Przedszkole nr 2
Menu
Strona głowna  /  Grupa I
Grupa I
 
 
KRASNALE

 

 

 
Grupa I - TRZYLATKI
 
Nauczycielka: Iwona Guziuk
                              Dorota Dźwigała
                     
 
Pomoc nauczyciela: Grażyna Ziółkowska
Woźna oddziałowa: Katarzyna Siedziewska
 
 
 
 
 

adres e-mail naszej grupy: krasnoludki-p2@o2.pl

 

 

Piękna pogoda pozwoliła nam, aby jedne z ostatnich zajęć odbyły się na świeżym powietrzu. Każdy z nas miał do wyboru jedną figurę geometryczna, którą trzeba było pokolorować kredą. Powstały kolorowe koła, trójkąty kwadraty a my już umiemy je odróżnić i nazwać.

Mama Bartka z naszej grupy przygotowała wspaniałą niespodziankę. Mogliśmy obejrzeć w jej wykonaniu bajkę pt. "Kopciuszek ". Przedstawienie bardzo się nam podobało. Dziękujemy Pani za trud przygotowania i fajną zabawę podczas oglądania.

Pierwsza nasza wycieczka do gospodarstawa agroturystycznego "Mazowieckie Sioło" w Julianówce była udana. Pozostały nam  tylko wspomnienia na wspólnych zdjęciach.

Krasnale sadzą kwiaty.

Kochanym Mamom z okazjii ich święta wszystkiego najlepszego, życzą Krasnale.

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji zawitał do naszego przedszkola Pszczelarz - pan Paweł. Poznaliśmy zwyczaje tych nadzwyczajnych owadów, obejrzeliśmy z bliska ul i strój pszczelarza.

Kółka, kółeczka ... Krasnale poznają nowe techniki plastyczne. W tygodniu na naszej tablicy królują motylki wykonane techniką origami.

Dzień Optymisty w żółtym kolorze. Nasz latawiec też był żółty, udekorowaliśmy go naklejkami - oczywiście żółtymi. Wspólne pamiątkowe zdjęcie, a później latawiec fruwał w żółtych promieniach słońca.

Pogoda majowa sprzyja dłuższym pobytom na świeżym powietrzu dlatego wybraliśmy się na miejski plac zabaw.

Reprezentantkami naszej grupy w konkursie piosenki ludowej " Czerwone jabłuszko " była Majka, która zaśpiewała piosenkę" Ta Dorotka"  oraz Hania z piosenką " Kurczątka". Małe artystki spisały się na szóstkę, brawo dziewczynki!

Nasza grupa dostała w prezencie od Seniorów z Koła nr 1 Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Wołominie wspaniałe Zajączki Wielkanocne. Bardzo dziękujemy za niespodziankę.

W tym tygodniu podczas warsztatów wielkanocnych z udziałem rodziców powstały piękne wieńce wielkanocne, które są ozdobą kącika ludowego. Cieszymy się, że mamy tak zdolnych rodziców w Grupie I. Dziękujemy za udział i współpracę.

Zielony ogródek w naszej sali. Zobaczymy czyje nasionka pierwsze wypuszczą młode roślinki.

W piątek mieliśmy kolejnych gości. Odwiedzili nas pracownicy Straży Miejskiej z Wołomina. Krasnale dowiedziały się na czym polega praca Strażnika Miejskiego, jaki ma mundur i wyposażenie. Były też zagadki i nagrody.

Pogoda wiosenna dopisała i mogliśmy cieszyć się słoneczkiem na placu zabaw.

W minionym tygodniu w naszym przedszkolu świętowaliśmy przyjście nowej pory roku. Z tej okazji, 21 marca grupa " Pszczółki " wraz ze swoimi Paniami przygotowała przedstawienie pt. " Wiosno czy to Ty?" . Witając Wiosnę dzieci wspólnie zaśpiewały piosenki. Po przedstawieniu ruszyliśmy na plac zabaw i tam pożegnaliśmy zimę Tradycją wieszania Marzanny na drzewie. Następnie zostały zebrane kwiaty, które przedszkolaki wykonały wspólnie z rodzicami. W ten sposób wszyscy wyrazili radość z przyjścia nowej pory roku.

Codzienne zajęcia w przedszkolu są bardzo ciekawe. W tym tygodniu poznawaliśmy pracę naszych kucharek. Wybraliśmy się z wizytą do kuchni przedszkolnej, tam ciocie pokazały nam jak przygotowują dla nas pyszne posiłki. W piątek razem z Biedronkami obserwowaliśmy jak i z czego powstają gofry. Ciocia Sylwia jako kucharka demonstrowała przygotowanie ciasta na gofry Na koniec oczywiście była degustacja. Były pyszne, do wyboru z dżemem, cukrem pudrem lub posypką.

W tym tygodniu Krasnale miały wycieczkę autokarową do Warszawy do Teatru Guliwer na przedstawienie pt. ,, Królestwa". Wszyscy oglądali przedstawienie z dużym zainteresowaniem.

W tym tygodniu mieliśmy pierwsze zajęcia kulinarne. Najpierw rozpoznawaliśmy owoce egzotyczne, określaliśmy ich wygląd i smak. Następnie przystąpiliśmy do przygotowania sałatki owocowej. Profesjonalnie przygotowani z zapałem kroiliśmy wszystkie owoce, mieszaliśmy no i oczywiście zajadaliśmy. Nawet Bartek spróbował własnej roboty sałatki.

