Przedszkole nr 2

Grupa I

 
 
 
 
 
 
 
Grupa I - TRZYLATKI
 
Nauczycielka: Aniela Sycik
 
                                          
 
Pomoc nauczyciela: Sylwia Przybysz
Woźna oddziałowa: Renata Zalewska
 
 
 
 
 

 

KONSULTACJE Z RODZICAMI (INDYWIDUALNE LUB TELEFONICZNE):

CZWARTEK - 8.15 - 9.15

 

 

 

 

W poniedziałek w przedszkolu swoje urodziny obchodziła Oliwia. Były życzenia dla jubilatki oraz słodki poczęstunek. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego Oliwko.

Ostatnio w naszej grupie obchodziliśmy urodziny Jasia G. - wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i prezentów

Oliwia i Wiktoria to laureatki konkursu plastycznego pt. "Kiedy patrzę w stronę gwiazd" organizowanego przez Radę Rodziców. Gratulujemy naszym Motylkom za kreatywność. Brawo!

Powitanie witanie wiosny i Dzień Kolorowej Skarpetki w naszej grupie

We wtorek 14 lutego obchodziliśmy w naszej grupie wyjątkowy dzień – Walentynki czyli dzień dobrych uczuć oraz okazja do obdarowania innych miłymi słowami i „walentynkami”. U nas były to czerwone serduszka.

17. 02 jest dzień kota, z tej okazji dzieci z grupy Motylki i Krasnale bawiły się w kocie harce, a następnie kolorowały portret jednej kociej bajkowej bohaterki.

Nasz pierwszy bal karnawałowy...

W środę 8 lutego śpiewaliśmy głośne „sto lat” Michałowi Ch. oraz złożyliśmy życzenia: dużo uśmiechu, radości, zabawek i zdrowia. W podziękowaniu Michaś poczęstował wszystkich cukierkami.

W naszym przedszkolu, w poniedziałek 30 stycznia zrobiło się tłumnie i radośnie, ponieważ przybyli do nas goście - Babcie i Dziadkowie. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, śpiewały piosenki i tańczyły. Nie zabrakło życzeń oraz upominków dla ukochanych gości. Były też tańce z babcią i dziadkiem. A później słodki poczęstunek i miłe pogawędki. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu. Dziękujemy rodzicom, za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.

Niedawno swoje urodziny obchodził Kacper.  Kacperku! - życzymy Ci wielu wspaniałych chwil wypełnionych zabawą z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Sto lat!

Motylki przygotowywały się do Święta Trzech Króli – wykonały i własnoręcznie ozdobiły piękne korony.

Zima obsypała śniegiem nasz przedszkolny ogród, to świetna okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu. My oczywiście korzystamy z tej okazji i bawimy się na całego. 

Święta tuż, tuż… W poniedziałek ubieraliśmy choinkę - wspólnie zawieszając bombki, łańcuchy i kolorowe światełka. Choinka wygląda pięknie, a dzięki niej w sali zrobiło się świątecznie i wyjątkowo. A 6 grudnia odwiedził nas Mikołaj w towarzystwie Elfa i obdarował nas prezentami - było dużo zabawy i radości. Wykonaliśmy także pracę plastyczną „Portret Mikołaja”.

Pierwsze miesiące pobytu w przedszkolu poza nami. To miesiące, w których poznawaliśmy się wzajemnie oraz wdrażaliśmy do przestrzegania norm i zasad panujących w przedszkolu. Dlatego wspólnie przygotowaliśmy i ułożyliśmy „nasz” Grupowy Kodeks Przedszkolaka czyli zestaw obrazków, w którym zostały umieszczone zasady zachowania. Kodeks został omówiony, aby te zasady były zawsze przestrzegane przez wszystkie Motylki.

Święto Pluszowego Misia to bardzo miły i wesoły dzień w naszej grupie. Każde dziecko przyniosło swojego pluszowego przyjaciela, by razem z nim świetnie się bawić. A nam nasze Ciocie z tej okazji  przygotowały i przedstawiły teatrzyk o Misiu Krzysiu. Było mnóstwo uśmiechów i radości.

Na początku listopada Tomek miał urodziny. Zaśpiewaliśmy jubilatowi sto lat, złożyliśmy życzenia urodzinowe: dużo uśmiechu, radości, zabawek i zdrowia oraz wręczyliśmy mały upominek. Tomek w podziękowaniu poczęstował nas wszystkich cukierkami.

Dnia 9 listopada w grupie I odbyła się uroczystość nadania imienia grupie MOTYLKI oraz Pasowania dzieci na Przedszkolaków. Uroczystość podzieliliśmy na dwie części: w części artystycznej dzieci śpiewały piosenki, tańczyły oraz przedstawiały krótkie inscenizacje a następnie złożyły ślubowanie. W części oficjalnej pani dyrektor przy pomocy dużego ołówka pasowała dzieci na przedszkolaków, wręczyła akt nadania imienia, który został umieszczony w sali na honorowym miejscu. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy. Na zakończenie naszej uroczystości miłym akcentem był tort oraz słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice dla swoich pociech i wszystkich gości. Uroczystość ta dała nam wszystkim dużo radości, przełamała bariery u niektórych dzieci i pozwoliła zobaczyć rodzicom pracę swojego dziecka w przedszkolu po tak krótkim czasie. Gratulujemy przedszkolakom i życzymy im owocnego w doświadczenia pobytu w naszym przedszkolu. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za obecność i ogromne zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.

