Przedszkole nr 2

Grupa III - MOTYLKI

 
 
  
 
 
MOTYLKI
 
Grupa III - CZTEROLATKI
 
Nauczycielka: Aniela Sycik
                            Ewa Pabian
 
                       
 
Woźna oddziałowa: Renata Zalewska
 
 
 
 
 
KONSULTACJE
poniedziałek w godz. 10.30-12.30
 
 
 
 
Spotkanie czytelnicze z mamą Jasia. Dziękujemy za przeczytanie ciekawych książek dla dzieci.
 
 
"Drzewo- przyjaciel" to film, który oglądaliśmy w Kinie Sferycznym. To było dla nas fajne i ciekawe doświadczenie filmowe
 
 
W tym tygodniu świętowaliśmy 5 urodziny Leona. Sto lat i wszystkiego najlepszego Leonku!
 
 
Zawody sportowe ,,Ruch to samo zdrowie"

 
Dzień Flagi...
 
 
Spotkanie czytelnicze z mamą Paulinki. Dziękujemy za przeczytanie bajki pt. ,, Calineczka ".
 
 
10 kwietnia świętowaliśmy urodziny Natalki... 100 lat Natalko- samych wesołych i miłych chwil w przedszkolu. Dziękujemy za pyszny poczęstunek...
 
 
Ostatnio wzbogaciliśmy swoją wiedzę dotyczącą pracy rolnika. Omawialiśmy temat związany z życiem na wsi, zwierzętami mieszkającymi w gospodarstwie oraz produktami, które możemy dzięki nim uzyskać. Dlatego też postanowiliśmy samodzielnie- własnoręcznie zrobić masło. Podczas zajęcia kulinarnego poznaliśmy etapy powstawania masła czyli na własne oczy zobaczyliśmy jak ono powstaje. Wszyscy wyczekiwaliśmy efektu końcowego, aby posmakować "naszego" masła. Smakowało wybornie
 
 
Lekcja biblioteczna pt. ,,Zawody".
 
 
Dzień czekolady...
 
 
Kolejne urodziny w naszej grupie. Paulinko życzymy Ci dużo zdrowia, szczęścia i radości na każdy dzień.
 
 
Wizyta w Kreatywnych klockach...
 
 
W środę byliśmy w kinie Kultura na przedstawieniu pt. "Nasz Shrek".
 
 
Gratulacje dla laureatów konkursu plastycznego "Wielkanocny zajączek". Z naszej grupy Wiktoria zajęła pierwsze miejsce i Michał Ch. drugie a wyróżnienia otrzymali: Nina, Michał K., Leon, Jaś, Hania i Paulinka
 
 
Wiosenny parapet... zielony ogródek w naszej Motylkowej sali
 
 
Warsztaty z jogi
 
 
Dzień Kolorowej Skarpetki...
 
 
We wtorek śpiewaliśmy gromkie 100 lat naszej jubilatce... Oliwko z okazji urodzin życzymy Ci dużo uśmiechu i radości na każdy dzień
 
 
W środę byliśmy w Miejskim Domu Kultury na Poranku muzycznym pt. "Instrumeny dęte- nie takie nadęte"
 
 
W tym tygodniu rozmawialiśmy o marcowej pogodzie i o zmianach atmosferycznych zachodzących wczesną wiosną... po prostu próbowaliśmy wyjaśnić znaczenie przysłowia "W marcu jak w garncu"
 
 
Spotkanie z Twórcami Ludowymi z Opoczna - poznaliśmy pracę tkacza
 
 
W piątek w naszej grupie było bardzo miło... świętowaliśmy Dzień Kobiet oraz Dzień Chłopaka
 
 
Motylki na spotkaniu z Magikiem Kacprem.
 
 
W piątek wybraliśmy się do sali zabaw Pandaland. Byla to okazja do doskonałej, radosnej zabawy...ćwiczyliśmy umiejętności manipulacyjne i sprawnościowe. Korzystaliśmy z tuneli, basenu z kulkami oraz zjeżdżalni. Uczestniczyliśmy także w warsztatach plastycznych. Do przedszkola wróciliśmy nieco zmęczeni ale pełni wrażeń.
 
