Przedszkole nr 2
Menu
Strona głowna  /  Grupa VI
Grupa VI
                           
                   MOTYLKI                        

 

Grupa VI - SZEŚCIOLATKI
 
Nauczycielki: Aniela Sycik
                       Mariola Zakrzewska
                        
 
Woźna oddziałowa: Iwona Perzanowska
 
 
adres e-mail naszej grupy: grupa4motylki.p2@gmail.com
 
 

 

 

Również w środę 8 czerwca Motylki uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez Pana Romana z "Zagrody Per - Zoo". Dzieci miały okazję z bliska zobaczyć, pogłaskać oraz dotknąć: ślimaka afrykańskiego, żółwia wodnego, długowłosej świnki morskiej, jeża afrykańskiego oraz wija krocionoga. Podczas spotkania dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat zwierząt wskazując podobieństwa i różnice między nimi.

W środę 8 czerwca w ramach projektu" Czytanie ma moc" mama Kornelii przygotowała i przedstawiła wspaniałe przedstawienie we własnym wykonaniu pt. "Kopciuszek'. Była to niezwykła podróż do świata baśni. Dziękujemy bardzo i chcemy więcej.

Motylki po raz kolejny wzięły udział w Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków "Sprintem do Maratonu". Najszybciej trasę biegową pokonali: Hubert, Kuba P. i Kasia, którzy zostali nagrodzeni dyplomami - natomiast za wspaniałą zabawę wszyscy uczestnicy biegu otrzymali medale i gromkie brawa oraz gratulacje!

6 czerwca Cindy obchodziła swoje siódme urodziny.  Cindy! - życzymy Ci wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami oraz spełnienia marzeń. Sto lat!

W czwartek (2 czerwca) Motylki korzystając z chwili słonecznej pogody posadziły kwiaty do naszej Motylkowej skrzynki, która zdobi wejście do przedszkola. Żeby było bardziej kolorowo dzieci również rysowały kolorowa kredą.

Pierwsze dni czerwca były wspaniałymi dniami dla każdego Motylka - świętowaliśmy Dzień Dziecka. W przedszkolu czekało na nas wiele atrakcji I wspaniałej zabawy! W środę, Rodzice zrobili nam cudowną niespodziankę- przedstawienie o "Krolewnie Śnieżce i krasnoludkach", następnie było spotkanie z animatorem, który wyczarował dla nas kwiaty z balonów. Tego dnia Kasia obchodziła swoje siódme urodziny- wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, uśmiechu na codzień Kasiu! W czwartek odwiedziła nas mama Niny z książką o przygodach Neli. Poznaliśmy różne ciekawostki z życia tygrysa, termitów i kobry.

Tradycyjnie jak co roku Motylki razem ze Słoneczkami, Żabkami i Pszczółkami były we wtorek 31 maja z okazji Dnia Dziecka na całodniowej wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym "Dolina Bobrów" w Wólce Dłużewskiej. Dzień minął nam bardzo szybko i był pełen atrakcji. Dzieci przygotowały chleb do wypieku, który mogliśmy po upieczeniu zabrać do przedszkola i w środę zjeść z masełkiem. Następnie bawiliśmy się w gry i zabawy z dawnych lat, np: rzut szyszką do kosza, skoki w workach, przeciąganie liny. Kolejną atrakcją było wyplatanie ptaszków z siana oraz poszukiwanie skarbów za pomocą wykrywacza metalu. Każdy coś znalazł i mógł to zabrać do domu. Na zakończenie wspaniałej zabawy wszyscy zjedli ze smakiem kiełbaski z ogniska.

Chcąc wzbogacić doświadczenia dzieci w wiedzę o najbliższej okolicy w dniu 26 maja, Motyki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i uczestniczyły w lekcji edukacyjnej pt. „Kto ty jesteś?”. Na początku, na zajęciach wspólnie zastanawiamy się nad znaczeniem ważnych pojęć, takich jak: ojczyzna, symbol narodowy. Następnie w galerii „Ziuk”  poznaliśmy Józefa Piłsudskiego z czasów jego dzieciństwa i młodości spędzonych w Zułowie, a potem udaliśmy się na spacer po ogrodzie – pięknym terenie wokół dworku Milusin.

