Przedszkole nr 2

Grupa III

 
 
 
 
 
  

 

BIEDRONKI

 
 
 
Grupa III - CZTEROLATKI
 
Nauczycielka: Agnieszka Paciorek
                         Elżbieta Popek
 
                       
 
Woźna oddziałowa: Beata Grabowska
 
 
 
 

 

KONSULTACJE Z RODZICAMI (INDYWIDUALNE LUB TELEFONICZNE):

WTOREK - 11.00 - 13.00

 

 

 

Owies posiany, teraz podlewamy i czekamy aż urośnie.

Dzisiaj Biedronki świętują urodziny Ingi. Życzymy jJej sto lat i mnóstwa wspaniałych prezentów.

Dzisiaj Nikoś z naszej grupy odebrał dyplom za udział w konkursie plastycznym pt. "Kiedy patrzę w stronę gwiazd" organizowanym przez Radę Rodziców. Rozmawialiśmy też w Światowym Dniu Zespołu Downa.......o wszystkich chorych dzieciach dotkniętych tę chorobą....i stąd te nasze kolorowe skarpetki.

Dziś od rana wielkie zamieszanie....bo witaliśmy Panią Wiosnę.... Przypomnieliśmy sobie jakie są pierwsze oznaki zbliżającej się Wiosny.... Ciocie wystawiły sztukę teatralną w której zwierzęta oczekiwały Wiosny tak samo jak My. W naszym ogrodzie Marzannę wiatr porwał do morza a My z Gaikiem powędrowaliśmy do Przedszkola.

W tym tygodniu obchodziliśmy urodziny Kubusia....wszystkiego najlepszego, dużo zdrówka i dużo prezentów.

W tym tygodniu poznawaliśmy pracę na Poczcie....szukaliśmy Paczkomatów i listonoszy z listami. Dziś byliśmy na Poczcie przy ul. Ogrodowej. Poznawaliśmy tajniki pracy na Poczcie dzięki ogromnej wiedzy pani naczelnik i pracowników poczty. Dziękujemy za wszystko. I dodam jeszcze od siebie, że jak zawsze w takich miejscach jesteśmy bardzo grzeczni i uważni.

Dzisiejszego poranka nikt nikogo nie mógł poznać....bo do grupy Biedronek przyszły postacie z przeróżnych bajek, które udały się w karnawałową podróż po Europie...

Dziś Dzień Pizzy....I od samego rana zaczęła się nasza przygoda kulinarna.... Założyliśmy fartuchy i zaczęło się wygniatanie ciasta....później każdy układał na wyrobionym blacie smakowite dodatki....i pizza gotowa. Ciocie kucharki: Ewa i Krysia pilnowały odpowiedniej temperatury w piecu...i pozostała nam degustacja. Smacznego!!!

Dzisiaj obchodziliśmy urodziny Karolci....były życzenia i 100 lat, zaśpiewane na całe przedszkole....jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego i dużo zdrówka!

8 lutego, Biedronki udały się z wizytą do Domu Seniora.... Było trochę nerwów i dłużył się czas oczekiwania a spotkanie. I zupełnie niepotrzebnie....bo od pierwszej minuty wszyscy poczuliśmy to samo...to ,,coś,, dotknęło Nas wszystkich. Nasz program artystyczny bardzo się podobał naszym Seniorom...były brawa....oraz wspólne śpiewanie piosenek. Oczywiście byly też wspólne tańce. Wręczyliśmy laurki i czekala na Nas....słodka niespodzianka. Czas szybko minał....I trzeba było wracać do przedszkola. Ale jesteśmy już umówieni na następne spotkanie...ale tym razem u Nas. Już czekamy!!!

Niedawno obchodziliśmy 104 rocznicę nadania praw miejskih dla Wołomina. Zwiedziliśmy pomnik Zofii Nałkowskiej, pomnik Miśka, pomnik Henryka Konstantego Woyciechowskiego oraz jubileuszowy dzwon przy Urzędzie Miasta. Dzieci byly zainteresowane i zaciekawione

Odbyło się kolejne spotkanie z higienistką z Fundacji ,,Wiewiórka Julia". Dziś była intensywna dyskusja jak dbać o higienę jamy ustnej.

Na spotkaniu z logopedą poprzez zabawę ćwiczyliśmy naszą prawidłową wymowę ....a przy okazji uczyliśmy się jakie są ozaki Zimy.