 
Podczas realizacji tematu ,,Poznajemy zawód kucharki" odwiedziliśmy przedszkolną kuchnie. Panie kucharki opowiedziały nam na czym ich praca oraz jak wygląda ich strój. Zobaczyliśmy sprzęt potrzebny do pracy w dużej kuchni. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób przygotowuje się pyszny obiad i surówki. Wykonaliśmy deser w postaci owocowej galaretki, który z apetytem zjedliśmy na podwieczorek.
 
 
Dzień Dinozaura w naszej grupie....
 
 
Koty, kotki, koteczki...
 
 
Walentynki u Motylków to jedno z najprzyjemniejszych świąt w ciągu roku. Dzień ten był dla nas idealną okazją, aby celebrować przyjaźń czyli okazywanie zwykłej sympatii do siebie nawzajem...
 
 
Ostatnie dni karnawału były dla nas bardzo intensywne. Działo się! Najpierw słodki dzień- Tłusty czwartek. Następnie braliśmy udział w warsztatach tańca ludowego oraz w pokazie tańca towarzyskiego. Uczestniczyliśmy też w koncercie muzycznym pt. "Małe warszawskie wróbelki". A na koniec gratulowaliśmy naszym laureatom Michałowi K. i Paulince, którzy odbierali nagrody za udział w konkursie plastycznym "Portret babci i dziadka"
 
 
Dziękujemy mamie Michała za przeczytanie ciekawych książeczek dla dzieci - ,, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" oraz ,,Franklin i złoty interes".
 
 
Ostatnio uczestniczyliśmy w lekcji bibliotecznej pt. ,,Zimowa zabawa".
 
 
Kolejne święto w naszej grupie. Tym razem świętowaliśmy urodziny Michała Ch., który jako pierwszy w tym roku miał swoje urodziny. Wszystkiego najlepszego Michałku!
 
 
Motylkowe szaleństwo karnawałowe...
 
 

Dnia 1 lutego Motylki wybrały się na wycieczkę do apteki „Dr Porada” przy ulicy Mickiewicza. Celem wycieczki było poznanie pracy farmaceuty, wyglądu i wyposażenia apteki. Podczas wizyty okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Zobaczyliśmy w jaki sposób i gdzie są poukładane leki. Obejrzeliśmy różne preparaty lecznicze, kosmetyki i witaminy. Podczas pogadanki Pani farmaceutka przypomniała nam wszystkim, że pod żadnym pozorem dzieci nie mogą bawić się lekarstwami, oraz że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej. Na koniec wizyty w ramach - podziękowania za bardzo ciepłe i serdecznie przyjęcie, Motylki wręczyły Paniom farmaceutkom własnoręcznie wykonaną laurkę, a Panie poczęstowały dzieci witaminowymi lizakami oraz wręczyły naklejki i opaski odblaskowe. Serdecznie dziękujemy za pouczające i ciekawe spotkanie. Dzięki wizycie przedszkolaki wiedzą, co można w aptece kupić, jak walczyć z chorobą i dbać o zdrowie.

W tym tygodniu rozmawialiśmy o zdrowiu. Dobrze wiemy, co należy robić, żeby jak najdłużej nam służyło… czyli wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania, czystości, dbania o higienę. Dowiedzieliśmy się jak ważna jest aktywność na świeżym powietrzu i odpowiedni ubiór do pogody, więc wybraliśmy się do parku im. Wodiczki i wykonaliśmy pracę plastyczną „Mój szalik i czapka”, Byliśmy również w aptece DR PORADA przy ulicy Mickiewicza, gdzie panie farmaceutki podpowiedziały nam jak walczyć z chorobą i dbać o zdrowie.

 
Ostatnio odwidziła nas mama Paulinki, dziękujemy za przeczytanie bajki i zapraszamy chętnych rodziców na spotkania czytelnicze.
 
