Przedszkole nr 2


GALERIA WYDARZEŃ

 
 

 


PAJACYK, DZIECI I ŚWIĘTY MIKOŁAJ...

"Pajacyk, dzieci i św. Mikołaj" -  to spotkanie ze św. Mikołajem, w którym 18 grudnia przeplotły się fabuła, muzyka, taniec, animacje oraz konkursy i zabawy. Czy św. Mikołaj naprawdę potrafi wszystkich uszczęśliwić? Spełnić wszystkie marzenia? Była doskonała okazja, aby to sprawdzić. Dziewczynka o imieniu Kasia ma małego pajacyka i chciałaby mieć dokładnie takiego samego Pajacyka, ale żeby był duży, grzeczny, umiał mówić, tańczyć i mógł stać się jej najlepszym przyjacielem. To bardzo trudne zadanie… Ale – jak się okazało - nie dla św. Mikołaja! Dzieci podczas balu świetnie się bawiły, a gość dnia - św. Mikołaj został mile przywitany, za co odwdzięczył się prezentami, które Smerfy znalazły pod choinką.

SMERFY I KRASNALE - KONKURS

21 listopada odbył się konkurs recytatorsko – wokalny pt. „Moja Ojczyzna – malowana wierszem i piosenką” w Przedszkolu im. Pszczółki Mai w Duczkach. Konkurs był przeznaczony dla dzieci 5 i 6 – letnich, a warunkiem udziału była recytacja wybranego wiersza lub zaśpiewanie piosenki o tematyce patriotycznej. Jury oceniło zgodność z tematem, opanowanie pamięciowe, intonację i artykulację oraz dodatkowe walory estetyczne. Nasze przedszkole godnie reprezentowały dzieci z grupy „Smerfy” i „Krasnale”, zdobyły dyplomy, nagrody oraz ogromne brawa.

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Wszystkie przedszkolaki od kilku dni czekały z niecierpliwością na Dzień Pluszowego Misia. I dzisiaj, 21 listopada, odbyła się uroczystość poświęcona ulubionemu przyjacielowi naszych Milusińskich. Dzieci obejrzały teatrzyk w wykonaniu nauczycielek. Przygody Misia i jego perypetie bardzo zaciekawiły nasze pociechy. Były też zabawy integracyjne, tańce oraz wokalne występy każdej grupy. 

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI - działania dzieci i nauczycieli
"11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata". Obchody 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości stały się inspiracją do zainteresowania dzieci dziejami Polski i Polaków w ramach wychowania patriotycznego.  
KONKURS PLASTYCZNY

Z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodleglości, w naszym przedszkolu ogłoszono konkursy plastyczne: "Moja mala ojczyzna" oraz "Drzewo genealogiczne". Celem konkursu było: uwrażliwienie na piękno i oryginalność naszego miasta i najbliższej okolicy oraz zainteresowanie historią własnej rodziny.

 

Wyniki konkursu:

 

"Moja mała ojczyzna"

 

I miejsce - Oliwia Borucka

 

II miejsce - Hania Skóra

 

III miejsce - Zuzanna Zawadzka

 

 

"Drzewo genealogiczne"

 

wszystkie prace wyróżnione

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, gratulujemy wygranym i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

 

IMIENINY PYZY WĘDROWNICZKI

Imieniny Pyzy Wędrowniczki, patronki naszego przedszkola, to święto zawsze hucznie obchodzone. W tym roku dzieci z grupy Smerfy przygotowały występ artystyczny, który uświetnił uroczystość przedszkolną. Dzieci w strojach ludowych prezentowały tańce oraz piosenki ludowe, a Pyza zabrała wszystkich w różne zakątki Polski, tak jak bohaterka książki H. Januszewskiej „Pyza na polskich dróżkach”. Były śpiewy, tańce, wspólna zabawa, pokaz mody ludowej i patriotycznej a Pyza otrzymała od dzieci – bukiety kolorowych kwiatów.

 

100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek,  28 września, Smerfy, Krasnale i Żabki uczestniczyły w uroczystości w ramach obchodów 100 lecia odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Była to okazja do zainteresowania dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych. Dodatkowym przeżyciem dla dzieci okazało się spotkanie z samym Marszałkiem Piłsudskim.
 

20 WRZEŚNIA - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W czwartek – 20 września nasze przedszkolaki uczestniczyły w turnieju sportowym „Biało – czerwoni” z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Miały okazję do wykazania swoich umiejętności w wielu konkurencjach sportowych dostosowanych do poszczególnych grup wiekowych. Ten dzień dał możliwość miłej zabawy, a także był doskonałą okazją do integracji dzieci z wszystkich grup przedszkolnych biorących w nim udział. Turniej był jednym z elementów realizacji projektu „Piękna nasza Polska cała”

21 MARCA - ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA I PIERWSZY DZIEN WIOSNY

21 marca, wszystkie nasze przedszkolaki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przyszły ubrane na zielono. Jak co roku, wszystkie dzieci miały także kolorowe skarpetki – nie do pary, jako symbol Światowego Dnia osób cierpiących na zespół Downa. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od teatrzyku w wykonaniu nauczycielek, następnie wszystkie grupy wyszły do ogrodu, gdzie zgodnie z tradycją, Marzanna umieszczona została na drzewie. Przedszkolaki pozegnały Zimę piosenką z nadzieję, że Wiosna zagości u nas na dobre....