Przedszkole nr 2

Grupa I - ŻABKI

 
 
 
ŻABKI
 
 
 
Grupa I - TRZYLATKI
 
Nauczycielka: Karolina Tołtyżewska
                            Mariola Zakrzewska
 
                                          
 
Pomoc nauczyciela: Marzena Łubnicka
Woźna oddziałowa: Wioletta Rychta
 
 
 
 
 
KONSULTACJE
czwartek w godz. 8.30 - 9.30
 
 
 
 
 
Kino sferyczne, podczas seansu mogliśmy nauczyć się jak ważne jest dbanie o czystość naszej planety.
 
 
Dzień Optymisty...
 
 
Urodzin czar...serdeczne życzenia urodzinowe wędrują do Halszki, Wiktoria i Kiry. Wszystkiego najlepszego kochane Żabki
 
 
Dzień Flagi...
 
 
Wycieczka do Teatru Niewielkiego w Warszawie na przedstawienie pt. "Puf".
 
 
Dzień Czekolady, słodko, pysznie i owocowo.
 
 
Urodziny Irinki! Sto lat kochana Żabko!
 
 
4 urodziny Ani! Sto Lat!!!
 
 
Przyszła Wiosna, a krok za nią nadchodzi Wielkanoc...to świetna okazja na spotkanie z Babcią i Dziadkiem. Żabki zaprezentowały piękne przedstawienie, a wspólne dekorowanie jajek przyniosło dużą dawkę radości.
 
 
Ach ten Zajączek biegnąc przez nasz przedszkolny ogródek pogubił pisanki. Na szczęście Żabki pomogły mu je wszystkie pozbierać, znalazły przy okazji słodkie co nieco...
 
 
Żabkowe szaleństwo w edukacyjnej sali zabaw "Kreatywne klocki".
 
 
Dzień Kolorowej Skarpetki...
 
 
20 marca obchodziliśmy dzień Żaby ???????? , a ponieważ nazwa zobowiązuje to nie mogliśmy przejść obok tego dnia obojętnie ???????? A zatem Dzień Żaby w grupie Żabek ????????
 
 
Pokaz iluzji, a do tego spora dawka śmiechu i magicznych sztuczek.
 
 
,,Instrumenty dęte nie takie nadęte" - taki miał tytuł koncert na który się wybraliśmy do MDK.
 
 
Gościliśmy w naszej grupie Tatę Jasia który przybliżył nam pracę lekarza. Mogliśmy popróbować reanimacji na fantomie oraz zbadać bicie swojego serca.
 
 
Czwarte urodziny Jasia. Sto lat, sto lat!
 
 
Dzień Kobiet i Dzień Chłopaka w grupie Żabek.
 
 
Spotkanie z tkaczem oraz poznanie jego pracy.
 
 
Zasady to ważna sprawa, wie to każda Żabka, dlatego omówienie ich oraz przypieczętowanie dłonią zgody na ich przestrzeganie było tylko formalnością. Do tego staramy się współpracować podczas zadań.
 
 
Obchody Dnia dinozaura w grupie Żabek, a do tego wiele atrakcji. Na wstępie ,,Dinozaury zabawa w podskokach,, - zabawa ruchowa, następnie układaliśmy szkielet Tyranozaura oraz tworzyliśmy makietę lasu jurajskiego. Ozdabialiśmy sylwety gadów, ktore ozdobiły naszą salę. Kolejną atrakcja była zabawa w archeologa i kucie w gipsie, poszukiwanie szkieletów. Zakończeniem była prezentacja slajdów z sylwetami dinozaurów.
 
 
Dziękujemy rodzicom Hani z grupy Pszczółek za możliwość udzialu w fantastycznych warsztatach dotyczących pracy malarza.
 
 
Sto lat! Arinko!!!
 
 
Ulubione bajki przedszkolaków. Mieliśmy okazję wcielić się w postacie z bajek i odegrać prawdziwe role. Poznaliśmy kilka nowych bajek, wykonaliśmy pracę plastyczną inspirowana bajką Czerwony Kapturek. Układaliśmy obrazki ćwicząc spostrzegawczość oraz umiejętność dopasowywania.
 