 
Ostatnio Kacper obchodził swoje urodziny- Kacperku życzymy Ci wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami oraz spełnienia marzeń. Sto lat!
 
 
W piątek odwiedziła nas pani Kasia ze swoimi milusińskimi. Uczestniczyliśmy w warsztatach "Puszyste i kolczaste zwierzątka domowe". Dziękujemy za pouczające spotkanie "Zwierzęta Dzieciom, Katarzyna Kotkiewicz"
 
 
Bardzo wyczekiwane spotkanie z Mikołajem - miłym gościem...
 
 
Nasze przygotowania do Świąt...
 
 
Motylki na spotkaniu z przedstawicielami policji.
 
???
 
Lubimy zabawy ruchowe na sali gimnastycznej- dzisiaj ćwiczyliśmy z obręczami.
 
 
Motylkowe zabawy logopedyczne - kolejne spotkanie z ciocią Izą.
 
 
Dzień Pluszowego Misia...
 
 
Ostatnio oglądaliśmy dwa spektakle teatralne: w kinie Kultura przedstawienie pt. "Baśnie z tysiąca i jednej nocy", a w przedszkolu teatrzyk pt. "Kot w wielkim mieście".
 
 
Prawa Dziecka to temat, o którym rozmawialiśmy w tym tygodniu. Dwiedzieliśmy się, że mamy liczne prawa ale też i obowiązki. Oglądaliśmy film edukacyjny "Prawa dziecka ważna sprawa oraz kolorowaliśmy ilustracje o prawach dziecka.
 
 
Święto Niepodległości...
 
 
Złota Jesień zawitała do naszego ogrodu.
 
 
W środę 25 października w naszej grupie odbyły się warsztaty pt. ,,Jesienne stroiki". Na początku dzieci zaprezentowały utwory muzyczne o tematyce jesiennej. Następnie wspólnie z rodzicami wykonały stroiki, które można podziwiać w holu przedszkola. Był to bardzo miło i kreatywnie spędzony czas. Dziękujemy rodzicom za przybycie i zaangażowanie.
 
 
Kolejne urodziny w naszej grupie. Gabrysiu niech każdy dzień będzie dla Ciebie pełen radości, a uśmiech nigdy nie znika z Twojej wesołej minki.
 

W piątek odwiedziła nas mama Oli i przeczytała nam bajkę pt. "Złotowłosa i trzy misie". Dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy kolejnych rodziców na spotkania czytelnicze.

 
 

W poniedziałek Motylki uczestniczyły w warsztatach podczas których miały możliwość samodzielnie wykonać swoją tabliczkę czekolady. Na zakończenie czekała nas miła niespodzianka- eksperymenty z suchym lodem. Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie tak ciekawych warsztatów.

 
 
Urodziny Jasia... życzymy Ci wszystkiego najlepszego, samych wesołych dni oraz spełnienia marzeń
 

W minionym tygodniu poznawaliśmy owoce i warzywa. Podczas zabaw z warzywami i owocami segregowaliśmy je ze względu na wybraną cechę- poznając ich wygląd, budowę czy smak. Korzystając z bogactw darów jesieni samodzielnie przygotowaliśmy sałatkę owocową. Ochoczo przstąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i ... degustacji. Wszyscy bardzo się starali, a wysiłek opłacił się. Sałatka smakowała wyśmienicie- nie wiem, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy?

 
 
Tematem zajęć tygodniowych była jesień w parku. Poznawaliśmy różne drzewa oraz mieszkańców parku. We wtorek 10 października w naszej grupie świętowaliśmy Dzień Drzewa. Tego dnia dzieci dowiedziały się jak ważne są dla nas drzewa, co nam dają i dlaczego warto o nie dbać. Wspólny spacer pozwolił wszystkim ciekawskim Motylkom dotknąć, powąchać i przytulić drzewo- dąb rosnące w naszym ogrodzie przedszkolnym. Następnie wykonaliśmy pracę plastyczną "Jesienne drzewo".
 
