Przedszkole nr 2

Grupa VII - SMERFY

 
 
 
SMERFY
 
                               
Grupa VII -  SZEŚCIOLATKI
 
Nauczycielki: Anna Tucin
                          Aneta Przywoźna
                     
 
Woźna oddziałowa: Beata Ciecierska
 
 

 

 

KONSULTACJE
piątek w godz. 10.30-12.30

 

 

Smerfy w Operze Narodowej na interaktywnym wydarzeniu dla dzieci z udziałem Chóru Artos pt. ,, Ale heca w operze,,

Z wielkim zaciekawieniem zwiedzaliśmy ścieżkę edukacyjną w Nadleśnictwie Drewnica. Poznaliśmy wiele gatunków roślin, zwierząt i ptaków.

Dzień Optymisty w grupie Smerfy - film w kinie sferycznym, pyszny deser, optymistyczne zabawy przy muzyce, zdjęcia w foto budce oraz wiele innych atrakcji

Smerfy walczyły o Puchar Burmistrza Wolomina podczas XVII Spartakiady Przedszkolaka, na stadionie OSiR Huragan Wołomin

"Złotowłosa i trzy misie"...tak bawiły się Smerfy w teatr, wykorzystując moduł literacki według Lwa Wygotskiego.

Ciekawe i bardzo interesujące warsztaty plastyczne, podczas których dzieci lepiły z gliny wazony doniczki i inne naczynia . Warsztaty przeprowadziła Pani Anetka, której bardzo dziękujemy za tak wspaniałą lekcję.

Dzień czekolady w grupie smerfy...

Smerfy odwiedziły Muzeum Etnograficzne w Warszawie. Podczas warsztatów utrwaliły swoją wiedzę na temat tradycji i zwyczajów Świąt Wielkanocnych.

Wiosna i Święta Wielkanocne, to czas radości i optymizmu...Dzieci z grypy SMERFY wyraziły tę radość, śpiewając i tańcząc dla swoich Rodziców a także wspólnie ozdabiając pisanki.
Na wielkanocnym stole królowały baby i wiele słodkich przekąsek, nie zabrakło również baranka, bazi i kolorowych jajek. Czas wspólnych spotkań Smerfy wykorzystują jak najlepiej, gdyż koniec roku coraz bliżej...

Warsztaty z jogi

Dzień francuski w naszej grupie.

Pani Ula opowiedziała nam o zwyczajach związanych z Niedzilą Palmową, następnie wykonaliśmy piękne palmy. Pracy było dużo ale efekt zadziwiający. Serdecznie dziękujemy Pani Uli za spotkanie i poświęcony czas.

Nie możemy już doczekać się nadejscia wiosny. Wspólnie ze Słoneczkami zrobiliśmy Marzannę a potem na Placu 3-go Maja przywołaliśmy wiosne pięknym tańcem.

Z życia naszej grupy: czytamy, gimnastykujemy się, obchodzimy urodziny, zapraszamy gości, którzy czytają nam bajki...

Warsztaty jubilerskie

Spotkanie z Magikiem Kacprem

Dzień Kobiet i Dzień Chłopaka...

Warsztaty tkackie...

Dzień kota w naszej grupie...

Walentynki u Smerfów

W przedszkolu gościliśmy tancerzy ludowych, my również pochwaliliśmy się częścią strojów ludowych z naszej przedszkolnej kolekcji. A także zaskoczyliśmy gości wiedzą na temat tańców i piosenek ludowych...

Mama Karolinki przeczytała Smerfom wspaniała opowieść o Pchle Szachrajce...

Smerfy przygotowuja pizzę według wasnych pomysłów...

Muzyka jest z nami wszędzie. Smerfy poznały różne gatunki w muzyce, uczyły się gry na instrumentach, bawiły się na prawdziwej dyskotece prowadzonej przez profesjonalnego DJ, tatę Maii z grupy Słoneczka.

W tym tygodniu malowalismy i ozdabialiśmy kubeczki dla Babci i Dziadka.

Podczas kolejnej lekcjii edukacyjnej w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Smerfy poznały różne zabawy zimowe.