W poniedziałek nasze przedszkole odwiedził pan leśnik, który przedstawił nam na czym polega jego praca. Opowiedział również jakie zwierzęta możemy spotkać w naszych lasach oraz jak powinniśmy zachowywać się w lesie. Dziękujemy za inspirujące spotkanie.

W środę 25 maja w ramach projektu "Czytanie ma moc" odwiedziła nas mama Marysi. Mama Marysi przeczytała nam fragmenty książki pt. "Gang swojaków" oraz zapoznała z niezwykłymi przygodami małej weterynarz Misi, która w magicznej Lipowej Klinice pomaga swoim małym pacjentom z serii książek " Misia i jej mali pacjenci". Pani Kasiu, dziękujemy za wspólnie miło spędzony czas!

W maju Motylki uczestniczyły w warsztatach tkackich. Podczas warsztatów dzieci poznały podstawową technikę tkania oraz miały okazję spróbować swoich sił w tkaniu na mini krosnach. Z zaangażowaniem i wytrwałością pracowały nad własnym projektem. Rezultatem były piękne kolorowe obrazy, które podarowaliśmy naszym kochanym MAMOM z okazji ich święta. Zajęcia z tkactwa okazały się bardzo interesującą przygodą. Wszyscy świetnie się bawili!

20 maja odwiedził nasze przedszkole pszczelarz, który opowiedział dzieciom o swojej pracy i tajnikach związanych z życiem pszczół. Motylki zdobyły wiele informacji o życiu tych pracowitych owadów, ich znaczeniu w przyrodzie, oraz o tym, jak powstaje miód. Dowiedziały się jak rozróżnić pszczołę od osy, dlaczego pszczoły tańczą, ile kwiatów muszą odwiedzić aby zebrać kropelkę miodu. Dzieci mogły obejrzeć strój pszczelarza i przyrządy, których używa w swojej codziennej pracy.

W ramach realizacji projektu „Czytanie ma moc" - w środę, odwiedziła nas mama Antosia. Tym razem poznaliśmy Ekonieboraka tytułowego bohatera książki pt. „Draka Ekonieboraka” autorstwa E. Dziubak, E. Saromy-Stępniewskiej i I. Wierzby.  Dzięki niemu, wiemy co to są ekoproblemy i jak sobie z nimi radzić. Na koniec spotkania oprócz przyjemności ze słuchania mieliśmy lekcję utrwalającą nasze wiadomości np.: pamiętamy, że warto oszczędzać wodę, segregować śmieci, używać przedmiotów wielokrotnego użytku (torba na zakupy) oraz, że niepotrzebna rzecz zasługuje na drugą szansę. Pani Olgo, dziękujemy za poświęcony czas!

W piątek 20 maja Motylki i Słoneczka odwiedziły Szkołę Podstawową nr 4 im. Marynarki Wojennej RP w Wołominie. Dzieci miały okazję zwiedzić szkołę, zobaczyć jak się siedzi w ławkach oraz jak przebiega lekcja. Dzieciom bardzo spodobała się szkoła i już by chciały do niej chodzić. Dziękujemy bardzo pani dyrektor za zaproszenie!

W tym tygodniu rozmawialiśmy o owadach i majowej łące. Motyle lubią kolory, więc nasze prace plastyczne wspólnie malowane też są bardzo kolorowe.

W poniedziałek nasze przedszkole odwiedził trener piłki nożnej. Dzieciom bardzo spodobał się mini trening. Chętnie uczestniczyły we wspólnej zabawie.

 
Praca plastyczna wykonana przez Kornelię na kółku plastycznym z ciocią Anią zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. " Polska zimowa kraina" Kornelciu gratulujemy serdecznie!
 
 
10 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Optymisty. Tego dnia dzieci do przedszkola przyszły ubrane na kolor żółty i samodzielnie wykonały żółte latawce optymizmu oznaczające sukcesy dzieci. "Razem pomagajmy dzieciom wzrastać w optymizmie !"
 

