, w którym 18 grudnia przeplotły się fabuła, muzyka, taniec, animacje oraz konkursy i zabawy. Czy św. Mikołaj naprawdę potrafi wszystkich uszczęśliwić? Spełnić wszystkie marzenia? Była doskonała okazja, aby to sprawdzić. Dziewczynka o imieniu Kasia ma małego pajacyka i chciałaby mieć dokładnie takiego samego Pajacyka, ale żeby był duży, grzeczny, umiał mówić, tańczyć i mógł stać się jej najlepszym przyjacielem. To bardzo trudne zadanie… Ale – jak się okazało - nie dla św. Mikołaja! Dzieci podczas balu świetnie się bawiły, a gość dnia - św. Mikołaj został mile przywitany, za co odwdzięczył się prezentami, które Smerfy znalazły pod choinką.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-29

21 listopada odbył się konkurs recytatorsko – wokalny pt. „Moja Ojczyzna – malowana wierszem i piosenką” w Przedszkolu im. Pszczółki Mai w Duczkach. Konkurs był przeznaczony dla dzieci 5 i 6 – letnich, a warunkiem udziału była recytacja wybranego wiersza lub zaśpiewanie piosenki o tematyce patriotycznej. Jury oceniło zgodność z tematem, opanowanie pamięciowe, intonację i artykulację oraz dodatkowe walory estetyczne. Nasze przedszkole godnie reprezentowały dzieci z grupy „Smerfy” i „Krasnale”, zdobyły dyplomy, nagrody oraz ogromne brawa.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-06

Wszystkie przedszkolaki od kilku dni czekały z niecierpliwością na Dzień Pluszowego Misia. I dzisiaj, 21 listopada, odbyła się uroczystość poświęcona ulubionemu przyjacielowi naszych Milusińskich. Dzieci obejrzały teatrzyk w wykonaniu nauczycielek. Przygody Misia i jego perypetie bardzo zaciekawiły nasze pociechy. Były też zabawy integracyjne, tańce oraz wokalne występy każdej grupy. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-25

"11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata". Obchody 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości stały się inspiracją do zainteresowania dzieci dziejami Polski i Polaków w ramach wychowania patriotycznego.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-15

Z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodleglości, w naszym przedszkolu ogłoszono konkursy plastyczne: "Moja mala ojczyzna" oraz "Drzewo genealogiczne". Celem konkursu było: uwrażliwienie na piękno i oryginalność naszego miasta i najbliższej okolicy oraz zainteresowanie historią własnej rodziny.

 

Wyniki konkursu:

 

"Moja mała ojczyzna"

 

I miejsce - Oliwia Borucka

 

II miejsce - Hania Skóra

 

III miejsce - Zuzanna Zawadzka

 

 

"Drzewo genealogiczne"

 

wszystkie prace wyróżnione

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, gratulujemy wygranym i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-11

Imieniny Pyzy Wędrowniczki, patronki naszego przedszkola, to święto zawsze hucznie obchodzone. W tym roku dzieci z grupy Smerfy przygotowały występ artystyczny, który uświetnił uroczystość przedszkolną. Dzieci w strojach ludowych prezentowały tańce oraz piosenki ludowe, a Pyza zabrała wszystkich w różne zakątki Polski, tak jak bohaterka książki H. Januszewskiej „Pyza na polskich dróżkach”. Były śpiewy, tańce, wspólna zabawa, pokaz mody ludowej i patriotycznej a Pyza otrzymała od dzieci – bukiety kolorowych kwiatów.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-13

W piątek,  28 września, Smerfy, Krasnale i Żabki uczestniczyły w uroczystości w ramach obchodów 100 lecia odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Była to okazja do zainteresowania dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych. Dodatkowym przeżyciem dla dzieci okazało się spotkanie z samym Marszałkiem Piłsudskim.
 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-01

W czwartek – 20 września nasze przedszkolaki uczestniczyły w turnieju sportowym „Biało – czerwoni” z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Miały okazję do wykazania swoich umiejętności w wielu konkurencjach sportowych dostosowanych do poszczególnych grup wiekowych. Ten dzień dał możliwość miłej zabawy, a także był doskonałą okazją do integracji dzieci z wszystkich grup przedszkolnych biorących w nim udział. Turniej był jednym z elementów realizacji projektu „Piękna nasza Polska cała”

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-23

21 marca, wszystkie nasze przedszkolaki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przyszły ubrane na zielono. Jak co roku, wszystkie dzieci miały także kolorowe skarpetki – nie do pary, jako symbol Światowego Dnia osób cierpiących na zespół Downa. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od teatrzyku w wykonaniu nauczycielek, następnie wszystkie grupy wyszły do ogrodu, gdzie zgodnie z tradycją, Marzanna umieszczona została na drzewie. Przedszkolaki pozegnały Zimę piosenką z nadzieję, że Wiosna zagości u nas na dobre....

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-13

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-15

data dodania: 2016-06-14

data dodania: 2015-12-03

 

data dodania: 2015-05-06

data dodania: 2015-03-15

        
data dodania: 2014-06-26

data dodania: 2013-09-24

data dodania: 2013-09-20

BIP