Poznajemy zawody naszych rodziców. W minionym tygodniu naszym gościem była mama Kazia, która poprowadziła warsztaty projektancko-geodezyjne. Dzieci mogły zobaczyć projekty planowanej rozbudowy wolominskich dróg. Poznały sprzęt i wyposażenie potrzebne do pracy geodety. Na zakończenie każdy mógł zaprojektować ogród przedszkolny Pani Ulu, bardzo dziękujemy za wspaniałe i profesjonalnie przeprowadzona prezentację swojego zawodu.

Rok rozpoczęliśmy od wykonania Smerfowego kalendarza na rok 2024 oraz wizyty w kinie Helios na filmie pt. " Życzenie".

Tuż przed świętami, dzieci z grupy Smerfy zaprezentowały jasełka pt. "Przy żłobku Pana w Betlejem". Było to piękne wprowadzenie w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

Podczas warsztatów z udziałem małych zwierząt, dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat sposobu opieki nad nimi, ulubionych przysmaków oraz różnych zachowań. Mogły pogłaskać i obserwować zachowania zwierząt. "Zwierzaki dzieciom, Katarzyna Kotkiewicz" - dziękujemy za spotkanie.

Smerfy dekorują świąteczne pierniki upieczone przez mamę Kazia. Bardzo dziękujemy Pani Uli za przygotowanie pierników, kolorowych ozdób i przeprowadzenie warsztatów kulinarnych.

W czwartek siódmego grudnia, Smerfy udały się do siedziby Straży Miejskiej w Wołominie. Zostaliśmy zaproszeni, aby odebrać pierwszą nagrodę w konkursie plastycznym oraz wspólnie ubrać choinkę. To bardzo wielkie wyróżnienie, cieszymy się, że mogliśmy ozdobić świąteczne drzewko, odebrać dyplom, medale oraz cukierki z logo Straży Miejskiej. W drodze powrotnej obejrzeliśmy jeszcze naszą miejską choinkę na Placu 3 go Maja.

Korzystamy z uroków zimy...

Smerfy udały się do Zamku Królewskiego na lekcję muzealną pt. "Wizyta u króla". Zwiedzały różne komnaty, poznały zwyczaje panujące na królewskim dworze. Potem w świątecznym nastroju spacer po Placu Zamkowym.

Cykl zajęć dotyczących uzależnień behawioralnych z programu Brzdące w re@lu został zakończony. Dzieci bardzo aktywnie w nich uczestniczyły. Teraz już wiedzą jak świetnie można bawić się, nie sięgajac po telefon czy gry komputerowe. Pani Paulina przeprowadziła wiele zabaw dotyczących emocji, czytała bajki terapeutyczne, przerprowadzała doświadczenia i eksperymenty.

Nasze zabawy na pierwszym śniegu.

Kiedy na dworze szaro i ponuro...

Podczas zajęć matematycznych Smerfy utrwalały figury geometryczne oraz tworzyły rytmy.

Podczas kolejnych zajęć z cyklu Brzdące w re@lu, Pani Paulina opowiadała o różnych skrywanych emocjach. Dzieci wykonały maski ulubionyc maskotek - przewodników po emocjach i uczuciach.

Grupa Smerfy realizuje ogólnopolski projekt pt. "Dzieci uczą rodziców". W tym tygodniu omawialiśmy lekcję dotyczącą wartości patriotycznych, tj. Polska - moja Ojczyzna.

"Brzdące w realu" to cykl warsztatów, poświęcony emocjom. Dziś uczyliśmy się, jak radzić sobie ze złością. Samodzielnie zrobiliśmy tzw. gniotki, które często pomagają nam radzić sobie z różnymi emocjami.

Czekolada to słodycz, którą lubią wszyscy. Smerfy miały okazję poznać etapy jej produkcji. Podczas warsztatów, same komponowały swoją mleczną czekoladę, którą zabrały do domu. Bardzo ciekawe okazały się równiez eksperymenty i doświadczenia z wykorzystaniem suchego lodu.

