Przedszkole nr 2
Menu
Strona głowna  /  Grupa III
Grupa III
 
SMERFY
 
 
Grupa III - CZTEROLATKI
 
Nauczycielka: Anna Tucin
                       
 
Woźna oddziałowa: Beata Ciecierska
 
 
 
 

adres e-mail naszej grupy: smerfy2@o2.pl

 

 

 

 W piątek trzeciego czerwca, nasze Smerfy wyruszyły na wycieczkę do Gospodarstwa agroturystycznego „ Mazowieckie Sioło” w Julianówku, aby podziwiać uroki Mazowsza. Pogoda  i humor  dopisały. Atrakcji było wiele. Wyplataliśmy z siana, poznaliśmy cykl produkcyjny sera i masła oraz różne zwierzęta z wiejskiej zagrody. Szczególnie zaprzyjaźniliśmy się  kózką Szarlotą i kucykiem Wiesiem. W wolnych chwilach bawiliśmy się na placu zabaw i zajadaliśmy smakołyki  z naszych plecaków. Zmęczeni i szczęśliwi wróciliśmy na Polną, gdzie czekała na nas Pyza   i oczywiście stęsknieni  rodzice.

Dzień Dziecka rozpoczęliśmy od wesołych zabaw przy muzyce, w kolorowych koronach, które sami zaprojektowaliśmy. Następnie poznaliśmy sposoby wyplatania z balonów. Na pamiątkę,  każdy Smerf otrzymał kolorowy kwiatek. Menu tego dnia było bardzo zróżnicowane. Na śniadanie tosty, na obiad burgery, na podwieczorek galaretka z owocami, same pyszności. Po obiedzie czekała na nas niespodzianka, teatrzyk w wykonaniu rodziców. To  było wspaniałe widowisko o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach.

 Lubimy jak wokół nas jest  kolorowo, dlatego posadziliśmy piękne kwiaty, które teraz zdobią plac przed wejściem do przedszkola.

Mama i tata to słowa, które wypowiadamy jako pierwsze. Rodzice są naszymi najlepszymi przyjaciółmi, popatrzcie jak pięknie wyglądacie w oczach swoich dzieci.

Największą atrakcją tygodnia były warsztaty stolarskie pt. „ Dzikie dzieci”, przeprowadzone przez profesjonalistów z  Warszawy. Tylu narzędzi, gwoździ, młotków i drewna nie widzieliśmy jeszcze w przedszkolu. Prawdziwy warsztat stolarski. Każdy mógł wybrać potrzebne dla siebie materiały. Praca z drewnem była na początku trochę trudna, ale dała nam wiele radości. Mieliśmy tak wiele ciekawych pomysłów. Powstały bardzo twórcze, niepowtarzalne i piękne prace. Brawo Smerfy.

Urodziny „Na ludową nutę” obchodził Olek, życzymy mu wielu sukcesów i dużo radości.

W kolejnym dniu, Pan pszczelarz opowiedział nam o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się jak powstaje ten pyszny słodziutki miodek i jak bardzo pracowite są pszczółki.

Bardzo lubimy bawić się w przedszkolu. W tym tygodniu była miła niespodzianka, dostaliśmy nowe zabawki.

Miniony tydzień był  pełen atrakcji. W poniedziałek Smerfy uczestniczyły w treningu piłki nożnej, który przeprowadził trener OSiR „Huragan”, pan Łukasz B. We wtorek malowaliśmy „Majową łąkę”, pełną kwiatów i owadów.

   Od wielu lat w naszym przedszkolu realizujemy Program Optymistyczne Przedszkole. Zawsze  w maju świętujemy Dzień Optymisty. W tym roku wiodącym tematem były Żółte latawce optymizmu. Tego dnia wesoło się bawiliśmy, opowiadaliśmy o swoich marzeniach, o tym co lubimy, co sprawia nam radość. Nasze Smerfy uznały, że są optymistami. Dzieci wykonały też swoje żółte latawce, ozdabiając je kolorowymi, optymistycznymi obrazkami.

