Przedszkole nr 2


GALERIA WYDARZEŃ

 
 

 


SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Wizyta Świętego Mikołaja w  Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. W tym roku Święty Mikołaj odwiedził nas 16 grudnia. Zabawie przy muzyce towarzyszyła spontaniczna radość dzieci. Święty Mikołaj obdarował przedszkolaki prezentami i pozował do wspólnych zdjęć. Wizyta naszego gościa minęła w miłej atmosferze, do zobaczenia za rok.

ANDRZEJKI U PLUSZOWEGO MISIA

Jak co roku, 25 listopada w naszym przedszkolu jest wielka uroczystość - "Dzień Pluszowego Misia". Wszystkie dzieci ze swoimi Misiami wesoło się bawiły. I była jeszcze niespodzianka!!!! Teatrzyk o Złotowłosej i trzech misiach.....Na koniec imprezy spotkaliśmy Wróżkę, która wróżyła Nam z kapelusza, serca i magicznej kuli. 

"OPOWIADAMY BAJKI" - KONKURS LITERACKI

Wyniki przedszkolnego konkursu literackiego zorganizowanego w Przedszkolu nr 2

im. Pyzy Wędrowniczki w Wołominie

pt.„Opowiadamy bajki”

    

   Na konkurs  wpłynęło 19 prac, bajek napisanych przez dzieci z różnych grup wiekowych, wraz z rodzicami lub rodzeństwem.  

       Dnia 29.10. 2019 roku zebrała się komisja konkursowa  w składzie: Ewa Walachnia –  dyrektor przedszkola, Anna Tucin – nauczyciel przedszkola, Aniela Sycik – nauczyciel przedszkola. Kryterium oceny jury była: pomysłowość i walory artystyczne. Ocenie podlegały tylko prace zgodne z regulaminem konkursu.

      

  Jury uznało, że wyróżnienia otrzymają:

Szymon Choromański z mamą i siostrą, za bajkę pt. „ Wujek Kot” Marysia Muzal z mamą, za bajkę pt.”Marzenia Jednorożca” Jaś Muzal z mamą, za bajkę pt.”Przygody czerwonego traktorka” Michalina Dąbrowska – Ciupa z rodzicami i siostrą za bajkę pt. „Pomocna Tosia pomaga leśnym zwierzętom”

      

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

        Dyplomy i nagrody zostały wręczone podczas apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości,  w Przedszkolu nr 2 im. Pyzy Wędrowniczki w Wołominie, dnia 08. 11. 2019 r

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W naszym przedszkolu 8 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Nasze Przedszkole włączyło się w akcję „Szkoła do hymnu”, której celem było punktualnie o godzinie 11:11 dumnie odśpiewać 4-zwrotkowy hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Spotkanie było także okazją do rorozstrzygnięcia konkursu literackiego dla dzieci i rodziców - bajkę podkreślającą następujące wartości: uczciwość, miłość, szacunek, dobroć, odpowiedzialność i inne.

MIASTO MOSTÓW - WARSZTATY

W naszym przedszkolu kolejny raz odbyły się warsztaty małego architekta zorganizowane przez Agencję Kreatywny Pinokio. Tym razem pod hasłem Miasto mostów, dzieci z grup starszych uczyły się budowania przestrzennego oraz współpracy z moderatorem i grupą. Jak zawsze było mnóstwo wspaniałej, twórczej zabawy z klockami Lindkeln.

 

IMIENINY PYZY

9 października to ważna data dla nas...Pyza obchodziła swoje imieniny. W tym roku w uroczystości uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 5 im. Kota w Butach. Elfy przygotowały przedstawienie, w którym przybliżyły historię powstania Mazowieckiej Pyzy. Nie obyło się bez piosenek i tańców na ludowa nutę, które zaprezentowały dzieci z pozostałych grup. A w prezencie nasza Jubilatka otrzymała od dzieci upominki - karty imieninowe, bukiety z liści, wianki, korale oraz album.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Jak co roku 20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to ustanowiono, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. W tym roku nasze przedszkolaki rano wybrały się do kina Kultura na film pt. „Kubuś Puchatek i przyjaciele”. Po południu dzieci z grup starszych uczestniczyły w konkurencjach sportowych w ogrodzie przedszkolnym. Wszyscy bawili się znakomicie, a na twarzach przedszkolaków widoczne było zadowolenie.

FESTYN RODZINNY
6 czerwca w  naszym przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny. W tym roku motywem przewodnim były piosenki i tańce ludowe z różnych regionów nasego kraju. Na zakończenie części artystycznej wszystkie dzieci wyraziły swoją miłość do rodziców w piosence pt. "Dziękuję Mamo, dziękuję Tato". Oczywiście nie zabrakło także  konkursów dla rodziców. Wsparciem dla podniebienia były stoiska z domowymi wypiekami, lemoniadą, koktajlem jogurtowo - owocowym oraz tradycyjnym chlebem ze smalcem. Dziękujemy rodzicom za obecność, wspaniałą zabawę oraz ogromne zaangażowanie w przygotowanie i przebieg naszego rodzinnego spotkania.
PRZEDSZKOLAKI Z PYZY "POD KOGUTEM"

28 maja przedszkolaki ze wszystkich grup wyruszyły autokarami na wycieczkę do „Wioski pod Kogutem” w miejscowości Krępa.

Miejsce to okazało się bardzo ciekawe, pięknie położone, było tam wiele atrakcji. Dzieci wzięły udział w lekcji edukacyjnej pt „Farmer”:

- zwiedzanie mini zoo ( zobaczyliśmy m.in. lamy, ostronosy rude, pawia. Dzieci oglądały różnego rodzaju pióra ptaków oraz odgadywały do kogo należą jaja, które pokazywała nam pani prowadząca),

- animacje sportowe – braliśmy udział w różnego rodzaju konkurencjach sprawnościowych z rekwizytami ( m.in. slalom z przeszkodami, skoki w workach, chodzenie na szczudłach),

- zostaliśmy zapoznani ze starą ręczną metodą robienia masła (każde dziecko mogło spróbować swoich sił w ręcznym ubijaniu masła),

- był czas na zjedzenie z plecaków smakołyków, zaserwowano nam zupę pomidorową, kiełbaski, herbatę,

- dzieci mogły również pobawić się na placu zabaw.

Wycieczka bardzo się udała, wszyscy w dobrych humorach wróciliśmy do przedszkola.

SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

W poniedziałek nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość - to tata Mai z grupy Elfy, który jest strażakiem. W ciekawy sposób opowiedział o strój strażaka – ratownika oraz wyposażeniu, którego używa w trakcie akcji ratowniczej. W trakcie spotkania przedszkolaki były bardzo aktywne, chętnie zabierały głos. Dzieci zaprezentowały swoje wiadomości dotyczące zasad zachowania bezpieczeństwa w domu i przedszkolu. Omawiały tematy zagrożenia pożarami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami, podawały numer alarmowy do straży pożarnej. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną oraz,  że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych i innych zdarzeń. Dziękujemy panu Kamilowi za spotkanie i czekamy na kolejne.