„Całe tony zwierzaków" Stephane Frattini to książka, którą przeczytała nam mama Alana podczas spotkania w ramach realizacji projektu „Czytanie ma moc". Była to okazja do zabawy i nauki. Poznaliśmy mnóstwo niezwykłych zwierząt z różnych zakątków świata oraz mnóstwo ciekawostek, które nas zaskoczyły, a nawet rozbawiły. Pani Żaneto, bardzo dziękujemy za dzisiejsze spotkanie i miłą niespodziankę!

Kolejne urodziny w naszej grupie. W piątek 29 kwietnia Motylki świętowały siódme urodziny Kuby G. Sto lat Kubusiu i dużo, dużo zdrówka!

W piątek 29 kwietnia w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. By uczcić to święto, przygotowaliśmy apel patriotyczny dla całej społeczności przedszkolnej. Zaprezentowaliśmy montaż słowno – muzyczny: w programie znalazły się okolicznościowe wiersze, znane piosenki oraz piękny taniec. Tego dnia wszystkie dzieci były ubrane w strój galowy i w ręku trzymały flagę biało - czerwoną. Było bardzo uroczyście.

Kolejny Motylek ma już 7 lat! Drogi Patryku z okazji urodzin przyjmij od nas życzenia: dużo zdrówka, szczęścia, uśmiechu  i radości każdego dnia! Wszystkiego najlepszego!

Motylki są "eko". Dbają o przyrodę i całą naszą planetę. W tym tygodniu wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem ekologicznej farby oraz z okazji Dnia Ziemi posprzątały przedszkolne podwórko utrwalając zasady segregacji śmieci.

W środę 20 kwietnia w ramach projektu "Razem z Pyzą poznajemy tradycje i zwyczaje ludowe" odbył się w naszym przedszkolu konkurs piosenki ludowej pt. "Czerwone jabłuszko". Motylki reprezentowali: Weronika z piosenką pt. "Łowiczanka jestem" i Antoś "W murowanej piwnicy". Dziękujemy i gratulujemy super występu!

W ostatnim tygodniu w ramach projektu "Czytanie ma moc" Motylki zapoznały się z wierszami M. Rusinka z książki "Wierszyki domowe". Utrwaliły znajomość znaków matematycznych oraz wykonały pracę plastyczną "Domowe zoo- sztućco zwierzaki".

 
"Siejemy, sadzimy"- wiosna na parapecie w Motylkach
 

We wtorek 5 kwietnia, zaprosiliśmy Rodziców do naszego przedszkola na warsztaty plastyczne. Podczas spotkania powstały piękne, wielobarwne palmy wielkanocne, które wzbogaciły wystrój świąteczny naszego przedszkola. Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za serdeczną, miłą atmosferę, która wprowadziła nas w przedświąteczny nastrój.

28 marca wybraliśmy się do pobliskiego sklepu z artykułami  AGD, RTV. Wizyta w sklepie związana była z tygodniowym tematem pracy „Wynalazki wokół nas”. Motylki z dużym zainteresowaniem oglądały wszystkie urządzenia ułatwiające pracę w gospodarstwie domowym. Utrwaliły również swoje wiadomości dotyczące bezpiecznego korzystania z nich oraz w jaki sposób możemy oszczędzać energię elektryczną. W drodze powrotnej do przedszkola, korzystając z pięknej pogody udaliśmy się do parku im. B. Wodiczki i bawiliśmy się wesoło na placu zabaw.

Motylki integrując się z osobami chorymi na autyzm w piątek 1 kwietnia przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko. Podczas spotkania z panią psycholog obejrzały prezentacje multimedialną i rozmawiały autyźmie.

Motylki są kreatywne i mają dużo pomysłów. Nasze prace plastyczne w tym tygodniu.

Kolejne urodziny w naszej grupie. W tym tygodniu Kubuś P. świętował swoje siódme urodziny. Sto lat Kuba! Dużo, dużo zdrówka!

