Przedszkole nr 2

Grupa II - PSZCZÓŁKI

     
 
 
 
PSZCZÓŁKI
 
 
Grupa II - TRZYLATKI  
 
Nauczycielki: Beata Bajurska
                          Anna Rychta
                             
  
Pomoc nauczuciela: Sylwia Przybysz
Woźna oddziałowa: Beata Wiśniewska
                                
 
 
 
 
KONSULTACJE
poniedziałek w godz. 11.00-13.00
 
 
 
 
20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół – święto, którego celem jest podkreślenie znaczenia pszczół w pozyskiwaniu żywności i zwrócenie uwagi na ich zagrożenia. Pszczołki też świętowały dzień swoich "koleżanek". Dowiedziały się, jakie znaczenie ma praca tych owadów dla świata przyrody, poznały etapy powstawania miodu i cykl życia pszczoły. Bawiły się, kolorowały sylwety pszczół i degustowały miód...
 
 
Dzień Optymisty w Pszczółkach...malowanie tęczy, motylki z hsłami optymistycznymi, kino sferyczne...i słodka niespodzianka...dziękujemy Mamie Ali za pyszny optymistyczny serniczek!
 
 
Dzisiaj swoje święto miał IgorSamych wesołych i miłych chwil w przedszkolu, Igorku!
 
 
Nasza Zuzia ma już 4 lata...kochana Pszczółko życzymy Ci wszystkiego, co najlepsze, radości i samych słonecznych dni! Dziękujemy za pyszne słodkości...
 
 
Wiosenne spotkanie z Rodzicami...
 
 
Dzień czekolady...
 
 
Kolejne święto w naszej grupie...swoje 4 urodziny świętowała Zosia, życzymy Ci samych radosnych chwil!
 
 
Instrumenty muzyczne są magiczne, bardzo lubimy na nich grać...ale najwięcej radości sprawia samodzielne wykonanie instrumentów...
 
 
Każda Pzczółka wie, że aby było miło, wesoło i bezpiecznie w przedszkolu, należy przestrzegać pewnych zasad, które zawarte są w naszym Kodeks Przedszkolaka.
 
 
We wtorek byliśmy w teatrze Niewielkim na przedstawieniu pt. "Puf"...sprawdziliśmy, co kryje tajemniczy ogród, pełen szelestów, plusków i cichutkich stuków-puków ...było magicznie i zabawnie...
 
Nasze pierwsze wiosenne sianie owsa...

Pszczółkowe wielkanocne pisanki...

Warsztaty z jogi...
 
 
Edukacyjna sala zabaw "Kreatywne klocki"...byliśmy, sprawdziliśmy...super miesjce, świetna zabawa, polecamy!
 
 
Dzień Kolorowej Skarpetki...
 
 
"Instrumenty dęte - nie takie nadęte"...poranek muzyczny w Miejskim Domu Kultury...
 
 
Spotkanie z Magikiem Kacprem...mistrzem iluzji...
 
 
Ostatnio, podczas spotkania z Tatą Jasia z Żabek, zgłębialiśmy arkana pracy lekarza. Mieliśmy niepowtarzalną okazję przeprowadzenia reanimacji na fantomie oraz posłuchania bicia serca. Dziękujemy za pouczającą lekcję pierwszej pomocy.
 
 
Michalinko, z okazji 4 urodzin życzymy Ci dużo radości i spełnienia marzeń!
 
 
W minionym tygodniu, w ramach doradztwa zawodowego poznaliśmy pracę kucharki. Własnoręcznie przygotowaliśmy masę solną, z której powstały różne bułki, chleby, rogale...Uczestniczyliśmy w warsztatach - zgłębialiśmy arkana pracy tkacza a w piątek świętowaliśmy Dzień Kobiet i Mężczyzn....
 
 
W poniedziałek z okazji Dnia Dinozaura dzieci z grupy Pszczółki zostały zaproszone na warsztaty i szaloną zabawę do sali zabaw Pandaland. Bardzo nam się podobało!!! A w przedszkolu szliśmy dalej tropami dinozaurów....braliśmy udział w zabawach ruchowo- naśladowczych, malowaliśmy farbami własnego Dinusia, tworzyliśmy makietę oraz z zainteresowanie oglądaliśmy kolorowe książki.
 