"Szumią drzewa" - projekt edukacyjny rozpoczęliśmy od stworzenia siatki tematycznej i listy pytań, na które szukaliśmy odpowiedzi. Przez cały tydzień tworzyliśmy i wzbogacliśmy nasz kącik tematyczny. Odbyło się dużo zajęć w ogrodzie, wycieczka do lasu, zabawy w małych zespołach, prowadziliśmy obserwacje i eksperymenty. Rozwiazywaliśmy zagadki i quizy dotyczące tematu. Uczestniczyliśmy w warsztatach wyplatania z wikliny oraz warsztatach stolarskich, prowadzonych przez tatę Adasia. Dostaliśmy wiele ciekawych materiałów z Urzędu Ochrony Środowiska. Na zakończenie, uzupelniliśmy naszą siatkę tematyczną i sprawdzaliśmy naszą wiedzę na temat drzew. Po przeprowadzonej ewaluacji okazało się, że wszystkim podobały się zajęcia. Smerfy otrzymały dyplom "Przyjaciela drzew"

W środę, 11 października Smerfy zaprosiły swoich rodziców na uroczystość z okazji imienin Pyzy. Zaprezentowały piękne tańce i piosenki ludowe. Po części artystycznej wszyscy udali się do ogrodu na Biesiadę u Pyzy. Na stołach dominowały staropolskie potrawy np. chleb ze smalcem, ciasto drozdzowe, kompot owocowy itp. Biesiada była bardzo udana.

Przez chwilę poczuliśmy się jak Alicja. Wpadliśmy do króliczej nory i wybraliśmy się we wspólną podróż po świecie, w którym nic nie jest takie, jakim się wydaje. W piątek 06 października wybraliśmy się do Teatru Roma by obejrzeć spektakl pt. „Alicja w Krainie Czarów”.

Pierwsze spotkania z głośnego czytania za nami...

O tym, jak ważny jest ruch w życiu małego dziecka nie trzeba nikogo przekonywać. Uprawianie sportu  daje mnóstwo radości, poczucie spełnienia i piękne, zdrowe ciało. Ale nie tylko. Uczy też wytrwałości w dążeniu do celu, pokonywania własnej słabości i wiary w siebie. To także świetna lekcja zdrowej rywalizacji i współpracy w zespole. 21 września od samego rana przedszkolaki z niecierpliwością czekały na zapowiedziane zawody sportowe. Pełni entuzjazmu, punktualnie o godz. 16:00 zebraliśmy się na placu zabaw wraz z rodzicami. Rodzice i ich pociechy, aktywnie i z dużym zapałem uczestniczyli w przygotowanych zabawach sportowych. Na zawody sportowe składały się różnorodne konkurencje. Dzieci  razem ze swoimi  rodzicami w formie zabawy na świeżym powietrzu ćwiczyły sprawność ogólną, koordynację kończyn dolnych i górnych, koncentrację, celność, szybkość, dokładność, koordynację wzrokowo – ruchową, a także uczyły się zdrowej rywalizacji, przestrzegania zasad fair – play oraz radzenia sobie z porażkami. Wszystkie te umiejętności kształtowane były w formie atrakcyjnej dla dzieci zabawy. Atrakcji było co niemiara, zaczynając od  zabaw muzyczno-ruchowych, które wprowadziły uczestników w imprezowy nastrój. Kiedy brakowało już sił na zabawę szybko można było uzupełnić energię przy stoiskach ze zdrową żywnością. Mamy nadzieję, że duch sportowy zaszczepiony w naszych podopiecznych będzie także zachętą do aktywnego wypoczynku rodziców z dziećmi.  Wszystkim należą się słowa uznania, za chęć udziału w tych zawodach oraz taki wybór spędzania swojego czasu wolnego. Szczególne gratulacje dla Rodziców, którzy podeszli do tych zawodów z dystansem, uśmiechem i przymrużeniem oka.

Spotkanie ze Strażakami z OSP Majdan.

Smerfy obchodziły Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce, bombkę choinkową, kolorową kulę. Nie zabrakło również naszej zdjęć w naszej kropkowej ramce.

W poniedziałek 11 września odbyły się zajęcia pokazowe z Judo, czyli jednej z metod ćwiczeń fizycznych, treningu moralnego i samoobrony. Trenerzy byli ubrani w prawdziwe kimona i przynieśli ze sobą ogromną matę do ćwiczeń. Takie treningi to świetna okazja do wyskakania, wykrzyczenia i spożytkowania swojej energii w dobrym kierunku. Dzieci były zachwycone, a przy okazji mogły nauczyć się parę słów po japońsku.