W tym tygodniu podczas poobiedniej relaksacji odwiedziła nas pani Angelika – mama Cindy. Motylki z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały i rozwiązywały zagadki dla „małych i dużych”. Bardzo dziękujemy za mile spędzony czas.

 
W tym tygodniu świętowaliśmy urodziny Szymona, Alana i Huberta. Było głośne "Sto lat", serdeczne życzenia z głębi serduszka każdego dziecka, a w prezencie albumy z rysunkami od dzieci oraz słodki poczęstunek ( cukierki) od solenizantów.
 
 
W piątek 25 marca byliśmy na wycieczce w Warszawie w Państwowym Muzeum Etnograficznym. Uczestniczyliśmy w warsztatach wielkanocnych podczas których zapoznaliśmy się z dawnymi tradycjami i zwyczajami wielkanocnymi. Podziwialiśmy ekspozycję wielkanocne oraz wystawę strój ludowych z różnych regionów Polski oraz stron świata. Podczas warsztatów każde dziecko samodzielnie ozdabiało swoje drewniane jajeczka, które zabraliśmy do domu. W trakcie krótkiego spaceru po Ogrodzie Saskim dzieci odwiedziła również Grób Nieznanego Żołnierza.
 
 
W poniedziałek 21 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny oraz Dzień Kolorowej Skarpety. Tego dnia dzieci były ubrane w kolorach wiosny oraz przyniosły kolorowe kwiaty wykonane wspólnie z rodzicami na powitanie wiosny. Dzieci również przyszły w dwóch różnych skarpetkach nie do pary, w ten sposób integrując się z osobami chorymi na zespół Dawna.
 
 

14 marca śpiewaliśmy głośne „sto lat” Antosiowi, który skończył 7 lat oraz złożyliśmy życzenia prosto z serduszka: dużo  uśmiechu, radości, zabawek i zdrowia. W podziękowaniu za pamięć Antoś poczęstowała wszystkich cukierkami.

Tematem tego tygodnia był Kosmos, Układ Słoneczny oraz planety, które się w nim znajdują. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny pt." Dzieciaki w kosmosie" z serii "Magiczny autobus" oraz wykonały pracę plastyczną.

W czwartek 10 marca dzieci były na wycieczce autokarowej w teatrze Guliwer w Warszawie na sensorycznym spektaklu pt.: "Królestwa". Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie.

W środę 9 marca Motylki odwiedziła mama Niny, która w bardzo ciekawy sposób zaprezentowała dzieciom bajki Ibarrola Begona z książki, pt.: " Bajki, które uczą jak być szczęśliwym". Dzieci z dużym zainteresowaniem zapoznały się z przygodami sympatycznych zwierzątek. Dziękujemy bardzo!

 
W poniedziałek 28 lutego Motylki podczas wspólnego czytania z tatą Kasi próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie "Czy niedźwiedź polarny jest czarny?" Rozwiązały również mnóstwo zagadek dla dużych i małych.
 
 
"W karnawale czas na bale" W naszym przedszkolu również. Było wesoło i kolorowo, dzieci bawiły się wspaniale.
 

1 marca w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia pokazowe - mini trening taneczny z instruktorem tańca. Motylki były bardzo zaangażowane, a zajęcia im się bardzo podobały.

We wtorek 22 lutego Motylki miały okazję wysłuchać wierszy Jana Brzechwy, które przepięknie zaprezentowała pani Ewelina. Wiersze Brzechwy są bardzo lubiane przez dzieci, a takie utwory jak: „Samochwała”, „Na wyspach Bergamutach” czy sławna „Kaczka dziwaczka” Motylki znały na pamięć i razem z mamą Kornelki głośno deklamowały. Dziękujemy za miłe i wesołe spotkanie.

W środę Motylki wspólnie świętowały siódme urodziny Dawida. Dawidku życzymy Ci dużo radości, samych cudownych chwil oraz uśmiechu na każdy dzień!

Kultywujemy polskie tradycje, więc w Tłusty Czwartek paczki zjadamy.