Pierwsze zajęcia taneczne z wujkiem Bartkiem bardzo nam się podobały. Było wesoło, śmiesznie i nauczyliśmy się podstawowych kroków do tańca "Ciasto".

W tym miesiącu mieliśmy okazję do wspólnej zabawy na Koncercie Walentynkowym i Balu Karnawałowym.

Ostatnio odwiedziła nas mama Hani, która w ramach akcji "Z kulturą mi do twarzy" zapoznała dzieci z nową bajką.

Wszechstronny rozwój dziecka jest dla nas bardzo ważny. Na zajęciach z rytmiki poznajemy nowe instrumenty i uczymy się ich używać, a podczas ćwiczeń ruchowych wprowadzamy elementy sensoryki.

W lutym realizowaliśmy między innymi tematy związane z zimowymi zabawami oraz jak pomagać ptakom zimą. Efektem realizacji zadań są prace plastyczne.

W grudniu krasnale przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie zajęcia związane były z tym tematem. 6 grudnia czekaliśmy na Mikołaja ale on tylko zostawił nam w sali drobne upominki, które sprawiły nam ogromną radość. 8 grudnia poszliśmy na Plac 3 maja zobaczyć jak Wołomin przygotowuje się do świąt. 10 grudnia ubieraliśmy choinkę, a ciocie dekorowały odświętnie całą salę. W kolejnych dniach robiliśmy portret Mikołaja, malowaliśmy choinki. Fajnie było też dekorować pierniki, które zabraliśmy do domu jako prezent dla rodziców. 16 grudnia spotkaliśmy się z Mikołajem, tym razem wspólnie się bawiliśmy no i oczywiście były prezenty dla grzecznych dzieci.

26 października obchodziliśmy w przedszklu Dzień Pluszowego Misia. Wykonaliśmy portret pluszowego misia a takze uczesticzyliśmy w spektaklu teatralnym w wykoaniu nauczycielek pt. "Bal Lal"

Bezpieczeństwo i zasady są również bardzo ważne podczas pobytu w przedszkolu. Dlatego wspólnie stworzyliśmy Kodeks Przedszkolaka.

Nasze przedszkole odwiedził Pan policjant, który zaprezentował dzieciom wyposażenie niezbędne do wykonywania swojej pracy oraz przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Na koniec dzieci otrzymały własne odznaki policyjne.

W październiku na Dzień Głośnego Czytania zaprosiliśmy mamusię Mikołaja T. Pani Monika przeczytała nam wiersz Tuwima "Okulary" oraz bajkę Andersena '' Brzydkie kaczątko".

Ach co to był za dzień, 27 października 2021 o godzinie 16.00. po raz pierwszy wystąpiliśmy przed publicznością, trema była ogromna ale wszyscy stanęliśmy na wysokości zadania. Pasowanie na przedszkolaka to ważny dzień w życiu każdego dziecka rozpoczynającego edukację przedszkolną.  Właśnie tego dnia zostaliśmy oficjalnie przyjęci do społeczności przedszkolnej i od tej pory nasza grupa nazywa się  KRASNALE. Pani dyrektor wielkim ołówkiem dotknęła każdego dziecka i potwierdziła , że jest już przedszkolakiem. Później były upominki i niekończące się zdjęcia małych artystów. Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizowaniu uroczystości.

Podczas warsztatów ekologicznych, które odbyły się w naszym przedszkolu, dzieci poznały mieszkańców lasu i ich zwyczaje. Na koniec zajęć każdy dostał pamiątkę w postaci pacynki ulubionego zwirzątka, które zabrał ze sobą do domu.

Coraz częściej dzieci podejmują wspólne zabawy ze sobą, na przykład podczas zabawy puzzlami i układankami.
 Bardzo chętnie pomagają sobie nawzajem.

Jesień to bardzo kolorowa pora roku, dlatego miło spędzamy czas na naszym placu zabaw.

Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały jabłuszko nowopoznaną techniką.

Imieniny Pyzy Wędrowniczki

Drodzy rodzice.

Przedstawiamy kolejną relację fotograficzną z pobytu dzieci w naszym przedszkolu. W drugiej połowie września rozpoczęły się zajęcia rytmiczne z ciocią Elę. Zabawy muzyczne są bardzo fajne, uczymy się piosenek, zabaw rytmicznych, oraz słuchamy muzyki. Z okazji Dnia Głośnego Czytania, tata Mai W. był gościem naszej grupy i czytał nam fantastyczną bajkę o Pepie. Korzystając z ładnej wrześniowej pogody codziennie korzystamy  z zabaw w ogrodzie przedszkolnym. W szatni staramy się ubierać sami, jeżeli z czymś nie dajemy sobie rady ciocie zawsze służą swoją pomocą. A na koniec kolejne nasze prace plastyczne, tym razem jeżyki z ciastoliny.  Robiliśmy je sami, no może troszeczkę pomagały nam ciocie.

 

Pierwsze tygodnie w przedszkolu minęły nam bardzo szybko , były to dni intensywne i ciekawe. Poznajemy się we wspólnych zabawach, uczymy się wzajemnej współpracy, sprzątania zabawek. Obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka, w tym dniu zawitał do nas Psi Patrol. Byliśmy też w kinie z okazji naszego święta. Powstały też pierwsze prace plastyczne malowane farbami, utrwalaliśmy w ten sposób rozpoznawanie i nazywanie kolorów.

 

 

 

 

 

 

Ostatnia aktualizacja: 2022-06-26
BIP