SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

W czwartek 16-tego grudnia nasze przedszkole odwiedzili długo wyczekiwani goście: Święty Mikołaj z Aniołkiem. Spotkanie z niezwykłym gościem sprawiło dużo przyjemności, uśmiechu i zabawy. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, a Mikołaj obiecał, że odwiedzi dzieci już za rok! Po wspólnej zabawie z Mikołajem w każdej sali pod choinką na dzieci czekały wspaniałe prezenty. Dziękujemy Święty Mikołaju!

ZACZAROWANY ŚWIAT BAJEK
"Zaczarowany świat bajek" to konkurs plastyczny zorganizowany przez Przedszkole nr 5 im. Kota w butach w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Udział w nim wzięli: Natalka z grupy Smerfy, Jaś z grupy Pszczółki oraz Klara z grupy Motylki. 19 grudnia osobiście odebrali dyplomy i nagrody. Gratulacje dla naszych zwycięzców!
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W naszym przedszkolu pielęgnujemy tradycje oraz patriotyzm, dlatego też każdego roku obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku akademię z tej okazji przygotowały dzieci z grupy Sloneczka, zaprezentowały nam pieśni oraz wiersze patrityczne. Wszystkie przedszkolaki ubrane w stroje w barwach biało-czerwonych uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień.

ZBIÓRKA DLA ZOO

Dnia 11.10.2021r zakończyliśmy zbiórkę orzechów i żołędzi dla zwierząt z Warszawskiego ZOO. Przed przekazaniem naszych zbiorów dzieci posegregowany i spakowały je w worki, które zostały przekazane do Wołomińskiego Hufca. Dziękujemy przedszkolakom i rodzicom za tak aktywne włączenie się w zbiórkę.

IMIENINY PYZY

W październiku,  nasza Pyza Wędrowniczka kolejny raz obchodziła imieniny. Dla młodszych dzieci ciocia Ania przygotowała krótkie opowiadanie, skąd ta nasza Pyza pojawiła a Smerfy zaprezentowały piosenki i taniec ludowy. Zaproszone Biedronki i Krasnale w prezencie podarowały solenizantce laurki. Grupy starsze przygotowały dla solenizantki upominki. Motylki zaprezentowały swoim gościom montaż słowno - muzyczny. Jak zawsze było miło, wesoło i kolorowo.

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Wyniki konkursu fotograficznego zorganizowanego w Przedszkolu nr 2 im. Pyzy Wędrowniczki w Wołominie „Jak kreatywnie bawię się z rodzicami”

Dnia 07.06.2021 roku zebrała się komisja konkursowa w składzie:  Beata Bajurska –  nauczyciel, Iwona Guziuk – nauczyciel, Grażyna Ziółkowska – pomoc nauczyciela. Przedmiotem konkursu były zdjęcia ukazujące dziecko z rodzicami podczas zabawy. Na konkurs  wpłynęły 23 zdjęcia ze wszystkich grup wiekowych. Dokonując oceny jury brało pod uwagę: walory artystyczne i estetyczne zdjęcia, merytoryczność i zgodność pracy z przedmiotem konkursu oraz oryginalność, pomysłowość wykonania zdjęcia.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Marysia Muzal grupa VI Elfy

II miejsce – Natalia Kwiatkowska grupa II Pszczółki

III miejsce – Aleksander Pierzchała grupa VII Biedronki

Wyróżnienia:

Ada Matys – grupa I Smerfy

Dawid Buczek – grupa IV Motylki

Maja Krauze  – grupa VI Elfy

Komisja ustaliła, że ze względu na różnorodność i pomysłowość przy wykonywaniu zdjęć wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

MAM PRAWO DO...

Wyniki konkursu plastycznego zorganizowanego w Przedszkolu nr 2 im. Pyzy Wędrowniczki w Wołominie

„Mam prawo do…”

Na konkurs  wpłynęło 33 prace  ze wszystkich grup wiekowych. Dnia 26.05. 2021 roku zebrała się komisja konkursowa  w składzie:  Ewa Walachnia –  dyrektor przedszkola, Anna Tucin – nauczyciel prowadzący kółko plastyczne, Emilia Tymińska – nauczyciel prowadzący kólko plastyczne. Kryterium oceny jury była: samodzielność, pomysłowość i walory artystyczne. Ocenie podlegały tylko prace zgodne z regulaminem konkursu. Komisja przyznała trzy  wyróżnienia w kategorii -  dzieci młodsze   i dziesięć wyróżnień w kategorii – dzieci starsze

Wyróżnienia dzieci młodsze (3-4 latki):

Ada Matys- grupa Smerfy

Jaś Muzal -   grupa Pszczółki

Irmina Wycech- grupa Żabki

Wyróżnienia dzieci starsze ( 5-6 latki):

Oliwia Borucka , Oliwia Grzelak– grupa Słoneczka

Weronika Jeżak, Hania Skóra – grupa Motylki

Marysia Muzal, Maja Krauze, Mikołaj Rychta – grupa Elfy

Ignacy Kwiatkowski, Bartek Milewski, Milosz Tucin- grupa Biedronki

Gratulujemy!!!

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Jest to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W tym roku do super zabawy zaprosili nas goście: Truskawka i Truskolek. Dzieci wykazały się wiedzą na temat zdrowego żywienia, umiejętnościami tanecznymi, wokalnymi i tężyżną fizyczną. Były zabawy taneczne i konkursy sportowe. Najwięcej rdości sprawiło dzieciom przeciąganie liny i bańki mydlane, czarowane przez Truskolka. Wszystkie przedszkolaki spędziły radosny czas, o czym świadczą ich uśmiechnięte buzie.

ŚWIĘTO OPTYMIZMU

7 maja obchodziliśmy Dzień Optymisty, jak co roku dzieci ubrane były w kolorach tęczy. W tym dniu obowiązywał tylko dobry humor i przyjemne emocje. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu przedszkola oraz Hymnu Optymisty. Czas upłynął nam na zabawie i radości. Z okazji Dnia Optymisty Biedronki napisały i narysowały optymistyczną bajkę pt. ,,Mój kolega". (link: http://bajka-optymistyczna-biedronki(1).pdf )

ŚWIĘTO FLAGI

W środę 28.05. odbył się w przedszkolu uroczysty apel patriotyczny z okazji Dnia Flagi. Dzieci tego dnia przyszły ubrane na galowo. Każde miało ze sobą małą flagę Polski. Elfy swój występ artystyczny pt.: „Jesteśmy Polakami” zaprezentowały przedszkolakom z innych grup w specjalnie udekorowanej na tą okazję sali gimnastycznej. Były wiersze o ojczyźnie, piosenki oraz  taniec z biało-czerwonymi paseczkami z krepiny.