Święto Niepodległości

Laureaci przedszkolngo konkursu pt. " Optymistyczny lampion dyniowy." Gratulujemy!

Motyki, w tym tygodniu poznawały warzywa. Podczas zabaw z warzywami segregowały je ze względu na wybraną cechę - poznając ich wygląd, budowę oraz smak. Układały też kompozycję z pokrojonych warzyw- próbowały opisać to, co ułożyły a na koniec z apetytem zjadły swoje dzieła. Uczestniczyły także w spotkaniu z przedstawicielem Fundacji Wiewiórki Julii, na którym dowiedziały się że „dieta – ważna sprawa dla naszych zębów”.

24 października nasza grupa gościła logopedę panią Izę, która podczas zabaw ćwiczyła z dziećmi  aparat mowy, doskonaliła koordynację wzorkowo- ruchową i słuchowo-ruchową poprzez zabawy paluszkowe i masażyki.

Z okazji Światowego Dnia Drzewa wybraliśmy się do przedszkolnego ogrodu. Rozmawialiśmy o różnych rodzajach drzew -  dowiedzieliśmy, że są drzewa liściaste i iglaste.  Wspólny spacer pozwolił wszystkim ciekawskim maluchom dotknąć, powąchać i przytulić drzewa rosnące wokół naszego przedszkola. Następnie wykonaliśmy wspólną pracę plastyczną, pt. „Jesienne drzewo".

W poniedziałek uczestniczyliśmy w lekcji edukacyjnej zorganizowanej przez Polskie Koleje Państwowe w ramach kampanii „Bezpieczny przejazd” pod hasłem „Szlaban na ryzyko”. Poznaliśmy zasady jak należy zachować się podczas przechodzenia przez tory. Na zakończenie spotkania dostaliśmy pamiątkowe dyplomy oraz książeczki.

Dnia 7 października nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Straży Pożarnej, którzy opowiedzieli dzieciom na czym polega ich praca. Pokazali nam z czego składa się mundur - strój strażaka oraz ekwipunek. Nasi goście, umożliwili też zwiedzenie wozu strażackiego. Dziękujemy za bardzo ciekawe spotkanie.

Jesień to znakomita pora na kasztanowe zabawy. My podczas dzisiejszych zajęć przekonaliśmy się, że kasztany nie muszą nieruchomo leżeć w koszyku, ale można je wykorzystać podczas różnorodnych zabaw. Najpierw je oglądaliśmy, układaliśmy z nich różne wzory według własnych pomysłów, a na koniec po nich chodziliśmy.

Przygotowując się do imienin Pyzy staraliśmy się trochę bliżej ją poznać. Słuchaliśmy fragmenty książki H. Januszewskiej „Pyza na polskich dróżkach”, poznając historię
powstania mazowieckiej Pyzy oraz wygląd jej stroju. Później samodzielnie namalowaliśmy jej piękny, kolorowy strój.

W środę 5 października obchodziliśmy imieniny Pyzy Wędrowniczki - patronki naszego przedszkola. Specjalnie dla niej, tego dnia przyszliśmy ubrani w odświętnych strojach.  Wspólnie z dziećmi z innych grup wesoło się bawiliśmy, tańcząc w rytm ludowych piosenek. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z Pyzą.

Nasza grupa uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielem Fundacji Wiewiórki Julii. Dowiedzieliśmy się jak należy dbać o zęby żeby były zdrowe.

W tym tygodniu nasze maluchy przywitały jesień. Powitaniu nowej pory roku towarzyszyła muzyka, piosenka „Kolorowe listki” oraz zabawa w śpiącego jeżyka.

Chociaż małe rączki mamy świat dokoła posprzątamy – tak oto w czwartek włączyliśmy się do akcji  „Sprzątania Świata".

Przedszkolaki uczą się samodzielności w przy stole. W czwartek, nasze maluszki same przygotowały sobie kanapki  - próbowały samodzielnie układać na kromkach pieczywa wybrane przez siebie produkty.  Okazało się, że kanapki zrobione własnoręcznie smakują wybornie a warzywa nie są takie złe.

Dzień 20 września to święto wszystkich przedszkolaków czyli Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka . Tego dnia, my maluszki po raz pierwszy obchodziliśmy w przedszkolu to radosne święto. Z tej okazji czekało na nas wiele niespodzianek i atrakcji - wybraliśmy się do kina Kultura na film pt. „Guliwer”, a po powrocie do przedszkola czekał na nas Olaf, który zaprosił nas do wesołej, tanecznej zabawy. To był bardzo wyjątkowy dzień.

Nasze maluszki uczyły się przechodzenia na drugą stronę ulicy po pasach z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa. Potrafią zatrzymać się na sygnał „Stop”. Wykonały również pracę plastyczną „Pasy przejście dla pieszych”.

15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki - tego dnia przyszliśmy ubrani w grochy, kropki i groszki. Świętowanie rozpoczęliśmy od  „kropkowe zadania", pracy plastycznej, a następnie bawiliśmy się wesoło z kolorowymi kropkami na dywanie. Pierwsze z przedszkolnych świąt nietypowych zaliczamy do bardzo udanych!

Wrzesień to dla dzieci bardzo ważny czas, w szczególności dla maluchów, ponieważ to początek ich przygody z przedszkolem. Jest też miesiącem adaptacji. Dzieci znają się już coraz lepiej i starają się zwracać do siebie po imieniu. Uwielbiają zabawy w kącikach zainteresowań oraz w ogrodzie przedszkolnym.