IMIENINY PYZY

W październiku, jak co roku nasza Pyza Wędrowniczka obchodziła imieniny. Tym razem spotkanie z tej okazji odbyło się w ogrodzie przedszkolnym. Grupy młodsze w prezencie dla Pyzy przygotowały piosenki i tańce, Biedronki zaprezentowały montaż słowno - muzyczny. Grupy starsze przygotowały dla solenizantki upominki. Choć trochę inaczej, to jednak jak zawsze było miło, wesoło i kolorowo.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

21 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na placu przedszkolnym odbyły się zawody sportowe dostosowane do możliwości dzieci z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Tego dnia najważniejsza była wspólna, wesoła zabawa a przede wszystkim aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

21 września odbyło się spotkanie z przedstawicielami  Straży Pożarnej. Nasi goście przybliżyli  dzieciom, na czym polega ich praca.  Okazało się, że nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna nie tylko pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych ale prowadzi także wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Dzieci dowiedziały się jak  bezpiecznie zachować się w czasie wypadku, pożaru czy burzy. Utrwaliły numery alarmowe 998 i 112 i wiedzą już, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Nasi goście zaprezentowali umundurowanie i ekwipunek, umożliwili zwiedzenie wozu strażackiego oraz zademonstrowali jak należy gasić pożar. Dziękujemy, zapraszamy częściej!!!

BAL KARNAWAŁOWY

Dla dzieci bal karnawałowy to niezwykłe wydarzenie, często wyczekiwane przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu taki bal odbył się 7 lutego. Przedszkolaki zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, batmanów, piratów, rycerzy czy policjantów, pojawiły się również postacie z ulubionych bajek. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała wszystkich do tańca. Bal przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.