W ostatnim czasie urodziny obchodziły Natalka i Kornelka. Dziewczynki przebrane w stroje ludowe, czuły się bardzo wyjątkowo tego dnia. Koleżanki i koledzy narysowali dla nich laurki, z których powstał piękny album. Solenizantkom życzymy dużo uśmiechu. 

Nasze Smerfy świetnie bawiły się kolorowym piaskiem, miały dużo pomysłów. Prace przygotowaliśmy w ramach projektu pt. „Z kulturą mi do twarzy”.

Helenka, Ada, Karolinka i Wika odebrały nagrody  za udział, w przedszkolnym konkursie plastycznym pt. „Wielkanocne jajo”. Gratulacje dla dziewczynek i ich rodziców.

29 kwietnia, nasze Smerfy brały udział w  uroczystości z okazji Święta Flagi, którą przygotowały dla wszystkich przedszkolaków, dzieci z grupy Motylki.

We wtorek odwiedził nas gość specjalny, tata Basi, który jest lekarzem. Opowiedział nam o swojej pracy, zaprezentował stetoskop oraz pulsoksymetr. Na fantomie mogliśmy  poćwiczyć  udzielanie pierwszej pomocy. Bardzo dziękujemy Panu Mateuszowi za ciekawe zajęcia i życzymy wielu sukcesów w trudnej pracy lekarza.

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Nasze smerfy wspólnie z Pszczółkami i Żabkami postanowiły posprzątać ogród przedszkolny. Zebrane śmieci zostały odpowiednio posegregowane.

Wiemy już jak zdrowo się odżywiać- Piramida zdrowia

20.04.2022 roku odbył się w naszym przedszkolu  Konkurs Piosenki Ludowej pt.”Czerwone jabłuszko”. Konkurs został zorganizowany w ramach projektu „ Razem z Pyzą poznajemy tradycje i zwyczaje ludowe”. Naszą grupę reprezentowały: Helenka K., która zaśpiewała piosenkę pt. „Wiła wianki” oraz Natalka F. K., która wykonała piosenkę pt. „ Czerwone Jabłuszko”. Dziewczynki zaśpiewałyście pięknie. Jestem z Was dumna. Gratulacje dla naszych dzielnych wokalistek.

Wielkanocne Zajączki...taką niespodziankę otrzymaliśmy od Seniorów z Koła nr 1 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Dziękujemy bardzo!

Podczas warsztatów plastycznych tworzyliśmy wspólnie z rodzicami łowickie wycinanki ludowe. To było trudne zadanie, ale wszyscy byli zadowoleni z efektów swojej pracy.

W minionym tygodniu odwiedziliśmy panie kucharki, które opowiedziały nam o swojej pracy. Następnie zaprosiliśmy panią intendent i wspólnie opracowaliśmy jednodniowy  jadłospis dla wszystkich przedszkolaków. Kolejnego dnia zabawiliśmy się w małych kucharzy i upiekliśmy pyszne baby wielkanocne.

W piątek odwiedziła na mama Karolinki. W ramach realizacji projektu Czytanie ma moc, zaprezentowała nam książkę z seri Kicia Kocia, pt. "Co z tymi śmieciami?” autorstwa Anity Głowińskiej. Była to wspaniała przygoda...oprócz przyjemności ze słuchania mieliśmy lekcję z segregowania śmieci. 

Pani psycholog tłumaczyła nam, dlaczego ubraliśmy się na niebiesko i jak zaprzyjaźnić się z kolegą chorym na autyzm.

Nasi mali ogrodnicy posiali zioła, kwiaty i warzywa. Teraz będziemy je podlewać i czekać cierpliwie, kiedy urosną.

Nasze krokusy- praca z papieroplastyki.

