Przedszkole nr 2
Menu
Strona głowna  /  Grupa IV
Grupa IV
   
 
PSZCZÓŁKI
 
Grupa IV - CZTERO, PIĘCIOLATKI  
 
Nauczycielki: Beata Bajurska
                              Anna Rychta
                        
 
Woźna oddziałowa: Beata Ciecierska
 
 
         
 

adres e-mail naszej grupy: pszczolkip2wolomin@gmail.com

 

 

Drogi Tato!

Z okazji Twojego święta, za wczoraj i za dziś, każdym czułym serca uderzeniem i każdym z niego płynącym życzeniem zdrowia, sił i codziennej radości wraz ze słowami największej wdzięczności za wszystkie trudy i starania składam dzisiaj podziękowania. Twoja Pszczółka!

Ola i Laura...mają już 6 lat! Życzymy Wam samych radosnych chwil, uśmiechu i spełnienia marzeń. Wszystkiego najleszego nasze kochane Pszczółki!

To już ósma edycja akcji „Sprintem do maratonu”. Celem wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz kształtowanie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w dorosłym życiu. Tomasz, Natalka i Kuba to Pszczoły, które do mety dobiegły pierwsze. Gratulujemy!

W czwartek (2 czerwca) sadziliśmy kwiaty w pszczółkowej skrzynce. Praca była podzielona, każdy miał zadanie do wykonania.

i

Wyplatane kwiaty z balonów, przedstawienie pt. Królewna Śnieżka, w wykonaniu Rodziców, tańce, zabawy oraz różne niespodzianki...to atrakcje środy, 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka. Dziękujemy panu Kamilowi, tacie Kuby za wspaniałe wcielenie się w rolę narratora w przedstawieniu. Dziękujemy także pozostałym Rodzicom, którzy swoim występem zrobili nam ogromną niespodziankę.

31 maja z okazji Dnia Dziecka pojechaliśmy na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego Dolina Bobrów, znajdującego się nad rzeką Świder w miejscowości Wólka Dłużewska na Mazowszu. Atrakcji mielśmy bardo dużo a swoją przygodę rozpoczęliśmy od szukania skarbów z wykrywaczem metalu. Następnie pani Karolina pokazała nam jak bawiono się za dawnych lat. Były wyścigi w rzędach...okazało się, że przenoszenie szyszki na drewnianej łyżce wcale nie jest łatwe. Tak jak skakanie do celu w worku i jednym kaloszu. Bardzo nam się podobało przeciąganie liny i gra piłką w kolory, oj...czasami złapaliśmy na kolorze czarnym. Po zabawie pani Ania zaposiła nas na wypiekanie chleba. Zaprezentowała się w stroju regionalnym i wprowadziła w tajniki cyklu produkcyjnego chleba. My natomiast, wykazaliśmy się wiedzą, z czego powstaje mąką a także jakie są etapy jego powstawania. Wyplatane ptaszki z siana, to ostatnie warsztaty tego dnia, bardzo nam się podobało. Oczywiscie, nie zabrakło kiełbasek z ogniska i zabaw na ogromnych placach. To był atrakcyjny i wesoły dzień.

Droga Mamo!

Dziękuję za każdy spędzony wspólnie z Tobą dzień, za pokazywanie mi świata, za uczenie bycia odważnym, wolnym i otwartym na innych. Życzę Ci wiele uśmiechu, radości, miłości, w sercu słońca na co dzień. Niech Ci się spełnią wszystkie marzenia, niech Cię dobry los obdarzy, wszystkim o czym tylko marzysz. Szczęścia, zdrowia, pomyślności, samych w życiu chwil radości! Kocham Cię za wszystko! Twoja Pszczółka!

Dzisiaj odwiedził nas leśnik, pan Konrad. Opowiedził nam o swojej pracy, lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Zwrócił uwagę na fakt, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania poznaliśmy zwyczaje wybranych zwierząt - sarny, dzika, lisa, łosia. Pan leśniczy zadawał nam wiele pytań, z którymi świetnie sobie poradziliśmy. Dziękujemy panu Konradowi za miłe i ciekawe spotkanie.

