SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

W środę, 21 grudnia w progach naszego przedszkola pojawił się Mikołaj. Na ten dzień wszystkie dzieci czekały bardzo długo. Od samego rana z niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały dzwoneczka. Mikołaj przybył w towarzystwie Pajacyka i od razu zaprosił nas do wspólnej zabawy. Wszyscy się świetnie bawili, o zdjęciach z Mikołajem pamiętali?a nasz gość z siwą brodą obiecał przyjechać za rok!

PEŁNA MISECZKA DLA PIESECZKA I KOTECZKA

W naszym przedszkolu została zorganizowana zbiórka karmy dla podopiecznych Fundacji Pso- Ty i Koty. Cieszymy się, że wzięliście udział w naszej zbiórce. Serdecznie dziękujemy wszystkim Przedszkolakom i Rodzicom za włączenie się w zorganizowana akcję charytatywną.

KONKURS LITERACKI

Dnia 21.12. został rozstrzygnięty konkurs literacki pt:,,Mój dom, moja rodzina". Serdecznie dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za udział. Lista wyróżnionych: Bartek Otrębiak z mamą Eweliną Adrianna Matys z mamą Moniką Adam Tomczuk z mamą Justyną Michalina Gawryś z mamą Moniką.

POMÓŻ DZIKOM WRÓCIĆ DO LASU

Zakończyła się akcja organizowana przez Starostwo Powiatowe w Wołominie pt. Pomóż dzikom wrócić do lasu. Nasze przedszkole łącznie zebrało 105 kg żołędzi. Najbardziej wyróżniły się dzieci, które zebrały: Tomek z grupy Słoneczka - 33 kg oraz Wiktoria z grupy Smerfy - 30 kg. Dzieci te zostały nagrodzone przez Starostwo pamiątkowymi dyplomami oraz drobnymi upominkami wręczonymi w siedzibie Starostwa. Gratulujemy!

KONKURS STRAŻY MIEJSKIEJ

"Najpiękniejsza ozdoba choinkowa", to tytuł konkursu plastycznego ogłoszonego przez Straż Miejską, w którym brały udział dzieci z  grup starsze. Wszystkie prace zostały wyróżnione. Z tej okazji, w piątek zaproszono nas do siedziby Straży Miejskiej po odbiór dyplomu oraz słodkich nagród. Co prawda już wiemy na czym polega praca strażnika miejskiego ale możliwość obejrzenia ?centrum dowodzenia? była dodatkową atrakcją tego dnia. Czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka?wspólnie ubraliśmy w odblaski choinkę na zewnątrz budynku. Wracając do przedszkola zatrzymaliśmy się przy choince na Placu 3 Maja na pamiątkowe zdjęcia.

MIKOŁAJKI

6 grudnia to dzień bardzo ważny dzień, na który czekają wszystkie dzieci. To dzień, w którym pojawia się niezwykła osoba... tak też było w tym roku. Z samego rana w naszym przedszkolu pojawił się Mikołaj w towarzystwie Elfa, swojego pomocnika. Odwiedził wszystkie dzieci i obdarował prezentami..

KONCERT MUZYCZNY

W czwartek, 24 listopada,  uczestniczyliśmy w koncercie muzycznym, który wprowadził nas w świat muzyki, rytmów a przy tym relaksu. Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy muzyki na żywo, prezentowanej przez muzyków z Prywatnej Szkoły Muzycznej. Spotkania będą się odbywały cyklicznie, raz w miesiącu.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Mały czy duży, brązowy lub kolorowy, z kokardką czy w kubraczku, zawsze milutki. Pluszowy miś, to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, na dobre i złe chwile. Można go przytulić, powiedzieć o czymś bardzo ważnym. Nasze przedszkolaki zawsze pamiętają o święcie tej postaci. W piątek, 25 listopada każde dziecko przyniosło swojego ukochanego pluszaka, i tak spotkały się misie kochane, urocze i wyjątkowe. Przedszkolaki wspólnie z maskotkami bawiły przy piosenkach o misiach, oglądały teatrzyk pt. Miś Krzyś, co nie chciał spać dziś, w wykonaniu Nauczycielek. Dowiedziały się, że przyjacielem może być każdy, bez względu na wygląd. Był to dzień pełen był uśmiechu i radości.

SPOTAKIE Z PILICJĄ

W czwartek 17 listopada nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze policji. Policjanci zaprezentowali swój mundur, opowiedzieli, czym zajmują się na co dzień, jak należy przewozić dzieci w samochodzie. Przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz najważniejszy numer alarmowy 112. Dziękujemy za spotkanie i przybliżenie nam tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.