W minionym tygodniu obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Gofra. Z tej okazji, panie kucharki przygotowały dla nas pyszne gofry z różnymi dodatkami. Były pyszne……

Nasze Smerfy pięknie zatańczyły i zaśpiewały podczas uroczystego wręczenia nagród dla laureatów gminnego konkursu plastycznego pt. „ Kolorowa wycinanka ludowa”.

W poniedziałek wszystkie przedszkolaki powitały wiosnę. W kolejnych dniach: malowaliśmy farbami Panią Wiosnę, tańczyliśmy radośnie z kolorowymi  chustami, do muzyki klasycznej, uczestniczyliśmy w warsztatach prowadzonych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej.  Z okazji Święta Drzewa, Pani Anetka przekazała dzieciom informacje, na temat korzyści jakie dają nam drzewa. Następnie nasze Smerfy ułożyły plakat drzewa, na którym wyszukiwały różnych mieszkańców lasu.

„W marcu jak w garncu”- taki był temat w ostatnim tygodniu . Uczyliśmy się piosenek i wiersza na pamięć, tworzyliśmy garnki z marcową pogodą. Świetnie bawiliśmy się podczas ćwiczeń gimnastycznych. Na zakończenie tygodnia, poznaliśmy zwyczaje dotyczące pożegnania zimy i powitania wiosny. Wykonaliśmy wspólnie   Marzannę, a potem tańczyliśmy taniec pt. „Pożegnanie zimy”. Teraz już z niecierpliwością czekamy na wiosnę.

W minionym tygodniu omawialiśmy temat pt. „Spotkanie z bajką”. Z tej okazji wystawialiśmy przedstawienia, rysowaliśmy ilustracje do bajek oraz byliśmy w Teatrze Guliwer na spektaklu dla dzieci pt. „ Królestwa”

Trzy świnki- inscenizacja bajki w wykonaniu dzieci.

Czerwony Kapturek – inscenizacja bajki dla dzieci z grupy Krasnale.

Dzień Kobiet w grupie Smerfy

Kolejny tydzień rozpoczęliśmy od utrwalenia pór roku. W małych zespołach tworzyliśmy drzewa w czterech porach roku. To było trudne zadanie, ale udało się i wszyscy już znamy pory roku.

Karnawał kończy się powoli. Nasze Smerfy pożegnały Go wspaniałą zabawą. Wszystkie dzieci były w przepięknych strojach a na bal zabrały ze sobą  wspaniały humor.

Dzieci z grupy Smerfy włączają się do działań związanych z realizacją  ogólnopolskiego programu ekologicznego, pt. „ Działaj z impetem”. Zadanie na luty polegało na pokolorowaniu zimowych ubrań dla bohaterów programu, wycięcie i przyklejenie w odpowiednich miejscach. Na koniec stworzyliśmy wielki plakat.

Ostatni tydzień karnawału obfitował w naszej grupie w różnorodne zabawy i aktywności. Rozpoczęliśmy urodzinami Helenki, której życzymy wiele uśmiechu. Następnie odwiedziła nas Babcia Henia, która czytała bajki, bawiła się z nami i przyniosła słodką niespodziankę. Kolejnego dnia, pani Iza – logopeda  bawiła się z nami w „Karnawałowe zabawy logopedyczne”. Nie zabrakło zabaw przy muzyce oraz przebierania się w maski, które sami wykonaliśmy. Pan Karnawał świetnie się z nami bawił. Przed nami jeszcze ten wielki bal….już nie możemy się doczekać….

Tydzień rozpoczęliśmy świętowaniem  urodzin Kuby, który urodził się w Walentynki. Kolejne dni, to zabawy i zajęcia, których tematem przewodnim były koty. W czwartek świętowaliśmy w naszej grupie Dzień Kota. Temat bardzo spodobał się wszystkim dzieciom. Bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich aktywnościach.

Tworzymy śnieżynki, doskonaląc technikę wycinania nożyczkami.

Tworzymy obrazek zimowy techniką finger painting.

Z okazji Święta Trzech Króli ozdabialiśmy korony.

