Przedszkole nr 2

Grupa II

       
 
 
 
 
KRASNALE
 
 
Grupa II - TRZY, CZTEROLATKI  
 
Nauczycielki: Iwona Guziuk
                        Dorota Dźwigała
                             
     
Woźna oddziałowa: Katarzyna Siedziewska
                                
 
 
 
 

adres e-mail naszej grupy: krasnoludki-p2@o2.pl

 

 

KONSULTACJE Z RODZICAMI (INDYWIDUALNE LUB TELEFONICZNE):

ŚRODA - 11.00 - 13.00

 

 

 

Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień Kolorowej Skarpety w naszej grupie...

Oto nasi marcowi jubilaci. Hania i Mikołaj  mają już 5 lat. Wszystkiego najlepszego w dniu urodzin życzą Krasnale.

Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie z higienistką stomatologiczną z Fundacji  "Wiewiórki Julii" dotyczące dbania o higienę jamy ustnej. Wiemy że kamień ,osad i płytka nazębna są  bardzo szkodliwe dla naszych zębów, dlatego należy je prawidłowo myć, przynamniej 2 razy dziennie.

Praca listonosza to kolejny zawód jaki poznaliśmy w tym roku szkolnym. Dowiedzieliśmy się też jaką drogę pokonuje list od nadawcy do adresata. Żeby to sprawdzić, wysłaliśmy w piątek list zaadresowany na nasze przedszkole dla grupy Krasnale. Ciekawe kiedy do nas dotrze. Czekamy z niecierpliwością. 

"Bal w przedszkolu dzisiaj..." 10.02. w naszym przedszkolu odbył się karnawałowy bal przebierańców. Krasnale poprzebierane w różne postacie bawiły się wspaniałe. Wspólna zabawa młodszych grup odbyła się pod hasłem " Karnawałowa podróż po Europie ". Ciocie zaprosiły nas do wspólnej podróży. Odwiedziliśmy Włochy, Francję, Niemcy oraz Wielką Brytanię. Były konkursy, tańce i wspólne śpiewanie.

Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie z ciocią Izą, która uczy nas poprawnej wymowy. Zajęcie zatytuowane było " Logopedyczne zabawy z bałwankiem".
 

"Jak to dobrze dziadków mieć, można z nimi bawić się"...takimi słowami Krasnale powitały zaproszonych gości. Z okazji Dnia Babci i Dziadka, przedstawiliśmy program artystyczny oraz wręczyliśmy samodzielnie przygotowane laurki. Były również życzenia, uściski i całusy od kochanych wnuków. 
 

W naszej grupie w styczniu obchodziliśmy 5 urodziny Ali, Gabrysi, Henia oraz 4 urodziny Ani.
 

Tyle zadowolenia i szczęścia po wizycie Mikołaja!

Święta tuż tuż...Razem z rodzicami na warsztatach świątecznych przygotowywaliśmy bombki, które ozdobią nasze domowe choinki. Wspólnie spędzony czas z mamą jest bezcenny. Dziękujemy wszystkim paniom, które wzięły udział w warsztatach. Dzięki Waszej kreatywności powstały wspaniałe prace.

25 listopada świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Była to okazja do wspólnej zabawy z naszymi ulubieńcami. Tego dnia Miś był też bohaterem bajki podczas przedstawienia w naszym przedszkolu.

Hura! Pierwszy w tym roku śnieg!!! Wspaniała zabawa w ogrodzie .

W minionym tygodniu gościliśmy Mamę Paulinki. Mieliśmy okazję zaśpiewać wspólnie piosenki przy muzyce na żywo. Ale nie tylko, każdy spróbował gry na keyboardzie. Dziękujemy i czekamy na kolejne wspólne śpiewanie.

Święto Niepodległości

Na zakończenie tygodnia same przyjemności. Rozdanie nagród za udział w konkursie na Optymistyczny Lampion Dyniowy.

Odbyła się także lekcja edukacyjna z Fundacji " Wiewiórki Julii" na której dzieci dowiedziały się że prawidłowa dieta wpływa na nasze zdrowie a przede wszystkim zęby.

W ostatnich dniach przedszkolaki poznawały również znaczenie owoców i warzyw dla zdrowia. Jesień to przecież czas zbiorów w sadzie i ogrodzie. Podczas zajęć praktycznych poznawały smak i zapach owoców i warzyw ich kształty, wielkość.

W minionym miesiącu Krasnale poznawały jesień, przyglądały się jej darom i kolorom jakimi pomalowała nasze otoczenie.

Mama Bartka zaproponowała nam zajęcia plastyczne. Po wstępie dotyczącym mieszania kolorów farb, dowiedzieliśmy się że z koloru żółtego i niebieskiego powstaje zielony, a niebieskiego i czerwonego fioletowy. Następnie rozpoczęły się zajęcia praktyczne. Sprawdzaliśmy czy rzeczywiście po połączeniu tych kolorów powstaną nowe. Ostatnim efektem naszych działań było namalowanie jesiennego lasu. Uważnie słuchaliśmy wskazówek i powstały fantastyczne kolorowe prace. Dziękujemy za wspaniale spędzony czas i przekazaną nam wiedzę.

W październiku uczyliśmy się współpracy w parach. Potrafimy już zgodnie bawić się zabawkami, układać puzzle, grać w układanki-dobieranki.

Krasnale uczestniczyły w tym tygodniu w zajęciach edukacyjnych pt. "Bezpieczny szlaban" organizowane przez Polskie Koleje Państwowe. Ambasadorka bezpieczeństwa na podstawie filmu edukacyjnego omówiła jak należy zachować się podczas przechodzenia przez tory. Dzieci dostały dyplomy za uczestnictwo oraz kolorowanki.

W piątek, 7 październka, odwiedzili nas wyjątkowi goście...przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Majdanie. Dziękujemy za miłe spotkanie oraz opowieści o ciekawej pracy strażaka.

"Imieniny Pyzy Wędrowniczki"

29 września uczestniczyliśmy w warsztatach w ramach reaizacji programu profilaktycznego z "Fundacji Wiewiórki Julii". Zdobyliśmy wiedzę na temat prawidłowego dbania o zęby.

28 września, z kalendarza Świąt Nietypowych świętowaliśmy Dzień Jabłka a 29 września - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Relacja z wyjazdu Krasnali do teatru "Kamienica" w Warszawie.

Wrzesień w przedszkolu minął nam bardzo szybko. Każdy dzień spędzaliśmy bardzo intensywnie i ciekawie. Dzień Przedszkolaka, Sprzątanie świata, samodzielne śniadanie, to tylko niektóre zajęcia z wrześniowego planu.

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia zabawy Krasnali wypełnione były kolorowymi kropkami.