Przedszkole nr 2
Menu
Strona głowna  /  Grupa VII
Grupa VII
 
SŁONECZKA
                               
Grupa VII -  PIĘCIO, SZEŚCIOLATKI
 
Nauczycielki: Ewa Pabian
                       Emilia Tymińska
                       Aneta Przywoźna
                     
 
Woźna oddziałowa: Beata Wiśniewska
 
 

 

 

adres e-mail naszej grupy: grupa7sloneczka@interia.pl

 

 

13 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok przedszkolny, odbyło się przedstawienie dla rodziców, śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy, dziękowaliśmy Ciociom, P. Dyrektor, Pracownikom przedszkola, Rodzicom za opiekę, naukę i wspólnie spędzone lata, które będziemy wspominać z uśmiechem. Przed nami wakacje i szkoła, ale nie zapomnimy przedszkola! (Pamiątkowe zdjęcia dzięki uprzejmości P. Kingi Boruckiej, dziękujemy!)

Swoje święto miała Iga. Wszystkiego najlepszego Kochana. Spełnienia marzeń i sukcesów w szkole życzą Słoneczka razem z Ciociami.

W środę 8 czerwca jako „Zielona Grupa” wzięliśmy udział w warsztatach przyrodniczych, które poprowadził dla nas Pan Roman z „Zagrody Per-Zoo”. Mogliśmy zobaczyć, dotknąć i pogłaskać żółwia, długowłosą świnkę morską, jeża a nawet bezkręgowce: ślimaka afrykańskiego i wija. Zapoznaliśmy się z ich środowiskiem życia, rodzajami pokarmu, rozróżnialiśmy roślinożerców i mięsożerców. Porównywaliśmy ich wygląd, cechy charakterystyczne oraz różnice. Świat zwierząt jest naprawdę fascynujący.

Słoneczni Miłośnicy Przyrody sadzą kwiaty.

1 czerwca w ramach obchodów Dnia Dziecka w przedszkolu na Słoneczka czekało wiele niespodzianek. Jedną z nich było przedstawienie teatralne w wykonaniu rodziców. Interesujący scenariusz przedstawienia o „Królewnie Śnieżce”, piękna scenografia, ciekawa gra aktorska rodziców bardzo zaciekawiła dzieci. Na koniec rodzice złożyli wszystkim dzieciom życzenia z okazji ich święta. Było nam wszystkim bardzo miło, że rodzice tak się zaangażowali, świetnie przygotowali, poświęcili swój czas by zrobić dzieciom taką cudowną niespodziankę. Wielkie brawa dla aktorów. Dziękujemy. Po więcej zdjęć zapraszamy do zakładki GALERIA WYDARZEŃ.

31 maja z okazji Dnia Dziecka mieliśmy przyjemność pojechać na wycieczkę autokarową do „Doliny Bobrów” w Wólce Dłużewskiej. Przywitała nas Pani gospodarz w stroju ludowym kołbielskim typowym dla tego regionu, która zaprowadziła nas do miejsca gdzie mogliśmy rozprostować nogi po podróży i zjeść drugie śniadanko. Nasyceni uczestniczyliśmy w grach i zabawach terenowych, następnie poszukiwaliśmy skarbów z wykrywaczem metali (każdy mógł szukać sam i każdy coś znalazł. Kolejnym etapem naszego pobytu było wyplatanie z siana kaczek i łabędzi, co okazało się dość skomplikowane, ale z pomocą wszystkim się udało. Ostatnia część edukacyjna to poznanie etapów wypieku chleba oraz jego wyrób. Po wszystkich atrakcjach mogliśmy zjeść kiełbaski z ogniska i spędzić czas na ogromnym placu zabaw.

26 maja naszą grupę odwiedziła siostra Ady, absolwentka naszego przedszkola. Zuzia przybyła do nas z książką o „Misiach Bazylętach”. Z pięknie ilustrowanych bajeczek misie opowiedziały jak oswoić się z nowymi doświadczeniami, które bywają dość trudne. Zuzi bardzo serdecznie dziękujemy, że przyłączyła się w ten sposób do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Słoneczka słuchały z ogromnym zainteresowaniem.