O zdrowie dbamy, więc owoce zjadamy! Ciocia Kasia przypomniała nam zasady zdrowego odżywiania.

W poniedziałek 14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Walentynki". Z tej okazji Motylki przyszły ubrane w stroje z elementami koloru czerwonego. Dzieci zapoznały się z tradycją Walentynek, rozmawiały o tym jak można okazywać szczęście, przyjaźń, miłość bliskim osobom nie tylko od święta. Nie zabrakło niespodzianki od „cichego wielbiciela”, słodkiego poczęstunku, a także naszego udziału w walentynkowym koncercie.

W poniedziałek swoje urodziny obchodziła Kornelia. Motylki złożyły koleżance życzenia, zaśpiewały „Sto lat”, narysowały i wręczyły laurki. Był też czas na słodki poczęstunek i wspólna zabawę. Spełnienia marzeń Kornelciu.

W poniedziałek świętowaliśmy urodziny Stasia, który jako pierwszy miał swoje urodziny w tym roku. Stasiu życzymy Ci wszystkiego najlepszego, wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w przedszkolu.

18 stycznia obchodziliśmy urodziny najsympatyczniejszego misia na świecie - Kubusia Puchatka. Dzień rozpoczęliśmy od śniadania z „małym co nieco” czyli miodkiem, który smakował wybornie bo mogliśmy go samodzielnie nałożyć na pysznym rogaliku. Następnie wysłuchaliśmy opowieści o przygodach Kubusia Puchatka, które zaprezentował nam tata Kasi. Na koniec kazało się, że tego niezwykle przyjaznego misia kochają  wszystkie Motylki.

Motylki w ramach projektów: "Czytanie ma moc" oraz " Z kulturą mi do twarzy" w tym tygodniu poznawały podwodny świat mórz i oceanów. Próbowały dowiedzieć się jak i gdzie żyją wieloryby oraz odpowiedzieć na pytanie, czy wieloryb może być przyjacielem dziecka na podstawie książki Benji Davies "Mój wieloryb". Dzieci samodzielnie wykonały kukiełki mieszkańców mórz i oceanów i bawiły się w teatr cieni.

 
Dzień za dniem, miesiąc za miesiącem, rok za rokiem - tak mija czas. "Cztery pory roku w oczach dzieci"- praca plastyczna w grupach.
 

Kolejne święto w naszej grupie. Tym razem świętowaliśmy urodziny Marysi i Weroniki. Jubilatkom życzmy wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, uśmiechu na co dzień. Sto lat Marysiu i Weroniko!

W grudniowe wtorkowe popołudnie odwiedziła nas mama Weroniki i zaproponowała nam książkę Joanny Krzyżanek pt. „Cecylka Knedelek przedstawia: zasady bezpieczeństwa”. To zbiór pełnego humoru historyjek i źródło najważniejszych wskazówek co można, a co jest niebezpieczne oraz jak należy zachować się w konkretnej sytuacji zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Pani Aneto, dziękujemy za miłe i pouczające  spotkanie.

Głośne „czytanie ma moc”. Tym razem, odwiedziła nas mama Cindy, która przeniosła Motylki  do krainy świętego Mikołaja. Z ogromnym zaciekawieniem wysłuchaliśmy kilka historii, z których dowiedzieliśmy co robią elfy i jakie mają przygody podczas przygotowań do świąt.  Dziękujemy za spotkanie i z niecierpliwością czekamy na Święta.

 
Po wspólnej zabawie z Mikołajem w naszej sali pod choinką na Motylki czekały wspaniałe prezenty. Dziękujemy Święty Mikołaju!
 
 
Śniegu wprawdzie mało, ale zabawa w przedszkolnym ogrodzie zawsze doskonała.
 