 
,,Dzień kota" - jak spędziliśmy? Bardzo aktywnie, na początek kocia matematyka i wykorzystanie wagi, następnie dzielenie kotków tak aby każdy miał tyle samo i budowanie dla nich domków. Naśladowanie kocich głosów i ruchów przy utworze ,,Duet kotów". Kolorowanie sylwety zwierzątka, nauka piosenki Kotek Puszek. Finałem zabaw była kocia sesja zdjęciowa i wysłuchanie wierszyka pt. ,,Chory kotek",
 
 
Dzień miłości czyli Walentynki, a z tej okazji pełno atrakcji w przedszkolu. Zabawy w sali, pokaz tańców towarzyskich, rozdanie nagród w konkursie,,Portret babci i dziadka", zdjęcia w fotobudce.
 
 
,,Zima wcale nie jest zła" oto relacja wspaniałego występu Żabek i zabaw integracyjnych z rodzicami. W części warsztatowej powstała walentynkowa fotobudka, z której korzystały wszystkie Pyzowe przedszkolaki.
 
 
Tydzień rozpoczęliśmy pracowicie ponieważ przygotowanie dla rodziców niespodzianki w postaci babeczek było nie lada wyzwaniem.
 
 
Ostatnie wydarzenia w naszej grupie to, odwiedziny Pani Doroty i przeczytanie ciekawych opowiadań o ,,Kotku Dorotki". Potem pochłonęło nasz karnawałowe szaleństwo. Dekorowanie balonów i wyczekany bal. Braliśmy również udział w warsztatach, podczas których oglądaliśmy tańce i stroje ludowe. Nauczyliśmy się jednej piosenki i zatańczyliśmy przy jej melodii. Uczestniczyliśmy w koncercie pt. ,,Warszawskie wróbelki".
 
 
Dziękujemy babci Oktawii, za wizytę w naszej grupie i przeczytanie bajek o Kici Koci, którą jest ulubioną bohaterką maluszków.
 
 
"Puszyste i kolczaste zwierzątka domowe", taki temat miały piątkowe warsztaty zorganizowane przez firmę zewnętrzną "Zwierzęta Dzieciom Katarzyna Kotkiewicz"
 
 
Mikołajki w Żabkach!!!! - Znalezienie listu - Wykonanie zadań z listy Mikołaja - Odszukanie słodkiej nagrody - Mikołajkowa sesja zdjęciowa...
 
 
W środę, 6 grudnia razem z Pszczółkami uczestniczyliśmy w pierwszej lekcji bibliotecznej, którą przygotowała p. Monika z Miejskiej Biblioteki im. Z. Nałkowskiej. Zachęcamy rodziców do odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z projektem „Mała książka – wielki człowiek”, który ma na celu upowszechnianie dostępu do bezpłatnych, pięknie wydanych i mądrych książek oraz zachęcanie do wspólnego czytania i regularnego odwiedzania biblioteki przez całe rodziny. 
 
 
Kornelko życzymy Ci wszystkiego co najlepsze, sto lat, sto lat.....
 
 
Dzień Pluszowego Misia... - taką uroczystość obchodziliśmy 24.11. Zabawa z Misiem Uszatkiem w dniu jego święta - to była super sprawa.
 
 
Zawsze miło jest gościć w naszych progach absolwentów przedszkola, a jest to tym bardziej miłe, jeśli przychodzą oni poczytać bajeczki swoim młodszym kolegom. Dziękujemy Marcelinko za odwiedziny i czekamy na kolejne wizyty.
 
 
Święto Niepodległości...
 
 
Pasowanie na przedszkolaka to ważne wydarzenie w życiu każdego maluszka, po tym podniosłym dniu możemy z dumą przyznać, że jesteśmy już prawdziwymi przedszkolakami i Żabkami.
 
 
Dzień postaci z bajek w naszej grupie obchodzimy bardzo uroczyście. Dzieci rozpoznawały przebrania, a następnie wcielały się w wybrane postacie. Jak to w bajce musi być bal i był... a na koniec zorganizowaliśmy pokaz Bajkowej Mody.
 