W ostatnim czasie w przedszkolu gościliśmy Pana leśnika. Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika i środowiskiem leśnym. Dzieci poznały zwierzęta leśne i ich warunki życia. Dowiedziały się jakie zwierzęta żyją w naszych lasach. Pan leśnik podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy. Dowidziały się tak także jak reagować na bliskie spotkanie ze zwierzęciem oraz jak pomagać przetrwać srogą zimę. Słoneczka z bardzo dużym zainteresowaniem słuchały i oglądały. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawać pytania. Dzięki temu spotkaniu dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach, lepiej poznały zasady ochrony przyrody.

W piątek poszliśmy do Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marynarki Wojennej RP, by wziąć udział w lekcji pierwszej klasy. Oglądaliśmy film o pożytecznych owadach, były również zagadki, piosenki i pamiątkowe prezenty. Zwiedziliśmy szkolną świetlicę oraz plac zabaw, gdzie bawiliśmy się razem z naszymi starszymi kolegami. Dziękujemy bardzo Pani Dyrektor oraz Paniom Nauczycielkom za opiekę i miłe przyjęcie.

Skąd się bierze miód? Słoneczka już wiedzą! 20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół. Tego właśnie dnia odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z pszczelarzem, który powiedział nam, że pszczoły występują w rodzinach zwanych rojami, w których żyją robotnice, samce zwane trutniami oraz pszczela matka zwana królową. Ciekawe ilustracje, pyłek kwiatowy, wosk pszczeli, strój pszczelarza z siatką ochronną, narzędzia pracy potrzebne w tej pracy, a nawet prawdziwy ul – to wszystko dzieci mogły zobaczyć w trakcie spotkania. Dowiedzieliśmy się, że nie zawsze pszczoły były hodowane przez człowieka i mieszkały w ulach. Wiemy już jak pszczoły wytwarzają miód oraz jaki smak miodu jest najlepszy. Bardzo dziękujemy Panu Pszczelarzowi za spotkanie dzięki któremu wiemy już, że warto cukier zamienić na miód. Wiemy również, by wspierać nasze pszczółki w ich ciężkiej pracy musimy sadzić więcej kwiatów, krzewów i drzew kwitnących.

W tym tygodniu rozmawialiśmy o łące i jej mieszkańcach, m.in. o pszczołach, mrówkach. Wiemy już, jak ważne w naszym ekosystemie są owady. Wykonaliśmy pracę plastyczną pt. „Majowa łąka”.

W poniedziałek odwiedził nas Pan Trener piłki nożnej z Huraganu Wołomin, z którym mogliśmy poćwiczyć sprawność i szybkość w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu.

Kolor żółty to kolor pełen optymizmu, radości i to właśnie ta barwa dominowała dziś w naszym Przedszkolu, które obchodziło Święto Optymizmu.  W tych czasach niczego tak bardzo nam nie trzeba jak właśnie optymizmu. Wiedzą o tym doskonale dzieci, które codziennie zarażają nas radością i pogodą ducha i to właśnie te cechy trzeba w nich pielęgnować.  10 maja świętujemy Ogólnopolskie Święto Optymizmu. Co roku świętu przyświeca jakaś idea, w tym roku jest to kolor żółty pod hasłem: sukces dziecka. Symbolem tego święta jest żółty latawiec. W optymistycznym przedszkolu chodzi głównie o to, aby dziecko odnosiło sukcesy na każdej płaszczyźnie, do tego jednak trzeba je dobrze przygotować. Najtrudniejsze zdarzenie, przy zachowaniu optymizmu, staje się dla nas bardziej znośne.

Słoneczka miały przyjemność uczestniczyć w Warsztatach ceramicznych w Powiatowym Centrum Kultury w Wołominie pt. „Nie święci garnki lepią”. Dzieci podczas spotkania poznały: historię jednego z najstarszych rzemiosł, rodzaje gliny, jej właściwości oraz techniki lepienia i zdobienia. Każdy mógł stworzyć własną formę ceramiczną, którą następnie zabrał do domu.

W ostatnim czasie z książką pełną legend odwiedziła nas mama Oliwki i tuż po obiedzie zajęła nas lekturą. Wybrane zostały legendy ze względu na tydzień o treściach patriotycznych, dzięki czemu dzieci łatwiej przyswoiły fakty o naszym kraju. Słoneczka z wypiekami na twarzy chętnie wysłuchały wybranych „Legend Polskich” Wandy Chotomskiej i z przyjemnością odpowiadały na pytania po ich wysłuchaniu. Bardzo dziękujemy mamie Oliwki za poświęcony czas i zapraszamy innych Rodziców do włączenia się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.

Kochamy przyrodę i wiemy, jak bardzo jest ważna, dlatego jako przedstawiciele Zielonej Grupy odwiedziliśmy Nadleśnictwo Drewnica. Spacerując po leśnej ścieżce edukacyjnej dowiedzieliśmy się pod Pana Leśniczego jakie drzewa rośną w lesie, jakie można tam spotkać zwierzęta, gdzie mieszkają nietoperze i dlaczego mrówki są pożyteczne. W sali projekcyjnej obejrzeliśmy film z serii przygód Skrzata Borówki pt. „Las mieszany”, teraz już wiemy, że las jest bogatym źródłem wiedzy o przyrodzie. Pan Leśniczy pokazał nam rogi i poroża zwierzęce oraz zęby bobra. Na zakończenie zajęć rysowaliśmy las. Ponieważ pogoda nam bardzo sprzyjała odbyło się również ognisko z  kiełbaskami oraz mogliśmy zjeść małe przekąski z naszych plecaków. Dziękujemy Nadleśnictwu Drewnica za opiekę, wiedzę i miłe przyjęcie.

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie, a na tej fladze – biel jest i czerwień…” -  2 maja obchodzony jest w naszym kraju Dzień Flagi. By uczcić to święto, przedszkolaki z grupy Motylki przygotowały razem ze swoimi ciociami uroczysty poranek. Wspólne spotkanie i obejrzenie występu było dla nas wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że jesteśmy Polakami, że Polska to nasza Ojczyzna i jakie są nasze symbole narodowe.

Za nami tydzień ekologiczny, rozmawialiśmy o naszej planecie, o ochronie środowiska oraz o segregacji odpadów. Wykonaliśmy pracę plastyczną „Dzień Ziemi” z kulek z krepiny oraz pasteli. Międzynarodowy Dzień Ziemi uczciliśmy włączając się do akcji sprzątania świata, w naszym przypadku był to przedszkolny ogródek. Znalezione śmieci wkładaliśmy do odpowiednich worków, następnie segregowaliśmy do kolorowych kontenerów, znajdujących się na terenie przedszkola. „Zielona Grupa” wywiązała się z zadania wzorowo.

Kubuś miał dziś swoje święto. Były życzenia, uśmiechy, kolorowe laurki i słodkości. Wszystkiego najlepszego od Słoneczek. Sto lat.

U nas na parapecie zielono – rzeżucha, fasola i kwiaty pięknie rosną.

W czwartek 7 kwietnia odbyły się w naszej grupie Warsztaty Wielkanocne z udziałem rodziców. Przywitaliśmy rodziców piosenkami i wspólnie zabraliśmy się za tworzenie kolorowych stroików wielkanocnych. Współpracując w grupach, zrobiliśmy 4 kolorowe stroiki, które można podziwiać w naszym przedszkolnym kąciku ludowym. Dziękujemy bardzo rodzicom za przybycie i zaangażowanie oraz pracę w miłej atmosferze.

„Zielona Grupa” działa i tworzy. Obecna edycja działalności Zielonych Klas i Grup z Wołomina działa pod hasłem: „Zwierzęta wokół nas”. Związana jest z naszymi pupilami, dotyka problemu bezdomności zwierząt oraz jej zapobieganiu. Dotyczy również zwierząt dzikich i ich znaczenia w ekosystemie (Jak dbać o takie zwierzęta?, Jak zachować się, gdy je spotkamy?). Rozmawialiśmy o zwierzętach domowych i dzikich, wymienialiśmy sposoby opieki nad nimi. Zwróciliśmy uwagę na zwierzęta leśne (wymienialiśmy nazwy gatunków) i przyrodę nas otaczającą. Wykonaliśmy prace plastyczne związane z Dniem Leśnika i Drzewiarza oraz Dniem Bezdomnych Zwierząt, które obchodzimy w kwietniu. „Zielone Słoneczka” niedługo znów pokażą, jak należy dbać o przyrodę i dlaczego warto.

Kwiecień-plecień sprawił nam psikusa związanego z pogodą, postanowiliśmy więc przywołać do nas zagubioną wiosnę „papierowymi bocianami”. Składaliśmy papier wg instrukcji, wycinaliśmy, sklejaliśmy i w ten sposób powstała nasza „bociania rodzina”.

Mamy w naszej sali kącik wiosenny. Posialiśmy rzeżuchę, owies, fasolę oraz różne gatunki wiosennych kwiatów. Niedługo pokażemy co nam wyrosło. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w zakup ziemi i nasionek. Hodowla roślinek założona. Będziemy obserwować wzrost oraz regularnie podlewać.

Podczas tygodnia związanego z urządzeniami elektrycznymi, odwiedziliśmy sklep RTV/AGD. Oglądaliśmy sprzęty znajdujące się w sklepie, widzieliśmy m.in. lodówki, pralki, kuchenki, telewizory, odkurzacze i sprzęt elektroniczny. Rozmawialiśmy o urządzeniach elektrycznych oraz elektronicznych, z których korzystamy w naszych domach oraz w jaki sposób możemy oszczędzać energię elektryczną. Skorzystaliśmy również z pięknej pogody i wracając do przedszkola pobawiliśmy się na miejskim placu zabaw.

W piątek mieliśmy gości. Odwiedzili nas funkcjonariusze straży miejskiej. Rozmawialiśm o bezpieczeństwie, przypomnieliśmy sobie numery alarmowe, dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca strażnika miejskiego i na czym polega. Dziękujemy bardzo za pouczającą i ciekawą lekcję.

Świętowaliśmy urodziny Natalki i Alana. Było dużo życzeń, dobrych słów, życzliwości i uśmiechu oraz tradycyjne głośne „Sto lat”, kolorowe korony i pamiątkowe laurki.

Wykonaliśmy z papieru kolorowe konewki, nawiązując do Światowego Dnia Wody.

Nareszcie przyszła do nas wiosna. Z tej okazji każdy z nas przyszedł do przedszkola z kolorowym kwiatkiem i w dwóch różnych skarpetkach, by zintegrować się z osobami chorymi na Zespół Downa. Odbyło się przedstawienie o powitaniu wiosny w wykonaniu Pszczółek, wszyscy razem wyszliśmy do ogrodu by pożegnać Marzannę a wraz z nią zimę. Śpiewaliśmy i tańczyliśmy przy muzyce. Radości nie było końca. 

Wizyta w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie była niesamowitym przeżyciem. Wzięliśmy udział w lekcji wielkanocnej, przypomnieliśmy sobie zwyczaje i tradycje związane z Wielkanocą, podziwialiśmy wielkanocne ekspozycje i wystawy pełne kolorowych kraszanek, pisanek oraz palm. Oglądaliśmy stroje ludowe z różnych regionów Polski oraz stron świata. Bardzo zainteresowały nas ozdoby ludowe – głównie barwne „pająki” oraz wycinanki. Rozmawialiśmy również o dekorowaniu jajek, dowiedzieliśmy się, w jaki sposób można je barwić na różne kolory. Każdy z nas ozdabiał małe drewniane jajeczka, które zabraliśmy ze sobą na pamiątkę. Wizyta w muzeum była bardzo interesująca, pouczająca i na długo pozostanie w naszej pamięci. Warto się tam wybrać, polecamy!

W piątek odwiedziła nas mama Oliwki G. Zapoznała nas z Basią i jej przygodami w książeczkach Zofii Staneckiej pt.: „Basia i dentysta” oraz „Basia i biwak”. Dziękujemy bardzo i pozdrawiamy.

Za nami kolejny interesujący tydzień. Podczas tematu związanego z kosmosem, rozmawialiśmy o Układzie Słonecznym i planetach, które się w nim znajdują. Oglądaliśmy film edukacyjny z serii „Magiczny autobus” pt. „Dzieciaki w kosmosie”, słuchaliśmy piosenki „W Układzie Słonecznym” dostępnej w Internecie. Dzieci wykazały się dużą wiedzą, którą chętnie dzieliły się z grupą.  Wykonaliśmy pracę plastyczną pt.: „W kosmosie”, lepiliśmy z plasteliny wymyślone przez dzieci ufoludki – okazało się, że Słoneczka mają naprawdę bujną wyobraźnię.

W czwartek odwiedziliśmy Teatr Guliwer w Warszawie, gdzie obejrzeliśmy przedstawienie pt.: „Królestwa” (spektakl dla osób o różnej wrażliwości sensorycznej). Fabuła jest pretekstem do uważnej obserwacji naszej planety, dostrzegania potrzeb i różnorodności jej mieszkańców. Polecamy serdecznie.

Na pokazowych zajęciach tanecznych było dużo śmiechu, ruchu, tańca. Pan prowadzący w niezwykle wesoły sposób zachęcał dzieci do pląsów w rytm muzyki. Dzieci natychmiast poddały się rytmiczno- muzycznym zabawom i prosiły o więcej.

Za nami bal karnawałowy. Odwiedził nas Kubuś Puchatek z Prosiaczkiem. Było wesoło, tanecznie, kolorowo. Dziecięce kreacje balowe były niesamowite i barwne, a dzieci zadowolone.

Powrót po feriach do przedszkola był pełen wrażeń. Słuchaliśmy koncertu walentynkowego z motywami ze znanych bajek, z okazji Dnia Kota lepiliśmy kotki z plasteliny, wykonaliśmy też kolorowe maski karnawałowe. W piątek odwiedziła nas Mama Bereniki. Czytała nam interesujące, edukacyjne książki z pięknymi przesłaniami: „Ja nie chcę być księżniczką” G. Kasdepke oraz „Proszę mnie przytulić” P. Wechterowicza i E. Dziubak. Dziękujemy za odwiedziny.

Ostatnio urodziny obchodziła Jagoda. Życzymy Ci samych cudownych chwil, dużo radości i uśmiechu na każdy dzień.

13 stycznia odwiedziła nas mama Karoliny. Czytała nam bardzo interesujące książeczki edukacyjne: „Zuzia idzie do stomatologa” R. Schneider oraz „Mam przyjaciółkę ratownika medycznego” R. Butschkow z serii Mądra Mysz. Dowiedzieliśmy się, jak prawidłowo myć zęby oraz jak bardzo ważnym i potrzebnym zawodem jest ratownik medyczny. Dziękujemy za odwiedziny.

Podczas tematu tygodniowego „Podwodny świat” rozmawialiśmy o życiu w morzu i jego mieszkańcach. Oglądaliśmy kolorowe albumy ze zdjęciami raf koralowych, słuchaliśmy ciekawostek o życiu ryb oraz ssaków morskich. Wykonaliśmy prace plastyczne: „Ośmiornica” oraz „Życie w morzu”.

Świętowaliśmy dziś urodziny Mateusza. Było wesoło i miło. Składaliśmy koledze życzenia, wręczyliśmy kolorowe laurki. Wszystkiego najlepszego od Słoneczek Mateuszku.

W pierwszym tygodniu stycznia świętowaliśmy urodziny Bereniki. Słoneczka złożyły koleżance życzenia, zaśpiewały „Sto lat”, narysowały laurki. Wszystkiego najlepszego Bereniczko. Spełnienia marzeń. 

12 grudnia swoje święto miała Ada. Były życzenia, laurki i pamiątkowe zdjęcia. Wszystkiego najlepszego od Słoneczek.

Dnia 7 grudnia Jaś obchodził swoje urodziny. Tradycyjnie zaśpiewaliśmy ,,Sto lat", złożyliśmy życzenia oraz wykonaliśmy album ze swoich kolorowych rysunków. Jasiu życzymy Ci dużo zdrowia, szczęścia i uśmiechu na każdy dzień.

Mikołajki to był bardzo radosny dzień w przedszkolu. Tego dnia uczestniczyliśmy w świątecznej sesji zdjęciowej, szukaliśmy prezentów od św. Mikołaja oraz ubraliśmy choinkę w naszej sali.

30 listopada z ogromnym zainteresowaniem obejrzeliśmy spektakl pt. ,,Bajka do zjedzenia" wystawiony przez Teatr Tak. Dowiedzieliśmy się dlaczego cukier jest zły, że podjadanie nie jest zdrowe, jakie moce mają warzywa i owoce oraz dlaczego tak ważny jest ruch.

10 grudnia wybraliśmy się do Powiatowego Centrum Kultury „Fabryczka” w Wołominie na warsztaty wypiekania pierników. Zostaliśmy wprowadzeni w radosny czas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia poprzez rozmowę oraz film o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych; poznaliśmy przepis na ciasto pierniczkowe; każdy z nas zrobił i ozdobił swoje pierniczki. Odbyła się również degustacja oraz pamiątkowe zdjęcia.

W grudniowe czwartkowe popołudnie odwiedziła nas mama Kubusia. Przyniosła ze sobą i przeczytała dwie książeczki edukacyjne pt. „Pan Sebastian i pierwsze zakupy” oraz „Pan Sebastian i pierwsze oszczędności”. Dowiedzieliśmy się skąd się biorą pieniądze, jaka jest ich wartość i dlaczego warto oszczędzać.

Podczas realizowania tematu kompleksowego „Listonosz listy nosi” rozmawialiśmy o listach, pracy urzędników pocztowych, wykonaliśmy kopertę z papieru kolorowego, utrwalaliśmy znajomość własnego adresu zamieszkania.  Wybraliśmy się na spacer odwiedzić Urząd Pocztowy w Wołominie. Spacerując, odnaleźliśmy Ławeczkę H. Woyciechowskiego – założyciela Wołomina oraz Ławeczkę Z. Nałkowskiej.

Podczas realizacji tematu ,,Wszystkie niedźwiedzie świata" poszerzyliśmy wiadomości ze świata przyrody dotyczące niedźwiedzi. Wykonaliśmy postać Misia Paddingtona, wzięliśmy udział w zajęciach kulinarnych, podczas których zrobiliśmy pyszne ciasteczka z marmoladą ,, Niedźwiedzie łapy". W piątek obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przynieśliśmy do przedszkola swojego ulubionego misia, obejrzeliśmy teatrzyk kukiełkowy, który przygotowały ciocie i na koniec wesoło bawiliśmy się przy piosenkach o misiach.

18 listopada odwiedziła nas mama Nikodema, która przeczytała nam bardzo ciekawe książki - ,,Gwiazdka! Nie przeszkadzać!", ,,Boże Narodzenie Tupcia Chrupcia" oraz ,,Maks uczy się na błędach". Dziękujemy

Nasz temat tygodniowy „Prawa Dziecka – ważna sprawa” był bardzo ciekawy. Obejrzeliśmy film edukacyjny, który przybliżył nam sylwetkę Janusza Korczaka; omawialiśmy wybrane prawa dzieci zawarte w Konwencji Praw Dziecka, wykonaliśmy pracę plastyczną pt. „Mam prawo do…”. Z okazji świętowania w przedszkolu Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka przyszliśmy ubrani na niebiesko, solidaryzując się w ten sposób razem z UNICEF z dziećmi na całym świecie.

W środę Szymon świętował swoje urodziny w gronie kolegów i koleżanek. Szymon życzymy Ci uśmiechu, radości, samych szczęśliwych chwil oraz dużo zdrowia.

9 listopada odbył się w naszym przedszkolu koncert patriotyczny pt. ,, Dzień Niepodległości". Podczas jego trwania dzieci słuchały patriotycznych pieśni, otrzymały krótką lekcję historii Polski a także dumnie odśpiewały ,, Mazurek Dąbrowskiego".

Dnia 8 listopada wzięliśmy udział w lekcji bibliotecznej w Bibliotece im. Zofii Nałkowskiej podczas, której rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy różne emocje oraz poznaliśmy bardzo ciekawy komiks pt. ,, Smerfy i świat emocji. Smerf, który lubił tylko deser". Na koniec zajęcia w parach wykazaliśmy się kreatywnością i wykonaliśmy komiksy według własnego pomysłu.

Kolejne urodziny w naszej grupie. Tym razem święto miał Oskar. Tradycyjnie po głośnym „Sto lat” i brawach były życzenia od każdego Słoneczka oraz kolorowe laurki i pamiątkowe zdjęcia.

28 października odbyło się spotkanie z policjantem panem Krzysztofem. Zostały utrwalone zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Następnie dzieci dowiedziały się jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

We wtorek swoje święto miał Franio J. Z okazji urodzin były życzenia, laurki, głośne „Sto lat” oraz pamiątkowe zdjęcia.

Dnia 26 października Słoneczka wybrały się na wycieczkę autokarową do Zamku Królewskiego w Warszawie. Z ogromnym zainteresowaniem wzięły udział w lekcji muzealnej pt. ,, Zwierzyniec Króla Jegomościa" podczas, której oglądali wnętrza zamkowe, szukali zwierząt ukrytych na meblach, tkaninach i obrazach oraz poznały niezwykłe historie z nimi związane. Na koniec uczestniczyli w warsztatach plastycznych - lepienie z gliny zwierzątka. Przed powrotem do przedszkola odwiedziliśmy Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta III Wazy.

22 października odbyły się warsztaty ekologiczne. Zapoznaliśmy się z wybranymi gatunkami drzew, dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta mieszkają w lesie i jak przygotowują się do nadejścia zimy. Wykonaliśmy również zwierzątko leśne z kolorowych filców. Makietą lasu oraz jego mieszkańcami bawiliśmy się potem w naszej sali.