Święta tuż, tuż...piekliśmy również pierniczki. Z pomocą mamy Weroniki i mamy Antosia  praca z przygotowaniem wypieków szła gładko i sprawnie. Na początku wygniataliśmy, wałkowaliśmy ciasto i wykrawaliśmy pierniki o różnych kształtach przy pomocy foremek. Po ostygnięciu  dekorowaliśmy je, a każdy z pierników był niepowtarzalny, bo udekorowany własnoręcznie przez nas samych rozmaitymi polewami i posypkami. Po udekorowaniu nie obyło się też bez degustacji słodkości. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały  aromat pieczonych  pierniczków. Dziękujemy pani Anecie i pani Oldze za przeprowadzenie warsztatów, które wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój.

W tym tygodniu Motylki rozpoczęły przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia: w poniedziałek uczestniczyliśmy w świątecznej sesji zdjęciowej, następnie zabraliśmy się do ubierania choinki. Wspólnie zawieszaliśmy bombki, łańcuchy i kolorowe światełka. Choinka wygląda pięknie, a dzięki niej w sali zrobiło się świątecznie i wyjątkowo.

Dnia 6 grudnia okazało się, że Motylki są wspaniałymi tropicielami. Najpierw znalazły list od Mikołaja, a następnie niespodziankę, którą ukrył „gdzieś” w przedszkolu. Dzień ten był niezwykle radosny i pełen wrażeń.

We wtorek 30 listopada odwiedził nas tata Kasi, który przedstawił nam kolejne przygody Misia Paddingtona. Dziękujemy za miłe spotkanie w ramach akcji „Czytanie ma moc”.

 
29 listopada Motylki zapoznając się z zawodem listonosza oraz poznając drogę listu od nadawcy do adresata były na spacerze odwiedzić Urząd Pocztowy w Wołominie. Podczas spaceru zatrzymały się obok Ławeczki H. Woyciechowskiego - założyciela Wołomina. W ramach tematu Motylki również samodzielnie wykonały kolorowe koperty.
 

W dniu 26 listopada przyszliśmy do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi misiami - uroczyście obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Naszą uroczystość rozpoczęliśmy od  udziału w teatrzyku, który z tej okazji przygotowały i przedstawiły nam nasze Ciocie. Następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy i zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

W czwartek Lila obchodziła swoje urodziny. Motylki wspólnie zaśpiewały "Sto lat", złożyły serdeczne życzenia oraz zrobiły album ze swoich rysunków.  Dużo zdrówka i uśmiechu Lilianko!

W tym tygodniu realizowaliśmy projekt badawczy „Wszystkie niedźwiedzie świata” w ramach programu „Czytanie ma moc”, a punktem wyjścia była książka pt. Miś zwany Paddington M. Bonda.  Dzięki Paddingtonowi byliśmy podróżnikami i odkrywcami  oraz dowiedzieliśmy się: Co to znaczy uprzejmość. Poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat niedźwiedzi , szukając odpowiedzi na pytania: Ile jest gatunków niedźwiedzi, w czym są podobne i czym się różnią? Jakim gatunkiem niedźwiedzia może być Paddington? Wiemy na jakich kontynentach mieszkają „wszystkie” niedźwiedzie. Na koniec  samodzielnie robiliśmy kruche ciasteczka z marmoladą - przysmakiem Paddingtona, które smakowały wybornie. Wykonaliśmy też pracę plastyczną - postać Misia Paddingtona, małego niedźwiadka o wielkim sercu, przyjaciela każdego dziecka, wielbiciela marmolady, dobrych manier i przygód.

"Nie ma dzieci, są ludzie'"

J. Korczak

W tym tygodniu Motylki zapoznały się z prawami dzieci zawartymi w Konwencji Praw Dziecka. Obejrzały także film edukacyjny o przyjacielu dzieci -Januszu Kurczaku. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka i w ramach solidarności z UNICEF wszystkie dzieci w piątek przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko.

16 listopada Motylki wzięły udział w lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wołominie. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z czytelnią oraz zasadami jej pracy. Na koniec wykonały pracę plastyczną. Podczas spaceru zatrzymały się na chwilę przy pomniku Zofii Nałkowskiej.