20 maja od samego rana świętowaliśmy Światowy Dzień Pszczół. Ale się działo...jedliśmy pyszną chałkę z miodem, piliśmy lemoniadę, również z miodem, zdobywaliśmy wiedzę o pszczołach. Wykonaliśmy też pracę plastyczną...oczywiście była to pszczółka :-).

  W tym dniu odwiedził nas pszczelarz, pan Paweł. Opowiedział o swojej pracy i ciekawostkach z życia pszczół. Co to było za spotkanie....

19 Maja obchodziliśmy - Dzień Dobrych Uczynków. To święto społecznych i bezinteresownych działań, którego pomysłodawcą tej akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka. Zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego. O dobrych uczynkach należy pamiętaą nie tylko 19 maja, a każdego dnia. Pszczółki wiedzą, że dobro zawsze wraca do osoby, która
daje dobro innym.

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedził trener piłki nożnej, pan Łukasz. Przy okazji spotkania przeprowadził mini- trening, który bardzo spodobał się dzieciom. Dziękujemy za spotkanie i ciekawą lekcję sportu.

Mamy to! Olek ma już 6 lat! Z okazji urodzin życzymy Ci dużo radości, samych słonecznych dni i spelnienia marzeń! Wszystkiego najlepszego Oluś!

10 maja, jak co roku obchodzimy Dzień Optymisty. W tym roku hasłem przewodnim były Żółte latawce optymizmu.

 "Moja okolica" - to zadanie z modułu II - "Tu jest moje miejsce" wykonane przez Pszczółki w ramach realizacji projektu "Z kulturą mi do twarzy". 

W środę świętowaliśmy 6 urodziny Natalki. Życzymy Ci dużo radości i spełnienia marzeń Natalko!

W piątek 29 kwietnia w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Flagi. Z tej okazji, dzieci z grupy Motylki przygotowały montaż słowno - muzyczny. Rezytowały okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki oraz zaprezentowały piękny taniec. Było pięknie i bardzo uroczyście.

"Chińskie wachlarze” z modułu IV - Kultury świata...to zadanie, które z ogromną przyjemnością wykonaliśmy w ramach realizacji projektu "Z kulturą mi do twarzy".

Na zajęciach kulinarnych przygotowaliśmy sałatkę grecką, tym samym zrealizowaliśmy kolejne zadanie z projektu "Z kulturą mi do twarzy", moduł IV - Kultury świata.

Podczas długo wyczekiwanych warsztatów Rodzice naszych Pszczółek wykonali przepiękne jajka, które wzbogacą kącik ludowy. Dziękujemy za wspólny czas i miłą atmosferę.

We wtorek odwiedził nas gość - Pan Mateusz, tata Basi z grupy Smerfy. W ciekawy sposób przybliżył nam pracę lekarza. Dziękujemy za miłe spotkanie!

W tym tygodniu Pszczółki dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę nt. segregacji śmierci, wrzucając odpady do odpowiednich pojemników. Dzieci wykonały również pracę plastyczną pt. Moja planeta Ziemia. Z okazji Światowego Dnia Ziemi przedszkolaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani zajęli się oczyszczaniem terenu przedszkolnego.

W środę, 20.04. w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Piosenki Ludowej pt.”Czerwone jabłuszko”, zorganizowany w ramach projektu „ Razem z Pyzą poznajemy tradycje i zwyczaje ludowe”. Pszczółki reprezentowała Ola z piosenką pt. "Drepce konik, drepce"... i zdobyła maksymalna ilość punktów! Cieszymy się razem z Olą i gratulujemy udanego występu!

Seniorzy z Koła nr 1 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zrobili nam niespodziankę...cudowne, ręcznie wykonane Wielkanocne Zajączki. Dziękujemy bardzo!

W piątek odwiedziła na mama Karolinki ze Smerfów w ramach realizacji projektu Czytanie ma moc, zaprezentowała nam książkę z seri Kicia Kocia, pt. "Co z tymi śmieciami?” autorstwa Anity Głowińskiej. Była to wspaniała przygoda...oprócz przyjemności ze słuchania mieliśmy lekcję utrwalającą zasady segregowania śmieci. 

