ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Dziś 28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Tego dnia dzieci również śpiewały wspólnie piosenki o jabłuszku, próbowały musu jabłkowego, jadły jabłka, piły sok z jabłek, rozwiązywały zagadki. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych. Nasze Przedszkolaki wiedzą, że jabłka to jedne z najpopularniejszych i najzdrowszych owoców, zawierają bardzo wiele witamin i składników odżywczych korzystnych dla naszego organizmu. Dzisiejszy DZIEŃ  JABŁKOWY zaliczamy do bardzo udanych. Pamiętajmy: ?Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie?