Przedszkole nr 2


GALERIA WYDARZEŃ

 
 

 


MOJA RODZINA FAJNA JEST

7 czerwca w naszym ogrodzie przedszkolnym odbył się Festyn Rodzinny pt. Moja rodzina fajna jest. W części artystycznej dzieci zaprezentowały układy taneczne do wybranych przez siebie utworów. Śpiewały piosenki dla swoich rodziców z w podziękowaniu za miłość, uśmiech, pogodne dni i radosne chwile. Po części artystycznej na wszystkich czekały atrakcje: malowanie twarzy, wata cukrowa, balonowe zwierzaki, stoiska z wyrobami cukierniczymi. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji festynu.

SPRINTEM DO MARATONU

Sprintem do maratonu - już po raz dziesiąty uczestniczyliśmy w Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków... wyjątkowym wydarzeniu promującym zdrowy styl życia i aktywność fizyczną wśród najmłodszych.

STAJNIA KALISKA

Dnia 27 maja wszystkie przedszkolaki z okazji Dnia Dziecka pojechały do Gospodarstwa Agroturystycznego Stajnia Kaliska. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie kontaktu z ekosystemem pola i łąki oraz zwierzętami hodowanymi. Ten niecodzienny, bliski  sposób poznania zwierząt był dla przedszkolaków niesamowitą przygodą. Dodatkową atrakcją była przejażdżka bryczką. Dzieci mogły również posilić się kiełbaskami z grilla oraz aktywnie spędzić czas na placu zabaw. Był to wyjątkowy i pełen wrażeń dzień.

DZIEŃ DZIECKA

Jest taki dzień w roku, kiedy dzieci czują się szczególnie ważne. To Dzień Dziecka, który uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. Pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W tym roku Dzień Dziecka obchodziliśmy na sportowo. Tata Jasia i Mai, prawdziwy DJ zorganizował naszym przedszkolakom dyskotekę w ogrodzie przedszkolnym. To był wyjątkowy, pełen emocji dzień.

POWITANIE WIOSNY

Pierwszy Dzień Wiosny świętowaliśmy podczas konkursu recytatorskiego pt. Wiosna pachnąca poezją. Wysoki poziom prezentacji oraz różnorodność utworów wywarły ogromne wrażenie na wszystkich. Wiersze przeplatane piosenkami wprowadziły nas w radosny nastrój. Na koniec tradycyjnie wyszliśmy do ogrodu aby definitywnie pożegnać Zimę... 

 

DZIEŃ FLAGI

2 maja to wyjątkowy dzień dla wszystkich Polaków. Każdego roku świętujemy wówczas Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tego dnia eksponujemy Biało-Czerwoną w oknach, na masztach czy na balkonach mieszkań i domów. Ten gest to wyraz naszego patriotyzmu i dumy z tego, że jesteśmy Polakami. U Pyzy tak to świętowaliśmy....

WALENTYNKI

Dzisiejszy dzień był doskonałym czerwonym dniem przyjaźni dla wszystkich przedszkolaków z naszego przedszkola. 14 lutego to nie tylko dzień zakochanych, to przede wszystkim dzień miłości, sympatii, przyjaźni, okazywania pozytywnych emocji i dzielenia się nimi z innymi.  Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowanego przez Radę Rodziców, pokaz tańca towarzyskiego?to nie jedyne atrakcje. Ogrom radości wszystkim sprawiła Walentynowa fotobudka przygotowana przez dzieci i Rodziców z grupy Żabki. Był to dzień niespodzianek, miłych wrażeń oraz pięknych gestów?

BAL KARNAWAŁOWY

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas we wtorek 6 lutego br. Od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie, rozpoznać dzieci było bardzo trudno, przebrane były za  bohaterów znanych bajek i nie tylko. Zabawy, humoru i radości było co niemiara. Na koniec odbył się pokaz mody, każde dziecko mogło prezentowało swój strój. Zabawa udała się na 102! Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

WARSZTATY LUDOWE

W piątek, 09.02.24r. gościliśmy p. Karolinę Czarkowską oraz Adama Dębińskiego, tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca BezWianka. Spotkanie było okazją do wspólnego śpiewu i tańca w ludowym klimacie. 

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

14 grudnia, z workiem pełnym prezentów, do naszego przedszkola przyjechał Święty Mikołaj. Tego wyjątkowego gościa powitaliśmy piosenką i wesołą zabawą. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe i radosne. Dziękujemy Mikołajowi za spotkanie i prezenty, do zobaczenia w przyszłym roku!