Dziś obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Na znak solidarności z osobami z autyzmem wszystkie Pszczółki ubrane były na niebiesko. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony w 2007 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy Kataru, by zwrócić uwagę na dyskryminację i izolację ludzi dotkniętych autyzmem. Dziękujemy cioci Ani, naszej psycholog za spotkanie i przekazane informacje.

Wiosna za oknem…i nasze prace plastyczne wykonane w tym tygodniu.

W piątek, w ramach zajęć profilaktycznych, nasze przedszkole odwiedzili pracownicy Straży Miejskiej. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z pracą Strażnika Miejskiego oraz oglądały elementy umundurowania. Goście wyjaśnili, na czym polega różnica między Strażnikiem Miejskim a Policjantem, jak również w jakich okolicznościach należy wzywać Straż Miejską. Dziękujemy za spotkanie i miło spędzony czas!

W czwartek odwiedziła nas mama i siostra Oli. Tym razem poznaliśmy słonia Leona i świnkę malinkę. Dzięki nim, wiemy jak ważna jest umiejętność cierpliwego czekania, która okazuje się być bardzo trudna! A także, co znaczy siła przyjaźni, dzięki której ma się ochotę i pomysły na wzajemne sprawianie sobie niespodzianek. A to wszystko w książce pt. „Czekanie jest takie trudne” Mo Willems. Natomiast mama Oli zaprezentowała nam książkę pt. „Edzio i przyjaciele" autorstwa Astrid Desbordes. To historia wiewióra, który pokonuje swoją nieśmiałość i poznaje nowych przyjaciół. Dziękujemy za poświęcony czas!

"Wiosno, czy to ty?" - przedstawienie w wykonaniu Pszczółek oraz Dzień Kolorowej Skarpety!

"Własny domek" Dagny Ślepowrońskiej to książka, którą przeczytała nam mama Natalki podczas spotkania w ramach realizacji projektu "Czytanie ma moc". Była to okazja do zabawy i nauki...sprawdzenia ilu bohaterów jest w ksiażce i gdzie mieszkają. Pani Iwona zaproponowała nam ciekawe zabawy: odgadywaliśmy jaki owad kryje się pod liściem oraz "Ja ma...kto ma...?" - zabawę w skojarzenia. Na koniec, patrząc na cień szukaliśmy  obrazków kwiatków, które pasują do doniczki. Pani Iwono, bardzo dziękujemy za spotkanie i dobrą zabawę!

Ostatnio Pszczółki odwiedził tata Kuby, pan Kamil, zaprezentował książkę Małgorzaty Strzałkowskiej z serii "ABC uczę się ...litery" oraz Hanny Łochockiej pt. "O wróbelku Elemelku". Dziękujemy za miłe spotkanie!

Pracowite Pszczółki na zajęciach wspólnie tworzyły grę planszową. Jakie towarzyszyły temu emocje, można sobie tylko wyobrazić, a ile radości, kreatywnych pomysłów i kompromisów. Mega duży wąż spędza z nami popołudnia, dobrze się bawiąc z dziećmi. Już nie możemy się doczekać kolejnej wspólnej planszówki.

10 marca dziewczynki nie zapomniały o święcie swoich kolegów, które było okazją do złozenia życzeń i wręczenia drobnego upominku.

W czwartek byliśmy w teatrze Guliwer na przedstawieniu pt. "Królestwa" - opowieści o pięknie naszej planety, dostrzeganiu jej potrzeb oraz różnorodności mieszkańców. Wyjazd stał się inspiracją do zabaw teatralnych w naszej sali.

8 marca swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno duże, jak i małe. W tym wyjątkowym dniu chłopcy złożyli życzenia dziewczynkom i paniom. Dziękujemy za pamięć, piękne bukiety i słodkie upominki.

Pszczółki wzięły udział w IV Ogólnopolskim Konkursie Freblowskim pt. "Kartka na Dzień Kobiet", organizowanym przez Przedszkole nr 43 w Lublinie. Kartki zostały przekazane przez organizatorów Wyjątkowym Kobietom m.in  Podopiecznym Domu Pomocy Społecznej, Podopiecznym Centrum Dziennego Pobytu dla Seniorów, Pacjentkom Oddziału Chirurgii Piersi Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego oraz Pacjentkom Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Zajęcia taneczne...ileż było śmiechu, ruchu i tańca. Sama radość, energia, żywioł....można wymieniać bez końca!

