IMIENIENY PYZY WĘDROWNICZKI

Imieniny Pyzy Wędrowniczki, patronki naszego przedszkola, to święto zawsze hucznie obchodzone. W tym roku występ artystyczny przygotowały Smerfy, w pięknych strojach prezentowały tańce oraz piosenki ludowe. W dniu swego święta Pyza w prezencie otrzymała od dzieci kolorowe kwiaty. Tradycyjnie, na obiad były pyzy!

Wyniki konkursu plastycznego Nasza Patronka - Pyza Wędrowniczka

Na konkurs wpłynęło 41 prac  ze wszystkich grup wiekowych. Wyróżnione prace zostały wyeksponowane na wystawie w kąciku ludowym.

Dnia 09.10.2023 roku, komisja konkursowa w składzie:  Ewa Walachnia - dyrektor przedszkola, Dorota Dźwigała - nauczyciel prowadzący kółko plastyczne, Emilia Tymińska - nauczyciel prowadzący kółko plastyczne. Kryterium oceny jury była: oryginalność, pomysłowość, technika i estetyka wykonania. Ocenie podlegały tylko prace zgodne z regulaminem konkursu. Komisja przyznała trzy pierwsze miejsca w dwóch kategoriach: prace przestrzenne i płaskie. Pozostałe prace otrzymały wyróżnienia.

KATEGORIA PRACE PRZESTRZENNE:

Miejsce I - Kazimierz Durka (grupa Smerfy)

Miejsce II Zuzanna Kruk (grupa Pszczółki)

Miejsce III Wiktoria Kuchta (grupa Smerfy)

KATEGORIA PRACE PŁASKIE:

Miejsce I Michalina Gawryś (grupa Słoneczka)

Miejsce II Kacper Steckiewicz (grupa Motylki)

Miejsce III Helena Szumilas (grupa Żabki)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy lub wyróżnienia, które zostały wręczone podczas uroczystości z okazji Imienin Naszej Patronki, Pyzy Wędrowniczki w dniu 11.10.2023 roku.

Gratulujemy nagrodzonym i bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

KONCERT MUZYCZNY

W  poniedziałek, 2 października, odbył się koncert muzyczny pt. DZIECIĘCY ŚWIAT FANTAZJI, w wykonaniu artystów z agencji Pro Arte. Muzyka grana na żywo, inscenizacje muzyczne, wspólne muzykowanie, śpiew i taniec wywołały dużo pozytywnych reakcji i emocji dzieci.

ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Dziś 28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Tego dnia dzieci również śpiewały wspólnie piosenki o jabłuszku, próbowały musu jabłkowego, jadły jabłka, piły sok z jabłek, rozwiązywały zagadki. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych. Nasze Przedszkolaki wiedzą, że jabłka to jedne z najpopularniejszych i najzdrowszych owoców, zawierają bardzo wiele witamin i składników odżywczych korzystnych dla naszego organizmu. Dzisiejszy DZIEŃ  JABŁKOWY zaliczamy do bardzo udanych. Pamiętajmy: ?Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie?

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

W dniu 22.09.2023r. nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Majdanie. Przedszkolaki z zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu, poznały specyfikę pracy strażaków, umundurowanie strażackie oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują. Podczas spotkania strażacy uświadomili dzieciom jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy. Dzieciom wielką radość  sprawiło obejrzenie z bliska wozu strażackiego oraz zapoznanie się z jego wyposażeniem. Nasi goście nie tylko z zapałem opowiadali o pracy strażaka, ale również cierpliwie odpowiadali na wszelkie pytania.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Grupy starsze brały udział w 30 Akcji Sprzątania Świata pod hasłem "Sprzątanie Świata łączy ludzi". Bawiły się w grę terenową ( poszukiwania koperty z ukrytym hasłem) oraz sprzątały podwórko i segregowały odpady do odpowiednich worków.

DNI WOŁOMINIA

Smerfy i Żabki na dużej scenie podczas Dni Wołomina. Wydarzenie miało miejsce 16 czerwca, dzieci zaprezentowały przyśpiewki i tańce ludowe oraz taniec szkocki.

KIM BĘDĘ GDY DOROSNĘ...

Konkurs plastyczny pt. Kim będę gdy dorosnę?.. - rozstrzygnięty! Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej ilustrującej zawód, jaki dziecko chciałoby wykonywać w przyszłości. Gratulujemy wszystkim dzieciom, które wzięły w nim udział. Na konkurs zostały dostarczone 32 prace.

Wyróżnienia otrzymali:  Julia Prędota (Żabki) -  Ogrodniczka; Marcelina Kaźmierska (Żabki) -  Lekarz; Hania Krauze (Żabki) -  Projektantka mody; Natalia Kwiatkowska (Pszczółki) -  Sprzedawca zwierząt; Alicja Szopa (Smerfy) -  Cukiernia; Basia Gutowska (Smerfy) - Opiekunka zwierząt; Zosia Jaworska (Słoneczka) - Malarka; Nikodem Piekut (Biedronki) - Policjant; Natalia Szydłowska (Biedronki) -  Nauczycielka; Bartosz Otrębiak (Krasnale) -  Opiekun zwierząt w zoo

SPRINTEM DO MARATONU

Jak co roku, nasze przedszkolaki uczestniczyły w zawodach biegowych SPRINTEM DO MARATONU. To już IX edycja tego wydarzenia, jest to promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, zwłaszcza na świeżym powietrzu

WYCIECZKA DO ARGO CITY

Z okazji Dnia Dziecka, 30 maja wszystkie przedszkolaki z Pyzy wybrały się na wycieczkę autokarową do Gospodarstwa Agroturystycznego "Argo City" w Głęboczycy. W tym pięknym miejscu, na skraju lasu i łąk czekały na nas różnorodne, ciekawe atrakcje.