Urodziny Ady i Nikolki. Solenizantkom życzymy wiele radości i uśmiechu.

13 grudnia, w naszej grupie odbyło się „ Spotkanie z kolędą”. Dzieci pięknie tańczyły oraz śpiewały kolędy i pastorałki. Rodzice również włączyli się do wspólnego śpiewania kolęd. Następnie, podczas warsztatów plastycznych, powstały kolorowe lampiony oraz  bombki. To był bardzo miły i wzruszający wieczór pełen świątecznej magii.

Grudzień jest  miesiącem pełnym atrakcji i niespodzianek. Na imieniny Mikołaja otrzymaliśmy drobne prezenty, następnie ubieraliśmy choinkę w naszej sali. Kolejny dzień    to pieczenie i ozdabianie pierniczków z mamą Ady i Henia. Podczas zajęć plastycznych tworzyliśmy postać Św. Mikołaja i ozdabialiśmy choinki.

Z okazji Dnia Pluszowego Misia, nasze Smerfy bawiły się przy piosenkach, wykonały pracę plastyczną pt. „ Mój pluszowy Miś”, słuchały bajek czytanych przez mamę Natalki,  oraz brały udział w teatrzyku przygotowanym przez nauczycielki z naszego przedszkola.

  Podczas Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, rozmawialiśmy o naszych prawach. Ubrani na niebiesko, obejrzeliśmy filmy edukacyjne, bawiliśmy się przy piosenkach, a przy okazji świętowaliśmy imieniny Karolinki.

   Jesienna pogoda była tematem minionego tygodnia. Uczyliśmy się wierszyków, piosenek, wykonaliśmy kolorowe parasole z pianki.

   Zrealizowaliśmy kolejne zadnie z MODUŁU I – W KRAINIE MUZ. Zorganizowaliśmy „Spotkanie z muzyką”, zapraszając do naszego przedszkola muzyków z Agencji Pro- Arte, którzy  podczas koncertu, zaprezentowali muzykę patriotyczną.

Ten tydzień rozpoczęliśmy od  nauki hymnu Polski, utrwaliliśmy wiersz pt. „ Kto ty jesteś Polak mały” W. Bełzy i samodzielnie wykonaliśmy kotyliony.

Za nami kolejny tydzień. Trochę spokojniej, ale ciekawie. Nasze Smerfy utrwalały pojęcia: „na, pod, obok, za, wysoko, nisko”, przyporządkowywały  i nazywały zwierzęta domowe oraz leśne. Dzieci rysowały i wyklejały grzyby oraz uczyły się współpracy w parach, podczas zabaw kreatywnych.

Pan policjant przekazał nam wiele cennych informacji o tym, jak należy zachowywać się na drodze. Wiemy już, dlaczego dzieci muszą jeździć w fotelikach i nie powinny przeszkadzać kierowcy podczas jazdy.

Znamy już kilka tańców i piosenek ludowych, dlatego wspólnie z Motylkami zaprezentowaliśmy je,  aby pokazać jak świetnie się przy nich bawimy i trochę zareklamować nasze przedszkole oraz piękne stroje ludowe .

Podczas zabaw i zajęć poznaliśmy zwierzęta zamieszkujące w lesie. Najbardziej podobał nam się  jeżyk, którego sami narysowaliśmy.

Złota jesień w naszym ogrodzie przedszkolnym…..

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im Z. Nałkowskiej Smerfy poznały piękny, bogaty księgozbiór dla dzieci. Następnie wspólnie ozdobiły napis BIBLIOTEKA, który teraz jest w naszej sali.

W tym tygodniu urodziny obchodziła Ada. Tradycyjnie już bawiliśmy się przy muzyce ludowej, a solenizantka wystąpiła w  krakowskim stroju ludowym. Życzymy Adusi dużo uśmiechu.

 Na koniec tygodnia podczas warsztatów ekologicznych, wybraliśmy się w podróż do magicznego lasu, było tajemniczo i kolorowo.