Ach, co to był za bal....Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w zabawach i pląsach. Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich  spotkanych postaci. Było bardzo kolorowo a uśmiech nie znikał dzieciom z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Dziękujemy dzieciom za wspólną zabawę a rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów .

"Działaj z Impetem" - kolejne zadanie wykonane. Tym razem pomogliśmy ImPETowi i jego przyjaciołom ubrać się odpowiednio do zimowej aury. Przygotowaliśmy ubrania oraz zimowe dodatki dla całej imPETowej ekipy przyjaciół.

Kolejna Pszczółka ma już 6 lat! Drogi Mateuszu w dniu urodzin przyjmij od nas najpiękniejsze życzenia, szczęścia i uśmiechu! Wszystkiego najlepszego!

Bal karnawałowy zbliża się szybkimi krokami, my nie próżnowaliśmy, o strojach, tańcach i zabawach rozmawialiśmy. Wykonaliśmy czapki dla wróżek i indiańskie pióropusze a Pola zaprezentowała nam strój żyrafy

Świat dinozaurów interesuje nas od dawna. Tym razem w dawne czasy przenieśliśmy się za pomocą węgla... i powstały obrazki dinozaurów.

Dzisiaj Mama Olka pomogła nam zrozumieć emocje. A to wszystko przy pomocy niezwykłej książki pt. „Uczuciometr inspektora Krokodyla”. Słuchając, rozpoznawaliśmy, nazywaliśmy emocje, rozmawialiśmy o nich.  Poznaliśmy także sposoby na ich kontrolowanie. Za pomocą uczuciometru (przyrządu skonstruowanego przez inspektora Krokodyla) mierzyliśmy poziom naszych emocji. Pani Martyno dziękujemy za spotkanie, było bardzo miło i wesoło.

Głośne „czytanie ma moc”. Tym razem, odwiedzili nas mama i brat Zosi, przenieśli nas do krainy Kubusia Puchatka i jego nowej przygody. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy także śmiesznych wierszyków z książki pt. "Czekoladki dla sąsiadki" autorstwa Doroty Gellner. Na koniec naszego spotkania poznaliśmy Agatkę, bohaterkę książki Beaty Ostrowickiej pt."Miś z długim ogonkiem". To dziewczynka, która nie ma swojej ulubionej przytulanki, nie bawi się też misiami. Jednak wszystko zmienia się w dniu, kiedy Agatka znajduje starą zabawkę mamy. Pani Izo i Tomku, bardzo dziękujemy za dzisiejsze spotkanie!

Dzisiejszy dzień, 14 lutego był dla nas prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Czekały na nas słodkie niespodzianki, malowaliśmy serduszkowe drzewa a także uczetsniczyliśmy w walentynkowym koncercie.

Urodziny Kubusia Puchatka - takie święto obchodziliśmy dzisiaj w naszym przedszkolu. Ciocie z kuchni przygotowały nam menu Puchatkowe czyli wszystko to, co lubimy najbardziej. Kolorowaliśmy, lepiliśmy oraz słuchaliśmy opowieści o przygodach Kubusia i jego przyjaciół.

Segregacja odpadów, recykling…często słyszane słowa, ale co to jest? My już wiemy, ponieważ realizowaliśmy ekologiczny projekt edulacyjny  „Działaj z imPETem”. Poznaliśmy główne postacie programu: imPETa, śMIECIArkę Miecię, Puszka i Pana Kartonika, wykonywaliśmy zadania, które dla nas przygotowali. Uczyliśmy się, w jaki sposób postępować z opakowaniami w domu, przedszkolu i w najbliższym otoczeniu. Teraz wiemy, co i dlaczego należy wrzucać do żółtego pojemnika. Na koniec wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną na temat: „Przedszkolaki świat sprzątają, do żółtego wyrzucają”.