W naszym przedszkolu pielęgnujemy tradycje oraz patriotyzm, dlatego też każdego roku  obchodzimy święto narodowe Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy już we wtorek 9 listopada poprzez udział w koncercie muzycznym pt. ,,Jesteśmy dziećmi ziemi tej”, a następnego dnia ubrani na galowo, z flagami biało – czerwonymi w dłoniach uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
 

W środę 10 listopada Motylki wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wołominie. Dzieci uczestniczyły w spotkaniu autorskim z p. Małgorzatą Roman-Zakrzewską pisarką książek dla dzieci, która podczas spotkania promowała swoją książkę pt.: „Lusia”. Z zaciekawieniem słuchaliśmy  fragmentów książki czytanej przez autorkę, poznaliśmy przygody Lusi. Na zakończenie mieliśmy możliwość  zakupu książki pani Małgorzaty, która chętnie wpisywała w niej dedykacje wraz ze swoim autografem.

 
29 października gościliśmy w naszej grupie mamę Kuby, która zapoznała nas z niezwykłymi przygodami Antka i jego rodziny. Dziękujemy!
 

Motyki, w tym tygodniu rozmawiały o owocach i warzywach - miały okazję rozpoznać je za pomocą: wzroku, węchu, dotyku i smaku. Dzieci wiedzą, że należy je jeść żeby być zdrowym. Dlatego z soczystych jesiennych owoców zrobiły sałatkę owocową. Przed przystąpieniem do pracy umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce oraz przypomnieliśmy sobie o zasadach bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Sałatka udała się, smakowała wyśmienicie – bo potrawa wykonana własnoręcznie zawsze smakuje najlepiej.

W czwartek 28 października przedszkole odwiedził funkcjonariusz policji. Motylki i Smerfy przywitały go w pięknych strojach ludowych, bo tego dnia nagrywaliśmy „teledysk” promujący nasze przedszkole. Pan Policjant zaprezentował swój mundur, opowiedział nam czym zajmuje się na co dzień, jak należy przewozić dzieci w samochodzie. Przypomniał dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz ważne numery alarmowe. Dziękujemy  Panu policjantowi za przybliżenie nam tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

We wtorek 26 października Motylki były na wycieczce autokarowej w Zamku Królewskim w Warszawie na lekcji muzealnej pt." Zwierzyniec Króla Jegomościa" Przechodząc labiryntem przejść oraz pokonując dziesiątki schodów zwiedziły królewskie komnaty gdzie szukały zwierząt na meblach, obrazach, ścianach i rzeźbach. Na koniec wycieczki w pracowni plastycznej dzieci lepiły z gliny figurki zwierząt. Przed powrotem do przedszkola odwiedziliśmy jeszcze Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta III Wazy.

22 października Motylki wzięły udział  w warsztatach ekologicznych pt. „Opowieść o lesie”. Podczas krótkiej pogadanki przypomnieliśmy sobie jakie drzewa i zwierzęta możemy spotkać  w lesie oraz że las to dom dla zwierząt. Na zakończenie wykonaliśmy zwierzęta z filcu i zbudowaliśmy makietę lasu.

Motylki bardzo lubią zabawy na świeżym powietrzu oraz zajęcia plastyczne. W tym tygodniu z kolorowego papieru wykonały myszki.

 
W ramach projektu" Czytanie ma Moc" w piątek 15 października Motylki odwiedził tata Igora. Tata Igora czytając bajkę "przeniósł" dzieci do niezwykłej bajkowej nocy podczas której nastąpiła przemiana bohatera z człowieka złego i okrutnego na życzliwego i otwartego na innych ludzi. Dziękujemy za tą bajkową "podróż"
 

Motylki lubią bawić się i ćwiczyć z różnymi przyborami. Tym razem ćwiczyliśmy  wykorzystując laski gimnastyczne. Ćwiczyliśmy sumiennie, każdy starał się poprawnie wykonywać ćwiczenia rozwijając sprawność wszystkich części ciała.

 
W środę 13 października obchodziliśmy imieniny Pyzy Wędrowniczki - patronki naszego przedszkola. Specjalnie dla niej, tego dnia przyszliśmy w pięknych, kolorowych strojach. Ubrani na ludowo przedstawiliśmy krótki program artystyczny „Biesiada u Pyzy” dla naszej społeczności przedszkolnej. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z Pyzą.
 

