Przedszkole nr 2

Grupa VI - SŁONECZKA

 
 
 
SŁONECZKA
 
                                         
Grupa VI - SZEŚCIOLATKI
 
Nauczycielki: Emilia Tymińska
                          Mariola Zakrzewska
                        
 
Woźna oddziałowa: Iwona Perzanowska
 
 
 
KONSULTACJE
poniedziałek w godz. 10.00-12.00
 
 
 
 
"Energia odnawialna"- warsztaty ekologiczne w ramach harmonogramu Zielonych Grup
 
 
"Ale heca w Operze"...8 maja Słoneczka odkrywały tajemnice opery w Teatrze Wielkim w Operze Narodowej w Warszawie. Dzieci brały udział w niezwykłej muzycznej podróży po świecie opery w trakcie interaktywnego spektaklu z udziałem chóru dziecięcego Artos im. W. Skoraczewskiego.
 
 
Słoneczka kochają przyrodę. Wciąż poszerzamy swoją wiedzę na temat ochrony środowiska. Tym razem dzięki współpracy z Nadleśnictwem Drewnica, spacerując po lesie oraz oglądając film edukacyjny pt. "Las" podziwialiśmy naszą lokalną przyrodę. Zapoznaliśmy się z gatunkami drzew, mieszkańcami lasów, wiemy, jak zmienia się przyroda w poszczególnych porach roku. Dziękujemy bardzo Nadleśnictwu za miłe i pouczające spotkanie.
 
 
Z okazji Dnia Ziemi, Słoneczka uczestniczyły w ekologicznym pochodzie wołomińskich przedszkoli. Pod eskortą policji oraz straży miejskiej, wykrzykując hasła związane z ochroną środowiska i dbaniem o czyste powietrze, dotarliśmy pod Urząd Miasta. Pochód przedszkolaków wzbudził ogólne zainteresowanie zarówno przechodniów, jak i przedstawicieli władz Wołomina. Dziękujemy i wykrzykujemy: " Gdy czystym powietrzem oddychamy, to zdrowie i siłę zawsze mamy!".
 
 
Jesteśmy już prawie uczniami. Słoneczka z wizytą w Szkole nr 4 im. Marynarki Wojennej RP w Wołominie...
 
 
"Poznajemy zawody naszych rodziców" W czwartek naszą grupę odwiedziła mama Kazia z grupy Smerfów. Pani Ula zapoznała dzieci z pracą geodety. W czasie warsztatów dzieci zapoznały się ze sprzętem i wyposażeniem potrzebnym do pracy geodety oraz miały możliwość zaprojektować według własnego pomysłu nasz przedszkolny ogród. Dziękujemy Pani Uli za wspólnie spędzony czas.
 
 
Czytanie rozwija wyobraźnię. Lubimy słuchać bajek i opowiadań. Ostatnio staliśmy się nawet autorami książeczek, które opisywały wymyślone przez nas historie. Pogoda również nam dopisywała.
 
 
Słoneczka na warsztatach Wielkanocnych w Muzeum Etnograficznym w Warszawie.
 
 
Warsztaty z jogi
 
 
Dzień Kolorowej Skarpetki...
 
 
Słoneczka na spotkaniu z Magikiem Kacprem.
 
 
Laurki i słodkości z okazji Dnia Kobiet w Słoneczkach.
 
 
"Słoneczka w prehistorycznym świecie dinozaurów"
 
 
Nasze koteczki...
 
 
Konkurs plastyczny " Portret Babci i Dziadka" organizowany przez Radę Rodziców został rozstrzygnięty. Gratulujemy naszym zwycięzcom za zajęcie pierwszych trzech miejsc: Julce K., Darii i Kubie K.
 
 
Walentynkowa sesja fotograficzna w Słoneczkach
 
 
Kolejne 7 urodziny w naszej Słoneczkowej rodzince. W poniedziałek 12.02 Słoneczka wspólnie świętowały 7 urodziny Darii. Dużo zdrówka i spełnienia marzeń Daria.
 
 
Warsztaty ludowe w naszym przedszkolu i nauka tańca Klapok.
 