Z okazji Święta Trzech Króli przygotowaliśmy kolorowe korony, które samodzielnie ozdabialiśmy. Przy okazji wzbogaciliśmy swoją wiedzę związaną z tradycją i historią tego święta.

Pszczółki postanowiły samodzielnie wykonać kolorowe ozdoby na choinkę, jak za dawnych lat… łańcuch i pawie oczka. Łańcuchy były krótsze i dłuższe a gdy je połączyliśmy uzyskaliśmy 12- sto metrowy łańcuch. Pawie oczka wymagały od nas skupienia i umiejętności ułożenia krążków od największego do najmniejszego. Bawiliśmy się przy tym bardzo dobrze.

Wesołych Świąt!!!

Tradycją świąteczną jest pieczenie pierników. Tym razem zabraliśmy się do pracy jak prawdziwi cukiernicy...ubrani w stroje kucharskie oraz wyposażeni w akcesoria potrzebne do ich wykonania. Wygniataliśmy i wałkowaliśmy ciasto a za pomocą róznych foremek tworzyliśmy pierniki o różnych kształtach. Efektem naszej pracy były pełne blaszki ciasteczek. Dekorowanie pierników było doskonałą zabawą, której efekty będą nam towarzyszyć przez całe Święta.

W środę odwiedziła na pani Agnieszka - mama Tymona i zabrała nas na Lego przygodę w parku dinozaurów. Za pomocą książki pt. "Kolory" w zabawny sposób zgadywaliśmy jaki kolor wyjdzie, gdy np. zmieszamy żółty i niebieski, zielony i czerwony itp. Dziękujemy za spotkanie oraz wesołą zabawę.

Dziś swoje święto obchodzi Natalka, z tej okazji wspólnie zaśpiewaliśmy słynne STO LAT, złożyliśmy życzenia urodzinowe i wręczyliśmy laurkę przygotowana przez dzieci. Był czas na słodki poczęstunek i wspólna zabawę.

Mikołajki w przedszkolu to zawsze wyczekiwany dzień. W tym roku też było sporo atrakcji: oglądaliśmy film od św. Mikołaja, szukaliśmy prezentu, uczestniczyliśmy w sesji zdjęciowej a na koniec ubraliśmy choinkę

W piątek, w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania odwiedziła nas siostra Natalki O. - Nikola, przeczytała nam książki pt. "Złość" oraz "Śpiąca królewna"

"Bajka do zjedenia"...z takim spektaklem przyjechał do nas teatr Tak. Artyści zaprezentowali nam smaczną opowieść o tym co warto jeść, a czego się wystrzegać. Poznaliśmy wiele ważnych zasad dotyczących prawidłowego żywienia. Wiemy, dlaczego cukier jest zły a podjadanie nie zdrowe...i najważniejsze: ruch, warzywa i owoce mają moc. To była super zabawa!

Ostatnio urodziny obchodził Tymek. Radości, słodkości i ogromu życzeń nie było końca! Tymciu, życzymy Ci wszystkiego dobrego, samych radosnych chwil i uśmiechu na twarzy!

Dzień Pluszowego Misia...wykonaliśmy pracę plastyczną z pasków papieru, tańczyliśmy i śpiewaliśmy piosenki o miasiach, Ala i Łucja z pomocą pacynki opowiedziały nam bajkę pt. Złotowłosa i trzy Misie a na koniec obejrzeliśmy teatrzyk w wykonaniu naszych cioć.

W tym tygodniu obchodziliśmy kolejne urodziny, swoje swięto miała Amelka. Życzymy Ci abyś była zawsze usmiechnięta i radosna!

W piątek, 19 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.  To wydarzenie jest organizowane z okazji rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, przypadającej 20 listopada. Ubraliśmy się na niebiesko, ponieważ ten kolor jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Bardzo lubimy ćwiczenia gimnastyczne, wszystkie zadania zawsze wykonujemy z ogromną przyjemnością i  zaangażowaniem.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy pomniku Zofii Nałkowskiej...na herbatkę było trochę za zimno, więc zrobiliśmy  sobie zdjęcie pamiątkowe.

W poniedziałek byliśmy w Bibliotece Miejskiej im. Z. Nałkowskiej, podziwialiśmy księgozbiór, dowiedzieliśmy się, jak funkcjonuje biblioteka. Na koniec ozdobiliśmy litery, które przyklejone do proporczyków utworzyły napis BIBLIOTEKA.

