Przedszkole nr 2


GALERIA WYDARZEŃ

 
 

 


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Miękki, puchaty i taki z łatką, najlepszy przyjaciel dzieci, niezastąpiony. Jak co roku, w ostatni weekend listopada obchodziliśmy święto Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem. Był to dzień pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Można było również wykonać zdjęcie w przygotowanej na tę specjalną okazję fotobudce. Pomimo wielu atrakcyjnych, kolorowych zabawek - moda na misie nie przemija!

TEATRZYK DLA DZIECI

W czwartek, 16 listopada gościliśmy aktorów z teatru Kalejdoskop z przedstawieniem pt. Na kraj świata. To była bardzo pouczająca bajka dotycząca bezpieczeństwa na drodze, przestrzegająca przed innymi zagrożeniami. 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dzień, każde miało kotylion w barwach ojczystych. Nasze Słoneczka wystąpiły z programem artystycznym, przyjmując właściwą postawę, odśpiewały hymn Polski Mazurek Dąbrowskiego. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki. Przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, zabytków, wydarzeń historycznych naszej ojczyzny. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

TRENERZY PIŁKI NOŻNEJ

17 października gościliśmy trenerów piłki nożnej. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jakie korzyści płyną z aktywnie spędzanego czasu i uprawiania sportu. Trener wskazał, jakie cechy powinien mieć dobry piłkarz oraz zachęcał do trenowania piłki nożnej i innych dyscyplin sportu. Zwrócił uwagę na systematyczne trenowanie, które przynosi wiele satysfakcji i radości, przede wszystkim, gdy zaczyna się odnosić sukcesy. Dzieci były bardzo zainteresowane i chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi sportu i znanych sportowców. Spotkanie zakończył wspólny trening i mini zawody sportowe. Serdecznie dziękujemy za wizytę.

PANI PLACIONKA

Ostatnio nasze przedszkole odwiedziła Pani Plecionka. Nasz gość, pani Ania zajmuje się wyplataniem, poznaliśmy tajniki tradycyjnego rzemiosła jakim jest plecionkarstwo . 

DZIEŃ MODY

Dzień mody w naszym przedszkolu był okazją do pokazania kreatywnych strojów, w których przedszkolaki zaprezentowały się przed swoimi koleżankami i kolegami, a także zaproszonym gościem, p. Iwoną Jankowską - ekspertem wizerunku osobistego. Pokaz przebiegał w bardzo miłej atmosferze a nasi mali modele i modelki z gracją naśladowali znane modelki. 

IMIENIENY PYZY WĘDROWNICZKI

Imieniny Pyzy Wędrowniczki, patronki naszego przedszkola, to święto zawsze hucznie obchodzone. W tym roku występ artystyczny przygotowały Smerfy, w pięknych strojach prezentowały tańce oraz piosenki ludowe. W dniu swego święta Pyza w prezencie otrzymała od dzieci kolorowe kwiaty. Tradycyjnie, na obiad były pyzy!

KONKURS

Wyniki konkursu plastycznego Nasza Patronka - Pyza Wędrowniczka

Na konkurs wpłynęło 41 prac  ze wszystkich grup wiekowych. Wyróżnione prace zostały wyeksponowane na wystawie w kąciku ludowym.

Dnia 09.10.2023 roku, komisja konkursowa w składzie:  Ewa Walachnia - dyrektor przedszkola, Dorota Dźwigała - nauczyciel prowadzący kółko plastyczne, Emilia Tymińska - nauczyciel prowadzący kółko plastyczne. Kryterium oceny jury była: oryginalność, pomysłowość, technika i estetyka wykonania. Ocenie podlegały tylko prace zgodne z regulaminem konkursu. Komisja przyznała trzy pierwsze miejsca w dwóch kategoriach: prace przestrzenne i płaskie. Pozostałe prace otrzymały wyróżnienia.

KATEGORIA PRACE PRZESTRZENNE:

Miejsce I - Kazimierz Durka (grupa Smerfy)

Miejsce II Zuzanna Kruk (grupa Pszczółki)

Miejsce III Wiktoria Kuchta (grupa Smerfy)

 

KATEGORIA PRACE PŁASKIE:

Miejsce I Michalina Gawryś (grupa Słoneczka)

Miejsce II Kacper Steckiewicz (grupa Motylki)

Miejsce III Helena Szumilas (grupa Żabki)

 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy lub wyróżnienia, które zostały wręczone podczas uroczystości z okazji Imienin Naszej Patronki, Pyzy Wędrowniczki w dniu 11.10.2023 roku.

Gratulujemy nagrodzonym i bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

KONCERT MUZYCZNY

W  poniedziałek, 2 października, odbył się koncert muzyczny pt. DZIECIĘCY ŚWIAT FANTAZJI, w wykonaniu artystów z agencji Pro Arte. Muzyka grana na żywo, inscenizacje muzyczne, wspólne muzykowanie, śpiew i taniec wywołały dużo pozytywnych reakcji i emocji dzieci.

ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Dziś 28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Tego dnia dzieci również śpiewały wspólnie piosenki o jabłuszku, próbowały musu jabłkowego, jadły jabłka, piły sok z jabłek, rozwiązywały zagadki. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych. Nasze Przedszkolaki wiedzą, że jabłka to jedne z najpopularniejszych i najzdrowszych owoców, zawierają bardzo wiele witamin i składników odżywczych korzystnych dla naszego organizmu. Dzisiejszy DZIEŃ  JABŁKOWY zaliczamy do bardzo udanych. Pamiętajmy: ?Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie?