Przedszkole nr 2

Grupa VII

 
 
 
PSZCZÓŁKI
 
                               
Grupa VII -  SZEŚCIOLATKI
 
Nauczycielki: Beata Bajurska
                       Anna Rychta
                     
 
Woźna oddziałowa: Beata Wiśniewska
 
 

 

 

adres e-mail naszej grupy: pszczolkip2wolomin@gmail.com

 

KONSULTACJE Z RODZICAMI (INDYWIDUALNE LUB TELEFONICZNE):

CZWARTEK - 11.00 - 13.00

 

 

 

W piątek świętowaliśmy podwójne urodziny - Natalki i Alana! Wszystkiego najlepszego Kochani, dużo radości i spełnienia marzeń!

Pierwszy Dzień Wiosny...oglądaliśmy przedstawienie, które wykonały nasze Ciocie, z Gaikiem pożegnaliśmy Zimę, mieszaliśmy w garnku "marcową pogodę" i oczywiście, co najważniejsze, świętowaliśmy Dzień Kolorowej Skarpety! Franio odebrał nagrodę za udział w konkursie plastycznym pt. "Kiedy patrzę w stronę gwiazd" organizowanym przez Radę Rodziców...gratulujemy Franiu!

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn...

W zeszłym tygodniu odwiedziliśmy słoneczne Włochy, dowiedzieliśmy się leżą na mapie. Poznaliśmy flagę, stolicę, najbardziej znane miejsca oraz zabytki tego kraju. Znamy włoskie potrawy i niektóre zwroty. Wykonaliśmy bruschettę, Koloseum z pudełek po zapałkach a na koniec zamieniliśmy się we włoskich kreatorów mody. To było bardzo ciekawe doświadczenie.

W poniedziałek, 20 lutego, wybraliśmy się wspólnie z Żabkami do Biblioteki Miejskiej na lekcję biblioteczną. Tym razem wysłuchaliśmy opowieści o "Złym kocurku, który nie lubi cukierków", autorstwa Nicka Bruela. Okazało się, że Kocurek nie jest zły...on jest rozkosznie niesforny!

Pszczółki w karnawałowych strojach...gotowe na zabawę...

Dzień Pizzy...najlepiej smakuje pizza przygotowana samodzielnie...

Pszczółki świętują 7 urodziny Frania. Życzymy Ci 100 lat i mnóstwa prezentów!!!

W ramach realizacji tematu kompleksowego "Dbamy o zdrowie" zaprosiliśmy na prelekcję ciocię Kasię, intendentkę, która opowiedziała nam o swojej pracy i o tym jak zdrowo się odżywiać. Mieliśmy okazję degustować i utrwalać różne smaki (słodki, gorzki, kwaśny itp.). Przypomniano dzieciom również o potrzebie codziennego ruchu, który wpływa korzystnie na kondycję fizyczną i sprawność umysłową. Na zakończenie Pszczółki wspólnie ułożyły jednodniowy jadłospis i wykonały pracę plastyczną.

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Z okazji Dnia Babci i Dziadka, Pszczółki zaprosiły swoich najbliższych do przedszkola. Przedstawiły swój program artystyczny, niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku...ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i brawami dziękowali za występy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Nasza Jagódka ma już 7 lat! Z okazji urodzin, życzymy Ci wszystkiego najlepszego, uśmiechu na co dzień i spełnienia marzeń Jagódko!

Kolejna wizyta w Miejskie Bibliotece Publicznej im. Zofii Nałkowskiej. Wysłuchaliśmy opowiadania pt. "Feluś i Gucio świętują", autorstwa Katarzyny Kozłowskiej. Tym razem Feluś wraz ze swoim przyjacielem, misiem Guciem poznawali poszczególne miesiące i uczyli się zauważać zmiany zachodzące w przyrodzie, uczestniczyli w różnych uroczystościach i wyjątkowych okazjach.

Mikołaj już był...i wszystko jasne!

"W WIGILIJNĄ NOC"...Jasełka w wykonaniu Pszczółek...

Nasze zimowe szaleństwa...

Natalka M. ma już 6 lat! Z okazji Twojego święta Natalko, życzymy dużo radości i spełnienia marzeń!

Ostanio, pani Olga - mama Natalki O. oraz pani Iwona - mama Natalki K. zabrały nas do krainy literatury dla dzieci... Pani Olga czytała książkę pt. "Córka bajarza", dzięki której już wiemy, że warto jst pokonywać trudności i przezwycięząć własne lęki. Natomiast pani Iwona zabrała nas na "Zimowe szaleństwo" z Niestraszkami, wesołymi stworkami, które poprzez zabawę uczą dzieci odwpowiednich zachowań i wyrabiają w nich pozytywne nawyki. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy częściej!

Coraz bliżej święta...

 

Dzień Pluszowego Misia...dziękujemy pani Asi - mamie Natalki, za niespodziankę...okazało się, że miś jest wyższy od nas!

W naszej grupie już pojawił się wyjątkowy, świąteczny klimat. Wszystko za sprawą warsztatów plastyczno  - technicznych zorganizowanych w środę, 16 listopada. Rodzice i dzieci z zapałem wykonali ozdoby bożonarodzeniowe: choinki, wianuszki, lampiony, stroiki, aniołki, gwiazdki, bombki itp. Wszyscy wykazali się przy tym wielką pomysłowością i kreatywnością. Był to bardzo miło spędzony czas...dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie !

W środę naszą grupę odwiedziła mama Ali - pani Ania oraz mama Łucji - pani Magda, które opowiedziały dzieciom o zawodzie cukiernika. Pszczółki miały możliwość popracować w tym zawodzie  - samodzielnie przygotowały ciasto na babeczki a po upieczeniu ozdabiały je słodkimi różnościami. Muffiny to była pyszna, słodka niespodzianka, którą Pszczółki przygotowały dla swoich rodziców. Serdeczne podziękowania dla pań, Ani i Magdy za poświęcony czas, pomysł oraz zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów.

Nasza pierwsza wizyta w Muzeum Narodowym w Warszawie, połączona z lekcją muzelną pt. "Pomysł na zabawkę". Już wiemy, że można wykonać samochód ze szczotki, dźwig z klamerek, miasto z kartonu. Ciekawa zabawka może powstać z niczego. Na koniec każda Pszczółka wykonała wyjątkową papierową zabawkę.

Święto Niepodległości

Dzisiaj mieliśmy podwójne święto...urodziny Karolinki i Jasia. Życzymy Wam dużo radości i spełnienia marzeń! Dzisiejsze święto to także debiut naszej urodzinowej foto budki.

Maja, Tymek, Olek, Kuba...to laureaci konkursu pt. "Optymistyczny lampion dyniowy". Gratulujemy naszym Pszczółkom za udział i niezwykłą kreatywność. Brawo!

Pszczółki uczestniczyły w realizacji projektu badawczego "Szumią drzewa”, podczas którego szukały odpowiedzi na postawione wcześniej przez siebie pytania. Podczas pobytu w ogrodzie dzieci obserwowały różne gatunki drzew, zadawały pytania, formułowały wnioski, porównywały. Była to okazja do samodzielnego doświadczania, poznawania drzew wszystkimi zmysłami. W nasze działania włączyli się również Rodzice poprzez pomoc w gromadzeniu eksponatów, książek. Na zakończenie Pszczółki zasadziły w ogrodzie swoje drzewko...śliwę. Realizacja projektu rozbudziła u dzieci zainteresowania przyrodnicze oraz zwróciła uwagę na bogactwo i różnorodność środowiska przyrodniczego.

W piątek, 21 października wybraliśmy sie do teatru Guliwer w Warsawie na przedstawienie pt. "Koziołek Matołek". Wspólnie z Koziołkiem  przemierzaliśmy świat, odwiedzaliśmy egzotyczne kraje, przeżywaliśmy emocjonujące i pouczające przygody.

W drodze do Biblioteki Publicznej skorzystaliśmy z pięknej, jesiennej pogody i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia przy pomniku Zofii Nałkowskiej oraz Miśku...niezwykłym psie, który jeździł koleją.

W poniedziałek wybralismy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wołominie na lekcje biblioteczną pt.''Dobry, przyjazny świat ". Z zaciekawieniem słuchaliśmy opowiadania...już wiemy, że bycie dobrym człowiekiem nie jest trudne. Chętnie odpowiadaliśmy na pytania oraz udzielaliśmy swoich rad na ten temat. Na zakończenie jak to pracowite Pszczółki, wykonaliśmy jeże z papieru.

W piątek, 14 października, wybraliśmy się do Muzeum Zofii Nałkowskiej na lekcję edukacyjną pt. "Zwierzątka pani Zofii". Zwiedzaliśmy muzem, słuchaliśmy ciekawostek z życia Zofii Nałkowskiej. Pani Krysia, przewodnik muzealny, przeczytała nam opowiadania o sowie z tomu „Między zwierzętami”. Były inspiracją do wykonania sowy z materiałów papierniczych. Korzytstając z uroków pięknej jesiennej pogody trochę poszaleliśmy w parku.

W czwartek odwiedziła nas mama Natalki. Wspólnie poszliśmy do przedszkolnej biblioteczki po książkę pt. "Otulający kocyk". Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób radzić sobie z uczuciem, jakim jest strach.W ramach realizacji projektu "Drzewo", mama Natalki wprowadziła nas w świat tych pięknych roślin...był to także sprawdzian naszych wiadomości. Pani Iwonko, dziękujemy bardzo za poświęcony czas i serdecznie zapraszamy chętnych rodziców na spotkania czytelnicze.

11 października obchodziliśmy Dzień Dziewczyny! Były życzenia, uściski i małe słodkie co nieco.

W ramach realizacj zadań z zakresu bezpieczeństwa, uczestniczyliśmy w lekcji edukacyjnej "Szlaban na ryzyko", prowadzonej przez przedstawiciea PKP. Wiecej informacji, filmiki edukacyjne oraz materiały do pobrania znajdziecie Państwo w linku poniżej:

https://bezpieczny-przejazd.pl/edukacja/dla-dzieci/

Wesołej zabawy!

W piątek, 7 października uczestniczyliśmy w spotkaniu z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej. Spotkanie było okazją do utrwalenia wiedzy o pracy strażaka. Oczywiście...największą atrakcją była możliwość zwiedzania wozu strażackiego od środka wraz z całym wyposażeniem. Jak zawsze...dużo wiedzy, ciekawostek, emocji...dziękujemy!

"Imieniny Pyzy Wędrowniczki" - z ogromną przyjemnością uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu. Zaśpiewaliśmy piosnkę ludową pt. "Uciekła mi przepióreczka", z repertuaru Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze

Dzień Chłopaka w Pszczółkach...każdy chłopiec otrzymał życzenia, krawat Super Chłopaka a na deser, małe co nieco...

28 września obchodziliśmy Dzień Jabłka. To było bardzo ciekawe wydarzenie w przedszkolu. Dzieci zdobywały wiedzę na temat potraw i przetworów z jabłek. Odbyła się degustacja jabłek, pieczonych jabłek oraz piły sok z tego owoca. Tego dnia śpiewały wspólnie piosenki o jabłuszku. Uczestniczyły w konkursach i zabawach grupowych, rozwiązywały zagadki. Dzieci w tym dniu dowiedziały się również, jak rośnie jabłoń, poznały etapy rozwoju jabłka. Samodzielnie wykonały opaski na głowę z sylwetą jabłka.

Dzisiaj Pszczółki uczestniczyły w warsztatach w ramach realizacji projektu, we wspólpracy z Fundacją Wiewiórki Julii. Akcja ma na celu propagowanie zasad higieny i zdrowego stylu życia wśród dzieci. 

29 września grupa Pszczółki włączyła się do akcji Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania pod patronatem Janiny Porazińskiej. W związku z tym wydarzeniem odwiedziła nas mama Jasia, która czytała dzieciom utwory pt. "Kozucha Kłamczucha" oraz "Zuchwały Strzyżyk". Głośne czytanie wzbogaca słownictwo i rozwija wyobraźnię, uczy i bawi, relaksuje i wzbudza emocje. Pani Kaolino, dziękujemy za poświęcony czas! Serdecznie zaprszamy chętnych Rodziców do czytania!

W tym tygodniu świętowaliśmy urodziny Alicji. Wszystkiego najlepszego Ala....dużo zdrówka i spełniania marzeń! Dziękujemy za pyszny tort.

Dzisiaj świętowaliśmy 6 urodziny Laury. Uściskom i miłym słowom nie było końca. Laura, życzymy Ci wszystkiego najlepszego, pogodnych dni i spełnienia marzeń!

Nasza Maja ma już 6 lat! Maju, życzymy Ci dużo radości i samych słonecznych dni!

22 września, Sprzątanie świata – międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Pszczółki z ogromną radością i zaangażowaniem włączyły się w tę akcję, co widać na załączonych zdjęciach.

Kolejne święto urodzinowe z naszej grupie. Natalko, z okazji szóstych urodzin życzymy Ci samych pogdnych dni i spełnienia marzeń!

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Co roku 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień. My także świętowaliśmy…wybraliśmy się do kina Kultura na film pt. „Guliwer” a do super zabawy tanecznej w przedszkolu zaprosił nas Olaf. Były też zabawy sprawnościowe, drobne upominki, dyplomy, pamiątkowe zdjęcia oraz słodki poczęstunek. Było miło i wesoło.

W poniedziałek nasze Przedszkolaki złożyły iście królewska wizytę w Pałacu w Wilanowie. Po wspaniałych królewskich komnatach oprowadzała nas przemiła pani, która przekazała nam mnóstwo ciekawostek dotyczących życia królewskiej rodziny. Dowiedzieliśmy się, jak mocno kochali się królowa Marysieńka i król Jan III Sobieski oraz jak bardzo byli związani ze swoimi dziećmi. W zwiedzaniu towarzyszyła nam pluszowa wydra o imieniu Robak, symbol pupila naszego władcy. Tomasz zaprezentował nam królewskie szaty. Na koniec wstąpiliśmy do królewskich ogrodów na krótki spacer, chociaż pogoda nas nie rozpieszczała.

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Tak więc dzisiaj kropka grała główną rolę. Szukaliśmy kropki do pary, rywalizowaliśmy ze sobą w slalomie między kropkami. Stworzyliśmy kropkowe obrazki i emotki. Ogromną radość sprawiło nam wspólne czytanie książki Jagody...oczywiście o kropce. Na zakończenie ozdabialiśmy balony kropkami...to był bardzo pracowity i wesoły dzień.

Pszczółki w ramach tematu kompleksowego wybrały się na spacer w pobliżu przedszkola. Dzieci zostały zapoznane z przepisami ruchu drogowego, poznały niektóre znaki drogowe, ich kształty, kolory oraz symbole. Dowiedziały się, że przez jezdnię można przechodzić tylko w wyznaczonych miejscach. Poprzez ćwiczenia praktyczne zapamiętały zasady bezpiecznego poruszania się po chodniku.

Pierwszy dzień w przedszkolnej zerówce powitał Pszczółki słodkościami. A to za sprawą Tomasza, który świętował swoje urodziny. Dużo radości i spłnienia marzeń Tomku!