Na rytmice uczyliśmy się jak aktywnie można słuchać muzyki klasycznej. Każda Biedronka uwielbia te zabawy przy muzyce....

W tym tygodniu rozmawialiśmy o tym jak to dobrze mieć Babcię i Dziadka. Tak naprawdę to najbliższe Nam osoby, które kochają swoje wnuczęta niezwykłą Miłością. Przygotowaliśmy program artystyczny dla naszych Gości. Narysowaliśmy portrety Babci i Dziadka.

Na zajęciu matematycznym trzeba było się bardzo skupić żeby dobrze dopasować elementy do siebie. W parach jedno dziecko było Budowniczym a drugie Architektem. Każde miało ważne zadanie do wykonania. Zobaczcie sami...

We wtorek byliśmy w Bibliotece Publicznej. Wiemy już, że w miejscu publicznym należy się odpowiednio zachowywać. Pani Moniką przeczytała nam bajkę o przeróżnych świętach, które obchodzimy. Ale jak to zwykle bywa wszystkiego uczymy się przez zabawę.

Biedronki uwielbiają spacery...więc ostatnio poszliśmy na Plac 3 go maja.

Ostatnio w naszej grupie swoje urodziny obchodziły Patrycja i Laura. Wszystkiego najlepszego, dużo zdrówka i spełnienia marzeń od wszystkich Biedroneczek. Dziękujemy za wszystkie pyszności:)

A to są nasze pierniczki świąteczne, które dzieci pomagały nam pakować.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia trwają.....Biedronki razem z sąsiadami wykonały łańcuch papierowy na choinkę. Robiliśmy go dość długo....bo chcieliśmy pobić rekord długości.....no i się udało!

  Kolejna ważna uroczystość w naszej grupie - urodziny Mateuszka......wszystkiego, co najlepsze i spełniania marzeń od wszystkich Biedronek i cioć!

Ostatnio Biedronki poznawały ciało czlowieka....wiedzą, że mamy kubki smakowe i trąbkę Eustachiusza. Ale ten tydzień należał też do Zosi, która obchodziła swoje urodziny więc dostała mnóstwo życzeń do których oczywiście dołączają ciocie. Uczyliśmy się nowych pojęć matematycznych: szeroki- wąski. I nie sposób zauważyć, że odwiedził Nas na chwilę długo wyczekiwany GOŚĆ....zobaczcie kto to był...

W piątek, Biedronki w ramach warsztatów świątecznych upiekły bułeczki drożdżowe z owocami i kruszonką. Ubrane w odpowiedni strój zabrały się do pracy. Wszystkie składniki ciasta umieściły w misce, nastęnie zagniotły ciasto. Uformowały bułeczki, dodały owoce i zaniosły do kuchni, żeby upiec bułeczki. Kochani Rodzice, możecie być bardzo dumni z cukierniczego dzieła naszych dzieci. Bardzo się napracowały...

Minął kolejny tydzień nauki przez zabawę.... Nauczyliśmy się rysować deszcz, wykonać sylwetę jeża wg wskazówek nauczyciela- wycinaliśmy nożyczkami i sklejaliśmy poszczególne elementy w całość....na rytmice każdy z Nas szukał swojego miejsca słysząc odpowiednią muzykę....na zajęciu matematycznym rozwiązywaliśmy zagadkę ze zwijaniem tasiemki na czas....a w piątek był Dzień Pluszowego Misia, którego dzieci kochają najbardziej na świecie...

Pani Jesień na odchodne, chciała mieć korale modne. Miłe Biedronki listki skroiły, w jesiennym rytmie je ułożyły. Korale piękne Jesień dostanie, to jej osłodzi pożegnanie...

Święto Niepodległości

Biedronki przy pracy.

Kolejne urodziny w Biedronkach. Dzisiaj świętujemy z Marysią

W tym tygodniu Biedronki uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych nt prawidłowej diety Przedszkolaka....targowały się o zdrowe słodycze ale nie dało rady....z tych trzeba jednak zrezygnować. Uczestniczyliśmy też w pogadance nt dokarmiania dzików i odpowiedniego zachowania się w lesie. Na rytmice bawiliśmy się w psotne wiewiórki, które szukają swoich orzechów.... A na zajęciach układaliśmy obrazy w kolejności zdarzeń do bajki o Koziołkach Spryciołkach. Pracowity był ten tydzień.

Samodzielnie przygotowane śniadanie smakowało wyśmienicie!