W tym roku odzyskanie niepodległości przez Polskę świętowaliśmy już od poniedziałku. Samodzielnie wykonaliśmy kotyliony oraz sylwety Orła Białego w koronie. Aktywnie uczestniczyliśmy w koncercie muzycznym pt. "Jesteśmy dziećmi ziemi tej" a także, w uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości w wykonaniu Słoneczek.

W piątek świętowaliśmy 4 urodziny Julci. Zgodnie z naszą tradycją, każda Pszczółka złożyła indywidualne życzenia...niech się wszystkie spełnią Julcia!!!

Ostatnio wybraliśmy się na pocztę. Poznaliśmy zakres usług poczty, zadanie jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedzieliśmy się, jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Poznaliśmy logo poczty oraz wysłaliśmy kartkę pocztową z pozdrowieniami dla kolegów i koleżanek z przedszkola. W związku z tematem powstały prace plastyczne.

Jaś obchodzi swoje 5 urodziny razem z koleżankami i kolegami z przedszkola, było bardzo radośnie. Życzymy Jasiowi samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień.

28 października w naszym przedszkolu był szczególny gość...p.Krzystof, który jest policjantem. W trakcie spotkania rozmawialiśmy na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę oraz utrwaliliśmy nasze wiadomości.

27 października w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania odwiedziła nas mama Jasia. Pani Karolina zaproponowała nam ksiażkę Agnieszki Stążki - Gawrysiak i Anny Teodorczyk pt. "Self-regulation. Opowieści dla dzieci" to wspaniałe źródło wiedzy o emocjach małego człowieka. Główni bohaterowie to rodzeństwo: spokojny i nieśmiały Kuba oraz przebojowa Lenka. W książce znajdziemy siedem opowiadań obrazujących różne problemy, z którymi mogą zmagać się dzieci. Pani Karolino, dziękujemy za miłe spotkanie!

W piątek uczestniczyliśmy w warsztatach ekologicznych. Zdobyliśmy dużo informacji o drzewach oraz mieszkańcach lasu a na koniec wykonaliśmy zwierzątka z filcu. Po południu bawiliśmy się w teatrzyk, do którego wykorzystaliśmy wykonane wcześniej elementy. Stworzyliśmy leśne opowieści o przygodach niedźwiedzia, który nie chciał iść spać, wiewiórkach uciekających przed sprytnym lisem oraz orle i sokole broniących lasu.

Śniadania, podczas których możemy sami komponować swoje kanapki to jest to...co Pszczółki lubią najbardziej.

W tym tygodniu Pszczółki rozmawiały o zdrowiu, a bardzo interesujący był temat ,,Zdrowy ząbek,,. Dowiedzieliśmy się jak wygląda gabinet dentystyczny i na czym polega praca dentysty oraz co jeść, aby nasze zęby były mocne i zdrowe. Przedszkolaki pochwaliły się jak samodzielnie myją ząbki!!! Na zakończenie tematu powstały piękne prace plastyczne... zobaczcie sami.

We wtorek, 19 października wybraliśmy się do Zamku Królewskiego w Warszawie na lekcję muzealną pt. "Zwierzyniec Króla Jegomościa". Oglądając wnętrza, rozwiązywaliśmy zagadki o zwierzętach, poznaliśmy historie z nimi związane i szukaliśmy ich na meblach, tkaninach oraz obrazach. Na koniec, w pracowni plastycznej lepiliśmy z gliny zwierzątko, które najbardziej nam się spodobało. Teraz musimy tylko poczekać na nasze prace...zostaną one wypalone w piecu i będzie można je odebrać w późniejszym terminie.

Uroczystość z okazji Imienin Pyzy już za nami, zaśpiewaliśmy piosenkę ludową pt. "Miała Baba koguta...". Wszystko się udało, było miło i wesoło.

Imieniny Pyzy się zbliżają...Pszczółki korale dla niej nawlekają!

W ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy", 7 października pojechaliśmy do teatru Baj na sztukę pt. "Spaghetti". Główni bohaterowie pokazali nam, jak przyrządzić idealne spaghetti. Oprócz poznania tajników przyrządzania tej potrawy, słuchaliśmy muzyki granej na żywo przez aktorów. Było wesoło, tanecznie i muzycznie. 

Jesień to czas przygotowywania róznych przetworów z darów, które możemy zebrać w sadach i ogrodach. Nasz wybór padł na kompot. Jak prawdziwi szefowie kuchni, ubrani w odpowiednie stroje, z ogromną przyjemnością zabraliśmy się do pracy. Kolejnym etapem było ugotowanie napoju... i tu z pomocą przybyły Panie kucharki. Robienie kompotu okazało się świetną zabawą, w sposób praktyczny zdobyliśmy wiadomości oraz nowe umiejętności, które możemy wykorzystać w domu! A kompot wyszedł znakomity...

W poniedziałek Zosia obchodziła swoje urodziny. Pszczółki wspólnie zaśpiewały "Sto lat", złożyły serdeczne życzenia oraz zrobiły album ze swoich rysunków.  Dużo zdrówka Zosiu!

"Jesienne liście w wazonie" - to temat zajęcia plastycznego. Trochę pracy było...wycinaliśmy nożyczkami wazony z kolorowego papieru, naklejaliśmy na karton a na koniec układaliśmy kompozycję z liści. Dla nas, efekt końcowy jest super!

29 września w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania odwiedziła nas Pani Joanna,  mama Natalki. Dziękujemy za przeczytanie nam wspaniałych opowieści.

A tak wygląda jesienny kącik przyrody w naszej sali.

Jesień powitaliśmy nie tylko w przyrodzie...wspólnie stworzyliśmy taki piękny kącik w holu.

Kolejne święto w naszej grupie! Laura skończyła 5 lat! Życzymy Ci samych radosnych chwil!!!

Dzisiaj świętowaliśmy 5 - te urodziny Alicji. Śpiewaliśmy "Sto lat", złożyliśmy serdeczne życzenia a Ala poczęstowała wszystkich pysznymi cukierkami. Dziękujemy i życzymy dużo zdrówka Alu!

W poniedziałek odwiedzili nas goście - trenerzy: piłki nożnej oraz tańca. Mieliśmy zadania do wykonania, sprawdzające i zachęcające do aktywnego spędzania czasu.

Piękna, słoneczna pogoda zachęciła nas do spaceru do parku im. B. Wodiczki w poszukiwaniu jesieni. Spacerując alejkami podziwialiśmy piękno przyrody, zbieraliśmy kolorowe liście do kącika przyrody, od[poczywaliśmy na ławkach, korzystając z promieni słonecznych. A po spacerze wiadomo...super zabawa na placu zabaw.

20 września - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. To radosne święto zostało ustanowione na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci, ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Pszczółki świętowały ten dzień radośnie i wesoło, odwiedził je wyjątkowy gość - Chease i oglądały film pt. "Psi Patrol" w miejskim kinie Kultura.

We wtorek rozmawialiśmy o swoich ulubionych zabawkach. Rozmowa stała się inspiracją do pracy plastycznej, tym razem wykorzystaliśmy plastelinę i powstały takie piękne prace.

Nasze pierwsze ćwiczenia gimnastyczne z wykorzystaniem woreczków a na koniec zajęć ulubione chodzenie po macie jeżykowej.

W czwartek, 9 wrzesnia wybraliśmy się do gospodarstwa agroturystycznego "Leśny Zakątek" w Rozalinie. Przy pięknej pogodzie i w radosnej atmosferze korzystaliśmy z przygotowanych atrakcji. Gwoździem wycieczki było samodzielne przygotowanie pizzy, która smakowała wyśmienicie. Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni ale szcześliwi.

We wtorek, 7 września wybraliśmy się na skrzyżowanie ulic w celu utrwalenia podstawowych zasad poruszania się po drogach. Obserwowaliśmy ruch uliczny, ćwiczyliśmy umiejętność prawidłowego przechodzenia przez pasy oraz poruszania się poza terenem przedszkola .


Ostatnia aktualizacja: 2022-06-23
BIP