Niedawno swoje urodziny obchodziła Klara.  Klaro! - życzymy Ci wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Sto lat!

Dnia 7 października wybraliśmy się na wycieczkę autokarową. Wyjazd do Teatru Baj w Warszawie na spektakl pt. „Spaghetti” stał się dla Motylków punktem wyjścia do realizacji Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy". Poznaliśmy przygody braci Augusta i Beniamina Wysokich podczas przyrządzania spaghetti. Przedstawienie bardzo nam się podobało - było pełne humoru, zabawy i muzyki granej na żywo.

29 września – w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W ramach tej akcji zagościł do naszej grupy tata Kasi. Motylki z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o Panu Twardowskim, wierszy o żółwiu i zającu oraz kruku i lisie. Dziękujemy za piękną podróż do świata bajek.

W poniedziałek w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z trenerami - piłki nożnej oraz tańca. Celem spotkania było promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci. Na sali gimnastycznej, podczas nimi rozgrzewki sportowej i mini treningu tanecznego Motylki mogły wykazać się zwinnością i sprytem.

W czwartek 23 września wybraliśmy się na spacer ulicami naszego miasta w celu poznania najbliższej okolicy oraz utrwalenia zasad prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną i bez. Obserwowaliśmy ruch uliczny, rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy podstawowe znaki drogowe. Kształty znaków drogowych stały się inspiracją do wspólnej wesołej zabawy tworzenia własnych kompozycji z figur geometrycznych.

 
20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji odwiedził nas wyjątkowy gość - Chease, bohater bajki "Psi Patrol. Byliśmy również następnego dnia w kinie Kultura na filmie opowiadającym o przygodach naszych ulubionych bohaterów, piesków z filmu" Psi Patrol".
 

10 września Motylki świętowały 6- te urodziny Kuby. Dzieci zaśpiewały wspólnie "Sto lat", złożyły serdeczne życzenia dla kolegi oraz zrobiły jako prezent album ze swoich rysunków. Kubuś poczęstował wszystkich pysznymi cukierkami. Dziękujemy! Dużo zdrówka Kubusiu!

W przedszkolu wspólne spożywanie posiłków jest okazją do spróbowania różnych dań, jak również ćwiczenia zachowania się przy stole. Dzisiaj podczas obiadu Motylki uczyły się jeść nożem i widelcem, co nie jest wcale łatwe i wymaga od dzieci zachowania ostrożności podczas korzystania ze sztućców.

W czwartek, Motylki same przygotowały sobie kanapki  - samodzielnie układały na kromkach pieczywa wybrane przez siebie produkty. Okazało się, że kanapki zrobione własnoręcznie smakują wybornie a warzywa nie są takie złe. Nawet  największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem. Już nie możemy się doczekać kolejnego takiego dnia.

15 września Motylki obchodziły Dzień Kropki. Tego dnia, podczas zajęć plastycznych próbowały wyczarować  „coś” z kolorowej kropki. Dzieci tworząc kropkowe dzieła wykazały się kreatywnością i pomysłowością.

W czwartek 9 września wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Leszczynowe Zacisze” w Rozalinie, gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Na początku Motylki uczestniczyły w warsztatach kulinarnych podczas, których samodzielnie robiły pizzę. Każdy otrzymał składniki, z których mógł stworzyć pizzę według własnego pomysłu. Jak się okazało po upieczeniu, pizza wykonana własnoręcznie smakowała wybornie. Był również czas na wspólne zabawy na świeżym powietrzu - do naszej dyspozycji był plac zabaw z piaskownicą, zjeżdżalnią tyrolską, hamaki, trampolina oraz była zabawa na sianie, przejażdżka wozem, karmienie zwierząt. Na koniec, zjedliśmy pyszną zupę pomidorową. Do przedszkola wszyscy wracali trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.


Ostatnia aktualizacja: 2022-06-26
BIP