Minął kolejny tydzień października pełen atrakcji i wesołej zabawy. Dostaliśmy nowe zabawki do naszej sali, tworzyliśmy „Jesienny kącik zdrowia” pełen owoców i warzyw. Bardzo smakowały nam samodzielnie przygotowane szaszłyki.

W tym tygodniu byliśmy małymi aktorami. Dobrze bawiliśmy się podczas inscenizacji wierszy J. Brzechwy pt. „ Na straganie” oraz J. Tuwima pt. „Rzepka”.

Urodziny Basi i Tymona tradycyjnie, „Na ludową nutę”.

Nasze Smerfy długo przygotowywały się do uroczystych Imienin Pyzy. Uczyły się hymnu przedszkola, tańców  oraz piosenek ludowych. Podczas uroczystości poznały opowieść o mazowieckiej gospodyni i  Pyzie Wędrowniczce, w które wcieliły się pani Ania i Kornelka. Pięknie zatańczyły Szota i Kujawiaka a hymn rozbrzmiewał w całym przedszkolu. Kornelka świetnie spisała się w roli patronki. Tańczyła z dziećmi, przyjmowała laurki i częstowała cukierkami.

Siódmego września, Smerfy wybrały się do Teatru Baj na sztukę dla dzieci młodszych pt. „ Spagetti”.  Z wielkim zainteresowaniem oglądały przedstawienie, podczas którego poznały przepis na to pyszne danie. W drodze powrotnej zrobiliśmy sobie zdjęcie przy Pomniku   Praskiej Kapeli Podwórkowej i szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola.

29 września zaprosiliśmy do przedszkola mamę Kornelki, która przebrana za wróżkę czytała dzieciom bajki, z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Jesień zagościła  już w naszej grupie. Mamy piękne kąciki przyrody. W ogrodzie zbieramy liście i tworzymy z nich bukiety. Wykonaliśmy też z różnych materiałów naszą Panią Jesień.  Na zajęciach matematycznych chętnie bawimy się kasztanami  i żołędziami.

W naszym przedszkolu pojawili się trenerzy piłki nożnej. Zachęcali nas do aktywności fizycznej i razem ćwiczyliśmy w sali gimnastycznej.

Przy okazji tematu o przyjaźni i uczuciach stworzyliśmy nasz Kalendarz Urodzinowy. Teraz już  wiemy , kiedy obchodzimy  nasze urodziny.

Ogólnopolski  Dzień Przedszkolaka spędziliśmy bardzo twórczo i wesoło. Odwiedził nas też jeden z bohaterów filmu Psi Patrol – Chase, z którym chętnie pozowaliśmy do zdjęć. Następnego dnia obejrzeliśmy bajkę w kinie Kultura, była tak ciekawa, że siedzieliśmy jak zaczarowani.

Wrzesień upływa nam pod znakiem wielu ciekawych wydarzeń. Razem wspaniale się bawimy, mamy wiele ciekawych zajęć i zabaw. Lubimy bawić się przy muzyce, lepić z ciastoliny, rysować, wycinać i liczyć. Wszystko nam się bardzo podoba….

 W tym roku obchodzimy urodziny dzieci „ Na ludową nutę”. Lenka i Adaś już świętowali. Przebieramy się w strój ludowy, mamy słodki poczęstunek, uczymy się składać życzenia a następnie  bawimy się i tańczymy przy muzyce ludowej.

Kochani Rodzice

Witamy w nowym roku szkolnym. Nasze Smerfy wróciły po wakacjach bardziej dojrzałe, samodzielne i bardzo radosne. Chętnie biorą udział we wszystkich  zabawach i zajęciach. Mamy już za sobą pierwszą wycieczkę, podczas której świetnie się bawiliśmy. W Leszczynowym Zakątku czekało wiele atrakcji. Obserwowaliśmy zwierzęta, robiliśmy pizzę, jechaliśmy traktorem i bawiliśmy się na placu zabaw.


Ostatnia aktualizacja: 2022-06-06
BIP