 
W tym tygodniu poznawaliśmy Naszą Patronkę. 11 października świętowaliśmy imieniny Pyzy Wędrowniczki. Oglądaliśmy występ artystyczny w wykonaniu Smerfów i wręczyliśmy Pyzie piękny kwiat. Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor wręczyła nagrody i wyróżnienia uczestnikom konkursu plastycznego "Portret naszej patronki". Gratulacje dla nagrodzonych i wyróżnionych dzieci. W naszej grupie Kacperek zajął drugie miejsce, a wyróżnienia otrzymali: Paulinka, Wiktoria, Michał K., Olek i Marta. Gratulujemy!
 
 
Czwarte urodziny Oliwiera... życzmy Ci dużo zdrowia, miłych chwil i zabaw z kolegami w przedszkolu!
 
 
"Ćwiczyć każdy może", o tym przekonały się Motylki podczas zabaw ruchowych z gazetami. W toku zabaw doskonaliliśmy ogólną sprawność ruchową oraz uczyliśmy się reagować na polecenia i sygnały umowne.
 
 
Niby tacy sami, a jednak inni - to problem, który próbowaliśmy rozwiązać na zajęciach podczas zabaw z lustrem. Poznawaliśmy i staraliśmy się opisać swój wygląd, nazywaliśmy poszczególne części ciała- wskazywaliśmy je u siebie i innych. A potem każdy z nas narysował siebie czyli "swój portret" .
 
 
Wycinanie nożyczkami to bardzo trudna czynność- aby posiąść tę umiejętność potrzebna jest praktyka. Dlatego zabawy w wycinanie będziemy powtarzać cyklicznie w przedszkolu. To świetny sposób na ćwiczenie mięśni palców i dłoni a także dobry trening koordynacji oko- ręka.
 
 
27 września rozpoczęliśmy cykliczne zajęcia z panią Izą - logopedą. Pierwsze spotkanie zaczęliśmy od zabaw rozwijających słuch i uwagę słuchową. Podczas zabawy "Wsłuchanie się w ciszę" uczyliśmy się słuchać tak, aby usłyszeć różne dźwięki tj. "wyłapywalismy" dźwięki z otoczenia np: granie radia, kapanie wody, tykanie zegara, szum samochodu itp. Na zakończenie graliśmy na instrumencie "kij deszczowy".
 
 
Nasz pierwszy imieninowy solenizant - Michał Ch. - Michałku życzymy Ci samych pogodnych chwil!!!
 
 
Kolejne urodziny w naszej grupie. Tym razem swoje święto miał Staś! Wszystkiego najlepszego i dużo zdrowia!!!
 
 
Dziękujemy mamie Gabrysi za spotkanie i rozpoczęcie głośnego czytania w naszej grupie...
 

Spotkanie ze Starżakami z OSP Majdan...

Mama Paulinki poprowadziła dla nas warsztaty muzyczne, poznaliśmy instrument - keyboard, każdy mógł zagrać na nim. Dziękujemy za miłe spotkanie, mamy nadzieję, że się powtórzy!

15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki - tego dnia przyszliśmy ubrani w kropki i groszki. Świętowanie rozpoczęliśmy od  „kropkowego zadania" i pracy plastycznej, a następnie bawiliśmy się wesoło z kolorowymi kropkami na dywanie. To był bardzo miły kropkowy dzień!

W poniedziałek Marcel miał urodziny. Zaśpiewaliśmy jubilatowi sto lat, złożyliśmy życzenia urodzinowe: dużo uśmiechu, radości, zabawek i zdrowia oraz wręczyliśmy mały upominek. Marcel w podziękowaniu poczęstował nas wszystkich cukierkami.

11 września oglądaliśmy lekcję pokazową ,,Judo''. To świetna dyscyplina sportowa, która pomaga rozwijać wszechstronnie sprawność fizyczną oraz powoduje rozładowanie nadmiernej energii.

Witamy po wakacjach! Pierwszy tydzień w przedszkolu, w naszej grupie rozpoczął się miłym akcentem- Helenka świętowała swoje urodziny. Helenko życzymy Ci dużo zdrowia oraz wiele miłych chwil i zabaw z kolegami. Sto lat!