„Co chciałbym robić w przyszłości?"...na to trudne pytanie w ramach realizacji doradztwa zawodowego odpowiedzi udzilili nam rodzice Hani. Było to wyjatkowe spotkanie: rozpoznawaliśmy kolory na wzornikach farb, dowiedzieliśmy się z jakich kolorów możemy uzyskać fiolet, namalowaliśmy tęczę...Segregowaliśmy koraliki zainspiorwani opowiadaniem o Kolorowym potworze, który wcale nie byl taki straszny. Wspólnie stworzyliśmy portret naszego Pszczółkowego Potwora a na koniec...niespodzianka, każda Pszczółka otrzymała upominek od naszych gości. Bardzo, bardzo dziękujemy za spotkanie oraz niespodziankę!

 
Bajki, bajeczki...ostatnio, podczas realizacji tematu, Pszczółki zainspirowane tekstem postanowiły same wcielić się w postacie z bajek "Trzy małe prosiaczki" oraz "Czerwony Kapturek"...I tak właśnie okazało się, że...poprostu Pszczółki mają talent...kto wie, może rosną nam aktorzy...
 
 
Pszczółkowe kotki...miauuu...
 
 
Zuzia otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym...gratulujemy!!!
 

Nasze pierwsze Walentynki...Dzisiejszy dzień był doskonałym czerwonym dniem przyjaźni, miłych wrażeń i niespodzianek.
 
 
Kolejne święto w naszej Pszczółkowej rodzinie...Haniu, z okazji urodzin życzymy Ci dużo radości i usmiechu na co dzień!
 
 
Miniony tydzień upłynał nam w karnawałowym tanecznym klimacie...
 
 
W zimowym klimacie...tak powstawała bałwankowa rodzina...
 
 
Ostatnio świętowaliśmy 4 urzodziny Olka! Życzymy Ci wszystkiego najlepszego i wielu wspaniałych chwil!
 
 
Nasza Ala ma już 4 lata...kochana Pszczółko życzymy Ci wszystkiego, co najlepsze i dużo uśmiechu na co dzień!
 
 
Kolejne urodziny w naszej grupie. Zuziu, życzymy Ci wielu wspaniałych chwil i wszystkiego, co njlepsze!
 
 
Haniu, z okazji urodzin życzymy Ci dużo radości i spełnienia marzeń!
 
 
  "Puszyste i kolczaste zwierzątka domowe" - warsztaty zoologiczne od  "Zwierzaki dzieciom, Katarzyna Kotkiewicz". Dziękujemy za spotkanie, wiele ciekawostek oraz możliwość pogłaskania zwierzątek.
 
 
Taką niespodziankę w czwartek zostawił nam Mikołaj...dziękujemy!
 
 
Ciasteczkowe Pszczółki...
 
W środę, 6 grudnia, razem z Żabkami uczestniczyliśmy w pierwszej lekcji bibliotecznej, którą przygotowała p. Monika z Miejskiej Biblioteki im. Z. Nałkowskiej. Zachęcamy rodziców do odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z projektem „Mała książka – wielki człowiek”, który ma na celu upowszechnianie dostępu do bezpłatnych, pięknie wydanych i mądrych książek oraz zachęcanie do wspólnego czytania i regularnego odwiedzania biblioteki przez całe rodziny. 
 
 
W poniedziałek nasza sala zamieniła się w fabrykę pierników i ciasteczek...a to wszystko za sprawą Mamy Hani i Mamy Laury. Pszczółki z powagą podeszły do tematu i z zaangażowaniem ozdabiały ciastka lukrami oraz różnymi posypkami. Dziękujemy za pomysł, poświęcony czas oraz możliwość zgłębienia arkanów cukiernictwa. Pierniki pięknie udekorowane a ciasteczka...przepyszne!!!
 
 
Ubieramy choinkę...
 
 
Dzień Pluszowego Misia...
 
 
Kolejne zabawy logopedyczne z ciocią Izą...
 
 
W piątek gościliśmy w naszej grupie mamę Hani, która przeczytała nam książeczki. Dziękujemy za poświęcony czas, zapraszamy na kolejne spotkania.
 
 
Ostatnio odwiedził nas Olek, absolwent naszego przedszkola. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i przeczytanie książki, czekamy na kolejne spotkanie.
 
 
Święto Niepodległości...
 
