SZTUKI TEATRALNE

Z okazji Dnia Dziecka dzieci z najstarszych grup wystawiły dwa przedstawienia dla całej społeczności przedszkolnej. Smerfy przedstawiły sztukę pt. Kopciuszek natomiast Pszczółki zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu o tematyce ekologicznej pt. Eko - Dzieciaki. Dziękujemy małym artystom za wspaniały występ i odwagę!

DZIEŃ FLAGI

W miniony piątek w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Flagi. Tego dnia przedszkolaki wspaniale prezentowały się w strojach galowych z flagami. Dzieci z grupy Słoneczka przygotowały montaż słowno-muzyczny. W programie znalazły się okolicznościowe wiersze, znane piosenki. W postawie na baczność cała społeczność zaśpiewała wspólnie Mazurka Dąbrowskiego oraz Hymn Przedszkola. Było bardzo uroczyście. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami a Polska to ich Ojczyzna. Uroczystość miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych i promowanie polskich symboli narodowych.

PRZEDSZKOLAKI BUDUJĄ EKOWIATRAKI

W piątek, 28 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród za udział w konkursie Przedszkolaki budują ekowiatraki. Dzieciom i Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie oraz super pomysły. Gratulacje dla Was!

MARSZ EKOLOGICZNY

26 kwietnia Słoneczka i Pszczółki włączyły się do happeningu ekologicznego pod hasłem Akcja Stop Zmianom Klimatu. Nasze hasło przewodnie brzmiało Gdy powietrze czyste jest, my żyjemy zdrowo też. Organizatorem wydarzenia było Przedszkole nr 5 im. Kota w Butach w Wołominie, w ramach projektu Gminy Wołomin Zielone klasy i grupy. Ta zorganizowana akcja miała szczytny cel - zwrócenie uwagi dorosłych na problemy dotyczące zmian klimatycznych.

SPRZĄTAMY DLA POLSKI

Sprzątamy dla Polski 2023 - V Edycja Porządkowania Świata, objęta honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Organizatorem Akcji jest Stowarzyszenie Dla Polski. Odpady na terenie ogrodu przedszkolnego segregowały Biedronki, Słoneczka, Smerfy i Żabki.

WARSZTATY TEATRALNE

W poniedziałek, 27 marca, pan Artur Endler (Teatr Maksyma) przeprowadził w naszym przedszkolu warsztaty teatralno - lalkarskie. Dzieci z zachwytem, jak zaczarowane słuchały opowieści o lalkach. Nie zabrakło także przedstawienia pt. Kołaczyk w wykonaniu starszaków. Spotkanie odbyło się z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

POWITANIE WIOSNY

Kolejny raz nasze przedszkolaki pożegnały Zimę i powitały Wiosnę. Nauczycielki z zespołu teatralnego przygotowały przedstawienie pt. W oczekiwaniu na przyjście Wiosny. Następnie wszystkie grupy spotkały się w ogrodzie przedszkolnym aby  pożegnać Zimę. Zaśpiewały piosenki na zachętę dla Wiosny, ponieważ dość już mają zimnych poranków. 21 marca to także Światowy Dzień Zespołu Downa. Nasze przedszkolaki od początku włączają się do akcji i zawsze, 21 marca zakładają kolorowe skarpety nie do pary?

KONKURS PLASTYCZNY

We wtorek, 21 marca odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w konkursie pt. Kiedy patrzę w stronę gwiazd organizowanym przez Radę Rodziców. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy. Prace konkursowe można oglądać na Facebooku naszego przedszkola, zapraszamy.