Gościliśmy w naszej grupie tatę Igi, który zapoznał nas z zabawną książeczką pt. „Zwariowane wakacje taty Oli”. Było wesoło, ciekawie i miło.

Podczas tygodnia poświęconego jesieni i przygotowaniu zwierząt do nadchodzącej zimy, wykonaliśmy prace: „Myszka” oraz „Wiewiórka”. Doskonaliśmy wycinanie, cięcie po śladzie oraz naklejanie małych elementów na kartkę papieru.

Uroczyste świętowanie urodzin Marysi. Były życzenia, małe słodkości, rysowanie laurek, pamiątkowe zdjęcia oraz głośne „Sto lat”.

W czwartek Ola obchodziła urodziny. Słoneczka zaśpiewały ,,Sto lat" oraz przygotowały kolorowe rysunki. Było radośnie, kolorowo i smacznie. Olu życzymy Ci dużo zdrowia, szczęścia i uśmiechu na każdy dzień.

Z okazji Dnia Drzewa (10 października) rozmawialiśmy o tym, jak należy dbać o otaczającą nas przyrodę. Podziwialiśmy drzewa rosnące na terenie ogrodu przedszkolnego, które o tej porze roku są niezwykle kolorowe. Wykonaliśmy pracę pt.: „Jesienne drzewo”. Rysowaliśmy pień i koronę drzewa, doklejaliśmy z papieru kolorowego jesienne listki.

Imieniny Pyzy Wędrowniczki

7 października pojechaliśmy do Teatru „Baj” w Warszawie na przedstawienie pt. „Spaghetti”. Aktorzy, dwaj bracia August i Benjamin, przebrani za kucharzy, zaprosili nas do swojej kuchni, gdzie gotowali idealne spaghetti. Podczas gotowania mieli różne wesołe przygody, grali na instrumentach, śpiewali. Było zabawnie, zaskakująco i smacznie.

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania, z tej okazji gościliśmy w naszej grupie mamę Oliwki B. Zapoznaliśmy się m.in. z przygodami dziewczynki, która nie chciała mieć kręconych włosów, zaciekawiło nas również opowiadanie o kwadratowej tęczy.

27 września Słoneczka bardzo aktywnie i z ogromnym zaangażowaniem wykonywały różne i ciekawe ćwiczenia przeprowadzone przez trenerów piłki nożnej i tańca.

Słoneczka bardzo lubią zabawy na świeżym powietrzu. Pogoda sprzyja, więc korzystamy.

W tym tygodniu urodziny w naszej grupie świętowała Karolina. Było głośne „Sto lat”, życzenia, kolorowe laurki oraz pamiątkowe zdjęcia.

Chłopcy z naszej grupy mieli niedawno swoje święto - Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki zaśpiewały „Sto lat” oraz wręczyły chłopcom „słoneczkowe” krawaty.

Z okazji Dnia Przedszkolaka byliśmy w kinie KULTURA na filmie opowiadającym o przygodach odważnych piesków z Psiego Patrolu. Odwiedził nas również jeden z bohaterów tej bajki.

W tygodniu dotyczącym bezpiecznego poruszania się ulicami miasta oraz bezpieczeństwa na drodze wybraliśmy się na pobliskie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną.  Utrwalaliśmy nazwy znaków drogowych oraz prawidłowe przechodzenie na drugą stronę ulicy.

Kreatywne zabawy Słoneczek z okazji Dnia Kropki: dzieci zapoznały się z opowiadaniem P.H. Reynoldsa pt. „Kropka”, wypowiadały się na temat „Co można stworzyć z kropki?" oraz przeniosły swoje pomysły na kartkę papieru.

Dnia 9 września wybraliśmy się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego ,,Leszczynowe Zacisze" w Rozalinie podczas, której skorzystaliśmy z wielu ciekawych atrakcji. Wzięliśmy udział w warsztatach pieczenia pizzy, którą mogliśmy przygotować według własnego pomysłu a po upieczeniu z ochotą ją zjedliśmy. Razem bawiliśmy się na placu zabaw z mnóstwem sprzętu rekreacyjnego a następnie odbyliśmy przejażdżkę wozem. Na koniec zjedliśmy pyszną zupę pomidorawą. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola


Ostatnia aktualizacja: 2022-06-26
BIP