 
Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Olusia...życzymy Ci dużo radości, wesołej minki i spełnienia marzeń!
 
 
W poniedziałek, 6 listopada w naszej grupie odbyło się Pasowanie na przedszkolaka. Dzieci po raz pierwszy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne na szerszym forum. Uroczystego pasowania dokonała Pani Dyrektor. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia każde dziecko otrzymało medal przedszkolaka. Od teraz, już oficjalnie jesteśmy Pszczółkami.
 
 
Ostatnio na zajęciu matematycznym poznawaliśmy figury geometryczne. Dodatkowym zadaniem było dopasowanie figukowych ciasteczek do talerzyków takiego samego kształtu.
 
 
Podczas realizacji tematu o jesiennych owocach z sadu, kolorowaliśmy obrazki pastelami suchymi a następnie je rozcieraliśmy. 
 
 
Pierwsze warsztaty taneczne z panem Bartkiem mamy za sobą...było tanecznie i wesoło!
 
 
 

Ostatnio odwiedziła nas ciocia Iza, poprowadziła zajęcia logopedyczne. Rozpoznawaliśmy zwierzątka po głosie, naśladowaliśmy je a na koniec bawiliśmy się piórkami. Dziękujemy za świetną zabawę i czekamy na następne spotkanie!

 
 
Nasza solenizantka Lila! Kochana Pszczółko życzymy Ci dużo radości, słonecznych dni i spełnienia marzeń!
 
 
Dzień drzewa. Pszczółki zaczęły obchody tego dnia od wykonania pracy plastycznej ,,Jesienne drzewo". Dzieci odbijały dłonie umoczone w farbie w kolorach jesieni. Następnie Maluszki rozmawiały o rodzajach drzew, ich liściach i owocach oraz zrobiły zdjęcie przytulając się do drzewa. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplom Przyjaciela drzew.
 
 
Realizacja tematu Pyza Wędrowniczka, nasza patronka. Pozaliśmy historię postaci, opisywaliśmy wygląd, malowaliśmy piękne korale, wspólnie ze wszystkimi dziećmi świętowliśmy imieniny Pyzy.
 
 
Na zajęciu matematycznym mieliśmy trudne zadanie. Musieliśmy zamknąć drzwi do domków myszek tak, aby nie mógł się do nich dostać przebiegły kot. Ale, żeby nie było tak latwo, każdy domek musiał mieć drzwi w takim samym kolorze...jak widać poradziliśmy sobie bez problemu!
 
 
Pierwsze samodzilene śniadanie!
 
 
W minionym tygodniu zgłębialiśmy wiedzę na temat bezpieczeństwa drogowego. Poznaliśmy zasady poruszania się po drodze oraz przechodzenia przez ulicę. Wykonanie sygnalizatorów świetlnych było okazją do utrwalenia rozpoznawania i nazywania kolorów oraz zapamiętania i powtórzenia wzoru a następnie ułożenie go na kartce.
 
 
Pszczółki już rozpoczęły głośne czytanie...dziękujemy tacie Klary za miłe spotkanie.
 
 
Podczas spaceru i pobytu w ogrodzie zbieraliśmy orzechy i żołędzie do kącika przyrody, brakuje na tylko kasztanów...
 
 
3 urodziny Leonka...życzymy Ci samych radosnych i słonecznych dni. Dziękujemy Mamie Leona za pyszną, słodką niespodziankę!!!
 
 
W minionym tygodniu świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka oraz gościliśmy wyjątkowe osoby - Starażaków OSP Majdan
 
 
Pierwsze nietypowe święto za nami...15 września świętowaliśmy Dzień Korpki. Było malowanie, przyklejanie i wylepianie kropek na pszczółkach za pomocą plasteliny.
 
4
 
To co Pszczółki lubią najbardziej...słuchanie bajek czytanych przez ciocię oraz zabawy z chustą animacyjną...
 
 
Pierwszy spacer Pszczółek oraz nauka chodzenia w parach...
 
 
Kolejne urodziny w Pszczółkowej gromadce. Tym razem swoje święto miał Oskar! Wszystkiego najlepszego!!!
 
 
Nasza pierwsza urodzinowa solenizantka...Kingo, życzymy Ci dużo radości i samych pogodnych chwil!!!
 
 
Witamy w naszej Pszczółkowej gromadce!!!