Jak co roku w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Karnawałowy”. Tym razem motywem przewodnim była Wyprawa w Kosmos. Jak zawsze pomysłowość rodziców nie miała granic. Na balu pojawiły się między innymi księżniczki, wróżki, rycerze, a także żołnierze, policjanci, komandosi i różne postacie z bajek. Były tańce, zabawy i korowody przy rytmach wesołej muzyki a humor nie opuszczał nikogo.
GALERIA WYDARZEŃ
"Pajacyk, dzieci i św. Mikołaj" - to spotkanie ze św. Mikołajem, w którym 18 grudnia przeplotły się fabuła, muzyka, taniec, animacje oraz konkursy i zabawy. Czy św. Mikołaj naprawdę potrafi wszystkich uszczęśliwić? Spełnić wszystkie marzenia? Była doskonała okazja, aby to sprawdzić. Dziewczynka o imieniu Kasia ma małego pajacyka i chciałaby mieć dokładnie takiego samego Pajacyka, ale żeby był duży, grzeczny, umiał mówić, tańczyć i mógł stać się jej najlepszym przyjacielem. To bardzo trudne zadanie… Ale – jak się okazało - nie dla św. Mikołaja! Dzieci podczas balu świetnie się bawiły, a gość dnia - św. Mikołaj został mile przywitany, za co odwdzięczył się prezentami, które Smerfy znalazły pod choinką.
21 listopada odbył się konkurs recytatorsko – wokalny pt. „Moja Ojczyzna – malowana wierszem i piosenką” w Przedszkolu im. Pszczółki Mai w Duczkach. Konkurs był przeznaczony dla dzieci 5 i 6 – letnich, a warunkiem udziału była recytacja wybranego wiersza lub zaśpiewanie piosenki o tematyce patriotycznej. Jury oceniło zgodność z tematem, opanowanie pamięciowe, intonację i artykulację oraz dodatkowe walory estetyczne. Nasze przedszkole godnie reprezentowały dzieci z grupy „Smerfy” i „Krasnale”, zdobyły dyplomy, nagrody oraz ogromne brawa.
Wszystkie przedszkolaki od kilku dni czekały z niecierpliwością na Dzień Pluszowego Misia. I dzisiaj, 21 listopada, odbyła się uroczystość poświęcona ulubionemu przyjacielowi naszych Milusińskich. Dzieci obejrzały teatrzyk w wykonaniu nauczycielek. Przygody Misia i jego perypetie bardzo zaciekawiły nasze pociechy. Były też zabawy integracyjne, tańce oraz wokalne występy każdej grupy.
Z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodleglości, w naszym przedszkolu ogłoszono konkursy plastyczne: "Moja mala ojczyzna" oraz "Drzewo genealogiczne". Celem konkursu było: uwrażliwienie na piękno i oryginalność naszego miasta i najbliższej okolicy oraz zainteresowanie historią własnej rodziny.
Wyniki konkursu:
"Moja mała ojczyzna"
I miejsce - Oliwia Borucka
II miejsce - Hania Skóra
III miejsce - Zuzanna Zawadzka
"Drzewo genealogiczne"
wszystkie prace wyróżnione
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, gratulujemy wygranym i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
Imieniny Pyzy Wędrowniczki, patronki naszego przedszkola, to święto zawsze hucznie obchodzone. W tym roku dzieci z grupy Smerfy przygotowały występ artystyczny, który uświetnił uroczystość przedszkolną. Dzieci w strojach ludowych prezentowały tańce oraz piosenki ludowe, a Pyza zabrała wszystkich w różne zakątki Polski, tak jak bohaterka książki H. Januszewskiej „Pyza na polskich dróżkach”. Były śpiewy, tańce, wspólna zabawa, pokaz mody ludowej i patriotycznej a Pyza otrzymała od dzieci – bukiety kolorowych kwiatów.
W piątek, 28 września, Smerfy, Krasnale i Żabki uczestniczyły w uroczystości w ramach obchodów 100 lecia odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Była to okazja do zainteresowania dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych. Dodatkowym przeżyciem dla dzieci okazało się spotkanie z samym Marszałkiem Piłsudskim.
W czwartek – 20 września nasze przedszkolaki uczestniczyły w turnieju sportowym „Biało – czerwoni” z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Miały okazję do wykazania swoich umiejętności w wielu konkurencjach sportowych dostosowanych do poszczególnych grup wiekowych. Ten dzień dał możliwość miłej zabawy, a także był doskonałą okazją do integracji dzieci z wszystkich grup przedszkolnych biorących w nim udział. Turniej był jednym z elementów realizacji projektu „Piękna nasza Polska cała”
21 marca, wszystkie nasze przedszkolaki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przyszły ubrane na zielono. Jak co roku, wszystkie dzieci miały także kolorowe skarpetki – nie do pary, jako symbol Światowego Dnia osób cierpiących na zespół Downa. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od teatrzyku w wykonaniu nauczycielek, następnie wszystkie grupy wyszły do ogrodu, gdzie zgodnie z tradycją, Marzanna umieszczona została na drzewie. Przedszkolaki pozegnały Zimę piosenką z nadzieję, że Wiosna zagości u nas na dobre....