 
Samodzielnie przygotowana pizza smakuje najlepiej. Dzień pizzy w grupie Słoneczka. Dziękujemy mamie Kubusia K. za przygotowanie składników.
 
 
6 lutego Słoneczka świętowały siódme urodziny Michaliny. Dużo zdrówka Michalinko!
 
 
"W krainie lodu" - bal karnawałowy w naszym przypadku.
 
 
Dzisiaj 1 lutego Słoneczka świętowały pierwsze 7 urodziny w Nowym Roku. Wszystkiego najlepszego i dużo zdrówka Tomek!
 
 
We wtorek ( 30.01) Słoneczka były na lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wołominie.
 
 
W ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi Słoneczka bawiły się i poznawały różne gatunki muzyczne. Grał na instrumentach, malowały farbami słuchając muzyki klasycznej, samodzielnie wykonały eko -instrumenty oraz zapoznały się z pracą DJ. Bawiły się również na prawdziwej dyskotece prowadzonej przez tatę Mai.
 
 
Słoneczka z pierwszą wizytą w Nowym Roku 2024 w kinie Helios w Wołominie na filmie " Życzenie"...
 
 
"Zwierzęta dzieciom, Katarzyna Kotkiewicz" - warsztaty zoologiczne.
 
 
Otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie plastycznym organizowanym przez straż miejską w Wołominie na "Najpiękniejsza ozdobę choinkową". Dziękujemy za odwiedziny.

Słoneczka z niecierpliwością czekają na wizytę Świętego Mikołaja w przedszkolu oraz Święta Bożego Narodzenia. Listy do Mikołaja napisane, piękna żywa choinka ubrana. Pierniczki również polukrowane i ozdobione.  Dziękujemy rodzicom Michasi za choinkę oraz mamom Frania, Michasi i szczególnie Kubusia K. za przygotowanie pierników i pomoc podczas ich ozdabiania.
 
 
Mikołajki...
 
 
Obszerna fotorelacja z wycieczki do Zamku Królewskiego do Warszawy na lekcję edukacyjną "Wizyta u Króla". Zwiedzaliśmy komnaty pałacowe, Pani przewodnik opowiadała o dawnych mieszkańcach zamku, ich zwyczajach i życiu codziennym. Widzieliśmy tron królewski i mogliśmy chociaż na chwilę stać się królami przymierzając koronę. Udaliśmy się również na Stare Miasto, pod Kolumnę Zygmunta i miejską choinkę. Wycieczka była bardzo udana, pełna wrażeń i emocji.
 
 
Dzień Pluszowego Misia...
 
 
20 listopada to ważna data. Tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
 
 
Kolejne spotkanie w ramach projektu "Brzdące w re@lu" odbyło się pod hasłem "Jestem re@lny, zróbmy coś razem - eksperymenty".
 
 
Świętowaliśmy potrójne urodziny. Tym razem "Sto lat" oraz życzenia były dla Frani, Amelci i Janka. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla Was. Dużo radości i sukcesów w dalszej edukacji.
 
 
Święto Niepodległości...
 
 
Juleczko, życzymy Ci spełnienia marzeń, samych sukcesów w dalszej edukacji oraz wielu radosnych chwil. Sto lat!!!
 
 

Projekt "Brzdące w re@lu"... spotkanie 2 dotyczyło świata emocji a konkretnie złości. O sposobach na złość i radzeniu sobie z nią opowiadała nam P. Paulina i jej przyjaciel - tygrysek Brysio. Razem wykonaliśmy uspokajające gniotki.

 

Słoneczka w ostatnich dniach korzystając z uroków pięknej polskiej jesieni realizowały projekt edukacyjny, pt. "Szumią drzewa". W ramach projektu prowadziliśmy obserwacje ( za pomocą lup) w naszym ogrodzie przedszkolnym oraz podczas wycieczki do lasu. Dzieci rozpoznawały i nazywały różne gatunki drzew. Poznały ich budowę. Dowiedziały się co dają nam drzewa i w jaki sposób je wykorzystujemy. Oglądając film edukacyjny oraz podczas wizyty naszego eksperta pana Artura - taty Michasi dowiedziały się jak i kiedy sadzimy drzewa i jak długo rośnie las. Uczestniczyły również w warsztatach wyplatania z wikliny. Podczas zajęć dydaktycznych korzystaliśmy z darów drzew : orzechów żołędzi, kasztanów. Naszą wiedzę o drzewach wzbogaciliśmy i utrwaliliśmy korzystając z materiałów ( książek, kolorowanek i ulotek), które otrzymaliśmy z wydziału Ochrony Środowiska z Urzędu Miasta w Wołominie.

