Przedszkole nr 2

Grupa VI

 
 
 
                           
                   ŻABKI                     

 

Grupa VI - SZEŚCIOLATKI
 
Nauczycielki: Karolina Wysota
                       Antonina Flis
                        
 
Woźna oddziałowa: Marzena Łubnicka
 
 

adres e-mail naszej grupy: zabkip2@gmail.com

 

KONSULTACJE Z RODZICAMI (INDYWIDUALNE LUB TELEFONICZNE):

PONIEDZIAŁEK - 13.00 - 14.00

WTOREK - 11.00 - 12.00

 
 
 
 
Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień Kolorowej Skarpety w naszej grupie...
 
 
W poniedziałek, 20 lutego, wybraliśmy się wspólnie z Pszczółkami do Biblioteki Miejskiej na lekcję biblioteczną. Tym razem wysłuchaliśmy opowieści o "Złym kocurku, który nie lubi cukierków", autorstwa Nicka Bruela. Okazało się, że Kocurek nie jest zły...on jest rozkosznie niesforny!
 
 
W dniu 01.02. nasze Żabki uczciły Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przedszkolaki przygotowały występ artystyczny oraz piękne laurki i dyplomy. Do życzeń doliczają się również Ciocie z grupy.
 
 
"Cud Betlejemskiej nocy " Jasełka w grupie Żabki.
 
 
Realizując temat kompleksowy - "Niemcy nasi sąsiedzi", zrobiliśmy sałatkę ziemniaczaną. Wszystkim bardzo smakowała!
 
 
Dzień Pluszowego Misia...
 
 
We wtorek 15 listopada byliśmy na wycieczce w Muzeum Narodowym w Warszawie. Tematem spotkania były "Magiczne obrazy" .
 
 
Święto Niepodległości
 
 

Nasze Żabki poznały krajową walutę. Dowiedziały się skąd biorą się pieniądze i jak możemy je oszczędzać.

 

Dziękujemy rodzicom z naszej grupy za liczne przybycie i zaangażowanie podczas warsztatów,,Drzewo w czterech porach roku".

Przez dwa tygodnie w grupie Żabki był realizowany projekt edukacyjny Szumią Drzewa. Opracowaliśmy siatkę tematyczną, wykonaliśmy kącik badawczy oraz wiele działań aby odpowiedzieć na pytania, które mieliśmy na początku projektu. Na zakończenie posadziliśmy w ogrodzie przedszkolnym nasze grupowe drzewko.

 
13.10 Żabki wybrały się do Muzeum im. Zofii Nałkowskiej gdzie wzięły udział w lekcji muzealnej pt. ,,Zwierzątka pani Zofii". Usłyszały historię rodziny oraz zwiedzały Dom nad łąkami. Posłuchały historii Wino sowy, która mieszkała z rodziną. Na zakończenie wzięły udział w warsztatach plastycznych, podczas których powstały piękne sowy.
 
"Szlaban na ryzyko" - spotkanie edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa prowadzone przez przedstawiciela PKP.
 
 
Spotkanie z wyjątkowymi gośćmi...przedstawicieami ochotniczej Straży Pożarnej. Było bardzo miło, ciekawie, z ogromną ilością wiadomości! Dziękujemy za spotkanie.
 
 
Nasze Żabki wybrały się do sklepu Zoologicznego na ulicy Legionów, oglądały tam zwierzątka, które można chodować w domu. Ta miła wyprawa nie była przypadkowa, ponieważ we wtorek był dzień zwierząt.
 
 
"Imieniny Pyzy Wędrowniczki" - piękny występ naszych Żabek dla społeczności przedszkolnej.
 
 
Podczas obchodów dnia jabłka nasze Żabki zapoznały się z jego budową, dowiedziały się jak rośnie jabłko od kwiatu do owocu. Posadziliśmy pestki owocu z nadzieją wychowania drzewka. Z pysznych owoców zrobiły mus jabłkowy oraz ciasto. Wszystko wyszło pysznie.
 
 
W czwatrtek, 29 września uczestniczyliśmy w warsztatach w ramach współpracy z Fundacją Wiewiórki Julii, związanych z profilaktyką stomatologiczną.
 

We wtorek 27.09 byliśmy w Teatrze Lalka na spektaklu Krawiec Niteczka. Zwiedziliśmy również miejsca znajdujące się za kulisami : pracownie, charakteryzatornie. Byliśmy również pod pomnikiem Janusza Korczaka, wielkiego przyjaciela dzieci.

W poniedziałek, 19 września, pojechaliśmy na wycieczkę do Pałacu w Wilanowie. Temat naszej wycieczki to "Wizyta u króla " A to krótka ,fotograficzna relacja z naszego wyjazdu.

 

Piątek minął nam bardzo ciekawie, podczas gimnastyki bawiliśmy się w mosty oraz w tor przeszkód co poprawiło naszą zwinność. Wybraliśmy się na spacer i dotarliśmy na plac zabaw gdzie szaleństwom nie było końca.

 

W dniu kropki Żabki bawiły się świetnie. Najpierw układaliśmy domino następnie bawiliśmy się w znikające kropki, zrobiliśmy ramki z kolorowych kropek i urządziliśmy sesje fotograficzną. Na osłodę uczciliśmy Piotrka urodziny.

Zanim ulicę przekroczysz,otwórz szeroko swe oczy..Żabki wiedzą jak przechodzić bezpiecznie przez jezdnię.

Pierwsze urodziny w żabkowej zerówce! Haniu,życzymy Ci dużo radości i samych wspaniałych dni!