 

Ostatni tydzień października zaczęliśmy od warsztatów czekoladowych, podczas których każda Żabka wykonała swoją tabliczkę. Po słodkiej pracy przyszła kolej na eksperymenty z suchym lodem, całość cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wybraliśmy się na spacer do parku, po drodze jak i na miejscu oglądaliśmy piękno jesiennej przyrody. Realizowaliśmy temat ,,Warzywa znane i lubiane".

 
 
Kolejny tydzień i kolejne ciekawe zajęcia . Jako pierwsza odwiedziła nas ciocia Iza przeprowadzając zabawy logopedyczne. Pan Bartek bawił się z nami podczas zajęć tanecznych i dało nam to sporo frajdy. Spotkaliśmy się z Panią Plecionką, która zajmuje się wyplataniem róznych rzeczy z wikliny. Zrealizowaliśmy temat kompleksowy Owoce w sadzie.
 
 
Pyza Wędrowniczka - poznaliśmy postać naszej  patronki, wygląd i historię. Malowaliśmy piękne czerwone korale, braliśmy udział w Biesiadzie z Pyzą, po której zaprosiła nas na słodki poczęstunek.Po zakończeniu uroczystości został rozstrzygnięty konkurs plastyczny. 10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa, odciskaliśmy rączki na sylwecie, rozpoznawaliśmy drzewa liściaste i iglaste, przytulaliśmy się do drzewa w ogrodzie, na koniec otrzymaliśmy dyplom Przyjaciela Drzewa. W piątek 13. 10. gościliśmy stylistkę, rozmawialiśmy o kolorach i ubiorach na różne okazje. Prezentowaliśmy stroje na wybiegu a najpiękniejsza kreacja została nagrodzona.
 
 
Bezpieczni na drodze - taki temat zrealizowały Żabki. Uczyliśmy się właściwie poruszać jako pieszy i przechodzić przez pasy na zielonym świetle. Wykonaliśmy sygnalizatory, śpiewaliśmy piosenkę "Kolorowe światła". Uczyliśmy się pojęć przestrzennych, a na koniec tygodnia poszła w ruch gimnastyka w parach. Ps. w poniedziałek pierwszy raz braliśmy udział w koncercie "Dziecięcy świat fantazji " i samodzielnie przygotowaliśmy kanapki na śniadanie.
 
 
Dziękujemy mamie Oktawii za poświęcony czas i czytanie bajki...
 
 
Nadeszła jesień - Żabki rozmawiały o tej porze roku, malowały kolorowe listki wykonując pracę plastyczną. Uczyliśmy się piosenki Kolorowe listki, która bardzo nam się spodobała. 20.09.2023 r z okazji obchodów Dnia Przedszkolaka wybraliśmy się do Kina Kultura na bajkę Kicia Kocia na pikniku. Na koniec tygodnia odwiedzili nas strażacy i mogliśmy dowiedzieć się o ich pracy oraz zwiedzić wóz strażacki.
 
 
Dnia 15 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Z tej okazji bawiliśmy się w poszukiwanie kropek, wyklejaliśmy mozaikę, ozdabialiśmy żabki kolorowymi kropeczkami. W trakcie zabawy rozpoznawaliśmy kolory wyszukując odpowiednie kropeczki. Na zakończenie mieliśmy kropeczkową sesję fotograficzną.
 

Pierwsze dni w przedszkolu minęły bardzo szybko, a to pewnie dlatego, że nie było czasu na nudę. Po tym jak wyschły pierwsze łzy zabraliśmy się za poznawanie przedszkolnego świata. Zabawy w ogrodzie i w naszej sali stały się codziennością. Podczas zajęć rozmawialiśmy o pobycie w przedszkolu oraz uczyliśmy się zasad. Byliśmy też na zajęciach z rytmiki gdzie poznaliśmy nową ciocię Elę, a podczas spaceru uczyliśmy się chodzić w parach. Dziękujemy mamie Ani za przeczytanie nam ciekawej bajki.