POWITANIE WIOSNY

Kolejny raz nasze przedszkolaki pożegnały Zimę i powitały Wiosnę. Nauczycielki z zespołu teatralnego przygotowały przedstawienie pt. W oczekiwaniu na przyjście Wiosny. Następnie wszystkie grupy spotkały się w ogrodzie przedszkolnym aby  pożegnać Zimę. Zaśpiewały piosenki na zachętę dla Wiosny, ponieważ dość już mają zimnych poranków. 21 marca to także Światowy Dzień Zespołu Downa. Nasze przedszkolaki od początku włączają się do akcji i zawsze, 21 marca zakładają kolorowe skarpety nie do pary?

KONKURS PLASTYCZNY

We wtorek, 21 marca odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w konkursie pt. Kiedy patrzę w stronę gwiazd organizowanym przez Radę Rodziców. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy. Prace konkursowe można oglądać na Facebooku naszego przedszkola, zapraszamy.

KONCERT MUZYCZNY

W poniedziałek, 27 lutego, gościliśmy artystów z Agencji Pro Arte.  Poznaliśmy nowy instrument muzyczny, klarnet oraz dowiedzieliśmy się, dlaczego mały pingwinek lubi zimę.

BAL KARNAWAŁOWY

Ach,cóż to był za bal! W piątek 10 lutego wszystkie dzieci w radosnym nastroju,  "wyruszyły" w Karnawałową Podróż po Europie. Do zabawy zachęcały postacie z bajek: Święty Mikołaj, Czerwony Kapturek, Pinokio, Miś Paddington, Smerfetka oraz Jaś i Małgosia. W czasie podróży dzieci odwiedziły Niemcy, Wielką Brytanię , Belgię, Wenecję i Grecję. Były konkursy, tańce, przyśpiewki. Szkoda, że co dobre tak szybko się kończy ale nie szkodzi, kolejny bal już za rok!

SPOTKANIE Z WIEWIÓRKĄ JULIĄ

Już po raz drugi nasze przedszkole odwiedziła pani Paulina z Fundacji Wiewiórka Julia. Wszystkie przedszkolaki poznały budowę, jaką rolę odgrywa każdy ząb w jamie ustnej oraz jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Dziękujemy Fundacji Wiewiórki Julii za spotkanie i czekamy na następne.

KONCERT MUZYCZNY

Koncert  muzyczny PRZYSZŁA PORA NA ZABAWĘ W RYTM ROCK AND ROLLA  w wykonaniu artystów Agencji  PRO ARTE z udziałem muzyków profesjonalnych. Instrument wiodący - puzon, któremu towarzyszyła gitara. Tym razem dzieci zostały zabrane do Rio, wykazały się znajomością języka angielskiego. Poznały budowę puzonu oraz jakie dźwięki. Aktywnie uczestniczyły w tańcach i quizie muzycznym.

KOSMICZNA PRZYGODA - TEATRZYK

W piątek, 13 stycznia, nasze przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu edukacyjnym o obrotach ciał niebieskich pt. Kosmiczne przygody. Dzieci świetnie się bawiły, dowiedziały się co to jest układ słoneczny, jak działa i na chwilę same stały się planetami.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

W środę, 21 grudnia w progach naszego przedszkola pojawił się Mikołaj. Na ten dzień wszystkie dzieci czekały bardzo długo. Od samego rana z niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały dzwoneczka. Mikołaj przybył w towarzystwie Pajacyka i od razu zaprosił nas do wspólnej zabawy. Wszyscy się świetnie bawili, o zdjęciach z Mikołajem pamiętali?a nasz gość z siwą brodą obiecał przyjechać za rok!