 
"Warsztaty czekoladowe"... Słoneczka biorąc dzisiaj udział w warsztatach miały możliwość zobaczyć jak wyglądają i pachną ziarna kakaowca oraz samodzielnie skomponować sobie dodatki do swojej czekolady. Bardzo dużo emocji wzbudziły i bardzo podobały się dzieciom również eksperymenty z suchym lodem.
 
 
Warsztatom integracyjno- sportowym z rodzicami pod hasłem "Sport to zdrowie" towarzyszyło wiele emocji i energii. Dzieci jak i rodzice wykazali się zwinnością, zręcznością, szybkością i precyzją ruchów podczas wykonywania konkurencji sportowych. Dziękujemy rodzicom za przybycie, pomoc w organizacji i kreatywne pomysły.
 
 
Wszystkiego najlepszego dla Filipka od Słoneczek. Niech się spełnią Twoje marzenia.
 
 
 
Bierzemy udział w projekcie "Brzdące w realu", który jest odpowiedzą na nowe zagrożenia cywilizacyjne, na jakie obecnie narażone są dzieci już od najmłodszych lat- uzależnienia behawioralne, czyli uzależnienia od czynności tj. np. gier komputerowych, internetu, korzystania z tabletów itp. Projekt składa się z cyklu spotkań. Za nami spotkanie pierwsze.
 
 
Kolejne urodziny w Słoneczkach. Wszystkiego najlepszego Roksanko i Zosiu!
 
 
Składanie papieru jest łatwe i sprawia wiele satysfakcji. Przekonaliśmy się o tym dzięki Pani Monice, mamie Michasi. Przeprowadziła w naszej grupie warsztaty z origami. Wykonaliśmy papierowe kotki, króliczki, słoneczka oraz samolociki. Było bardzo kreatywnie. Dziękujemy naszemu Gościowi za przybycie i interesująco poprowadzone zajęcia.
 
 
Świętowaliśmy urodziny Gabrysi i Kubusia. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla Was. Sto lat !!!
 
 
Dziś Słoneczka razem ze Smerfami odwiedziły Teatr Roma i podziwiali spektakl pełen emocji, magii i zaskakujących zwrotów akcji pt. "Alicja w Krainie Czarów". Było fantastycznie. Poznaliśmy nawet odtwórczynię głównej roli Tosię, która przepięknie tańczyła i śpiewała wcielając się w rozmarzoną Alicję.
 
 
W tym tygodniu Słoneczka rozmawiały o bezpieczeństwie na drodze oraz gościły w naszej grupie mamę Frania, która przeczytała dzieciom książeczki o świadomości własnego ciała, odrębności i tolerancji oraz o przyjaźni, marzeniach i szczerości. Nasze przedszkole odwiedzili również strażacy z OSP Majdan.
 
 
"Dzień Przedszkolaka" - Słoneczka w Kinie Kultura na filmie " Kicia Kocia na pikniku"
 
 
Kreatywnie, wesoło i mega kropkowo w Słoneczkach.
 
 
Słoneczkowe urodziny - wszystkiego najlepszego dla Frania i Alana. Chłopcy, życzymy Wam spełnienia marzeń.
 
 
Zajęcia pokazowe z judo były bardzo interesującym przeżyciem. Wiemy, że sport to zdrowie. Dziękujemy gościom za chwile pełne emocji.
 
 
Pierwszy tydzień września minął Słoneczkom na wesołej zabawie i wspólnym poznawaniu się. Witamy nowe dzieci w naszej grupie! Razem świętowaliśmy 6 urodziny Poli oraz odwiedziła nas mama Michasi. Pani Monika przeczytałam nam książeczkę o sympatycznym żółwiku Franklinie oraz bajkę " Książe i Żebrak" z serii Myszki Miki. Dziękujemy za miło wspólnie spędzony czas.