Nasza grupa uczestniczyła w zajęciu edukacyjnym ,,Bezpieczny szlaban,, pod patronatem PKP. Dzieci obejrzały film edukacyjny. Odpowiadały na pytania i byly bardzo zainteresowane bezpieczeństwem na torach. Dostały pamiątkowe dyplomy oraz książeczki.

W naszym przedszkolu gościliśmy dzisiaj niezwykłych ludzi....to strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Majdanie. Dzięki Ich ogromnej wiedzy dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy potrzebnych w życiu codziennym. Biedronki z wielką ciekawością oglądały wóz strażacki oraz jego wyposażenie. Dziękujemy bardzo za te interesujące spotkanie, było tak ciekawe jak zawsze!

Dzisiaj w naszym Przedszkolu obchodziliśmy imieniny Pyzy. Jak co roku podczas uroczystości przedszkolnej dowiadujemy się o nowych przygodach naszej patronki....które zawsze wzbudzają zaciekawienie u naszych pociech. Prezentem dla naszej Pyzy był taniec, który z chęcią zatańczyliśmy przy całej społeczności przedszkolnej. W sali czekała na Nas Pyza, która częstowała dzieci łakociami....było też przepyszne ciasto.

W czwartek, 29 września, na Biedronki czekała niespodzianka..... Odwiedziła nas higienistka z Fundacji Wiewiórka Julia. Uczyła dzieci prawidłowego mycia zębów....jak kręcić kółeczka na każdym zębie oraz na czym polegają wizyty w gabinecie stomatologicznym. Dowiedzieliśmy sie też jak dbać o zdrową dietę Przedszkolaka. Czekamy na następne spotkania z tego cyklu.

Dzisiaj Biedronki były w Teatrze Kamienica w Warszawie. Przed wyjazdem przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego poruszania się ulicami miasta oraz jak odpowiednio zachować się w miejscu publicznym jakim jest teatr. Obejrzeliśmy spektakl pt. "Jaś i Małgosia " który był interaktywny z publicznością. Dzieci aktywnie uczestniczyły w czasie całego przedstawienia. Śpiewały, tańczyły, powtarzały rymowanki, udzielały odpowiedzi na zagadkowe pytania. Po przedstawieniu odbyły się warsztaty teatralne na których dzieci dowiedziały się np. ciekawostek o efektach specjalnych albo jak powstaje scenografia. Wszystkie Biedronki były grzeczne...więc z chęcią wyruszymy na następne wyprawy w poszukiwaniu przygód.

22 września Biedronki wziely udział w akcji Sprzątania Świata. Każde dziecko miało ze sobą rękawiczkę jednorazową, wspólne worki do segregowania odpadów zebranych z terenu przedszkolnego ogródka. Było trochę nerwów, że czeka Nas wielkie Sprzątanie ale w stadzie Biedronek takie problemy rozwiązujemy...,,od ręki".

I znowu w Biedronkach święto. Dzisiaj "Sto lat!" śpiewamy Alanowi!

Biedronki świętują urodziny...Kubusiu życzymy Ci 100 lat i mnóstwa prezentów!

Dzisiaj, 20 września obchodzimy Dzień Przedszkolaka. Najpierw były zabawy w sali a potem wyjście do kina Kultura na film ,,Guliwer". Gigantyczna animowana przygoda łącząca w sobie klasyczną opowieść o słynnym Guliwerze Jonathana Swifta oraz zupełnie nowy pomysł na jej przedstawienie, którego autorem jest sam prezydent Ukrainy – Wołodymyr Zełenski. To on wpadł na pomysł opowieści, w której Guliwer jest wzrostu zwykłego człowieka, a swój sukces zawdzięcza wielkiej pewności siebie i wytrwałości. Dzisiaj jest dzień pełen wrażeń...

Dzisiaj w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Kropki. Czy Wy kochani wiecie ile można wyczarować z kropek? Zresztą na zdjęciach możecie podejrzeć....I z pewnością stwierdzicie, że Biedronki są kreatywne

W tym tygodniu były podwójne urodziny naszych dziewczyn Amelki i Natalki. Wszystkiego najlepszego bliźniaczki....dużo zdrówka I spełniania marzeń. Dziękujemy za ,,małe co nie co,, Wszyscy wiedzą, że Biedronki to słodziaki.

Minęło już kilkanaście dni kiedy razem jesteśmy w przedszkolu. Były spacery w pobliżu przedszkola, wspólne zabawy w sali i w ogródku przedszkolnym. Zobaczcie jak Nam minął ten czas...